Dwie oferty na rewitalizację terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Obie powyżej limitu cenowego

Dwie firmy zgłosiły się do przetargu na rewitalizację terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Obie oferty przewyższają jednak kwotę pieniędzy jaką gmina przeznaczyła na ten cel.

Na realizację projektu gmina Tarnobrzeg przeznaczyła 8 mln 832 795,35 zł. Tymczasem kwota zaproponowana przez konsorcjum firm z Kosowy i Czermina wynosi 9 mln 996 473,22 zł. Jeszcze więcej bo ponad 11,5 mln zł podała druga z firm startujących w przetargu, ATB ze Staszowa.

– 24 czerwca br. zostały otwarte oferty przetargowe. W ciągu 30 dni Gmina Tarnobrzeg podejmie decyzję w sprawie rozstrzygnięcia procedury przetargowej – informuje nasz portal Wojciech Lis, rzecznik UM Tarnobrzeg.

W obu ofertach zakończenie prac wyznaczono na 31 sierpnia 2021 r.

****************************

Przypomnijmy, 27 marca br. prezydent miasta Dariusz Bożek podpisał umowę o dofinansowanie na zagospodarowanie terenu nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Otrzymane dofinansowanie wynosi ponad 5 mln zł, a całość planowanych prac kosztować będzie prawie 9 mln zł. Projekt partnerski Gminy Tarnobrzeg pn.: „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów Gmin Tarnobrzega, Nowej Dęby, Baranowa Sandomierskiego i Gorzyc” został wybrany do dofinasowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 w ramach osi priorytetowej VI Spójność przestrzenna i społeczna/działania 6.3 Rewitalizacja przestrzeni społecznej. Wniosek został złożony do dofinansowania 14 września 2018 r.

Głównym celem niniejszej inwestycji jest: ograniczenie problemów społecznych na terenach zdegradowanych Gmin Tarnobrzega, Nowej Dęby, Baranowa Sandomierskiego i Gorzyc wchodzących w skład Tarnobrzeskiego Obszaru Funkcjonalnego. Realizacja projektu pozwoli na zagospodarowanie zdegradowanych, poprzemysłowych przestrzeni publicznych na cele społeczne oraz gospodarcze, uporządkowanie i poprawę estetyki terenów rewitalizowanych. Zakres rzeczowy projektu Gminy Tarnobrzeg pn.: „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów poprzemysłowych miasta Tarnobrzega poprzez zagospodarowanie terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego – etap I”, obejmuje zagospodarowanie terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego na cele rekreacyjne i turystyczne.

Planowany zakres:

ulica Plażowa:

 • parking wraz z pawilonem sanitarnym,
 • 2 punkty gastronomiczne,
 • altana grillowa,
 • miejsca przeznaczone do aktywnego wypoczynku tj. place zabaw, boisko do siatkówki,
 • park linowy,
 • mała architektura: przebieralnie, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery itp.

ulica Żeglarska:

 • parking
 • 2 punkty gastronomiczne
 • altana grillowa
 • budynek z pomieszczeniami przeznaczonymi dla: policji, pomocy medycznej, pokoju rodzinnego oraz sanitariaty
 • mała architektura: przebieralnie, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery itp.
 • plac zabaw

przy ulicy Ocickiej

 • altana grillowa

Wartość projektu Gminy Tarnobrzeg: 8 832 795,35 zł
Wartość kosztów kwalifikowanych: 7 181 134,43 zł
Dofinansowanie: 5 153 182,06 zł
Czas realizacji 2019-2021

Subskrybuj
Powiadom o
37 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
50 % motywacji:)
1 rok temu

John forumowy pajacyk jeszcze nie zabrał głosu. Spec od wszystkiego. Coś ostatnio słabizną zalatuje, a może jeż zostałeś ustalony? Łoj ciężko do szkoły było, bo w plecaku kamienie?

relax
1 rok temu

Jeśli „John” to forumowy pajacyk ,to ty wiejski, prostacki ćwok.

gość
1 rok temu
Reply to  relax

To maly fiat?

John
1 rok temu
Reply to  gość

To maly fiat a ty maly fiut

gość
1 rok temu
Reply to  John

narcyz?

John
1 rok temu

Jestem bucu , zwyczajnie szkoda mi czasu na pisanie w twoim kierunku , teskniles czy satelite rozkladasz do namierzania ? Jak sam widzisz ten twoj bozek to problem ma za problemem a czas ucieka i dzis albo myslisz i dzialasz szybko albo zostajesz z tylu , nie my na tym ucierpimy , my pracujemy w sektorze prywatnym a kasy zabraknie dla was urzedowych kretynow , wtedy bedzie pisk , wy nawet chodnika nie zbudujecie bo to przerasta wasze mozliwosci i przekracza techniczna wiedze

50 % motywacji:)
1 rok temu
Reply to  John

Pomógłbyś lepiej siostrze, dalej masz wadę wymowy i dlatego lepiej idzie ci z pisaniem? Już raz latałeś ufajdany po znajomych informatykach.

obywatel
1 rok temu
Reply to  John

Masz rację John – z koniem nie ma się co kopać bo i tak nie zrozumie.

50 % motywacji:)
1 rok temu
Reply to  obywatel

Teraz już wiem, że rozmawiasz sam ze sobą na tym forum. Śmieszny typek „John”. Lepiej buduj te swoje domki bo jak wygonisz już wszystkich nauczycieli z Tarnobrzega i wyzamykasz wszystkie szkoły to zostaniesz biedaczku sam i komu je sprzedasz i kto ci wybudje jak podobno płacisz tyciu, tyciu. Komentuję rzadko ale na forum jestem od lat. Żal mi cię, rodzice byli na poziomie, ale z tobą coś nie tak. Pozdrów księdza, ten miał klasę w odróżnieniu od ciebie pełzaczku. Podać więcej faktów dla publiczności, którą w zasadzie tworzysz tylko ty.

John
1 rok temu

Podzasz w kierunku schizofreni , czesta dolegliwosc ludzi samotnych , nie powiem ze mnie z kims mylisz , bo ty jestes pewny ze ja jestem kims kto raczej nie istnieje ,albo istnieje w twojej chorej glowie , zostan z tym sam i mecz sie

Bellla
1 rok temu

Czemu to nikogo nie dziwi. Dla nauczycieli nierobów (dużo się opracowali w wakacje, przynajmniej jak inni z normalnych zawodów?) jest kasa, aby wyrównali sobie za strajk, a nie ma kasy na jezioro, które generuje połowę dochodów tej dziury niesłusznie nazywanej miastem. Ale czego możemy się spodziewać po nauczycielu, jeszcze historii. Szkoda wracać do tego umarłej mieściny.

gość
1 rok temu
Reply to  Bellla

Wiekszej głupoty dawno nie czytałem. Połowa dochodów to ok . 100 milionów . Pytam się z czego? Z biletów za wjazd i dzierżawy tych parunastu punktów gastronomicznych i wypożyczali. Podejrzewam ,że to miejsce generuje straty. To lokalne bajoro bez infrastruktury i bazy turystycznej z prawdziwego zdarzenia. Nikt z grubym portfelem tu nie przyjedzie bo po co? A miejscowi przyważą wszystko najczęściej ze sobą

obywatel
1 rok temu
Reply to  gość

Pewnie że generuje straty i jeszcze paru cwaniaczków po rodzinie i układach politycznych yam znalazło pracę – zresztą bezużyteczną.
Co roku kupują piasek, opłacają wywóz odpadów (śmieci), opłacają pracowników
(pobierających opłaty) i jeszcze straż miejska która sobie robi przejażdżki
nie wiadomo po co.
No i słynna Marina wybudowane przez miasto – ale nieuki były w mieście takie, że trzeba było ją wynając.
Lepiej Bożek z urzędasami zachowa jak największy dystans – zrewitalizował już plac przy skrzyzowaniu Sikorskiego z Kopernika.Najlepiej wydać kasiore na nierobów nauczycieli co wzieli dzieci, maturzystów i ich rodziców za zakładników w czasie gdzie było najwięcej pracy (komisje egzaminacyjne) jeszcze ze zbydlęceniem etycznym, moralnym , ze zwykłym zakłąmaniem ” że to dla dobra dzieci. Nawet porządnie strajku nie potrafili zrobić a jedynie co to p” przerwy ” zawieszając strajk na okres świąteczny, wakacyjny gdzie do pracy nie musieli chodzić. A na cóż można wymagać od nauczyciela szkolonego w okresie komunizmu który miał przedstawiać jedynie słuszną historię zakceptowaną przez PZPR –

gość
1 rok temu
Reply to  obywatel

Retoryka rodem z PiS. No wiadomo podkarpackie i wszystko jasne. Nawet mentalnie z takim myśleniem zostajesz o lata świetlne za resztą kraju. Wypada mi tylko pogratulować głupoty. Teraz pewnie zaczniesz ponizać i obrazać . Zero merytoryki.Bez odbioru.

John
1 rok temu
Reply to  gość

Skoro. Juz przywolujesz Pis i stwierdzasz ze to przez Pis zostaniemy w tyle to wskaz alternatywe ta twoja sluszna , pewnie oswiecony bozek , duma tarnobrzega , perelka , diament nioszlifowany , owoc tego POKO , wspaniale zasowamy teraz do przodu

em
1 rok temu
Reply to  gość

dzieciaku nieraz w jeden dzien maja z biletow okolo 20 tys,za sam parking,to mało?ciekawe tylko czy te pieniadze trafiają tam gdzie trzeba.ja za parking nieplace bo po co?

Kwiatek
1 rok temu

Kiedy będzie ścieżka rowerowa i deptak wokół jeziora? Dla włodarzy miasta Tarnobrzega wylanie 10 km asfaltu tudzież ułożenie kostki to przedsięwzięcie nie do przeskoczenia. Z każdym rokiem stan drogi opaskowej popada w coraz większą ruinę. Dramat.

John
1 rok temu
Reply to  Kwiatek

Niestety ale taka droga kosztowala by z milion a teraz trzeba odlozyc dwa miliony bo niebawem koniec roku a to czas wspanialy nagrody dla zasluzonych miastu , w pelni oddanych , pracujacych w pocie czola oczywiscie jak za goraco to troszke krocej urzednikow , niech nam zyja w zdrowiu i pomyslnosci , a zalew przeciez nie ucieknie , nauczmy sie kochac ludzi tak szybko odchodza , co kadencje

slawek
1 rok temu

Droga opaskowa wokół jeziora – proszę zróbcie to bo powinna być a jak będzie to m.in. rowerzyści i biegacze będą mieli frajdę…

Konrad
1 rok temu
Reply to  slawek

Szczególnie od strony Ocic.

he
1 rok temu

Będę to powtarzał. To jezioro należy zasypać do maksymalnej głębokości 3m na środku z podłożem piaszczystym z delikatnym spadkiem. Po jakie licho tam 40m i nieszczęścia.

kinga
1 rok temu

miasto niemocy … , i czytając komentarze o urzędnikach czy nauczycielach to tez miasto nienawiści zrodzone z lasowiackich kompleksów i siarkowego złodziejstwa

Dalida
1 rok temu

Niestety przyłączam się do krytykantow Bożka Oddałam na niego głos.Pomylka To za0dufany gość który wyuczonymi lakierami zakrywa rzeczywistość .Facet dość leniwy Nie lubi problemów i zrzuca je na zastępcę.Nie lubi pracy urzędnicze nie zna się na zasadach funkcjonowania samorządu EFEKT Ogrywają go wszyscy zastępcą skarbnik sekretarz prawnicy i naczelnicy.
Zero pomysłów .zero kreatywności Prezydentura na przetrwanie.

walt
1 rok temu

od 20 lat Tarnobrzeg nie ma gospodarza i trudno się spodziewać by był nim dyrektor szkoły.
zresztą on będzie zbierał tylko żniwo zaniedbań poprzedników,oraz wyprzedaży mlecznego jana czy chybionych inwestycji jajecznicy.
najbardziej przebierają nóżkami znajomi królika,którzy swego czasu zakupili po szokująco niskich cenach sporych zakupów nieruchomości od kopalni Machów.

jeśli od dekady nie potrafiliśmy nawet kibli normalnych postawić nad jeziorem to z czym do ludzi ?
to badziewie jakie mamy nad jeziorem tylko świadczy o nas.źle świadczy.

kiedyś ścigaliśmy się z Mielcem czy Stalową ale od 20 lat tracimy tylko dystans.
ale my mieliśmy wyprzedaż sygnowaną przez jana i jego pomagierów rzeczoznawców katechetów za 10 tyś miesięcznie co wyprzedali dosłownie wszystko a potem inwestorów z dworu jaśnie pana by na końcu klamrą zamknąć to sprawę niemrawego Kiełba,którego wszyscy okiwali z upadającą gwiazdą biznesu Kołkiem.
oj nisko upadliśmy.

a alternatywą miało być kolejne partyjne popychadło ze świty katechtów od sagatoskiej.
paradne…szkoda tylko,że to my za to płacimy.

knot nie walt
1 rok temu
Reply to  walt

Tak ty i tacy podobni „płacą” takim ograniczonym widzeniem i pisaniem „katechtów”

walt
1 rok temu
Reply to  knot nie walt

niech buk ma cię w swojej opiece 🙂
podążaj ścieżką wyznaczoną przez katechetki sagatowskiej.ament.

Informacja
1 rok temu

Uwaga wszyscy mieszkańcy Tarnobrzega udajacy się na koncert w niedzielę do Stalowej Woli proszeni są o zaparkowanie swoich samochodów na parkingu koło Leclerc oraz koło Kauflandu ten parking jest wyłacznie dla mieszkańców Tarnobrzega z tych parkingów zabiora panstwa bezpłatne elektryczne autobusy komunikacji miejskiej wszystkich serdecznie zapraszamy Organizatorem wydarzenia jest Prezydent miasta Stalowa Wola pan Lucjusz Nadberezny. wiecej informacji pod linkiem https://www.facebook.com/lucjusz.nadberezny

bigtbg
1 rok temu
Reply to  Informacja

Nie pojadę dopóki sam Lucjusz swoją kolumbryną nie podjedzie pod mój próg i z ukłonem serdecznie zaprosi.

Informacja
1 rok temu
Reply to  bigtbg

Nie ma samochodu hulajnoga moze być ?

em
1 rok temu
Reply to  Informacja

niejedz tam jest amelinum i mozna sie zatruc metalami ciężkimi!mendelejew wisi w powietrzu,słodki posmak na ustach mniam!jeszcze troce i wszystkich wykonczą!

Lucek
1 rok temu

A ten od katechetów szykuje się na posła He he

Informacja
1 rok temu
Reply to  Lucek

Na premiera tak po cichu w Pisie gadają

poddany
1 rok temu
Reply to  Informacja

Ale ten Maniuś poddany Kaliniakom. Bez reszty i bez własnego pomyślunku. W tej przestrzeni funkcjonuje jeszcze jeden wierno poddany Andrej .

Przykład
1 rok temu
Reply to  poddany

Nie on Nadberezny

pytek
1 rok temu
Reply to  Przykład

Już wszystkie ćwoki wyraziły swe najmądrzejsze opinie?

Elegant
1 rok temu

Jakoś mnie to nie dziwi, wycena na rewitalizację terenie nad jeziorem jest z przed roku/dwóch lat i przez ten czas koszty robót budowlanych wzrosły. Ale skąd pan prezydent ma to wiedziec, jak sam poza lansowaniem się na dancingach nic nie robi dla miasta, a na dodatek naczelnik wydziału inwestycyjnego miasta, ma doświadczenie w zamawianiu papieru toaletowego dla szpitala w nowej dębie a nie w inwestycjach budowlanych. Ludzie kogo Wy wybraliście na prezydenta ????

Chichot
1 rok temu
Reply to  Elegant

A z tylnego siedzenia rządzi niejaki Wasiak .Wie jakie zapadają decyzję za pośrednictwem wtyk w urzędzie Później towarzystwo na wyjazdowych imprezach zamawia co to zrobić aby nasz interes nie był naruszony.Kolezanki w poniedziałek karnie stawia na się na operatywkach i melduję swojemu guru co się dzieje.A Bozek zadowolony jedzie na wypoczynek A urzędem rządzą kobiety.od Wasiaka.Jest super .

37
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x