Tarnobrzeg: Uchwała o płatnych parkingach z wadami prawnymi, odesłana przez radnych z powrotem do prezydenta (video HD)

Uchwała o wprowadzeniu stref płatnego parkowania w Tarnobrzegu nie zostanie dzisiaj poddana pod głosowanie radnych. Jak dowodził radny G. Kiełb uchwała zawiera wady prawne, które spowodowałyby odrzucenie jej przez wojewodę.

W tej sprawie radny Kiełb złożył wniosek formalny, który został przegłosowany pozytywnie przez wszystkich radnych. Po zakończeniu głosowania nad wnioskiem formalnym głos zabrał komendant Straży Miejskiej R. Kędziora dowodząc z kolei, że uchwała nie posiada wskazanych przez G. Kiełba wad prawnych. Wystąpienie komendanta odbyło się jednak po głosowaniu nad wnioskiem formalnym, uchwała będzie więc procedowana podczas kolejnej sesji. Być może jej treść będzie zmieniona w kilku punktach, bowiem wielu radnych ma dużo zastrzeżeń do jej konkretnych zapisów w regulaminie.

Z szeroką krytyką spotkał się m.in. obszar, w którym ta strefa miałaby funkcjonować. – Poszliśmy za bardzo w tej uchwale w stronę komercji – mówił radny Ł. Nowak.

Z kolei już na początku dzisiejszej sesji prezydent D. Bożek wniósł do uchwały autopoprawkę, o darmowych pierwszych 30 minutach parkowania.

Szczegóły w materiale video (od ok.2:20:00)

foto: screen/youtube

Subskrybuj
Powiadom o
71 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Elza
1 rok temu

Nareszcie mądra decyzja. Tak jak większość radnych postulowala – strefa płatna tak, ale tylko w bardzo określonych miejscach przy urzędzie i sądzie. Dostawić parkometry jeśli będzie taka konieczność zawsze można. A i niedopuszczac radnej Cebuli do głosu bo się człowiek męczy słuchając!!

Franco
1 rok temu
Reply to  Elza

Pomysły radna też ma niekiepskie.Podejrzewam że pasowałaby jej płatna strefa od Nagnajowa do Wielowsi.

Batman
1 rok temu
Reply to  Elza

Elza zgadzam się z tobą ale nie zapominaj że w transmisji video liczy się przede wszystkim obraz a radna z Kopernika prezentuje się frontalnie kusząco i niejeden chciałby administrować takim majątkiem w domu

John
1 rok temu
Reply to  Batman

Ty chyba nie mowisz osię cebulowej , jesli jednak o niej to moze i masz racje porownujac ja do ogromnego majatku bo ona jest ogromna ale nic ladnego w niej nie ma , a jesli chodzi o inteligencje to podobnie jak z uroda , brak

John
1 rok temu
Reply to  John

Zreszta cebulowa bedzie pchac ta uchwale i krzyczec ze platne parkingi musza byc potrzebne bo ma szwagierke w strazy miejskiej , cebulowa to ta co wstrzymuje sie od glosu przy uchwalaniu cen smieci ale w stu procentach podwyzki popiera wiec to taka troche schizofrenia

Obywatel
1 rok temu

Boże, Bożek, czy w UM nie ma już żadnego normalnego prawnika tylko takie cymbały, co nawet podstawy prawnej nie potrafią znaleźć? Wójt i sołtys. Oto cała prawda.

mieszkaniec
1 rok temu

Co się dziwić Prawnicy Bożka to prawnicy z nadania Może najwyższy czas aby pod względem prawnym być okey Bo gdzie decyzja uchwała to wady prawne.A to dopiero początek
Gdzie w końcu ta reorganizacja Do pasjonatów miały być zwiększona obsada w straży miejskiej.

Mecenas
1 rok temu

Bozek zatrudnił mecenasów z polecenia Pana Wojtka No cóż .

Julka
1 rok temu

A może by tak z wola mieszkańców Panie Bozek.

olek
1 rok temu

Większość miast ma parkometry więc to słuszna decyzja. Lepiej zrobić wiekszą strefe niż powiekszać co roku. Zreszta nie widziałem jeszcze miasta aby pomniejszali ją.

Brawo za odważne i konkretne decyzję. Panie Prezydencie !

John
1 rok temu
Reply to  olek

Olek wiekszosc miast ma madrego prezydenta a ten nasz inwalida umyslowy czego sie nie dotknie to bubel , lepiej niech chlop trawe kosi chociaz tyle pozytku z niego

Franco
1 rok temu
Reply to  olek

Olek. Ciekawe czy tak samo byś mówił gdybyś był mieszkańcem np. ul. Dekutowskiego. Albo dowoził dzieci z Dzikowa i pracował np.w Poliklinice.Placilbys za parkowanie 20 zł codziennie?!

Jerzy
1 rok temu
Reply to  olek

Tak ale są to metropolie i miasta powyżej 100.000 mieszkańców jak Rzeszów a nie GRAJDOŁY. Mam wrażenie że każdy kolejny prezydent chce zrobić z tej mieściny wielkie miasto.

Olo
1 rok temu

Kolejny bubel prawny do poprawki. Ktoś za to w ogóle odpowiada?

Paragraf
1 rok temu
Reply to  Olo

Za bubel prawny nikt nie odpowie bo prezydent nie lubi się przyznać że dokonał złego wyboru.Mecenasi Pana Bożka to zamiast pomagać to robią dobre wrazenie.Przeciez wiadomo kto pozytywnie z mecenasow zaopinowal uchwałę w sprawie parkomatow.Ten.mecenas do poprawki tzn do nie przedłużenia umowy.Ja tak.bym zrobił ale Bozek to na takie uwagi się obraża Dla nas to lepiej Bo wyjdzie.szydło z worka już niedługo jak sąd w Rzeszowie ogłosi upadłość TBS .

Alga
1 rok temu

Uchwala z błędami to rzeczywiście obciach dla prawników z uM.
Ale chyba pierwszy raz w komentarzach jest tak mało krytyki wobec prezydenta. Czasami zdarzy się tam jakiś, co udaje Amerykanina, ale jampuł jakiś zawsze się znajdzie.

Do Alga
1 rok temu
Reply to  Alga

Mało krytyki do prezydenta A do kogo te uwagi To prezydent złożył projekt i go nie obronił Potrzeba większej krytyki.A to że knota mu podłożyli prawnicy .bo nie przeczytali projektu uchwały to zupełnie inna bajka.

Komisja
1 rok temu

Powołać zespół do opracowania tej nieszczęsnej uchwały
Przecież to robią dobrze w innych miastach Ale trzeba pamiętać o zasadach prawa aby nikomu nie ograniczać dostępu do budynków użyteczności publicznej Tego Bozkowi mecenas nie wie Chyba że autorem uchwały jest komendant straży miejskiej To szacun dla kompetencji urzędników i prawnikow.

Pedziwiatr
1 rok temu

A co ten Kielb jeszcze nie na ZALEZU …?!!!!! Ten zlodziej ma decydowac o parkingach ???!!!!! To jest hanba !!! Kielbiu za kraty natychmiast szulerze !!!!

Spokoj
1 rok temu
Reply to  Pedziwiatr

Uspokój się katoliku .

John
1 rok temu
Reply to  Pedziwiatr

Morda swinio i nie pyskuj

widz
1 rok temu
Reply to  John

Wulgaryzmami bronisz chyba swoją wyborczą głupotę bo tego pana już nie obroni nawet adwokat.

Janusz
1 rok temu
Reply to  Pedziwiatr

Swego czasu głośno było o jakimś prezydencie co siedział w kryminale i rządził miastem więc i radny też może.

mmm
1 rok temu
Reply to  Janusz

kryminał czeka!będziesz siedziiiaaaałłłłł?

miasto
1 rok temu
Reply to  Pedziwiatr

Owieczki kiełba w natarciu widze….

John
1 rok temu
Reply to  miasto

Glupi jestes czlowieku i w dziecinstwie musialo cie spotkac cos traumatycznego bo tylko to moze wytlumaczyc twoje zachowanie

Sauron
1 rok temu

Do batman po za oglądaniem cyckow zrozumiałeś coś jeszcze?

kinga
1 rok temu

prawnik kompromitacja !! A jak się nazywa ten prawnik ? Wszyscy się boja tak jakby był to mecenas z jedynie słusznej opcji ; strefa płatnego parkowania powinna być , ale chyba nie za duza , póki co kilka ulic , ale np. jak będzie na dekutowskiego do targowej to dalej na odcinku dekutowskiego do Sikorskiego będzie walka o miejsca mieszkancow i urzędników

Marzena
1 rok temu

Takiego oto bezmyślnego bożka żeście wybrali. Jeszcze 4 lata tej żenady. A mogliśmy się rozwijać a nie zwijać. Młodzi Bożkowi tłumnie zjechali na wybory, wybrali wam p*ute, po czym pojechali dalej czesać kaske do dużych miast, a was zostawili z coraz większymi opłatami i dziurami w drogach. Wielka prośba do tej bożkowej młodzieży: Nie przyjeżdżajcie już tutaj, bo nic dobrego z was nie ma.

Dr Dree
1 rok temu

Mieszkam w Tarnobrzegu ok 5km od centrum, codziennie dowożę dzieci do przedszkola oraz szkoły i sam pracuję w centrum. Przy
W moim przypadku ta opłata to 400 zł dodatkowego miesięcznego podatku i zwiększenie kosztów życia w mieście. I nie piszcie, że można skorzystać z komunikacji miejskiej bo taka w Tarnobrzegu praktycznie nie istnieje.
Panie Bożek dla mnie i mojej rodziny za takie idiotyczne decyzje i ciągłe podnoszenie kosztów życia w mieście jest Pan skreślony.

Nie dla parkomatów
1 rok temu

Wprowadzenie parkomatów w tak dużej ilości ulic spowoduje całkowity paraliż miasta. Przy zakładanym przez prezydenta wykorzystaniu niejsc parkingowych z parkomatami 20 procentowym nietrudno sobie wyobrazić co będzie się działo.
Nikt nie zaparkuje na 8 godzin jadąc do pracy za taką kasę. Czyli większość płatnych parkingów będzie stała pusta. Nikt o zdrowych zmysłach nie odważyłby się wprowadzić takiego rozwiązania.

mmm
1 rok temu

To ile zarabiasz w tej pracy ze cie niestać?moze zmien prace?jak tak żle!TARNOBRZEG DLA TARNOBRZEŻAN!WSIURY I PARASOLE DO SIEBIE!

Doda
1 rok temu
Reply to  mmm

Kretyn !

Do wycofania
1 rok temu

Pan prezydent powinien wycofać się z uchwały
A na przyszłość zlecić mecenasom.urzedu do.pracy nad opiniami prawnymi aby uwzględniamy intera prezydenta i były zgodne z obowiązującymi przepisami i zasadami współżycia mieszkańców.
Chodzi o to aby prezydent na sesji logo i dobranoc swój projekt Do tego służą służby prawne.

Kompromitacja
1 rok temu

Co pomyśli to.kompromitacja urzędników i zatrudnionych prawników którzy nie dysponują wiedzą i doświadczeniem samorządowym widać na konkretnych przykładach. Samorząd .miasta to.nie samorząd szkolny

Alicja
1 rok temu

Skoro miejsca parkingowe platne maja byc jak tu wspominacie przy waszych pracach,a pracodawca nie ma mozliwosci zapewnienia parkingu dla pracownikow,fajt glupota jest placenie dodatkowych kosztow przy minimalnym wynahrodzeniu,wiec moze jakies karty z ulgami dla pracownikow np. POLIKLINIKI jestes pracownikiem,wkladasz za szybe karte i jestes zwolniony w calosci lub w czesci z oplat. To taka moja mysl,gdybym miala buc w waszym polozeniu 🙂

mmm
1 rok temu
Reply to  Alicja

można zmienic prace co jest parking bezplatny,moge dac namiary

Sauron
1 rok temu

John proszę przestań się kompromitowac i nie pisz więcej!

John
1 rok temu
Reply to  Sauron

Co ty bredzisz , gdzie kompromituje siebie

Olo
1 rok temu
Reply to  John

Może jesteś tutejszym narcyzem? Tamten myślał podobnie ale słabo skończył

maniek
1 rok temu

W Tarnobrzegu pieprzą o płatnych parkingach a wróble donoszą o otwarciu obwodnicy Staszowa . Dało się , dało wykonać obwodnicę.Nasi przekomarzają się o forsę , wpływy za parkowanie a o remontach dróg i obwodnicy ANI SŁYCHU ANI WIDU. Stan miejskich dróg powala z nóg , dziura , dziura i ogromne doły oto obraz stanu ich powierzchni. O drogach osiedlowych to już lepiej nie wspominać, bo gospodarze miasta już chyba czują zimę i wejdą w stan hibernacji i powoli zasną. Ładnie wygląda ścieżka z oś.Dzików w kierunku parku , ale leżący w krzakach / prawa strona ścieżki w kierunku parku/ stos śmieci od mieszkańców zamieszkujących skarpę psuje ten wygląd. Nie ma się co dziwić , ale chyba tam mieszkają sami biedacy i nie jest ich stać na wywózkę powyższych a są tam przeważnie gałęzie z z drzewek z ogrodów przydomowych, obcięte gałęzie tuj i inne tałatajstwo z tamtego regionu . WSTYD DLA TYCH CO TAM MIESZKAJĄ ZA ŚMIECENIE !!!!!!!!!!!!!!!!! KOŁO STAWU PRZEBYWA WIELE OSÓB Z DZIEĆMI I CZASAMI TURYSTÓW PYTAJĄCYCH O PRZEJŚCIE ZE SPICHLERZA DO ZAMKU W PARKU . CZY TAK MA WYGLĄDAĆ CZYSTOŚĆ W WYKONANIU TYCH OSÓB TAM MIESZKAJĄCYCH A CIĄGLE JEST GADKA O CZYSTYM MIEŚCIE , NIE STAĆ ICH… Czytaj więcej »

ciućma
1 rok temu
Reply to  maniek

Już lepiej się czujesz ? Ponarzekałeś na wszystko i na nic i samopoczucie w górnym położeniu.

urzędas
1 rok temu

A na Mirka teraz w urzędzie mowią Parkometr bo to podobno był jeggo pomysł.

Blondas
1 rok temu

Czyj by to nie był pomysł to ja mam czyste sumienie że nie głosowałem na Bożka i pewnie takich osób byłoby więcej jak by przed wyborami wyskoczył z tymi parkomatami ale pewnie wtedy by przegrał.

Zaskoczony
1 rok temu
Reply to  Blondas

A ja głosowałem na Bożka i się tego wstydzę.

Olo
1 rok temu
Reply to  Zaskoczony

To ciekawi mnie kto byłby lepszy?

Gość
1 rok temu

Ogólnie większość przedsiębiorców popiera ten projekt. Darmowe pierwsze pół godziny , pozwoli podjechać pod sklep czy firmy zrobić zakupy czy załatwić sprawę i odjechać .Dotychczas te pół godziny zajmowało znalezienie wolnego miejsca. Wiele osób po prostu rezygnowało i jechało dalej. Trzeba coś zmieniać bo było coraz gorzej z miejscami.

Jerzy
1 rok temu
Reply to  Gość

Nie wiem czy zmieścisz się w pół godziny.

lump
1 rok temu
Reply to  Jerzy

to wyciągniesz se złociaka z wózka pod Biedrą i spokojnie se załatwisz

John
1 rok temu
Reply to  Gość

Budujcie parkingi , wydaja pozwolenia na budowe obiektow uslugowo handlowych jeden obok drugiego scisniete jak gowno w dupie a pozniej placz ze nie ma parkingow , cale centrum scisniete ale dzialki obok zalewu zablokowane planem zagospodarowania i nic nie mozna postawic , jeszcze tylko ta galerie postawcie w centrum i wtedy bedzie super ruch sprawny a jak bedzie trzeba to sie drogi zwezy tak jak ta obok sadu i hurra bandaniedorozwinietych radnych i opozniony w rozwoju prezydent

Doda
1 rok temu
Reply to  John

Do Johna. Galeria będzie miała miejsca parkingowe które spokojnie zaspokoją problem parkowania koło sądu. Mamy w tej chwili klepisko które niczego nie zaspokaja, oprócz potrzeb fizjologicznych psów .Handlu wokół placu czerwonego galeria nie zniszczy , bo choć jej jeszcze nie ma to sklepy padają jeden po drugim .

Gość
1 rok temu
Reply to  John

A to nie ty domek nad jeziorem stawiasz? Jeżeli tak , to pochwal się skąd masz działkę?

John
1 rok temu
Reply to  Gość

Od bezdomnego kretynie

Gość
1 rok temu
Reply to  John

Wolę już chyba być kretynem niż narcyzem

John
1 rok temu
Reply to  John

Z tymze nie miales wyboru sytuacja zmusila

Doda
1 rok temu
Reply to  Gość

To niech pan Kędziora ruszy się zza biurka i ściągnie z parkingów zawalidrogi ,które już zarastają krzakami.Tylko na Dekutowskiego jest z 10 takich miejsc parkingowych do odzyskania i udrożnienia.

Elana
1 rok temu
Reply to  Doda

Te samachody – wraczki to chyba na parkingach spółdzielczych stoją ):

spec
1 rok temu

„scisniete jak gowno w dupie” gratuluje tak specjalistycznej wiedzy ale twoja elokwencja i kompetencja w innych dziedzinach staje się niebezpiecznie nadwyrężona i niewiarygodna.

tratata
1 rok temu

Strefa platnego parkowania powstaje tez w Stalowej Woli.
http://stw24.pl/zaplacimy-za-parkowanie-w-miescie/

tratata
1 rok temu

No i mamy 2019 i jaks w Stalowej Woli nie ma platnych pakingow.I dobrze.

tratata
1 rok temu

Jednak bedzie strefa platnego parkowania w Stalowej Woli.
Czy zostanie wprowadzona płatna strefa parkowania przy targu w Stalowej Woli.?Jak widac to nie tylko nasz problem.
Urzędnicy ze stalowowolskiego magistratu przeanalizowali opłacalność wykonania strefy płatnego parkowania w rejonie Hali Targowej. Czy wkrótce trzeba będzie płacić za postój?
http://stalowemiasto.pl/artykuly/artyku … z&id=46588

Do taratata
1 rok temu
Reply to  tratata

Dalej nic nie rozumiesz Jesteś Bozkowy i na siłę coś próbujesz obronić Właśnie chodzi o to jak w Stalowe Woli Jest parking duży z prawdziwego zdarzenia są opłaty bo ktoś parking musi utrzymywać A u nas Bozek wszystkie ulice zrobil strefami platnymi Jest to chyba rożnica .

obywatel
1 rok temu
Reply to  tratata

A czy wiesz jaki tam jest ruch i ile miejsc parkingowych a ilu ludzi tam przebywa (robi zakupy) każdego dnia, ile samochodów przejeżdza( na Okukickiego)?
Nie pisz bzur i nie okłąmuj ludzi tam w ciągu dnia przewija się więcej samochodów (ludzi) niż w Tarnobrzegu przez miesiąc.
Tam jest bazar, galerie i mnóstwo sklepów (czynnych a nie pozamykanych
jak na tarnobrzeskim rynku).

Bezczelne ogłupianie ludzi z Tarnobrzega przez prezydento, radnych i urzędasów.

muminek
1 rok temu

KOLBUSZOWA. Ostateczną decyzję w tej sprawie w piątek mają podjąć radni. Dziś (31 bm.) Rada Miejska ma decydować o uruchomieniu na kolbuszowskim Rynku stref płatnego parkowania. Obszary te mają powstać w zachodniej i wschodniej części placu (w sumie 90 miejsc). Projekt uchwały mówi też, że strefy obowiązywać będą w dni robocze w godz. 9-17. Stawka za godzinę postoju ma wynosić złotówkę. Działania w celu uruchomienia stref płatnego parkowania są pochodną dwóch spraw. Po pierwsze, niedawno zakończył się pięcioletni okres, podczas którego na Rynku nie wolno było nic „majstrować” (taki był warunek jego rewitalizacji ze środków unijnych). Drugą kwestią były monity mieszkańców, którzy narzekają na zapełnione miejsca postojowe. Pierwszych godzin gratis nie będzie Maksymalna stawka za pierwszą godzinę parkowania na płatnej strefie, przewidziana ustawą, wynosi 3 zł. Jednak w Kolbuszowej godzina postoju kosztować ma 1 zł. Opłaty uiszczane za parkowanie byłyby z góry. W praktyce ma to wyglądać to tak, że kierowca podaje numer rejestracyjny, bierze bilet i umieszcza się go za szybą swojego samochodu. Następnie osoba uprawniona do kontroli weryfikuje, czy czas postoju się zgadza. Maksymalny mandat za parkowanie bez biletu wynosiłby 50 zł. Można będzie też wykupić miesięczny abonament na miejsce postojowe. Zwolnieni z opłat za postój byłyby osoby… Czytaj więcej »

Ruda
1 rok temu

A w Kolbuszowej jeden plac A w Tarnobrzegu całe miasto wszystkie ulice biegnące do placu
Jest różnica czy jej nie ma ?

gość
1 rok temu
Reply to  Ruda

Jak całe miasto? Ludzie patrzcie co piszecie ?

obywatel
1 rok temu

Urzędasy (nieroby) wpadają jak widać wszędzie aby dorwać się do kasy
mieszkańców (i innych) wprowadzając co chwila jakieś opłąty ????
Zlikwidować urząd, prezydenta – a będzie dużo taniej bo i tak są zbędni!!!!

postulat
1 rok temu
Reply to  obywatel

„i tak są zbędni!” tylko ty jeden niezastąpiony głupek zostaniesz ostoją tego miasta.

resFT
1 rok temu

Bardzo dobrze, strefy parkowania w całym mieście, tylko jakieś niedrogie, takie na każdą kieszeń. Żydostwo zapłaci bo ma kasę. A kto nie ma -przesiądzie się do komunikacji miejskiej oraz na rowery. Koniec z leniwcami co to jeżdżą 100 metrów autem do sklepu czy do pracy, za luksusy trzeba zacząć płacić, tak jak w całej cywilizowanej Polsce.
A ten co to twierdzi że brak komunikacji miejskiej ,no to jeśli chodzi o odcinek Nagnajów-Sandomierz to busów nie brakuje, kierunek zachodni-brak mostu więc i tak nie dojedziesz.

IQ
1 rok temu
Reply to  resFT

czemu tu tylko ćwoki się rozpisują?

resFT
1 rok temu

@IQ, ćwok to twój stary z pobliskiej wiochy, a to przechodzi w genach, co widać po słownictwie

71
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x