Tarnobrzeg: Płatne strefy parkowania ściągnięte z porządku obrad

Na wniosek prezydenta Tarnobrzega punkt dotyczący ustalenia strefy płatnego parkowania na terenie miasta Tarnobrzega oraz wysokości stawek za parkowanie i sposobu ich pobierania, został wycofany z porządku obrad dzisiejszej sesji Rady Miasta.

Wniosek prezydenta został przyjęty przed radnych jednogłośnie.

Dzisiejsza sesja jest absolutoryjną, podczas której radni będą głosować m.in. nad udzieleniem wotum zaufania prezydentowi oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2018 rok. Zgodnie z nowelizacją uchwały o samorządzie gminnym D. Bożek zaprezentuje również „Raport o stanie miasta”.

Transmisję sesji która rozpoczęła się o godz.11, można obejrzeć tutaj

foto: print screen

Subskrybuj
Powiadom o
41 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
3 lat temu

Cyrk na kółkach

John
3 lat temu

Darek nowa deba to dla ciebie ostatnia deska ratunku , postepowanie godne idioty

Obserwator
3 lat temu

To jest. Cały Bozek Nic nie nic nie rozumie.Przedlozyl komendant straży miejskiej projekt uchwały o parkowaniu
Bozek to.kupil nie robiąc o co chodzi.Ludzie skrytykował to uchwala do poprawki.Bozek przedkłada znowelizowanay projekt jako własny.Pod wpływem krytyki wycofuje projekt własny.
Ocena nasuwa się sama.
Bozek przestań się chłopie męczyć.

obywatel
3 lat temu
Reply to  Obserwator

On nie przestanie się męczyć – zrobi wszystko żeby tylko kasiora płyneła ze stołeczka, bo gdzie taką zarobi nauczyciel od siedmiu boleści.
Poza tym koledzy by mu nie wybaczyli – mogli by stracić intratne i dobrze płatne stołeczki a na to zgody ich być nie może, bo gdzie miernoty zarobią taką kasiorę jak w urzędzie – byłby skreślony w miejskiej polityce.

cenzor
3 lat temu

kończ waść wstydu miastu oszczędż

smile
3 lat temu

Hej ho! Hej ho! Na obrady by się szło!
Hej Ho! Hej ho! Po kasę by się szło… 🙂 🙂 🙂

Janusz
3 lat temu

Chcieliście Bożka nauczyciela na prezydenta to macie.

Wacek
3 lat temu
Reply to  Janusz

Porażka i tyle

obywatel
3 lat temu
Reply to  Janusz

Jak każdy nuczyciel – Nauczyciele pokazali gdzie mają dzieci , rodziców, maturzystów i co są w stanie zrobić aby tylko kasiorka była.
Są tak inteligetni, że nawet parodie strajku zrobili , zawieszali go itd…
Wybierajcie dalej nauczycieli (zwłaszcza historii) wyszkolonych przez komunistów.

Info
3 lat temu

Prezydentem powinien byc biznesmen Ferenc lub prawnik przykład Nadbereznego a nie jakis nauczyciel

Maranatha
3 lat temu

Doskonały belfer, nienajlepszy
dyrektor a jaki prezydent to widzimy wszyscy.

Mieszkaniec
3 lat temu

Prezydent jak z koziej pały trąbka

Gość
3 lat temu

w 2018 straż wystawiła 22 mandaty za złe parkowanie. To są jakieś kpiny normalnie.

Mieszkaniec
3 lat temu
Reply to  Gość

Te kartki co zostawiają za szybą się po prostu wyrzuca i jest koniec tematu. 4 razy tak już zrobiłem. Te 22 mandaty to ludzie co się przestraszyli i zgłosili do ich „komendy”. Śmiech na sali ta nasza cała straż wiejska. Po co trzymać tych nierobów co potrafią tylko karteczki za szybą zostawiać i nie egzekwują tego złego parkowania?

Jacenty
3 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie kłam jak Pinokio bo nos ci urośnie. Otóż po ok. 1 miesiąca wysyłane jest wezwanie pocztą do złożenia wyjaśnień, a jak to nie poskutkuje sprawa trafia do Sądu – nie kłam więc bo to nieładnie 🙁

Gość
3 lat temu
Reply to  Jacenty

Co by to nie było, 22 mandaty w rok xa złe parkowanie to gruba przeginka ,albo nieudolność . Ile osób tam pracuje??/

Janusz
3 lat temu

A gdzie KS Piotr? bo nic ostatnio nie komentuje.

John
3 lat temu

Wybraliscie gogusia z plakatowto teraz macie , dramat , porazka poprostu intelektualne dno , najgorsze jest to ze ten czlowiek tak obnizyl oczekiwania mieszkancow ze dzis predzej zaglosowaliby na osiedlowego lumpa niz na bozka

Tarnobrzeżanin
3 lat temu

Trzeba było głosować na Pana dra Witolda Zycha, człowieka który jako radny przez 4 lata walczył jak lew z tym betonem i był uciszany oraz wyśmiewany za to, że narażał się układowi. No ale woleliście znowu wybrać układ, to teraz płaczcie :/ Ewentualnie się zbierzcie i zróbcie referendum.

Gość
3 lat temu

Trzeba było ludzi lepszych znaleść w kampanii. Dziś bez zaplecza nawet najlepszy kandydat polegnie.

Janusz
3 lat temu
Reply to  Gość

Ja głosowałem na Norberta.

Tarnobrzeżanin
3 lat temu
Reply to  Gość

Pan Witold Zych zachęcał do kontaktu z nim i współpracy oraz kandydowania z jego listy, ale zmuszać nikogo nie mógł. Zgłosili się ci, co się zgłosili, mieli ochotę i zapał do pracy, dlatego te listy tak wyglądały. Żeby mieć piękną kampanię trzeba mieć wsparcie partii, a PiS popierał Pana Kalinkę. Natomiast mieszkańcy powinni patrzeć nie na kampanię i pieniądze na nią wydane, a na to co kandydat sobą reprezentuje.

Tarnobrzeżanie
3 lat temu

Akurat pan Zych idealnym kandydatem po pierwsze ma dobre kontakty z PiS zdj z Duda Nadbereznym także pieniądze by dostawał do tego kumaty również jestem za tą kandydatura czas na Referendum

Mieszkaniec
3 lat temu

Popieram

Tarnobrzeżanin
3 lat temu

Tylko kto się podpisze pod wnioskiem o referendum? Pisać to łatwo, ale jak przyjdzie do zbierania podpisów to się okaże, kto chce zmian w tym mieście, a komu jest dobrze, tak jak jest. Poza tym trzeba się nastawiać, że Prezydent i jego Urząd będą chcieli „położyć” taki wniosek, więc by musiała cały proces nadzorować osoba z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym, najlepiej prawnik.

Mieszkaniec
3 lat temu

Znam co najmniej 20 osób co się podpiszą

Tarnobrzeżanin
3 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Zgodnie z ustawą o referendum lokalnym, potrzeba by było niestety zebrać aż 3842 podpisy (minimum), gdyż: Art. 4. Referendum przeprowadza się, z zastrzeżeniem art. 5 ust. 1, z inicjatywy organu stanowiącego danej jednostki samorządu terytorialnego lub na wniosek co najmniej: 1) 10% uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy albo powiatu; 2) 5% uprawnionych do głosowania mieszkańców województwa. Art. 5. 1. W sprawach odwołania organu stanowiącego jednostki samorządu terytorialnego przed upływem kadencji rozstrzyga się wyłącznie w drodze referendum przeprowadzonego na wniosek mieszkańców, o którym mowa w art. 4. 1a. Wniosek mieszkańców gminy, o którym mowa w ust. 1, może dotyczyć odwołania rady gminy i wójta (burmistrza, prezydenta miasta) albo odwołania jednego z tych organów. 1b. Referendum w sprawie odwołania wójta (burmistrza, prezydenta miasta) może być przeprowadzone także z inicjatywy rady gminy. 1c. Uchwała rady gminy o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania wójta (burmistrza, prezydenta miasta) podejmowana jest w trybie art. 28a albo art. 28b ustawy, o której mowa w art. 6 pkt 1. 2. Wniosek mieszkańców, o którym mowa w ust. 1 i 1a, może zostać złożony po upływie 10 miesięcy od dnia wyboru organu albo 10 miesięcy od dnia ostatniego referendum w sprawie jego odwołania i nie później niż na 8… Czytaj więcej »

Pytia
3 lat temu

Wprowadzenie płatnych stref oznaczać będzie porażkę nas wszystkich. Władz i mieszkańców. Niestety sytuacja urosła do rangi wielkiego problemu. Po prostu miasto ma ograniczone tereny i nie ma szybkiej alternatywy na pogodzenie potrzeb tubylców z komfortem przyjezdnych, szczególnie tu zatrudnionych. W każdym razie płatne parkowanie niczego nie rozwiąże. Jeżeli władze miasta podejmą ten (chyba) desperacki krok, to natychmiast wygeneruje się olbrzymi problem i będą konflikty. Ten stan rzeczy nie wygaśnie po dwóch dniach na zasadzie: ludzie pogadają, popsioczą i sprawa ucichnie. Nic z tych rzeczy. Konfliktowa sytuacja będzie nabrzmiewać, gdyż nie będzie rozwiązywać problemu miejsc parkingowania mieszkańców. W okolicy mojego bloku już od dawna brakuje miejsc postojowych. Z przerażeniem obserwuję iż z dnia na dzień przybywa nowych samochodów a parkingi nie powstają. Nie ma nowych garaży, bo zwyczajnie nie są budowane i zwyczajnie ludzi nie stać na ich lokalizację, budowę i posiadanie. Jedynym ratunkiem byłoby pozyskiwanie wszelkich możliwych terenów pod nowe parkingi bo miasto się dusi z braku tej infrastruktury. Ja nie jeżdżę z ulicy na ulicę i wolę pieszo załatwiać codzienne potrzeby lub dalej za pomocą komunikacji miejskiej. Ale swój samochód muszę gdzieś postawić. Może już czas by sięgnąć do przyległych (niekiedy dużych) trawników czy budowy tarasowych parkingów w tzw.… Czytaj więcej »

rowerzysta
3 lat temu

Wczoraj jechałem rowerem przez Zakrzów ul.Cichy Kącik i na początku tej ulicy zobaczyłem miejsce na kolejny parking płatny!!!Panie Prezydencie,Przewodniczący osiedla, Komendancie Straży zejście na ziemię bo mi wstyd patrzeć na wasze działanie.Panowie na rowery a zobaczycie troszeczkę więcej bo to co tam jest to woła o pomstę do nieba.Ten stan rzeczy to świadczy o Was jako sprawujących władze tego miasta a zwłaszcza o pracy władz osiedla i Straży Miejskiej że dopuścili do takiego stanu.Zakrzów to nie złomowisko i śmietnik przed którym tak się bronił wcześniej.

formua 1
3 lat temu
Reply to  rowerzysta

No niestety, jaki pojazd – taka elokwencja (z całym szacunkiem do roweru). Chłopie co ty chciałeś powiedzieć ? sam chyba nie wiesz.

Nie dla parkomatów
3 lat temu

Zlikwidowć straż miejską i po sprawie. Zarówno straż jak i parkomaty są zbędne.

Mieszkaniec
3 lat temu

Widzę ze,Kononowicz ma i u nas wielbicieli

afftx
3 lat temu

@Pytia, nie NAS wszystkich tylko ciebie i tobie podobnych którzy zapychają autami miasto żeby pojechać do sklepu 100 metrów od domu. Chcecie mieć wygodę , prosze bardzo ,ale musicie za to ZAPŁACIĆ! Mi przykładowo auto potrzebne tylko na wyjazdy za miasto. Przyjazne miasto ma być nie tylko dla lewaków ale i ludzi myślących w szerszej perspektywie, a obecnie takie nie jest,bo jest przepełnione samochodami. A inna sprawa to taka że tutaj od dziesięcioleci nie zbudowano ani jednej nowej drogi, więc miasto jest zapchane.
Prezydent jeśli jest silny to powróci do tej sprawy niedługo, albo ugnie się przed lewactwem. Zobaczymy

Pytia
3 lat temu
Reply to  afftx

@afftx przecież pisałem:
„Ja nie jeżdżę z ulicy na ulicę i wolę pieszo załatwiać codzienne potrzeby lub dalej za pomocą komunikacji miejskiej. Ale swój samochód muszę gdzieś postawić”
Czytaj ze zrozumieniem. Mnie też auto jest potrzebne aby nie utracić kontaktu ze światem podobnie jak Tobie cyt. „Mi przykładowo auto potrzebne tylko na wyjazdy za miasto”. Pozdrawiam cieplutko w ten upalny czas 🙂

Pytia
3 lat temu
Reply to  afftx

@afftx napisał: „Przyjazne miasto ma być nie tylko dla lewaków ale i ludzi myślących w szerszej perspektywie, a obecnie takie nie jest,bo jest przepełnione samochodami.”

a gdzie Ty tu dostrzegłeś lewaków. Idź do kościółka i pomódl się. Tak będzie lepiej.

Pytia
3 lat temu
Reply to  afftx

@afftx cytuję Twoją wypowiedź: „… nie tylko dla lewaków ale i ludzi myślących w szerszej perspektywie, a obecnie takie nie jest,bo jest przepełnione samochodami.”

Zupełnie nie zrozumiałem co nam chcesz przekazać. Zakładam że należysz do ludzi „… myślących w szerszej perspektywie …” więc daj przykład i pozbądź się auta by nie zapychać miasta. Pzdr.

stalowiak
3 lat temu

Zapraszamy 7 lipca na błonia w Stalowej Woli na koncert Lato muzyka zabawa
Z TVP2 PROWADZODZYMI BEDA RAFAŁ BRZOZOWSKI I IZABELLA CHRZAN startujemy o 20

Tarnobrzezanin
3 lat temu

https://www.portalsamorzadowy.pl/komunikacja-spoleczna/prezydent-na-hulajnodze-patroluje-miasto,127057.html panie prezydencie Bozek Dariuszu rzucam panu wyzwanie wzorem PANA NADBEREZNEGO wyjsc za biurka i porozmawiac o codziennych problemach mieszkanców i wzorem tego pana w artykule obnizyc sobie pensję o 3 tys o on robi to z dobrego serca a nie dla kasy prosze się uczyć i nasladowac

Tarnobrzezanin
3 lat temu

https://wiadomosci.wp.pl/stalowa-wola-prezydencki-objazd-miasta-na-hulajnodze-6389425310897793a panie prezydencie Bozek Dariuszu rzucam panu wyzwanie wzorem PANA NADBEREZNEGO wyjsc za biurka i porozmawiac o codziennych problemach mieszkanców i wzorem tego pana w artykule obnizyc sobie pensję o 3 tys o on robi to z dobrego serca a nie dla kasy prosze się uczyć i nasladowac

Banbryla
3 lat temu

Polityka prorodzinna w Tarnobrzegu leży i kwiczy – oszczędności należy szukać i zaczynać od siebie radośni radni.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
41
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content