Pieniądze na ratunek piłkarskiej Siarki ? W środę nadzwyczajna sesja Rady Miasta Tarnobrzega

W środę 10 lipca, podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Tarnobrzega radni zdecydują o przyznaniu dodatkowych pieniędzy dla klubu piłkarskiego Siarki. Kwota o której mowa, to 200 tys. zł.

Pieniądze te mają pomóc spółce, która w skutek spadku z II ligi, nie uzyskała premii z Pro Junior, będącej jednym z głównych elementów tworzących klubowy budżet. Drugim ważnym filarem budżetu klubu jest dotacja z miejskiego budżetu, która w styczniu bieżącego roku została zmniejszona przez obecne władze z kwoty 700 000 zł do 400 000 zł ( na zespół seniorów). Były to od 2012 roku najmniejsze pieniądze jakie klub otrzymał od miasta, grając w II lidze. (szczegóły w tabelce)

W uzasadnieniu uchwały, która będzie podejmowana czytamy m.in.: „Zwiększenie środków podyktowane jest zaistniałą sytuacją finansową, wynikająca z niepozyskania środków z programu Pro Junior System Polskiego Związku Piłki Nożnej w kwocie 800.000 zł. Powyższa sytuacja ma znaczący wpływ na funkcjonowanie klubu oraz dalsza jego przyszłość. Zarządu Klubu pragnie w dalszym ciągu realizować duży cel społeczny, na który składa się m.in. szkolenie dzieci i młodzieży zamieszkujących Gminę Tarnobrzeg oraz promocja Klubu i Gminy przez uczestnictwo w rozgrywkach ligowych” – pełna treść uchwały: zmiany w budzecie

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
116 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wayne
4 lat temu

SPADLI niech sobie radzą , gdzie są akcjonariusze?? aaa zapomniałem Norbi obiecywał zyski i chwałe a tu wielki ChÓj

idtrhf
4 lat temu
Reply to  wayne

Co ty pierd**isz? Wiesz jakie obowiązki mają akcjonariusze? Pewnie nie, skoro wypisujesz takie rzeczy.
Zawsze możesz zaproponować komuś odkup akcji.

Kutombo
4 lat temu
Reply to  wayne

C.. to jesteś ty tyle że przez u otwarte

wayne
4 lat temu
Reply to  Kutombo

polecam powrót do szkoły i naukę czytania ze zrozumieniem

krejzol
4 lat temu

kpina.kolejne kilkaset tysięcy na rozwałkę dla kiełbasy.

dla akcjonariuszy splendor i catering na meczach a dla płacących mieszkańców wstyd i hańba.

fajny rachunek.

HEH
4 lat temu

Wiadomo coś na temat cen biletów? Może symboliczna złotówka bo wstyd? 🙂

Stary mieszkaniec Tarnobrzega i kibic
4 lat temu

Po co obecny prezydent ruszał dotację dla klubu? Grali o utrzymanie i 800 000zł z pro junior system. Zabrakło 1 punktu lub remisu w innym meczu. 3 ligowa Wisla Sandomierz dostaje od miasta na III ligę ok 550 000zł i z tym budżetem grała tylko o utrzymanie w 3 lidze a my w II lidze wg. prezydenta Bożka mieliśmy grać za 400 000zł Genialne rozumowanie nauczycielskiego umysłu. Kiełb również pierwsze co zrobił po wygranych wyborach to uciął dotację na KS Siarkę prawie o połowę, później przepraszał publicznie. Kibice zapamiętają który prezydent przybił ostatniego gwoździa do klubowej trumny. Niech doradcy prezydenta Bożka podpatrzą jak wygląda współpraca władz sąsiadki Stalowej Woli z ich klubem, może się czegoś nauczą. Teraz z dlugami i tym śmiesznym budżetem będziemy walczyć o środek tabelilub utrzymanie w 3 lidze. Jeszcze raz dziękuję obecnym władzom miasta za to co mamy.

Olo
4 lat temu

A ile dają współwłaściciele klubu? Po co jajecznica to prywatyzował? Co niektórzy akcjonariusze mają z tym klubem wspólnego i co robią dla jego ratowania? Miasto nie ma tu nic do gadania.

też mieszkaniec
4 lat temu

Stary i g… nic się już nie nauczy! ponad 6mln miasto dało durniom (z całej Polski) nie potrafiącym kopać gały i przynosząc wraz z kibolami wstyd i hańbę miastu. A ten bez wstydu domaga się,nawet żąda więcej.Nigdy więcej ani grosza dla „zawodowców” ,najwyżej 200 tys dla młodzików. Niech głupcy się sami składają na tego typu swoje atrakcje!!!

gość
4 lat temu

100% poparcia. Chca być właścicielami klubu piłkarskiego to niech bawią się za swoje. Miasto nie może być ich zakładnikiem. Co innego na dzieci i młodzież. Ale to powinno być oddzielone i kontrolowane . Żeby potem tak jak z koszem nie wyszło.

ja
4 lat temu
Reply to  gość

zamknąć zdradzieckie mordy !!!

Olo
4 lat temu

No panstwo radni macie jedną z niewielu okazji wpłynąć na ten klub. Czy znowu chcecie być jedynie dojną krową bez wpływu na cokolwiek. Klub wymaga zmian i reformy. Tymczasem właściciele wydają się byc głusi na cokolwiek. Przypominam ,że po spadku nie nastąpiły żadne zmiany. Winni tej sytuacji nadal pozostają u steru. Cała medialna wina spadła na piłkarzy i sztab trenerski. Może najwyższy czas na poważną debatę o sytuacji w klubie…. Chyba ,że po raz kolejny skończy się na podniesieniu rąk i zamknięciu sprawy.Zobaczymy na sesji państwo radni.

krejzol
4 lat temu

ponad 6 milionów wyrzuconych w błoto w 9 lat a nad jeziorem nie ma ani kibla.szacunek,brawo !
a potem się dziwicie,że się staczamy jako miasteczko.

Alf
4 lat temu
Reply to  krejzol

To jeszcze nie wszystko. Dolicz inkaso z targowicy. Ile za czasów jajecznicy spółki miejskie dołożyły jeszcze do klubu? Dlaczego na wniosek Kalinki radni w ubiegłym roku odebrali inkaso TBS a przekazali prywatnej spółce akcyjnej? Prezes TBS mówiła ,że to też miało wpływ na sytuację w spółce. Pod koniec roku radni i tak przegłosowali koleje pieniądze dla TBS. Pośrednio więc to my podatnicy w ogólnym rozrachunku dołożyliśmy się do tego.

krejzol
4 lat temu
Reply to  Alf

no jasne.
A barterem ?

korzystają z obiektów MOSiR bo akurat ci ludzie wyprzedali wszystko za bezcen.

a kto utrzymuje MOSiR ? My !

ile gmina dopłaca rocznie do nierentownego MOSiR ? 5 milionów złotych ?

szkolenie młodzieży ? niech popytają rodziców dlaczego wożą dzieci do Sandomierza by trenowały 🙂

kpina i żenada.

zmarnotrawili miliony złotych,wyprzedali cały majątek,wyprowadzili drużynę piłkarską by szantażować władze gminy Tarnobrzeg a Ci idioci z Rady bezRadnych chcą pompować kolejną kasę na kolejną rozwałkę.

instytucjonalnie,sportowo,wizerunkowo ten klub dziedzica i mastalerza z kłosem i resztą grupy towarzyskiej to jedno wielkie fiasko.
miały być sukcesy,były helikoptery a z roku na rok coraz niżej,coraz żałośniej.

szacun dla kiełbasy,że się przyspawał do koryta z taką łatką wybitnego biznesmana jaką ma w rodzinnym mieście.
szacun jak kiwał ogłupionego kiełba,który mu dawał też pieniądze.

jak się Bożek na to złapie to też okaże się niezłym naiwniakiem.
tak samo radni.

ale oni mogą się bać wyborczego gniewu 200 w porywach do 300 stałych obserwatorów tej już teraz 4 ligowej kopaniny.

no ale jak spadek był sukcesem to należy ich nagrodzić raz jeszcze !

nieprawdopodobne

Abc
4 lat temu
Reply to  krejzol

Wez sie chlopie zastanow
Gdyby nie KS Siarka i kibice to w tym mieście nie byłoby już NIC ciekawego. Rozumiem, że miasto jest biedne, ale aż tak obcinać dotacje dla klubu? W 6 lat zejść z 1 020 000zł do 500 000zł? Na co poszły te pieniądze? Koszykówka już upadła, a miasto ma to w dupie, piłka nożna jak tak dalej pójdzie to tez upadnie, a miasto ma to w dupie i zostanie tylko ten ping pong, na którego przychodzi tyle ludzi co na jeden sektor w piłce nożnej. Póki był Mastalerz jakoś nikomu nic nie przeszkadzało…

Gacek
4 lat temu
Reply to  Abc

Może też dlatego już Go nie ma …

krejzol
4 lat temu
Reply to  Gacek

to pojedziecie w stówkę lub pół stówki za Wisłoką,Reską,Wisłą albo kimś nowym z kim się zbratacie bo będziecie mieć cytuję „inne plany na popołudnie”.

ale to jakiś fenomen,że stałych 300 widzów w porywach do 400 potrafi skutecznie zaszantażować prezydenta i radę miasta w którym bodaj 25 tyś osób jest uprawnionych do głosowania.

John
4 lat temu
Reply to  Abc

Co tyto bredzisz jacy kibice ? W tarnobrzegu ? Mowisz o tej grupie cwierc mozgow , o tym kolku wzajemnej adoracji uposledzonych chlopcow , ktorzy potrzebuja przebywac stadnie bo w pojedynke boja sie o wlasne zycie , opamietaj sie miasto bez was.odetchnie , mniej smieci na ulicach . Ja nie zgadzam sie na to by miasto sponsorowalo klub a ten z kolei organizowal kibicom konkursy ze jak na mecz przyprowadza swoich chlopakow i razem bedzie ich 200 to klub im autokary na wyjazd oplaci , stac was na wydawanie kasy to nauczcie sie zarabiac , bo dawaj dawaj a ja wydam umie kazdy

kibic
4 lat temu
Reply to  John

Jak chcesz do choc 1 na 1 Cwaniaku

John
4 lat temu
Reply to  kibic

Podaj numer siku i nie widze przeszkod

John
4 lat temu
Reply to  kibic

Agresywni analfabeci , tyle uswiadczysz na tarnobrzeskich trybunach

sd
4 lat temu
Reply to  John

milcz padalcu

Do rady
4 lat temu

Żadnej kasy Najpierw komisja Do zbadania przetargu na obwodnicę.
Rada musi to zrobić .W interesie Bożka
Wyjaśnić okoliczności tego bądź co bądź przekrętu prawnego.
Jaka kondycję finansową przedstawił.wykonawca już upadły.
A tu Bozek zamiast działać w ważnych sprawach zwołuje nadzwyczajna sesja aby sfinansować klub
Bozek weź się w garść .Jest problem obwodnicy A tu cisza Urzędnicy śpią jak na przetargu.

ar-on
4 lat temu
Reply to  Do rady

Hahahahhaha idioci ! ślepi idioci
Mogę się śmiać bo ten bajzel opuściłam już 8 lat temu, ale wam „współczuję” hahhaha róbcie na to barany, płaćcie podatki i wybierajcie tych którzy z takim dnem sobie nie potrafią poradzić.
Takie rzeczy tylko w UM Tbg 😀 aaa potem o la bogaaa ło jeso co to się nie narobiło hahhaha ka ba ret !!!
Żałosne, że tylu ślepców na tej wsi jest i ani jednego mądrego który to g…o wyciągnie na światło dzienne

bad-on
4 lat temu
Reply to  ar-on

ha ha ha i tak fajnie bo jeden durny palant ubył ,chyba wiesz kto to?

krejzol
4 lat temu

a potem chłopcy tak się za miejską kasę bawią,że piją na umór i wypadają z okien.

Marek
4 lat temu

niech chociaż 1 zł wiecej zostanie tym nierobom przyznana to sam podpiszę petycje o referendum!!!!!!!! mieszkancy chcą remontu dróg i chodników a nie wywalania kasy w błoto!! chcą grac niech szukają sponsorów!! do kołka niech idą!!!!!!!
Prezydencie sa ważniejsze sprawy w mieście chociażby drogi wokół Jeziora!!!!!trawy nie wykoszone i chodniki jak przy supeco sprzed 40 lat!!!

Obywatel
4 lat temu

Inwestować w tych grajków nie ma sensu od lat walka w obrębie gówno ligi 2 i 3 kupa kasy w błoto na wielkie nic w tym czasie inwestycji nad jeziorem które dało by perspektywę rozwoju i wpływów do budżetu oraz zatrudnienia dla mieszkańców miasta brak. Inwestorów na strefie brak problemy tego miasta zostały stworzone przez lata rządzenia o niekompetencji władz nie wspomnę.

gość
4 lat temu

I na co szły głównie te dotacje? Między inymi na opłacenie najemnego zaciągu. Pierwszy sespół to głównie ludzie przyjezdni. Żyją z piłki kto da więcej tam grają. Potem idą dalej.Szkółka chwali się wychowankami. Dlaczego nie grają oni a jacyś przyjezdni. Zresztą na 4 poziomie to jest już półamatorka i nie trzeba chyba płaćić po 5-10 tysięcy miesięcznie

Janusz
4 lat temu
Reply to  gość

To zależy od klubu.Siarka zawsze dobrze płaciła piłkarzom obojętnie w której grali lidze.

Kibic
4 lat temu

A ci sympatycy to po meczach bankietują.Trzeba przeciąć tego wrzoda.Jest spolka to niech akcjonariusze ratują bez miasta.
A Mastalerz co.na to To.on zaczął.grabic klub.

gość
4 lat temu

Jeszcze kto płacił za te spotkania dla potencjalnych sponsorów i sympatyków?. Jeżeli klub to ile to kosztowało i jakie efekty wymierne dało?

Mieszkaniec
4 lat temu

Dodatkowe pieniądze na szkolenie młodzieży jestem w stanie zrozumieć.natomiast dla seniorskiej drużyny gdzie są akcjonariusze w żadnym wypadku.Jeżeli kasa zostanie przyznana to namawiam każda spółkę akcyjną która ma problemy finansowe również w wyciąganie ręki po kasę podatników bo przecież poprzez swoje produkty też reklamujecie firmę i Gminę Tarnobrzeg i zamierzacie czynić to dalej tylko niech radni dorzucę trochę kasy.Czy ktoś z radnych zapyta jakie to działania podjęli zarząd i akcjonariusze klubu by pozyskać środki finansowe zewnatrz a ile dołożyli własnych.Jakie zmiany poczynione lub zamierzą się poczynić by klub nie miał takich problemów.Podobnych pytań wiele tylko który przedstawiciel ludu ma odwagę to zrobić.W mojej ocenie oświata i kluby sportowe to finansowe czarne dziury.p

Jan
4 lat temu

Zlikwidować wszystek sport w mieście i dać na oświatę bo jej ciągle za mało dajemy. Kosza już nie mamy, piłka za chwilę się rozleci. Będziemy mogli w sobotę pójść rozerwać się do kina lub na zakupy do jakiejś stonki. Wszystko w mieście pada 🙁

Gość
4 lat temu

Miasto Kraków na promocję miasta dla dwóch klubów grających w extraklasie daje po 150000 zł na każdy. Dlaczego my mamy utrzymywć prywatny klub piłkarski? Noech dają ci co akcje kupili.

łapserdak
4 lat temu

geszefciarz darek zaciera rączki.

Tarnobrzeżanin
4 lat temu

Takie 200 000 bez pokrycia to niczego nie zmieni. Coś za coś, jeśli miasto ma dawać duże pieniądze, to niech przejmie część udziałów w spółce i ma wpływ na to, co się dzieje w klubie. Ciekawe, ile panowie udziałowcy dokładają do klubu, a przecież chyba charytatywnie tam nie działają. Poza tym, jasne, można wesprzeć klub, ale nie po to, by staczał się on dalej w dół. Środki mogą być przekazane pod warunkiem powrotu do II ligi w sezonie 2020/2021, a w przeciwnym wypadku miasto nie powinno tego sponsorować. Poza tym, to że Siarka straciła na własne życzenie 800 000 zł to majstersztyk Pana Dziedzica, więc jeśli miasto ma wspierać klub, to wynagrodzenie Prezesa powinno być radykalnie zredukowane. Jeśli ktoś popełnia ogromne błędy w zarządzaniu (a takimi było pozostawienie trenera Gąsiora na rundę wiosenną, brak wymiany zawodników po rundzie jesiennej, wystawianie młodzieżowców dla kasy z PJS pomimo braku pewnego utrzymania), co skutkuje spadkiem pierwszej drużyny i brakiem awansu drugiej drużyny do IV ligi, to niestety powinien ponieść konsekwencje finansowe (jeśli pozostał na stanowisku prezesa, bo normalnie powinien zostać od tej funkcji odsunięty). Tak działa normalna firma. Jeśli konsekwencje finansowe nieudolności Pana Dziedzica mają ponosić mieszkańcy, to jest to sytuacja chora i… Czytaj więcej »

klamea
4 lat temu

Będziesz gwarantem dla miasta spełnienia tego warunku???Przecież nikt normalny w sporcie nie da gwarancji tylko wyłudza(sponsoring) od naiwnych lub zamożnych.Miasto było 8 lat w tej pierwszej grupie i dość!! a do drugiej nigdy nie dojdzie.

Tarnobrzezanin
4 lat temu

W stalowej daja rocznie po 2 miliony dla Stali więc 200 tyś to nie jest dużo

Tarnobrzezanin
4 lat temu

dobra zgoda na ksę ale miastyo staje się 75 procentaxh włascicielem klubu tak jak u sasiadów mysłuicie że ktoś normalny ładował by pieniadze nie mając wływu na podmiot który ma pieniadze otrzymać . Nadberezny w Stalowej postawił warunek lesne dziadki out miasto bierze klub i finansuje szuka sponsorów i daje kasę ale tak bez niczego bym nie dał pieniedzy warunkiem jest odejscie dsziedzica i zamiana go na jakiegoś człowieka z UM W Stalowej udało się oddłuzyć klub i go oddbudować a nawet nigdy nie byli tak silni jak teraz i to wszystko w 1 rok wiec da się to zrobić tylko trzeba chcieć

mara
4 lat temu
Reply to  Tarnobrzezanin

Miasto było TEŻ właścicielem i koło się zamyka ALE teraz STOP!!!!MIASTO FINANSUJE MŁODZIEŻ I DZIECI .NIGDY WIĘCEJ „ZAWODOWCÓW”.

Gość
4 lat temu
Reply to  Tarnobrzezanin

Tu po staremu. Dawać kasę i morda w kubeł. Nie wtrącać się do naszego interesu, Zobaczymy co na to bezradni.

Jerzy
4 lat temu
Reply to  Tarnobrzezanin

To jest dobry pomysł.

tramp
4 lat temu

Tarnobrzeg to za biedne miasto (rozumiane jako całość, a nie tylko gmina – urząd), by utrzymywać więcej niż jedną sekcję sportu zawodowego. Zważywszy uzyskiwane wyniki tą, sekcją są pingpongistki pana Nęcka. Koszykówka padła, teraz widać, że piłkarze też nie są w stanie funkcjonować w oparciu o możliwości finansowe Tbga. Śmieszna jest uwaga jednego z kibiców, że do utrzymania w II lidze zabrakło jednego punktu. Czyżby ten punt to 200 tysięcy złotych ? Bo jeśli nie, to czemu futboliści przerżnęli tę II ligę ?

Gość
4 lat temu

Swoją drogą jak to możliwe ,że drużyna , która przez kilka kolejek jesienią była samodzielnym liderem mogła spaść z ligii.

radykał
4 lat temu
Reply to  Gość

Wypad z dyskusji o sporcie !!!- jak szukasz logiki!!!

łapserdak
4 lat temu

bezradni mogą dać szansę prezesowi i się nie zgodzić i wówczas zobaczą jak szybko będzie wniosek o upadłość.
przecież wszyscy doskonale wiedzą,że pieniądze rozchodzą się mu przez palce a dzięki poprzedniej rundzie są na sporym minusie.
zresztą już za kielbika wykazano niecne praktyki prezesiny.

Abc
4 lat temu

200 000? Kpina… Stal właśnie otrzymała 1mln od gminy, a miasto i gmina jak zwykle Siarkę ma w dupie…

Tarnobrzezanin
4 lat temu
Reply to  Abc

1,7 mln poprawka 1 mln od Vodexu 1 mln od Marszałka razem 3,7 mln do tego wpływy od 3 sponsorów w tym jednego z Holandii

Tarnobrzeżanin
4 lat temu

Recepta na poprawę sytuacji w mieście:
1. Zorganizowanie referendum
2. Odwołanie Pana Bożka i tej Rady Miasta
3. Ponowne wybory i wybór normalnego prezydenta (jak np. Pan dr Witold Zych, lub ktoś, kto nie jest wrogiem PiSu, żeby miasto nie miało kolejnych wniosków oddalanych)
4. Wymiana części aparatu urzędniczego i sukcesywne ograniczanie zbędnych kosztów a zwiększanie przychodów.

I wtedy coś ruszy. A obecnie to sobie można pisać, będzie tak jak jest, ale na osłodę pozostanie szczery i szeroki uśmiech Pana Darka 😉

Pracownik
4 lat temu

Co Ty masz z tym Zychem? Miałem z nim do czynienia i naprawdę dziękuję. Nie jest wrogiem PiSu, ale jak nie jesteś z nimi to przeciwko nim.

Tarnobrzeżanin
4 lat temu
Reply to  Pracownik

Bo był to jedyny kandydat, który mógłby wyciągnąć to miasto z tej nędzy. A na pewno nie byłby gorszy od Pana Darka. Skoro miałeś z nim do czynienia to jakie masz konkretnie zarzuty do niego?

gość
4 lat temu

Jakoś Pan Zych nie przekonał do siebie swoimi pomysłami wyborców. Z tego co pamiętam zajął ostatnie miejsce w wyścigu o fotel prezydenta miasta. Proponuję kubeł zimnej wody i trochę więcej realizmu.

Tarnobrzeżanin
4 lat temu
Reply to  gość

No takich mamy wyborców, jeśli wynik wyborczy świadczy o tym, który kandydat jest lepszy, to by znaczyło, że Pan Bożek był najlepszą opcją. Naprawdę tak uważasz?

robert
4 lat temu

A po co to komu aby nabijać zarządowi kasę w kieszeni większość jest dla nich za friko a piłkarze pobiegają po boisku i treningu hyc do znanego działacza na browara i to nie jednego ot taka rzeczywistość

Patryk
4 lat temu

padła obwodnica mamy teraz około 50 mln zł wolnych może dajmy na klub i wejdźmy do ekstraklasy?

ER
4 lat temu

Radni nie bójcie się grupki kiboli i nie pchajcie kasy spółce piłkarskiej bo po prostu tej kasy miasto nie ma

Rodowity
4 lat temu

Klub potrzebuje pomocy miasta. Radni do dzieła. Wracać do II ligi. Ciao.

smiac mi sie chce
4 lat temu

te komentarze pisze renciscji i emerycji ktorzy sobie du…y nie umieja potrzec nie wiem czemu dziecidz nie odmowił radnym bo byłby awans do 1 ligi a przypomne były 3 obcie kasa z telewizji i znalazł by sie zapewno mocniejszy sponsor nie ma tego teraz sposcił klub do 3 ligi bo za mało miał w kieszeni i chciał zgarnoc za awans siarki 2 i w ten sposob ich skrzywdził spadkiem pierwszego zespołu i spadkiem aby zgarnac kase za pro junior a jest ciekawych młodych piłkarzy w szkółkach siarki ale za co siarka kopalnia dawała to sie obszar powiekszał a teraz co zostało nawet na zwierzyncu lepszej trybuny nie ma a jest 3 lub wiecej stadionów czemu nie mozna zrobic tam miejsca trenigowego dla innych klubów?

płacz z siebie
4 lat temu

Wymazgoliłeś portret kibola-ćwoka , analfabety intelektualnego i piszącego.Podciągnij też inne umiejętności zwłaszcza podcieranie – przyda się.

Misiek z Krakowa
4 lat temu

trzeba dać ale 1 pln ,słownie złotówkę na tych darmozjadów -ALE NIE Z MIEJSKICH PODATKÓW-to drużyna AMATORÓW WIĘC NIECH KOPIĄ I JEDNOCZEŚNIE IDĄ DO PRACY ,NAJLEPIEJ DO KiZPS Siarkopol tArnobrzeg–gówniana firma to i gówniany klubik! MY W KRAKOWIE MAMY BŁASZCZYKOWSKIEGO wy w tarnobrzegu KiZPS!

errata
4 lat temu

Misiak nie z Krakowa tylko z koziej wólki i filozof jak z koziej d… trąbka

Kibic
4 lat temu

Nie wiem co trzeba mieć z banią żeby podpisywać się jako misiek z Krakowa.

Magura
4 lat temu

Grupa kolesi wpadła na pomysł zrobienia interesu kosztem miasta.I tylko jedno w założeniu im nie wypaliło-mieszkańcy powiedzieli,, bye bye p. Mastalerzu”-i interes zaczął kuleć.Duża część mieszkańców do tej pory nie chodzi na mecze, bo nie zamierza sponsorować spółki kolesi. A jaka frekwencja na meczach jest? Żenada.Co spółka robiła poza wyciaganiem rączek do miasta i opieraniu swojego budżetu na Pro Junior? Dlaczego spółka nie płaci za korzystanie z obiektów? Ktoś dał przykład Krakowa. Tam Wisła płaci za to. I tak można bez końca. W tej formie istniejącej Spółki Akcyjnej nie życzę sobie przekazywania moich pieniędzy dla akcjonariuszy! Niech oddadzą swoje udziały miasta a wtedy też nastawienie do klubu się zmieni diametralnie. Czy mam przypominać nazwiska tych panów? Nie trzeba, każdy je zna i stąd komentarz dalszy jest zbędny. Poza tym p. Bożek obiecał poprawę finansów miasta, więc lepszej okazji niż zaprzestania finansowania prywatnego interesu nie będzie.

Dodu
4 lat temu
Reply to  Magura

Pełna zgoda. Jednak wygląda na to, że kółko wzajemnej adoracji jest większe.Kielb miał okazję objąć większość udziałów dla miasta, to olał sprawę, bo było ciśnienie na pingponga, jednak romans z piłką został. Teraz parcie na pingponga trwa ( tam gra jakaś kobitka z naszego regionu? ), a romans z piłką ( czytaj akcjonariuszami ) się zacieśnia. Heh normalni ludzie nadal będą ” dymani”, chcąc piłki, ale nie takiej!
W imię interesów ” ważnych i wielkich” tego miasta proponuje sprzedać budynki magistratu, kawał kasy będzie i starczy na ; wynajem biur dla urzędników, TTBS, oświatę, tenis a na końcu piłkę, a gawiedź niech się cieszy resztkami, jeżeli takie zostaną i podziwia rządców tej zabawy zwanej miastem. Wstyd, aby nawet ze sportu robić prywatny folwark. Szkoda piłki, tej rzeczywistej piłki.

paletka
4 lat temu
Reply to  Dodu

Trzeba być wielkim ignorantem by powiedzieć „Teraz parcie na pingponga trwa ( tam gra jakaś kobitka z naszego regionu?” 1) To parcie to Triumf w Lidze Mistrzów -zespółi mistrzostwo Europy- indywidualnie. 2)”i kobitka z regionu” —- tarnobrzeżanka kapitan zespołu, reprezentantka Polski Kinga Stefańska . Potwierdziłeś przynależność do gawiedzi.

Dodu
4 lat temu
Reply to  paletka

Tak jestem mega ignorantem.

wSkrócie
4 lat temu
Reply to  paletka

Tylko, że piłkarze awansując nawet do naszej śmieszne ekstraklasy mieliby za mały stadion, na finale LM w tenisa kobiet czy była choć w przybliżeniu pełna nasza starodawna hala? Już nie wspomnę o rewanżu granym w jakiejś chorwackiej salce gimnastycznej dla gimbusów. Szacunek dla trenera i dziewczyn ale ta dyscyplina w, życiu nie wzbudzi większego zainteresowania w Polsce.

Misiek z Krakowa
4 lat temu

dziedzic z siarki-spadaj na drzewo

A po nas i potop
4 lat temu

Ostatnio wywalili milion na ubezpieczenie wypłaty dla firmy budującej obwodnicę. Firma zbankrutowała. Czy ktoś Bożka z tego rozliczy? Dlaczego nikt o tym nie pisze byłoby dla piłkarzy.

kompot
4 lat temu

Wywalili ? dlaczego ciamajdo nie pozbierałeś i nie uratowałeś grajków w gałę i towarzycho to?

A po nas i potop
4 lat temu
Reply to  kompot

Do mnie w przeciwieństwie do ciebie państwo nie dokłada. A na takich jak ty muszę pracować. Więc już wolę żeby moje pieniądze z podatkòw szły na piłkarzy z których jestem dumny, niż na takich darmoz jardów jak ty co żyją na mój koszt

kompot
4 lat temu

Twoja świadomość pracobiorcy i jej efektów jest na etapie skierowania do psychiatry.Nie dziwi że ze środowiska kibolskiego to znamienne.Ty musiałeś stać blisko autu a tam często trafiają gałą w łeb.

Tarnobrzezanin
4 lat temu

A u sasiadów nie tylko klub dostaje kasę ale również srodowiska kibicowskie dostały 100 tyś i lokal w centrum miasta gdzie bedzie centrum kibica Stali Stalowa Wola do tego dysponuja kilkoma magazynami na flagi oprawy pirotechnikę

Tarnobrzezanin
4 lat temu
Reply to  Tarnobrzezanin

tutaj linkhttps://www.facebook.com/stalstalowawolakibicerazem/?eid=ARAt8CfVxvd12hub1XHvk49IjUrfRImpTLoqGMNFZigt5n8btQ3AvG-YCGUZwpTGLPVtRVQ2p60XHDCp

gość
4 lat temu
Reply to  Tarnobrzezanin

Mam Ci przypomnieć ,czym takie kontakty skończyły się w Wiśle Kraków ? . A u sąsiadki jakoś kibol nie zginął w czasie ustawki? Zastanawiam się po co te magazyny? Do roznoszenia ulotek wyborczych? Siedziba nada się na siłkę i do sali na trenowanie i omawianie ustawek? Historia w innych miastach pokazuje jak cienka linia dzieli niektóre środowiska ze światem przestępczym. W Krakowie kibole podzielili miasto między siebie.Przejęli handel narkotykami , p agencje , wymuszenia itp.. Walczą o dzielnice, zabijają się w biały dzień maczetami na ulicach. Jestem pewien ,że złoty chłopiec do końca nie zdaje sobie sprawy z tego co robi.Normalny kibic , idzie na mecz ,kupuje bilet i po meczu wraca do domu. Ale to na szczęście nie nasz problem.

kompromitacja
4 lat temu
Reply to  Tarnobrzezanin

Trzeba nie mieć świadomości i być naprawdę zaczadzonym by takie atrakcje propagować i zazdrościć ich posiadanie, bo finał ich bywał i będzie znów tragiczny.

Tbeeg
4 lat temu

Tarnobrzeg nie ma szczęścia do włodarzy. Wielu hejtuje klub i spółkę a w tych malutkich rozumkach nie pojmuje ze piłka nożna jest najpopularniejsza dyscyplina sportowa, która potrafi zapełnić cala trybunę. Po co miasto budowało za wiele milionów trybunę? Aby nikt jej teraz nie używał? Hala sportowa po likwidacji siatkówki i koszykówki komu jest potrzebna? Chyba tylko dla utrzymania przerośniętego stanu zatrudnienia za publiczne pieniądze. PO co nam ten stadion jak większość chce likwidacji seniorskiej drużyny? Wychowankowie muszą mieć jakiś cel i szansę pokazania się w wyższej lidze.

gość
4 lat temu
Reply to  Tbeeg

Proponuję wejść na 90 minut i prześledzić frekwencję na meczach. Poza kilku hitami przychodzi po kilkaset osób. Ta liczba ciągle maleje. Klub nie potrafi przyciągnąć ludzi na stadion.

Magura
4 lat temu

Może żyjemy marzeniami, a zwłaszcza chlubną przeszłością. Nikt nie chce likwidacji drużyny, tylko dąży wielu do tego aby funkcjonowała na zdrowych, uczciwych zasadach. Nie stać nas na 2 ligę, grajmy w trzeciej. Ale nie ulegajmy prywatnej spółce i aspiracjom(nie mogę wykluczyć, że też biznesowym) jej prywatnych akcjonariuszy. Niech robią biznes za swoje pieniążki.

wayne
4 lat temu
Reply to  Magura

podpisuje się wszystkimi kończynami

gość
4 lat temu

To co dzieje się z piłką nożną zaczyna mieć coraz mniej wsspólnego z duchem sportu. Ta dyscyplina staje się coraz bardziej komercyjna nastawiona na zysk. W Polsce prywatny biznes zaczyna omijać piłkę z daleka, bo nie da się na tym zarobić .Wyjątek stanowią chyba tylko współwłaściciele Legii. Szopen dał się nabrać i dał im po kilkadziesiąt baniek. Jak słyszę ,że w A klasie trzeba płacić niektórym piłkarzom po kilkaset złotych miesięcznie to staje już na głowie. A utrzymują coraz częściej te kluby miasta czyli my podatnicy. Zobaczcie co się wyrabia zwłaszcza na Śląsku.

Zbyszek
4 lat temu

Sprawa bardzo prosta,………….siarki kopalnej nie ma to zlkwidować też kopaną i zastąpić tzw. Jeziorem , a kasa jak woda z Wisły popłynie pełnym strumieniem……….ot takie proste.

ER
4 lat temu
Reply to  Zbyszek

Rację masz, kajakarze i żeglarze z Tbga mają sukcesy światowe, ich sponsorować to nie żal a dla miasta promocja. Tenis stołowy też. A tym szmaciankę rzucić i niech kopią

pała
4 lat temu

to nie dowcip to głupota twoja( podszywaczu)

John
4 lat temu
Reply to  pała

Haaa rozwiazalem zagadke dariusz bozek udaje dariusza bozka , z kolei dariusz bozek udaje prezydenta , wychodzi na to ze jestes tak samo prawdziwy jak dariusz bozek , wiec gdyby dariusz bozek udawal ciebie bylby prawdziwszy i bardziej wiarygodnt

Dariusz Bożek
4 lat temu
Reply to  John

Kurde zostałem rozszyfrowany, ale to nic. Dalej jestem szefem tej piaskownicy do 2014 i będę się tu bawić jak chcę. A tak na marginesie – obwodnicę zobaczycie jak przyslowiowa świnia niebo

Pomysl
4 lat temu

Mam pomysł Pekar idzie na kierownika ZUS to w ramach układu z Bozkiem.w ramach sponsoringu udzieli klubowi kasy.

Imprezowicz
4 lat temu

Dziękujemy za wspaniala zabawę w Stalowej Woli bawi się 25 tys osób jak poinformował prezydent Nadberezny a w TV koncert ogląda ok 4 miliony widzów jak wypromować miasto panie Bożek ucz się

Litosci
4 lat temu

Bozek to chyba oszalał.Obwodnica pada Straty do połączenia TBS w sądzie o upadłość a ten podwyżki w urzędzie nagrody za I półrocze naczelnikiem wydziału kadr znajoma z nadzorem 3 urzędników razem z naczelniczkawynagrodzenia rad nadzoryczychnie obniżone -najwyższe w okolicy decyzję podejmuje Bozek i Majchrzak
W tej sytuacji że strachu sesja nadzwyczajna aby radni podjęli decyzję.
Sam fakt złożenia takiego projektu świadczy o ucieczce od odpowiedzialności za decyzję.A tak nie wiele te,dba aby obserwować Prezydenta Stalowej i Rzeszowa.
Czy w ogóle Bozek ma doradców czy też n8kogonie słucha bo decyzję scedowal.na Plute i Majchrzak A ta Majchrzak to została powołana przez Kali me co dużo wyjaśnia.

niony
4 lat temu
Reply to  Litosci

spiepszaj dziadu ,ty sam wymagasz litości i „dbaj aby obserwować Prezydenta Stalowej i Rzeszowa”.

Stal, Stal, Stal
4 lat temu

Stal Mielec!Stal Mielec!Stal Mielec!

Stal Mielec ma za sobą pana europosła Porębę (PIS), dlatego posiada sponsorów, jest na szczycie tabeli I ligi i walczy o ekstraklasę. Wy za to macie byłego posła PO z czym do ludzi.

Stalowka
4 lat temu

My tez mamy Nadberezenego Webera Ortyla

obywatel
4 lat temu

Zgoda w 100% nie tylko nieudolnego byłego posła z PO mamy także wiecznie żywego niczym LENIN byłego posła Stępnia i innych byłych działaczy PZPR,
którzy żądzą tym miastem i tutejszych firmach , spółdzielniach mieszkaniowych – tu się nic nie zmieniła jak dawniej przewodnia siłą narodu przywieziona przez stalina na bagnetach chołoty – oni wiecznie na stołkach, wiecznie przy władzy i wiecznie na stołkach wysokopłatnych – co nawet uwiecznili w tym mieście poprzez plac czerwony i czerwony Sąd – tak jak sowiecki sztandar pełny od przelanej niewinnej krwi.

obywatel
4 lat temu

Zgoda w 100% nie tylko nieudolnego byłego posła z PO mamy także wiecznie żywego niczym LENIN byłego posła Stępnia i innych byłych działaczy PZPR,
którzy żądzą tym miastem i tutejszych firmach , spółdzielniach mieszkaniowych – tu się nic nie zmieniła jak dawniej przewodnia siłą narodu przywieziona przez stalina na bagnetach chołoty – oni wiecznie na stołkach, wiecznie przy władzy i wiecznie na stołkach wysokopłatnych – co nawet uwiecznili w tym mieście poprzez plac czerwony i czerwony Sąd – tak jak sowiecki sztandar pełny od przelanej niewinnej krwi.

Wkurzony
4 lat temu

Co mnie obchodzi piłka.Mnie interesuje jak władza z mojego wyboru sprawuje władze.
Przetarg przeprowadzony przez Kalinke w sprawie obwodnicy musi być sprawdzony.
Chodzi o to czy informacja o braku płynności była znana w momencie otwarcia ofert.I czy została sprawdzoną.
Przetargi publiczne to poważna sprawa A tymczasem Bozek zamiar to pod stół serwująca mieszkańcom tematy zastępcze Piłka i donice to priorytety tej władzy.

Grzes
4 lat temu

Mamostre wrazenie ze w stalowej szykuja sie na awans z pompa juz na nowym stadionie w tym roku

Grzes
4 lat temu

Zwlaszcza zobaczyc jaka tam w stw idzie kasa na pronocje miasta. 3 czy 4 duze imprezy w ciagu 3 miesiecy. Kwestia skas maja tyle kasy. Plecy z wojewodztwa zdaje sie

Ekspert
4 lat temu
Reply to  Grzes

Wystarczy zobaczyć gdzie siedzi prezydent Nadberezny na konwencjach PIS w Katowicach siedzial zaraz obok Kaczynskiego i Morawieckiego więc nie tlko plecy z wojewodztwa ale i z Warszawy do tego plan przeniesienia urzedow nie tylko do miast wojewodzkich na mapie była zaznaczona Stalowa Wola co może być przymiarką pod zamianę stolicy wojewodztwa

cieć
4 lat temu
Reply to  Ekspert

Nie dodałeś bo pewnie nie wiesz ale siedzi tam bo swoją mądrość i rozsądek dał poznać dawno temu nawet już w Tbg będąc dyrektorem WORD.Ale ty zobaczyłeś zmianę województwa pacanie.

Wkurzony
4 lat temu

Żadnej kasy na piłkę Sprawdzić PR,start na obwodnicę.Jak w tak potężnym przetargu nie można sprawdzić kondycji finansowej firmy.
Żart na całą Polskę.
Tym się Bozek nie zajmie tylko piłka. i doniczki.
Mam nadzieję że rada poradzi sobie z tematem
Kalinka kreuje się na jednego sprawiedliwego A jeden ważny przetarg spitolił. To Bozek musi sprawdzić
Może Kalinka sobie przypomni jak się rzucał na Kielba że nie powolal zastępcy A teraz to co powie jak nie będzie obwodnicy z powodu złej wybranej oferty.
Kalinkom wszystko wolno .Do czasu.

melisa
4 lat temu
Reply to  Wkurzony

Twoje ocena jest odbiegająca od realiów i monotonna.Powtarzasz te „mądrości” jak papuga na każdym temacie, nie zważając na śmieszność.

Mieszkaniec
4 lat temu

Fenomenem Nadbereznego jest to że osoby nie lubiące PiSu nawet na niego głosują a to jest ewenement na skalę krajową

Olcio
4 lat temu

Popieram działania Pana Prezydenta. Sport trzeba wpierać od tego jest miasto.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
116
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content