Skoda Fabia to najczęściej kupowane auto w 2018 roku. W jaki sposób skutecznie ubezpieczyć to auto?

Skoda Auto, częściej określana jako Skoda, jest producentem samochodów z siedzibą w Czechach. W 2000 roku, koncern ten stał się w całości własnością grupy Volkswagen. Jej produkty są dostępne na całym świecie, z wyjątkiem Ameryki Północnej i Brazylii.

Modele takie jak Octavia, Fabia i Superb, to stylowe, niezawodne i konkurencyjne cenowo samochody, które zmieniły opinię społeczeństwa o marce i przyniosły im – niewidoczny wcześniej – sukces.

Dzisiaj Skoda to marka znana ze stylowych samochodów, niezawodnych silników i sprytnej reklamy. Ta kombinacja pomogła przekształcić ją w sukces, który możemy dostrzec dzisiaj.

Skoda Fabia faworytem w rankingu najpopularniejszych samochodów w Polsce, w 2018 roku

W statystykach dotyczących samochodów osobowych dostępnych w lipcu 2018 roku zarejestrowano 46 285 sztuk. Jest to ciągły wzrost od kwietnia 2015 roku, a po raz pierwszy liczba rejestracji już w lipcu osiągnęła liczbę czterdziestu pięciu tysięcy egzemplarzy.

Jednym z najczęściej kupowanych modeli samochodów w Polsce jest Skoda Fabia. Jest to samochód uznawany obecnie za najbezpieczniejszy i jednocześnie najbardziej oszczędny, nawet przy opcjach z dodatkowym wyposażeniem. Skoda Fabia to samochód najczęściej spotykany na polskich drogach w 2018 roku, co spowodowane jest nie tylko pełną adekwatnością jakości co do ceny, ale również łatwego dostępu do tanich części, braku awaryjności i niskich opłat.

Skoda Fabia oferuje bardzo duże zróżnicowanie. Z szeroką gamą modeli do wyboru, naprawdę wydaje się mieć coś wartego uwagi. I to dla każdego – od małych ekonomicznych hatchbacków po limuzyny i wersje kombi. Posiada również szeroką gamę opcji wyboru pojemności silnika, co oznacza, że może należeć do szerokiej gamy grup ubezpieczeniowych. Porównaj OC np. Przy pomocy https://porownywarka-oc-ac.pl/ i przekonaj się, dlaczego Skoda Fabia jest najczęściej kupowanym samochodem.

Skoda Fabia – od brzydkiego kaczątka, po ekskluzywny model, wybierany przez co 6-go Polaka

Skody nowszej generacji są wpuszczane na rynek od 2014 roku. Wcześniejsza generacja tych modeli, produkowana była od roku 2007, a Skody I-szej generacji, to lata produkcji 1999-2008.

Skody Fabie są popularnym modelem, często zauważanym na polskich drogach. Chodzi zarówno o modele nowszej generacji, jak i nieco starsze – z lat produkcji 1999-2008.

Co do starszych modeli, nie napawają one zbyt dużym optymizmem, pomimo sprawności i wytrzymałości – ich wygląd zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny może negatywnie zaskoczyć. Jeśli jednak mówimy o Skodach Fabia nowej generacji, czyli produkowanych po 2013 roku, tutaj obserwujemy już niesamowitą przemianę. Nie dość, że wygląd zewnętrzny tych modeli niejednokrotnie potrafi zachwycić, to również wnętrze i wyposażenie powala z nóg.

Skoda Fabia – co oferuje wnętrze?

W przypadku tych modeli, produkowanych w szczególności po roku 2013, nie można mieć absolutnie żadnych zastrzeżeń, co do wnętrza i wyposażenia. Widać, że Skoda Fabia zrobiła “milowy krok”, przechodząc na modele III generacji.

Co tak bardzo zachwyca? Przede wszystkim materiał, z jakiego wykonano tapicerkę, kokpit, etc. Do produkcji tych modeli wykorzystano tworzywa w dużym stopniu odporne na eksploatację, dzięki czemu samochód (oczywiście odpowiednio serwisowany), może pozostać w niemalże idealnym stanie, przez wiele lat.

Skoda Fabia w podstawowej wersji oferuje pojemny bagażnik – 300 L, który można zwiększyć do 1200 L, po rozłożeniu tylnych siedzeń, co oferuje dość pojemną przestrzeń. Silniki Skody Fabii, to pojemności od 1.2 do 1.6, które zarówno w benzynie, jak i dieslu zapewniają bardzo niskie spalanie, bo maksymalnie 6,8l/100km.

Ubezpieczenie OC dla Skody Fabii

Ceny ubezpieczenia OC dla Skody Fabii różnią się w zależności od profilu jej użytkownika/ów.  Wpływ na cenę ubezpieczenia OC, ma kilka istotnych czynników, jak bezszkodowa jazda, doświadczenie kierowcy, rok produkcji samochodu, obszar zamieszkania, wykonywany zawód, etc. Ubezpieczenie OC dla tego modelu, a także innych, najlepiej sprawdzić w internetowej porównywarce ubezpieczeń OC, gdzie aktualnie najkorzystniejszym wyborem dla przeciętnego Polaka, będzie ubezpieczenie samochodu w Aviva – co sprawdzić można w serwisie https://porownywarka-oc-ac.pl/aviva/, gdzie wyniesie ono około 458 złotych.

Porównywarki ubezpieczeń online oferują szybkie sprawdzenie najkorzystniejszych ofert ubezpieczeń OC/AC na rynku, stąd wybierane są przez około 74% Polaków, poszukujących ubezpieczenia OC. To właśnie w serwisach oferujących usługi porównania ubezpieczeń oraz za pomocą równie popularnych kalkulatorów ubezpieczeń, Polacy najczęściej dokonują zakupu ubezpieczenia OC dla swojego samochodu.

Przeciętna wysokość ubezpieczenia OC dla Skody Fabii

Przy założeniu standardowych wskaźników, dla przeciętnego Polaka – właściciela pojazdu, obliczymy ubezpieczenie OC dla Skody Fabia. I tak: jeśli właściciel pojazdu jest jednocześnie jedynym jego użytkownikiem, nieposiadającym dzieci, jeżdżącym ostrożnie, bez żadnych odnotowanych szkód i zdarzeń drogowych, możemy przyjąć, że wartość jego zniżek będzie wynosiła około 55-60%. W takim wypadku, każdy kierowca o podobnym profilu, ma szansę na uzyskanie bardzo niskiej stawki ubezpieczenia OC, na poziomie nawet poniżej 500 złotych!

Jakie ubezpieczenie OC dla niedoświadczonych kierowców?

Prawda jest brutalna. Niedoświadczeni kierowcy, w młodym wieku i z niskim stażem, jeśli chodzi o prowadzenie pojazdów, są niestety skazani na nawet niekiedy dwukrotnie wyższe stawki ubezpieczenia OC, aniżeli kierowcy doświadczeni.

Niestety, biorąc pod uwagę dane statystyczne, dostępne dzięki raportom policyjnym, to młodzi kierowcy są jednymi z najniebezpieczniejszych i najbardziej nieobliczalnych użytkowników polskich dróg. Ich jazdę, oprócz braku doświadczenia i pokory, cechuje brawura, prędkość i nadmierna pewność siebie, co niestety przekłada się na tysiące zdarzeń drogowych rocznie. To właśnie z tego powodu, firmy ubezpieczeniowe chcą się zabezpieczyć, oferując stawki na poziomie minimum 850 złotych – jak w przypadku PZU czy podobnie – ERGO Hestia.

materiał partnera
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content