W co ubierać niemowlę?

Niemowlaki wymagają wiele troski i opieki. Jednym z aspektów, na który powinni zwrócić uwagę rodzice, jest to, jakie ubranka powinny nosić ich dzieci. Tym bardziej że wiele zależy od temperatury i tego oczywiście, gdzie będzie ono akurat przebywać. Sprawdź, jak prawidłowo ubierać niemowlaka w domu, na spacerze i gdzie kupić dobre jakościowo części garderoby.

Gdzie kupować ubranka dla niemowlaka?

Podczas robienia zakupów dla tak małego dziecka, jakim jest niemowlak, trzeba kierować się nie tylko wyglądem wybranej części garderoby. Kluczowe jest zwrócenie uwagi na jakość materiału — głównie na jego miękkość. To oczywiste, że większość ciuszków dla dziecka jest na moment, bo już za chwilę z nich wyrośnie, jednak nie można oszczędzać na jego komforcie. Tym bardziej że może okazać się, że sztuczne i bardzo tanie modele będą podrażniać bardzo delikatną skórę dziecka. Dlatego, jeśli nie chcemy przepłacać, a jednocześnie zależy nam na wygodzie naszej pociechy, to powinniśmy zrobić zakupy w sklepie internetowym 51015kids.eu gdzie często organizowane są akcje promocyjne, a renoma marki przemawia sama za siebie.

Jak ubierać niemowlę w domu?

Najlepszą temperaturą, w jakiej powinno przebywać niemowlę, jest 18-20 st.C. Wtedy też najlepszym rozwiązaniem będzie ubieranie dwóch warstw, w których dziecko się nie przegrzeje, np. body oraz pajacyka. Jeśli w domu jest cieplej, to można zdecydować się na jedną warstwę, gdyż przegrzanie może być dla niego nie tylko niewygodne, ale też po prostu niebezpieczne.

W co ubrać niemowlę na spacer?

Kiedy chcemy zabrać niemowlę na spacer, to powinniśmy koniecznie zwrócić uwagę na temperaturę panującą na zewnątrz. Nie da się ukryć, że nadal wiele mam i tatusiów ma problem z tym, aby dobrać garderobę niemowlakowi, który przebywa na powietrzu. Obawa przed przeziębieniem się powoduje, że znacznie częściej dzieci się przegrzewają, co także jest niezdrowe.

Spacerowy zestaw dla niemowlaka na zimę

Dzieci urodzone zimą nie powinny od razu wychodzić na spacery, gdyż nie są odpowiednio zahartowane. Po pewnym czasie warto jednak zdecydować się na najpierw krótkie, a później dłuższe wędrówki. Nie można zapomnieć również o prawidłowym ubiorze. Najlepiej, aby wybierać pomiędzy następującymi częściami garderoby i połączyć je ze sobą:

  • body z długim rękawem,
  • rękawiczkami,
  • czapkami,
  • kombinezonami,
  • sweterkami,
  • pełnymi śpioszkami,
  • ewentualnie bucikami i skarpetkami.

Do tego niezbędny będzie kocyk do wózka przy niskiej temperaturze.

W co ubrać dziecko na letni spacer?

Z kolei latem rośnie ryzyko przegrzania, dlatego trzeba zachować ostrożność. Bardzo często jedna warstwa będzie wystarczająca, np. body z krótkim rękawem. Do tego warto mieć w zanadrzu cienki kocyk lub pieluchę, którymi można w razie potrzeby przykryć dziecko, kiedy zaśnie. W razie chłodniejszych dni i dużego wiatru dobrym rozwiązaniem będzie cienka czapka.

Oczywiście każdy przezorny rodzic powinien mieć przy sobie także dodatkową warstwę ubranka, tak, aby przy pogorszeniu się temperatury, można było mu ją założyć. Z kolei przy bardzo dużych upałach warto zrezygnować z wychodzenia na spacery między 12 a 15h.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content