Tarnobrzeg: Ozdobne donice zamiast kontrowersyjnych słupków

Jak się dowiedzieliśmy, władze Tarnobrzega planują usunąć słupki, zamontowane przed magistratem w celu ograniczenia parkowanie na ciągu dla pieszych, prowadzącym do Placu Bartosza Głowackiego. Słupki, które pojawiły się tam 2016 r. z inicjatywy ówczesnego wiceprezydenta Wojciecha Brzezowskiego, budziły sporo kontrowersji, ze względu na ich wątpliwą estetykę.

O słupkach rozmawiano m.in. podczas sesji Rady Miasta, w kwietniu 2016 r. Obecny prezydent a wówczas radny Dariusz Bożek nie miał wątpliwości co do zasadności tej inicjatywy, tylko do jej finalnego kształtu.

– Wiem, że teoretycznie mężczyzn nie rażą takie rzeczy, nie znamy się na kolorach, estetyka podobno leży odłogiem, ale mnie to razi. Ja naprawdę bym tylko i wyłącznie zainstalował tego typu słupki jak te które są przy śmietnikach, przy tych które stoją dokładnie w tym samym ciągu (…) Dbajmy o to nasze miasto bo ono tylko dzięki nam będzie ładne – mówił wówczas radny, proponując aby rzeczone słupki przenieść nad Jezioro Tarnobrzeskie.

Ówczesny wiceprezydent Wojciech Brzezowski przyznał, że słupki może nie są one piękne, ale za to są skuteczne.

– Słuchamy mieszkańców, którzy pojawiali się w urzędzie z porwaną lub brudną kurtką, z problemami z przejazdem z wózkiem, pojawiali się kierowcy którzy mieli uszkodzone auta, musieliśmy niestety zareagować szybko. Nie stać gminy ani mnie nie stać żeby wypłacać każdemu odszkodowanie, każdego pocieszać, stąd ten pomysł może brzydki ale szybki – tłumaczył w kwietniu 2016 r wiceprezydent Brzezowski.

Obecna władza postanowiła słupki usunąć. – Słupki, które obecnie stoją przed urzędem będą wykorzystane ponownie na bieżące potrzeby w zakresie utrzymania dróg, chodników i parkingów. Na obecną chwilę nie sposób wskazać miejsca ich przeznaczenia – wyjaśnia NW24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg W. Lis.

– Przed urzędem planujemy oddzielić część chodnikową donicami ozdobnymi. Obecnie trwają jeszcze rozmowy z producentami, dotyczące rodzaju i wyceny urządzeń blokujących – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
3 lat temu

Tak niech je postawią żeby bezpiecznie można było rowerem przejechac Między tymi słupkami jest niebezpiecznie

Tbeeg
3 lat temu

Obwodnicy chwilowo nie będzie to choć donice postawimy dla poprawy nastroju władz miasta.

maciek
3 lat temu

W takim tempie jak obecna władza działa, wszystko co planuje pada i zero efektów, to wspomniane donice za słupki będą około 2022 roku, może … :D. A co z parkingami na placu czerwonym co Prezydent obiecywał a co z całym punktem programu wyborczego pt.
1. Tarnobrzeg rozwijający się
Jeden przykład oszczędności Miasta Tbg , od soboty do dziś (3 dni)non stop na Serbinowie ul Orzeszkowej Sienkiewicza Matejki świeciły latarnie uliczne, kto za to zapłaci?

Cyrk
3 lat temu
Reply to  maciek

Jak zawsze za wszystko płaci podatnik więc spoko luz. Jechałem niedawno przez jakąś małą gminę w lubelskim gdzie wszystkie latarnie uliczne były na ledach z małymi wiatraczkami i panelami. Światło mieli za darmo. My nie dość że ledów szybko w mieście nie zobaczymy to za prąd w porównaniu do światła ledowego płacimy kilka razy drożej przy starych żarówach 🙁 Ale kto bogatemu zabroni?

Prawda
3 lat temu

Sprawa słupków przed magistratem to problem palący na tyle że wyprzedził wszystkie inne w miescie.Nawet nie wiadomo co ze starymi słupkami i ile kosztują nowe donice i jak to się zbilansuje kosztowo.
Tak infantylnej władzy trudno znaleźć na całym podkarpaciu

helena
3 lat temu
Reply to  Prawda

Infantylny, tu jest sedno sprawy. Pluta jest taki sam, pamiętacie jak w jakiejś kampanii chciał promować jezioro poprzez umieszczenie nad nim „jakiś potworków”…? Ci dwaj jako nauczyciele pajacowanie mają we krwi.

Doda
3 lat temu

Rzeczywiście sprawa estetyki słupków pod UM jest sprawą priorytetową dla dalszego rozwoju miasta. Marazm w którym tkwimy napewno przełamią ukwiecone słupki za kolejne horrendalne kwoty .

tbg-u
3 lat temu

nasze miasto jest czerwone od placu kostki nie brakuje a więcej chemii nie zaszkodzi a tu jest mowa że jest większe ilości dwu tlenku w powietrzu ale co tam posadzą parę BRATKÓW jak na każdym rondzie i będzie a ludzie i tak nie mają się gdzie podziać

brzoza
3 lat temu

Skoro usuwacie słupki sprzed urzędu, to od razu usuniecie też te paranoiczne, które ustawiono na ścieżce z os. Dzików do parku. Zanim ktoś tam sobie zęby wybije i będzie problem. Kto tam to ustawił? Przecież to stwarza totalne zagrożenie przy np. jeździe rowerem. I od razu zaznaczam całkiem wolnej jeździe rowerem. Ciężko się zmieścić.Zresztą nie tylko rowerem ale tez wózkiem z dzieckiem. To dla kogo to jest? Dla mieszkańców czy tor przeszkód? Jeszcze tam tylko brakuje progu zwalniającego…

winnithepooh
3 lat temu

Priorytetowa sprawa zostanie już niedługo rozwiązana. Właśnie o takich rzeczach mówił również w swojej kampanii jako kandydat. Nikt mu nie zarzuci, że nie realizuje swoich obietnic.

Jako mieszkaniec jestem dumny z takiego prezydenta.

Tarnobrzezanin
3 lat temu

Prezydent naogladał się pewnie tych słupków w Stalowej Woli na audiencji w tamtejszym UM jeszce trochę to zacznie jezdzić hulajnoga biegać po miescie w lajkrach żeby tylko zacząl pozyskiwać inwestorów z zagranicy tak jak o robi prezydent Nadberezny

John
3 lat temu
Reply to  Tarnobrzezanin

Oooo super pomysl skoro prezydent juz ochoczo zabiera sie za usowanie slupkow z przed UM to za jednym zamachem mozna usunac te slupy z UM jest ich tam cale mnustwo , potknac sie mozna , a gdy juz trzeba cos zalatwic to stoja wlasnie jak te slupki i kompletnie do niczego nie sluza , z drugiej strony sam musial by sie usunac bo to chyba tez slup no wiec do roboty

rezydent
3 lat temu
Reply to  Tarnobrzezanin

każdy wpis o stalowej – obsesja (leczona uleczalna)

Magura
3 lat temu

To że usuwają te słupki to dobrze. Bo to ani ładne ani bezpieczne. I nie zapominajcie,że takie infantylne rozwiązanie zafundował mieszkańcom Pisowski vice-Prezydent Brzozowski. A że obecna władza jest krytykowana, to w pełni Tarnobrzeżanie mają rację, bo nie ma za co chwalić.

ER
3 lat temu

Jeszcze do usunięcia 3/4 znaków drogowych na chodnikach i ścieżkach w tzw Zagłębiu Rury czyli na Kopernika

uważny
3 lat temu

A ja śledzę uważnie działania Pana Prezydenta i uważam że jest duża róznica na plus. Jeszcze pół roku wstecz te ozdobne donice zainstalował by na Rynku w Sandomierzu !

helena
3 lat temu
Reply to  uważny

11/10 😉

Ratujmy FRAM
3 lat temu

Ludzie nawet nie wiecie co się dzieje Kiper chce wykurzyc Fram z zamku już miasto wyrzuciło ich z Tdk teraz Kiper z zamku bo mu się sala na zajęcia karate podoba, fram to stowarzyszenie które setki dziewczyn uczy tańca, Kiper to prywatny przedsiębiorca który dorwal się do żłoba i ciągnie z miasta ile może wejdźcie na jego stronę miasto sponsoruje ich wyjazdy na zawody teraz od września zajmie sale która do tej pory używał fram, od września dzieci nie mają gdzie tańczy, dlaczego tak się dzieje ludzie zrób coś z tym nie dajmy marnować naszej wieloletniej tradycji

Bartosz Głowacki
3 lat temu
Reply to  Ratujmy FRAM

Tylko taka role ma jego syn w radzie miasta. Najbardziej niekompetentna osoba w tej kadencji..czekam niecierpliwie az sie chociaz odezwie na obradach rady miasta bo poki co oprocz smieszkowania i pokazywania jakim to jest baranem nie robi nic..120glosow przypominam

John
3 lat temu
Reply to  Ratujmy FRAM

Ten ukrainiec ?

framerka
3 lat temu
Reply to  Ratujmy FRAM

Prezydent podobno obiecał, że FRAM wróci tam gdzie był to jest do TDK. To by było też bardzo dobre rozwiązanie.

Tancerz
3 lat temu
Reply to  framerka

Prezydent obiecał.ale tylko :podobno:Znam kilkanaście takich obietnic które okazały się tylko podobno.Cos strasznego jak Bozek.nie umie dotrzymać słowa jak.Pluta mu zmienia drcyzje bez jego wiedzy Jak naczelnicy włącznie z sekretarz nim manipulują Dlaczego ? Teraz już wiem Bo na niczym się nie zna i nie ma doradców Nigdy doradcą nie będzie facet o mentalności wiecznego studenta Pan zastępcą.
Co oni wyprawiają z tym miastem ?

Poinformowany
3 lat temu

A to co się dzieje w urzędzie nigdy tak nie było
Wybrańcy są dobrze traktowani A pozostali strach się bać Sekretarz prawdę wam powie.
.

Ratujmy FRAM
3 lat temu

Nie wrócą do tdk bo sala zajmowania jest przez miasto i zajęcia są cały czas odwoływane, chyba że rada pójdzie do zamku

framerka
3 lat temu
Reply to  Ratujmy FRAM

Rada jest tylko raz w miesiącu. Rada była zawsze i zawsze dawano radę. Czasem zajęcia w drugiej części budynku były. Słyszałam, że problem nie jest w dostępności sali ale w obawie o drogocenne organy, które wiecedyrektor zamówił i kazał zamontować. Bo lubi grać.

B. Ch
3 lat temu
Reply to  Wazne

Gdzie nam do biletomatów, ma jesteśmy na etapie cementowych donic, nie pamiętam to trias czy kreda, bo do szkoły miałem pod górkę.
Po sąsiedzku w Stalówce mają już XXII wiek.
Mus czekać – może ktoś u nas zabłyśnie ciekawym pomysłem, w co niestety bardzo wątpię.

B. Ch
3 lat temu

FRAM tylko i wyłącznie powinien mieć swoje miejsce w TDK.
RM może nawet w kościele/szkole/na PKP też byłoby wskazane odbyć chociaż jedną naradę, posiedzenia wyjazdowe na terenach wiejsko-miejskich itp. Rotacja w przypadku RM wyszłaby na dobre miastu, pewnie wtedy zauważyliby niektóre mankamenty.

John
3 lat temu
Reply to  B. Ch

Conajmniej kilka urzedniczek wychowalo sie na Framie , sam pamietam jak po miescie biegaly dumne framowki , dzis to panie urzedniczki wielkie wiec oczy zamykaja , ale jesli zamkna i pozwola na to by te mlode dziewczynki nie mogly tak jak one tanczyc dla rozrywki , dla zabawy , dla ludzkiej przyjemnosci by mogly po wygranych konkursach cieszyc sie tak jak one , wiec jesli te urzedniczki zamkna na to oczy to wypomne wam to z imienia i nazwiska , jedna z nich zreszta z kiprem blisko jest

w toku
3 lat temu
Reply to  John

Nie zwalaj winy na urzędniczki bo one nie mają kompetencji i to nieelegancko . Wystosuj petycję z podpisami do prezydenta albo do przewodniczącego R.M i przynajmniej będzie odpowiedż i kogoś do odpowiedzialności można pociągnąć.

John
3 lat temu
Reply to  w toku

Nie maja kompetencji bo sa niekompetentne i ja nie zwalam na urzedniczki , jestem z inna kobieta

pershing
3 lat temu

słupki zostały ustawione za Brzezowskiego na jego polecenie w 2016 , są estetyczne i funkcjonalne , po co ruszać takie tematy ?? bez sensu jak by nie było prawdziwych problemów

B. Ch
3 lat temu
Reply to  pershing

Słupki w 100% spełniają swoją rolę, przecież nawet dziecko wie co oznacza taki słupek.

Donice, ech donice – czyżby jakiś esteta miał problemy pod skorupą ha, ha… (żartowałem – przepraszam)

Janusz
3 lat temu

Te słupki to jest zagrożenie życia dla rowerzystów bo byłem świadkiem jak niejeden tam o nie hahaczył dlatego powinni je zlikwidować.

B. Ch
3 lat temu
Reply to  Janusz

A czy uważasz, że jak przywali rowerzysta czerepem w betonową zawoalowaną zielenią donicę, to efekt będzie imponujący?

obywatel
3 lat temu
Reply to  Janusz

Niech Bożko postawi znak ” zakaz jazdy rowerem ” i po problemie, sposób prosty, oszczędny i daje podstaw do głupawych uzasadnień inwestycji.
Najpierw donic . Ciąg jest dla pieszych – no słunną straż miejską tam ustawic na dwa dni – niech wlwpią kilka mandatów to i rowerzystów nie będzie na ciągu dla pieszych.

B. Ch
3 lat temu
Reply to  obywatel

GENIALNY POMYSŁ!
Oczywiście to ciąg dla pieszych, a nie rowerzystów 🙂

resFT
3 lat temu

Lepiej niech się wezmą za te usyfione schody magistratu nie malowane od 30 lat. To dopiero wygląda koszmarnie,a słupki nikomu nie przeszkadzają, chyba że pijanym rowerzystom ,no to dla nich nie powinno być odogodnień

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
38
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content