Generalny wykonawca obwodnicy Tarnobrzega złożył wniosek o upadłość

Jak informuje tarnobrzeski magistrat: „Energopol Szczecin S.A. złożył w szczecińskim Sądzie Rejonowym wniosek o upadłość. Firma ta jest generalnym wykonawcą budowy obwodnicy Tarnobrzega”.

Jak czytamy w dalszej części komunikatu: „Zamawiający czyli Urząd Miasta w Tarnobrzegu nie został poinformowany przez firmę Energopol o złożeniu wniosku o upadłość. Informację tę Urząd pozyskał z mediów.

Tarnobrzeski magistrat niezwłocznie skontaktował się z firmą Energopol Szczecin SA oraz podwykonawcą firmą Lafrentz Polska Sp. z o.o.

W przyszłym tygodniu zaplanowane są spotkania z oboma podmiotami”.

Info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
53 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeg
3 lat temu

Buahhhha w Stalowej jakoś wybrali Budimex i Mirbud a u nas jakiś ze Szczecina

miasto wstydu
3 lat temu

Proszę się nie podniecać ! przecież wszyscy normalni wiedzą, że w Tarnobrzegu żadnej obwodnicy nie będzie a upadłość Energopolu to opatrzność dla prezydenta żeby z twarzą wyjść z sytuacji gdy do obwodnicy brakuje mu 14 milionów !!!

Antek
3 lat temu
Reply to  miasto wstydu

To nieprawda Może się wykazać jak policzy straty z upadła firma.
A teraz ciekawostka Czy TBS jest w upadłości.Jakos cicho a mecenasi chyba nie śpią

helena
3 lat temu
Reply to  miasto wstydu

Dokładnie, to niesamowity fuks dla tego fajtłapy Bożka. Przecież ten pozorant nie byłby w stanie pozyskać 10 gr. na obwodnicę. A tak jak zwykle umyje ręce i wyduka, że nie ma z tym nic wspólnego bo prezydenturę „dopiero” od 7 miesięcy.
Tarnobrzeg to jednak miasto upadłe, a jego mieszkańcy są najwyraźniej przeklęci…

do roboty
3 lat temu

Panie prezydencie w takiej sytuacji należy działać Zatrudnieni w rzędzie prawnicy mają szansę się wykazać Tylko proszę nie zatrudniać dodatkowej kancelarii aby nie powiększać strat
Mamy nadzieję że miasto.na tej upadłości nie straci
Radni muszą mieć pełne dane.w tej sprawie Nic od dywan

John
3 lat temu
Reply to  do roboty

Panie darku przegina pan pale , gdzie tu polityczna poprawnosc , gdzie dyplomacja , prosze wazyc slowa , nie chodzi o to ze nikt juz pana nie szanuje , ze chichot zamienil sie w glosny smiech , ze robi pan sobie zarty z miasta , ze zarzadzanie miastem to nie na panska glowe , i nic tu nie da proba obrony panskich szczeniaczkow wypuszczonych na fora stajacych w obronie , poslugujacych sie ta sama spiewka ze to nie panska wina , ze to kalinka , to kielb , to mleczny janek i kij wie kto jeszcze , bierzesz pan odpowiedzialnosc i tyle , nie ma dyskusji , pan nie jest darek pan jest dareczek perelka , pan jest malym czlowieczkiem , nie obytym , nie znajacym podstaw wlasnych obowiazkow , pan nie jest w stanie nic zrobic dla Tarnobrzega i jego miaszkancow wiec milo bedzie jak pozbiera pan swoje zabawki i opusci ten piekny budynek wraz z porzuceniem funkcji i to czympredzej nie ma co liczyc ze cos sie samo zrobi , niech pan zabierze swoich radnych i skonczcie ten cyrk , a co do cieplego moczu , to nieladnie tak sie wyrazac oj nieladnie

PRACOWNICY UM TARNOBRZEG
3 lat temu
Reply to  John

Auuuuu. Proszę zostawić naszego Pana w spokoju. Hał hał. Bo będziemy gryźć

gość
3 lat temu
Reply to  John

Wymieniłeś wszystkich oprócz siebie maly fiacie . To przypadek , czy ucieczka od odpowiedzialności?

Bolo
3 lat temu
Reply to  gość

Zluzuj buły z tym małym fiatem bo i tak nikt nie wie o kogo ci chodzi. Pisz po nazwiskach obsrańcu. Czy brak ci odwagi i strach nie pozwala?

gość
3 lat temu
Reply to  gość

Widzę ,że trafiłem w sedno narcyzie.

gość
3 lat temu
Reply to  gość

A może jajecznica?

Gość ii
3 lat temu
Reply to  gość

Przetarg robił.Kalinka i tyle w temacie
Jeszcze są filmy z podpisania umowy A na nich Ortyl z Kalinka i reszta śwityJak.sie czują ?

gospodarz
3 lat temu
Reply to  Gość ii

Do takiej sugestywnwj tezy trzeba by udowodnić związek z podpisaniem umowy a upadłością tej firmy bo w ciemno robić zarzuty to ignoranctwo i prostactwo zwłaszcza z oglądaniem filmów.

Ciekawostka
3 lat temu
Reply to  gospodarz

Wszyscy wiedzą zwiazek tylko Ty nie widzisz Kalinka źle wybrał i zakończył przetarg bo się spieszył.zeby mieć sukces wyborczy
Nie można wybrać firmy która ma problemy finansowe A ta firma miała ci wynika z podobno z dokumentacji przetargowej
Sprawdzali prokuratura TBS to sprawdzi i to.
Z tego co pamiętam radni domagali się komisji w sprawie TBS to w tej sprawie musi powstać mega komisja bo to są środki unijne.

realizm
3 lat temu
Reply to  Ciekawostka

„Wszyscy widzą” to co Ty im wskażesz , ale wskazujesz -sugerując się myślami Kalinki . Więc daruj ale ta sprawa wymaga większej powagi.”Podobno” można być mądrzejszym i przedstawić racjonalne i prawdziwe tego przyczyny , albo pisać głupstwa i udawać mędrca.

John
3 lat temu
Reply to  gość

Siebie nie wymienilem bo ukrywam swoja tozsamosc , inaczej wyszlo by ze wszystko moja wina

obywatel
3 lat temu

HA, HA, HA ………..
Woleli ogłosić upadłośc niż pakować się w bagno tak jak wykonawcy budynków dla TBS -u, przecież TBS nie miał pieniędzy na zapłatę.

Kamilka
3 lat temu

Przypominam umowę w świetle jupiterow podpisał Kalinka z Ortylem Tak zostały sprawdzoną wiarygodność i zdolność finansową firmy.
To jak to Kalinka sprawdził
Jakby to odpisał Kielb to.Kalinka zniszczyły to politycznie
Ciekawe co teraz powie Kalinka
Oczywiście zagada temat.
Bo PiS nikt nie ponosi klęski Kalinka zawsze odnosi sukcesy nawet jak.ichnie odnosi.Jego giermkowie też głoszą ważnytylko sukcesy.
Oj nie mamy szczęścia Prezydencie Bozek do roboty prawnicy bo czas ważny.

Mecenas
3 lat temu

Sprawdzian dla mecenasów Myślę że specjalista z Rzeszowa już podjął.dzialania prawne dla obrony miasta przed stratami .

Patryk
3 lat temu

Brawo, brawo, brawo!!!!!!!!

O możliwej upadłości tej firmy mówiono chyba zaraz po podpisaniu umowy o budowę obwodnicy a pewnie zainteresowani wiedzieli wcześniej.

I to nie chodzi tylko o to, że budowa obwodnicy znowu się przesunie ale co z środkami już zainwestowanymi we wszelkie projekty, pozwolenia itd. Czy one również przepadają?

Oczywiście u nas nikt za nic nie ponosi odpowiedzialności i nie poniesie ale czysto hipotetycznie kto na kogo będzie zwalał winę: Bożek na Kalinkę i Pekar, Kalinka na Kiełba czy będziemy mieli jeszcze jakąś inną konfiguracje ?

Sprawiedliwy
3 lat temu
Reply to  Patryk

To kto wygrał firmę niewyplacalna .Kto powolal komisje przetargową To dlaczego dlaczego Kalinka na zalać na Kielba.
Trochę uczciwości.

Gość
3 lat temu

No to po obwodnicy. W tej chwili stawki wzrosły o 15-20%.Za te pieniądze nie znajdzie się już nikogo. Wiedzieli co robią ci co w marcu nie zgłościli się po żadną z oferowanych działek.

Gość
3 lat temu

Echo podaje ,że chodzi o upadłość likwidacyjną a nie układową. Jeżeli to prawda i sąd to przyklepie to jesteśmy w punkcie wyjścia…

maniek
3 lat temu

Musieli coś napisać , ogłosili , że firma składa wniosek o upadłość . Biedne to miasto , nawet nie potrafią porządnie załatwić firmy , która by wykonała zlecenie , szkoda że nie szukali na Bahama . Jak nie trzeba wyłamywać zamki w bloku to znów firma upada , ale pech . Wszystko śmiesznie wygląda patrząc na naszych biednych rajców miasta . Potem okaże się, że forsa została przelana na konto jakiegoś zadłużenia , ale poczekamy z tym , może ktoś z urzędu puści parę . Rajcowie miasta przyjrzyjcie się okolicznym miastom i gminom i sołectwom jak się rządzi , oni nawet mają w większości obwodnice swoich miejscowości , a TARNOBRZEG co DŁUG OKOŁO 120 MLN ZŁOTYCH , tak wyglądają rządy w mieście od Mleczarza , długi , pożyczki i znów długi. LICZCIE DALEJ NA EMERYTÓW TO BĘDZIECIE MIEĆ DOBRA KASĘ W MIEŚCIE to myśl przewodnia rajców , A PRACA DLA MŁODYCH GDZIE , pajace przed wyborami obiecują a potem morda w kubeł i się śmieją. Tak się nie rządzi , potrzebna głowa i układy z tymi co rządzą .

Do mańka
3 lat temu
Reply to  maniek

Bozek nic nie sprawdzi bo nie chce walczyć z Kalinka Prawidłowość przetargu może sprawdzić Regionalną Izba Obrachunkowa ale o to.musi wystąpić rada miasta albo inny organ który będzie to badał
W tej sprawie chodzi o odpowiedzialność polityczna kto zawalił Firmy mogą zbankrutować Ale taka duża firma już dużo wcześniej musiała mieć problemy A nasi spece z kompetencjami nie sprawdzili wiarygodności firmy.To było przecież przed wyborami Prawda panie p o. Czy źle pamiętamy my biedni mieszkańcy.

KS Piotr
3 lat temu

Potrzebna pomoc Boska…O Boże…Boże…nko.Tbg „miasto”Aniołów już dawno upadł więc po co ta panika…Planujecie się Ludu!!!

Gość
3 lat temu
Reply to  KS Piotr

To ,że mamy suszę to też jego wina?

poinformowany
3 lat temu

Kto podpisał umowę przed wyborami Kto to odtrabil.jako sukces Kto się spieszyl i nie sprawdził że firma jest w stanie niewypłacalności.Kto wtedy był w komisji przetargowej Tylko niech pisiory nie mówią że Kielb bo już wtedy siedział Chciał i się Kalinke rządów po areszcie to proszę .Teraz jak doszło do naruszeń przetargu w zakresie sprawdzenia dokumentów finansowych wykonawcy to trzeba za to odpowiedzieć
Rada miasta powinna powołać komisje do zbadania tej sprawy tak jak to zrobiła dla sprawy TBS
A dlaczego magistrat milczy w sprawie upadłości TBS Co dalej z ta spółka.
Oj radni weźcie się do roboty.W tej sprawie Kamilek.bedzie milczał.na sesji.

Mieszkaniec
3 lat temu

Pytam ile kasy poszło na przygotowania Kto wybrał komisje przetargową Kto sprawował.nadzor Jakie są prognozy co do dalszych losów tej inwestycji.
Tu się przyda raport i to sprawdzony przez instytucje zewnętrzną

Może coś podpowie dobrego.

Aron
3 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

Powazna kontrola z zewnatrz i odpowiednie sluzby!! moze wreszcie! bo smrod czuc na cale miasto! Chyba dopiero wtedy Bozek sie ocknie co sie odbywa, bo nikogo madrego nie slucha
Szkoda ze dla niego bedzie za pozno –
bo psy szczekaja karawana jedzieeee i jedzie

wSkrócie
3 lat temu

Haha o kur.. rządzą nami głowonogi.

Michal
3 lat temu

W przetargu sprawdzą się doświadczenie firmy referencje dokumenty o wywiazywaniu się z ZUS urzędem skarbowym.z banku itp Jak to zostało sprawdzone To teraz trzeba sprawdzić
W urzędzie chodzi po cichu informacja na temat komisji przetargowej Może ona coś wyjaśni.
Mieszkańcy czekają na konferencję magistratu.

podatnik
3 lat temu
Reply to  Michal

Głosowaliście na głupków i teraz chcecie być mądrzy i ich sprawdzać a ja mam za to płacić. Nie tędy droga! Teraz czas zaufania i realizacji tych „wybrańców” .Mają całą kadencje na spokojną pracę.Sprawdzian będzie przy wyborach a efekty i odpowiedzialność musi być po dwóch stronach.(przy drastycznie żle sprawowaniu władzy jest referendum)

gość
3 lat temu
Reply to  podatnik

Dlaczego , ja chcę ,żeby rozliczyli procrdury przetargowe. Czy wszystko było ok czy nie.

wowwow
3 lat temu

Budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska ….
http://obwodnicastalowejwoliiniska.pl/zdjecia-lotnicze-czerwiec-2019/

Rada
3 lat temu

Jedna firma upadła to teraz trzeba natychmiast zadziałać zgodnie z prawem aby w miejsce upadłego weszła firma nowa .
To nie może być dla Bożka i Rady Miasta powodem i pretekstem do odstąpienia od budowy obwodnicy.
To jest sprawdzian dla Bożka i jego mecenasów którym zaufał.Przypominam że
powoływał się na ich doświadczenie i nawet zatrudnił.mecenasa z Rzeszowa.O to.miejscowa plastra ma żal do Bożka bo w Tarnobrzegu jest wielu mecenasów zajmujących się upadlosciami.

Mieszkańcy czekają na poprawne decyzję w tej sprawie z przekazaniem że obwodnica powstanie.

Marian
3 lat temu

Spokojnie. Bez nerwów.Bedzie konferencja Kalinki z Ortylem
i kasa i wykonawca na obwodnicę się znajdzie.
Podpisanie umowy z nowym wykonawcą będzie uroczyste i z udziałem mediow jako kolejny sukces władz Tarnobrzega.

anna
3 lat temu

Obwodnica w takiej formie to kpina , wiekszośc mieszkanców byla przeciw.
Wycofajcie sie z takiego pomysłu i zróbcie projekt w całosci omijający Tarnobrzeg jak w Mielcu
Wtedy i pieniadze i program dofinansowania w przyszłosci sie znajdzie.
Władze tarnobrzega nie brnijcie w idiotycznym kierunku…….
Macie szanse wyjsc z Twarzą z tej sytuacji

owen
3 lat temu
Reply to  anna

Do @ Anna: w stu procentach popieram! Nic ująć, nic dodać.

mieszkaniec
3 lat temu

O spółce Energopol Szczecin w chwili składania oferty na obwodnicę miała problemy finansowe o tym wiedziały firmy konkurencyjne ale nie pan Kalinka i Komisja Przetargowa.Teraz jest jedno rozwiązanie Ustawa o Zamówieniach Publicznych przewiduje taki problem i zezwala na zawarcie umowy z kolejnym na liście oferentem, z tym że oferta cenowa była na pewno wyższa i trzeba zdobyć dodatkowe finansowanie. No i mamy po obwodnicy jest za to dużo wcześniejsza decyzja RDOŚ która nakazuje budowę ekranów przy ulicach Sikorskiego, Warszawska

Też mieszkaniec
3 lat temu
Reply to  mieszkaniec

A skąd mieszkaniec wie że Kalinka nie wiedział Może nie chciał wiedzieć braków dokumentacji przetargowej aby ratować upadającą firmę .Za dużo niejasności Może CBA zbada Ta instytucja kocha Tarnobrzeg.Tylko kontrola może powiedzieć społeczeństwu co się stało.

brzoza
3 lat temu

@anna ma rację.
Ta droga to bezsens w obecnej sytuacji.Projekty tej drogi były już pewnie będzie około 20 i może kiedyś ta droga miała sens kiedy było mniej samochodów i inne realia. Ale nie teraz. Bo ona i tak niczego nie rozwiąże. Wytniemy dalej kawał Zwierzyńca pytanie- czy mieszkańcy zdają sobie sprawę ile lasu pójdzie pod topór w ramach tej planowanej budowy? Ile starych drzew? Ludziom co się pobudowali od strony Mokrzyszowa zafundujemy hałas i spalinę, zniszczymy ogródki działkowe a i tak to wszystko psu na budę. Bo ta droga w tym kształcie po prostu nie ma sensu – wyjazd na rondo w Zakrzowie i dalej wąską nitką na Sandomierz- PO CO? Tylko wspólna inwestycja z okolicznymi gminami ( Grębów, Gorzyce i inne) i mądre przemyślenie nowego przebiegu drogi pasującej do obecnych realiów to jest zadanie dla obecnych władz miasta. I to byłaby mądra decyzja. Brnięcie w to co obecnie – to bezsens.
Inna sprawa, że kwestia przetargu jest jak najbardziej do sprawdzenia.W każdym przetargu oferent składa masę oświadczeń, zaświadczeń i komisja badająca, a mająca wątpliwości powinna wezwać potencjalnego wykonawce do złożenia dodatkowych być może dokumentów.Być może sprawa dla Urzędu Zamówień Publicznych.

owen
3 lat temu
Reply to  brzoza

Brzoza, wydaje mi się, że w tym projekcie wcale nie chodziło o to żeby zrobić coś sensownego, z perspektywicznym zamysłem, poszanowaniem przyrody i dorobku wielu ludzi. Tu chodziło o to żeby machnąć byle co, byle jak i odtrąbić sukces. Bo niby czym prezydent sie pochwali na koniec kadencji? Może scianka wspinaczkową?

Gość iiIII
3 lat temu

Od przetargu nie minęło 6 miesięcy
Wow Ucha

5 z matmy
3 lat temu
Reply to  Gość iiIII

łżesz -data podpisania przetargu to 11.IV.2018r ~ 17 miesięcy

Bez demencji
3 lat temu
Reply to  5 z matmy

To potwierdza że przetarg rozstrzygnl Kalinka z ludżmi.których zatrudnił bo Kielbowym nie udał W urzędzie w tym czasie było dużo niejasności
Ale spoko nie denerwuj się Manius Kalinka nigdy się nie myli.
Upadłość powstała w ostatnich miesiącach Jeżeli tak to sąd jej nie ogłosi bo jest szansa na ratowanie wykonawcy.A jeżeli nie to ktoś odpowie Albo wykonawca albo zamawiający.

Anaa
3 lat temu

Proponuję, żeby obwodnicę budowali ci sami panowie, którzy przeprowadzili właśnie III etap rewitalizacji ul. Łokietka .

ER
3 lat temu

Brzoza trochę powyżej mądrze pisze. Władza powinna wziąć to pod uwagę

Tarnobrzezanin
3 lat temu

Co tu gadać Źle przeprowadzony przetarg.Zla kondycja finansowa takiej firmy nie tworzą się w ciągu roku.Brak płynności i niewypłacalność trwa dłużej Ciekawe że komisja była z ludzi Kalinki bo Kielbowym.nie udał.Wszystko się wyjaśni.
Tak to jest jak się bierze za takie przetargi bez doświadczenia
Kto był w komisji to można ustalić w BIP urzędu miasta od lipca 2018.

Urzednik
3 lat temu

Skład komisji był powołany zarządzeniem Kalinki Sprawdzimy na BIP urzędu Wszystko się wyjaśni.

Janusz
3 lat temu

Obwodnica już jest dawno za garażami na Miechocinie.

Merk
3 lat temu

TARNOBRZEG moje miasto umiera – aż żal duszę ściska, w Stalowej Woli i Mielcu to się dzieję, komunikacja, drogi – inwestycje a w Tarnobrzegu – autobusy ze szrotów – jedna droga przez miasto, żadnej galerii, wysoka trawa nad jeziorem , brak porządnej tam drogi, masakra …Siarka w III lidzie no czym się pan prezydent i cala rada może pochwalić…..proponuje na kurs do Prezydenta Stalowej Woli jechać i się uczyć jak dbać o rozwój miasta i jego mieszkańców…imprezy tylko dla Seniorów …a młodzi co mają robić …jaka przyszłość nas tu czeka….no i obwodnicy też nie będzie 🙂

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
53
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content