Wysoka wygrana gospodarzy. Siarka II Tarnobrzeg – Wisan Skopanie 5:1 (fotoreportaż oraz video HD)

Rezerwy Siarki Tarnobrzeg wygrały dziś z niepewnym ligowego bytu w klasie okręgowej Wisanem Skopanie 5:1. Mimo iż druga drużyna Siarki jest liderem tych rozgrywek, to nie wiadomo czy w ogóle wystartuje w przyszłych rozgrywkach i na jakim poziomie. O wszystkim zadecyduje ligowy los pierwszej Siarki, który rozstrzygnie się w najbliższym czasie.

SIARKA II TARNOBRZEG – WISAN SKOPANIE 5:1 (1:1)

1:0 35′ Kacper Józefiak
1:1 45′ Bartłomiej Furdyna
2:1 68′ Jakub Bielecki
3:1 76′ Paweł Mróz
4:1 85′ Kacper Wełniak
5:1 87′ Kacper Wełniak

W ramach 30 kolejki w klasie okręgowej rezerwy zmierzą się na wyjeździe z Bukową Jastkowice, Wisan zaś podejmie na stadionie w Baranowie Sandomierskim San Kłyżów.

KLASA A

W 26 kolejce klasy A w grupie Stalowa Wola I, OKS Mokrzyszów przegrał u siebie ze Strzelcem z Dąbrowicy 1:2, wyjazdowe zwycięstwa w identycznym stosunku 3:1 odniosły zaś OKS Wielowieś nad Czarnymi z Lipy i Wspólnota Serbinów nad LZS-em z Krzątki.

W następnej kolejce Wspólnota podejmie KS z Woli Baranowskiej, OKS Wielowieś pojedzie do lidera do Stalów, OKS Mokrzyszów zaś będzie pauzować.

KLASA B

W 19 kolejce klasy B w grupie Stalowa Wola I Koniczynka Ocice pewnie pokonała LZS Furmany 5:2, Junior przegrał z KS Cygany 1:2, Iskra zaś z Płomieniem Chmielów 0:3. W następnej kolejce Iskra podejmie LZS Żabno, który wywalczył już awans do klasy A, w derbowym starciu w Zakrzowie Junior podejmie Koniczynkę.

źródło: kswisan.pl, 90minut.pl

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Chłopcy zasługują na tę IV ligę i również uważam, że przepis mówiący o minimum 2 klasach dzielących pierwszy i drugi zespół, jest przesadzony. Rozumiem, że rezerwy nie mogłyby grać w tej samej lidze co pierwszy zespół, ale dlaczego nie mogą grać o jeden poziom niżej? W lidze hiszpańskiej „FC Barcelona B” gra w Segunda Division i jakoś nie ma z tym większych problemów. Wiem, że porównanie może trochę na wyrost, ale jednak te regulacje w polskim systemie piłkarskim są czasem przesadzone. Bo tak naprawdę nie ma żadnego uzasadnienia, żeby Siarka II była trzymana w okręgówce – jest to nawet sprzeczne z duchem Fair Play.
Mam jednak nadzieję, że jeszcze zdarzy się cud, a nasza pierwsza drużyna utrzyma się w II lidze, a problem rezerw sam się rozwiąże. Chociaż wynik drugiej ligi to głównie wina prezesa Dziedzica i jego ogromnych błędów w polityce klubu. Oby te błędy nie spowodowały tragicznych konsekwencji, a Pan Prezes wyciągnął z nich wnioski.

fan
1 rok temu

Były drużyny rezerw grające tylko ligę niżej od pierwszego zespołu. Nie pamiętam które ale dwie na pewno i to nie tak dawno. Inną bajką jest to czy Siarkę stać na utrzymanie zespołu w III i IV lidze.

Tarnobrzeżanin
1 rok temu
Reply to  fan

To jest niemożliwe, bo ten przepis już dosyć długo funkcjonuje. Jednak, gdybyś sobie przypomniał, to będę wdzięczny za informacje o jaki zespół chodzi oraz w jakim sezonie miała miejsce taka sytuacja. Póki co, dosyć sceptycznie do tego podchodzę.
Siarkę byłoby stać na II i IV ligę, gdyby mecze na stadionie miejskim odbywały się co tydzień (na przemian pierwsza drużyna i rezerwy), przez co można byłoby wprowadzić dwa rodzaje karnetów – tradycyjne (na pierwszą drużynę) i I+II (na pierwszą drużynę i rezerwy). Sądzę, że na mecze rezerw byłoby sporo chętnych, gdyż grają tam takie zespoły jak Karpaty Krosno, Polonia Przemyśli, Igloopol Dębica, czy Ekoball Sanok). No i możnaby też zarobić w przypadku przyjazdu kibiców gości, co myślę, że miałoby miejsce od czasu do czasu.

krejzol
1 rok temu

zasłużeni i doświadczeni działacze,którzy odzyskali w 2011 wraz z jajecznicą Stowarzyszenie KS Siarka a także dumni udziałowcy i akcjonariusze,którzy po wyprzedaniu całego majątku wyżej wymienionego stowarzyszenia wyprowadzili zeń nawet drużynę piłkarską do powołanej przez siebie spółki akcyjnej przecież obiecywali,że BARCELONY tu nie będzie…

i słowa dotrzymali.trzeba im oddać.sumiennie swoją misję wypełnili.

teraz kto wie jak się bezRadni nie zlitują oraz Bożek to może wypełnią swoje dzieło i ogłoszą upadłość.

mogliby spokojnie odejść na zasłużoną emeryturę wówczas.

gość
1 rok temu

Jedyna szansa to na co jeszcze wszyscy po cichu liczą ,że Bytovia nie dostanie licencji….

Ważne
1 rok temu

Bytovia zgłosiła się do procesu licencyjnego a zaległe pieniądze jest chętne miasto wyłożyć wiec raczej dostaną

Mieszkaniec
1 rok temu

I tak nie siarka II nie awansuje

Kibic
1 rok temu

Myślę Panie Dziedzic ,że w związku z przyznaniem licencji chyba wszystkim klubom II ligii kibicom należą sie wyjaśnienia co było powodem ,że drużyna , która była samodzielnym liderem w trakcie rundy jesiennej spadła z ligii centralnej? Chciałbym też usłyszeć co do powiedzenia ma Pan Mastalerz? Czy nadal tak jak będąc prezydentem zachwalał pomysł powstania spółki akcyjnej dziś nie uwarza ,że było to błędem? Może jakaś konferencja.? Dlaczego nie ma chociażby oświadczenia klubu w tej sprawie?

sd
1 rok temu

mają nas w doo…pie

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x