Tarnobrzeg: Ponowne odkomarzanie w przyszłym tygodniu. Prezydent prosi o pomoc i apeluje: „Tylko skoordynowane działania mogą przynieść skutek”

Ponowne odkomarzanie w Tarnobrzegu przeprowadzone zostanie przed 23 czerwca br. –  informuje rzecznik prasowy UM Tarnobrzeg. Dodatkowo prezydent miasta zwrócił się o pomoc do wojewody, spółdzielni i Zarządu Gospodarki Wodnej.

Treść komunikatu z UM Tarnobrzeg:

„W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców Tarnobrzega dotyczącymi niespotykanej od wielu lat plagi komarów, Prezydent Tarnobrzega zwrócił się z prośbą o pomoc i podjęcie działań zmierzających do zmniejszenia ich populacji. Wystąpienie plagi ma niewątpliwie związek z zalaniem w maju br. międzywala rzeki Wisły.

Prezydent wystosował pismo do Ewa Leniart Wojewody Podkarpackiej, w którym zwraca uwagę, że tylko skoordynowana na szczeblu województwa akcja, obejmująca swoim zasięgiem cały region, może przynieść zamierzony efekt i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

Prezydent zwrócił się także do prezesów tarnobrzeskich spółdzielni mieszkaniowych: TSM, Siarkowiec, Stare Miasto oraz TTBS z prośbą w partycypacji kosztów do wspólnego projektu pn. „Zwalczanie kleszczy, larw komarów i dorosłych osobników komarów na terenie miasta Tarnobrzega” lub przeprowadzenie zabiegów odkomarzania we własnym zakresie na obszarze swoich zasobów.

Dodatkowo Prezydent Tarnobrzega zaapelował do PGW Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie o wykonanie koszenia wałów przeciwpowodziowych rzeki Wisły biegnących w granicach administracyjnych miasta Tarnobrzega, wykonanie takich prac spowoduje zmniejszenie populacji komarów.

Jednocześnie Prezydent gorąco apeluje do wszystkich właścicieli terenów prywatnych w Tarnobrzegu, szczególnie o dużych areałach, o regularne ich wykaszanie. Tylko skoordynowane działania mogą przynieść skutek w postaci zmniejszenia ilości i uciążliwości komarów.

Gmina Tarnobrzeg przeprowadzała akcję odkomarzania od 7 do 10 czerwca. Akcja zostanie powtórzona ponownie przed 23 czerwca br.”

53
Dodaj komentarz

26 Wątków komentarzy
27 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
32 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rolo Tomassi

Jeśli kolejne odkomarznie bedzie wygladalo tak jak to, to lepiej sobie je darowaći ne draznic nawet ludzi. Samochod wjechal na parking, postał miute, nawet nie zblizyl sie do krzakow, zywoplotow drzew i odjechal.. Sytuacja z centrum miasta. wypadalo by przypilnowac ludzu ktory za to wzieli poeniadze a na efektach im nie alezy.

helena

Czyli znowu winny kto inny. Na sejmiku przedsiębiorców ministrowie co nie dojechali, teraz wojewoda bo ma za Bożka koordynować. Fajtłapo i pozorancie może urząd prezydenta miasta też ma ktoś za ciebie koordynować?! A fakt, przecież już jest Miro… To w takim razie do czego ty jesteś potrzebny Dariuszu…? Bo pismo do wszystkich świętych w dowolnej sprawie to potrafi wystosować byle kukiełka.

tarnobrzeżanin

Masz tyle jadu, że najlepiej pogryź Ty te komary. Z pewnością je zabijesz – wszystkie! Jakim ograniczonym trzeba być, żeby nie rozumieć, że problem mają wszyscy w okolicy bliższej i dalszej. Najlepiej wszystkich zwyzywać, obrażać. Dowartościowana jesteś? Może zamiast narzekać zgłoś się do przewodniczącego osiedla, bo podobno oni jeździli z ekipą i pokazywali, gdzie pryskać.Pomożesz, zrobisz coś pożytecznego.

śmiało

No tak „pomysłowy-dobromirze” może ci nie ograniczeni, mieszkańcy zjedzą komary i będzie władza zwolniona z obowiązków . A może trzeba uwarunkować zapłatę – skutecznością tego „zabiegu” a nie tylko jego wykonania(jeszcze nocą) i czy nadzorował ktoś te opryski – to są pytanie bez odpowiedzi ale władza powinna je znać wydając publiczne pieniądze na publiczne cele.

gość

Chłopaki nie płaczą ? Wypłakuje się w rękaw?

Włodek

Oczywiście Ty bys tak odkomarzył miasto jakbyś był włodarzem że mucha nie siada, narzekać to i ja z rodziną umiem, rusz i pokaż jak klase.. zamiast siedzieć na ND

Janusz

Ciekawe.Jeżeli to prawda to już wiadomo dlaczego komary gryzą dalej.Mam garaż praktycznie w centrum i po 15 minutach musiałem uciekać bo nadal kąsają.

Anna

Czy ktoś w końcu skosi te 2-metrowa chaszcze przy drodze krajowej naprzeciw czerwonego banku? Tam już chodnik zarasta, niedługo nie będzie jak przejść. To jest istny skandal!

brzoza

Wielcy Pastwo właściciele być może skoszą jak będzie miał przyjechać cyrk i będą chcieli wynająć teren. Wszyscy narzekają „na wioskę” ale chyba wszystkim łącznie z władzami to pasuje, bo jest argument że tam musi powstać mega galeria a jak nie powstanie to będzie właśnie taka wioska. Tak na złość mieszkańcom. Wszędzie tam gdzie właściciel nie kosi straż miejska powinna nałożyć mandaty, a miasto skosić i wystawić fakturę. No ale jak tu iść na udry z wielkimi inwestorami? Każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek dbać i kosić. A to jak to teraz wygląda to litość i trwoga. Każdy jadący przez Tarnobrzeg przeciera… Czytaj więcej »

Dodu

Na jakiej podstawie chceszi nałożyć mandat lub wydrzeć pieniądze za koszenie zastępcze? Może nie jest koszone aby mieszkańcy tam nie łazili i nie wyprowadzali psów. Średnia przyjemność kosić i dostawać szkłem lub gównem po nogach. Wlazicie jak na swoje i jeszcze warunki stawiacie? Jak było dbane to też nie tak jak Wam się podobało, to teraz będzie gąszcz i to zgodnie z prawem, właściciela nie zmusicie.

John

Wystarczy ogrodzic teren pyskaty glabie i juz nikt nie bedzie wchodzil a mandat za stawrzanie zagrozenia pozarowegi i za zwykle bycie wiesniakiem ktory w dupie ma estetyke terenu

brzoza

tego co piszesz nawet nie da się skomentować…

Anna

Kiedyś było co jakiś czas koszone i nikt nie narzekał, że się kaleczy nogi i tak jak pisze John aby ludzie nie wchodzili, wystarczy ogrodzić teren. Kolejna sprawa to złamana podczas zimowej wielkiej wichury brzoza, do tej pory nie została usunięta z tego terenu, bo po co… Chodnik, który prowadzi z osiedla do chodnika wzdłuż drogi krajowej za chwilę tak zarośnie chaszczami, że nie będzie jak przejść, jest coraz węższy. I to jest inwestor? Jakaś wredna świnia…

Włodek

Powinna i powinna niczym retoruka jak za komuny !
Myśl trochę ! Sam sie rusz i coś zrób a nie ciaglę patrzysz

Wieżowiec

Dżungla,tu jest k… dżungla! Niedługo wprowadzą się tutaj nowi lokatorzy:małpy,lwy,tygrysy,h…,m… dzikie węże!

yyy

proponuję firmie odkomarzającej pożyczyć auta np. straży miejskiej, żeby tym razem mieli czym jeździć

mirekm58

Wczoraj rano między godziną 7 i 8 było odkomarzanie na ulicy Matejki, Orzeszkowej oraz Sienkiewicza. Wszystko fajnie, tylko zapomniano że o tej godzinie latają już pszczoły… Po telefonie do Urzędu Miasta…usłyszałem odpowiedź, nie wykonuje tego firma z polecenia Urzędu…więc kto?

Mieszkanka

to podejdź i sie zapytaj roszczeniowy i pretensjonalny obywatelu. Tylko tyle potrafisz ciągle narzekać ? Jesteś nauczony że wszystko wszyscy robią za Ciebie ?

Ola

To je skoordynuj Darek za co bierzesz kasę za wręczanie kwiatków

Julian

Zarządy działek czyli (RODy)też niech dorzucą do odkomarzania. Prezesi działek urośli w ostatnim czasie co najmniej do rangi prezydenta Kraju. Na siebie to umieją wydawać kasę?

Gość

Czego to doczekaliśmy. Żebrać o pare groszy . Wstyd

Ewa

Na Łokietka trawa po pas nie ma kto kusić Właściciel terenu miasto

Zygmunt Prawdomówny

…w kuszeniu podobno najlepsze są EWKI….. 😛

Zygmunt Prawdomówny

SŁÓW BRAKUJE; jak „zarządzane” jest od WIELU lat to „miasto”.
Tak i dlatego coraz większa syf, kiła i mogiła…

Magura

A inwestycji wspólnie ze Spółdzielniami to p. Bożek nie chce prowadzić żadnych, mimo, że ich członkowie to też mieszkańcy Tarnobrzega, ale wyciągać ręce po ich pieniądze, to Pan już oporów nie ma. I jeszcze pomóc w zorganizowaniu akcji odkomarzanie powinni. A za co pieniądze bierze Pan, zastępca p. Pluta i rzesze urzędników?!

tarno

A nie jest odwrotnie? Prezesi spółdzielni zasiedzeni od lat. Żadna władza im nie straszna.

Marcin

Plaga oj, oj Panie Prezydencie wie Pan co to znaczy?

Rolo Tomassi

Środek miasta, 3 pietro i wieczorem okna nie mozna otworzyc, mieszkac na parterze nie wyobrazam sobie.. zona z malym dzieckiem z klatki nie moze wyjsc rano ani popoludniu na spacer bo po odkomarzaniu krzaki, zywoploty i drzewa ruszaja sie po tym wspanialym odkomarzaniu! wszyscy widzieli jak wyglada odkomarzanie tylko nie Ci ktorzy nasze pieniadze wydaja! wstyd!

owen

Myślę, że to pismo, które pan prezydent wystosował do „wszystkich świętych” to kolejna kompromitacja dla Tarnobrzega. A spółdzielnie jak się dołożą to zaraz walną lokatorom dopłatę w czynszu. No i szczyt wszystkiego żeby ludzie latem musieli siedzieć w domach przy zamkniętych oknach bo wyjście gdziekolwiek grozi bąblami i drapaniem się od ukąszeń komarów.

Geneck

Na Piastowie wieczorem auto postało w jednym miejscu pół godziny pobuczało i odjechało. A komary mają się dobrze i jest ich jakby więcej. Bez znieczulenia z Kameleona nie da się wyjść.

Stasiu

Człowieku to był projekt obywatelski. Wybrany przez ludzi.

Antoni

Jakie miasto takie odkomarzanie. KPINA!

jugon

Wały nie skoszone – utworzyli spóke wody polskie – prezesów narobili swoich i nawet nie koszą. Miasto tez jest winne nie kosi pasa zieleni na Wisłostradzie.Mastalerz jak rządził to był porządek, chodzili z workami ludzie na robotach publicznych z PUP i zbierali śmiecie i rowy były koszone na bieżąco- jak się dba tak sie ma Panie >)

Wiola z powiśla

To jak było tak cudownie, to dlaczego nie wybrali go jeszcze raz ?

gość

Bo było 11000:6000

gość

Ot i nasza Polska rzeczywistość. Jak pojawia się problem , to rząd chowa głowe w piasek i udaje ,że nie widzi. Po powodzi ta plaga dotyka wiele miast , leżących w sąsiedzctwie rzek. Pan Prezydent i inni włodarze piszą pisma z prośbą o pomoc do wojewody , który w imeniu rzadu reprezentuje panstwo. Jaki jest efekt? Chyba zostaliśmy zostawieni sami z tym problemem. Ale na miliardy dolarów dla Ameryki to pieniądze się znajdą… Kupujemy F 35 , które działają w zintegrowanych systemach współczesnego pola walki. Sam samolot jest ślepy i głuchy. Współpracuje z systemami , których po prostu nie mamy… Czytaj więcej »

sołtys

„Znawca” komarów i systemów militarnych.Znalazł okazję do popisu swego „talentu” i krytyki rządu . A który to rząd, nasz czy inny takie problemy z komarami rozwiązywał albo rozwiązuje?To są lokalne problemy i kwota 15 tys nie powinna być problemem dla żadnej gminy.

gość

Akcja odkomarzania potrzebna jest na już , a nie jakieś przed 23.06. Do tego czasu to te komary pewnie same poumierają i problem sam się rozwiąrze…

Nowy sposób walki z komarami

Władze mają nowy sposób walki z komarami – poczekają aż pozdychają z przejedzenia 😀

Marcin

Dobre, poczekamy jak same ” umrą” dobry pomysł i ekologiczny

Bartosz Głowacki

A bym poczekał do grudnia

Wacek

Masz łeb Bartoszu!

Mieszkanka

Panie Prezydencie, proszę nie czytać tej fali Hejtu jaka wylewa sie na Pana na tym forum.

Prawda jest taka że komarów w takiej ilości żadnym opryskiem nie da sie ujażmić niestety. Proszę zobaczyc na Mielec czy odkomarzał i w jakiej ilości ?

Janusz

Jesteś tego pewna? Czyli 100.000 z naszych podatków poszło się …

tarno

100 tysięcy jest przeznaczone na rok. Wystarczy czytać ze zrozumieniem. Póki co, poszło dużo mniej.

Pan lotto

Społeczeństwo nauczone tylko 500 plus i ciaglę dostawać. A ruszyć tyłki i wziąść sprawy w swoje ręce…

gość

D dlatego coraz głośniej mówi się o tym ,że tworzymy ludzi nie zaradnych życiowo z coraz większymi roszczeniami

lach

Ruski – na pewno nie o Polakach tak się mówi .

Karolina

Wczoraj szedłem z rodziną na spacer wieczorem przez plac Bartosza aż do przywiśla, i muszę przyznać znaczną poprawę jeżeli chodzi o komary, już tak nie gryzły, widać ze pryskanie przynosi rezultat

Mieszkaniec

Druga opcja jest taka że komary nie lubią twojej krwi.

LGTB

Oj Karolino Karolino czyżbyś była męską (szedłem) ŚWINIĄ? co maluję usta szminką i czupryynę spina spinką a kogutka nosi w kroku i poluje kurki z boku.

Ola

Byłam w Rzeszowie na grillu 0 komarów

Dorian

a pamiętacie to wywalenie w błoto kilkudziesiecy tys w ramach budzetu obywatelskiego na budki z jeżykami które to miały wyżreć wszystkie komary? dziś chyba nawet wróble w tych budkach nie siedzą.
Panie Morawski szkoda że Pan ze swoich prywatnych pieniedzy nie zapłacił za ten nader głupi pomysl. Ci Pan dzisiaj powie na ten temat?