Planujesz urlop w kraju? Wypożycz samochód i zobacz więcej!

W Polsce nie brakuje atrakcyjnych turystycznie miejsc, które warto zwiedzić. Jednym z najbardziej urokliwych miast jest z pewnością Tarnów, który pod względem zabytków w południowej części kraju znajduje się na drugim miejscu zaraz po Krakowie.

Bardzo często jest on nawet nazywany „Perłą Renesansu”. Po mieście można poruszać się komunikacją miejską lub pieszo, ale zdecydowanie wygodniejszą opcją jest wynajem auta, ponieważ dzięki temu można zobaczyć znacznie więcej.

Wynajęcie samochodu na wakacje – dlaczego warto?

Samochód to zdecydowanie najczęściej wybierany środek lokomocji w czasie wakacyjnych wyjazdów. Przede wszystkim zapewnia on wygodę i daje znacznie większe możliwości przemieszczania się. Mając auto, można jechać, gdzie się chce i kiedy się chce, a do tego bez względu na pogodę. Takich zalet na pewno nie ma komunikacja miejska czy podmiejska. Warto też pamiętać o tym, że samochód zapewnia miejsce na dodatkową odzież, zapasy jedzenia czy picia, które w czasie zwiedzania można w nim po prostu zostawić.

Wynajem auta wbrew pozorom nie jest dużym wydatkiem. Każda nowoczesna wypożyczalnia samochodów w Tarnowie dba o to, aby oferta była konkurencyjna, dlatego korzysta z niej coraz więcej osób. Więcej informacji na temat cen można znaleźć w artykule Ile kosztuje wynajęcie samochodu w Krakowie? Dzięki wypożyczonemu samochodowi można zobaczyć dokładnie to, co się chce. Ważną kwestią jest także bezpieczeństwo – pojazdy oferowane przez wypożyczalnie są w pełni sprawne, na bieżąco serwisowe i komfortowe. Wynajem daje możliwość idealnego dopasowania pojazdu do swoich potrzeb i zwiedzania w swoim indywidualnym tempie.

Jak wynająć samochód na urlopie?

Auto można wypożyczyć w każdej wypożyczalni, ale warto wcześniej sprawdzić warunki. Przede wszystkim pod uwagę trzeba wziąć ceny, ponieważ bywają one dość zróżnicowane. Bardzo ważną kwestią są także ukryte opłaty, np. za dodatkowego kierowcę. W profesjonalnych wypożyczalniach w umowie zawarte są wszystkie najistotniejsze kwestie, w tym również związane z wyjazdem poza granice kraju czy limitem kilometrów. Dzięki temu od początku dokładnie wiadomo, jaki będzie koszt usługi.

Przed podpisaniem umowy warto dowiedzieć się więcej na temat ubezpieczenia – czasem warto dopłacić do szerszej polisy, aby bez stresu spędzić cały urlop. Przed podpisaniem protokołu odbioru pojazdu trzeba go dokładnie obejrzeć i w razie potrzeby zrobić zdjęcia, aby później nie było wątpliwości, kiedy powstały ewentualne uszkodzenia.

Kto może wypożyczyć samochód?

Wypożyczalnie samochodów oferują swoje usługi wyłącznie osobom pełnoletnim, a w niektórych wymagane jest nawet ukończenie 21. roku życia i przynajmniej rok stażu za kierownicą. Do wynajęcia samochodu niezbędne jest prawo jazdy oraz drugi dokument tożsamości, którym może być dowód osobisty lub paszport. Niezbędna jest także karta kredytowa, z której pobierana jest opłata za wynajem. W większości wypożyczalni nie ma potrzeby opłacania kaucji, jeśli klient ma polskie obywatelstwo.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content