Tarnobrzeg: W niedzielę spotkanie i przejażdżka rowerowa z Mistrzami Świata na pl. B. Głowackiego

Spotkanie oraz przejażdżka rowerowa z dwoma mistrzami świata w kolarstwie szosowym Tadeuszem Mytnikiem i Mieczysławem Nowickim odbędzie się w niedzielę 16 czerwca br., na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu. Początek godz. 10.

Spotkanie odbędzie się w ramach akcji zainicjowanej przez „Fundację Zatrzymać Czas”. W programie wspólna, spokojna przejażdżka po okolicy z Mistrzami i rozmowa z gośćmi akcji oraz poczęstunek. Organizatorzy oddają do dyspozycji mieszkańców ok. 20 rowerów turystycznych dla osób nie posiadających własnych.

Celem akcji jest aktywizacja rowerowa młodych osób, ale także i seniorów. Pokazanie, że aktywność rowerowa jest łatwa, przyjemna i niezwykle pożyteczna dla zdrowia.

Więcej na wydarzeniu opublikowanym na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/events/2024034054559330/?ti=cl

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek
1 rok temu

Aktywizacja rowerowa? Na Wyspiańskiego chodniki 3-metrowe – napisałem żeby wyznaczyli drogi rowerowe, to odpisali że nie ma pieniędzy. Na DW723 mniej więcej od Matejki do Borów dziura w infrastrukturze rowerowej, a pasy ruchu na jezdni miejscami 5-metrowe – pisałem, to odpisują że planują, już chyba z 5 lat. Takich przykładów jest więcej. Jak ludzie mają jeździć rowerami, skoro na jezdni kierowcy często nie szanują rowerzystów i niejednokrotnie narażają ich na niebezpieczeństwo, a wiele szerokich chodników marnuje się jako niedostępne dla rowerzystów? O budowie infrastruktury rowerowej z prawdziwego zdarzenia można raczej pomarzyć, bo Miasto zadłużone. Zatem na znacznej części dróg wybór… Czytaj więcej »