„Błyskawiczne” 200 tys.zł dla piłkarskiej Siarki (video HD)

Bez poprzedzającej głosowanie debaty i bez sprzeciwu radni zdecydowali o przekazaniu kwoty 200 tys. zł dla piłkarskiej Siarki Tarnobrzeg. Jednogłośną decyzję 18 radnych podjęło w trakcie dzisiejszej, nadzwyczajnej sesji.

To nie pierwsza dotacja celowa przyznana przez obecną radę miasta klubowi sportowemu. W kwietniu br., po przegłosowaniu zmian w budżecie, 100 tys. zł otrzymał Klub Tenisa Stołowego w Tarnobrzegu  na „Zadanie w zakresie kultury fizycznej”.

********************

Przypomnijmy, pieniądze te mają pomóc spółce, która w skutek spadku z II ligi, nie uzyskała premii z Pro Junior, będącej jednym z głównych elementów tworzących klubowy budżet. Drugim ważnym filarem budżetu klubu jest dotacja z miejskiego budżetu, która w styczniu bieżącego roku została zmniejszona przez obecne władze z kwoty 700 000 zł do 400 000 zł ( na zespół seniorów). Były to od 2012 roku najmniejsze pieniądze jakie klub otrzymał od miasta, grając w II lidze. (szczegóły w tabelce)

W uzasadnieniu podjętej dziś uchwały czytamy m.in.: „Zwiększenie środków podyktowane jest zaistniałą sytuacją finansową, wynikająca z niepozyskania środków z programu Pro Junior System Polskiego Związku Piłki Nożnej w kwocie 800.000 zł. Powyższa sytuacja ma znaczący wpływ na funkcjonowanie klubu oraz dalsza jego przyszłość. Zarządu Klubu pragnie w dalszym ciągu realizować duży cel społeczny, na który składa się m.in. szkolenie dzieci i młodzieży zamieszkujących Gminę Tarnobrzeg oraz promocja Klubu i Gminy przez uczestnictwo w rozgrywkach ligowych” – pełna treść uchwały: zmiany w budzecie

video: TVL

Subskrybuj
Powiadom o
52 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ja pier
1 rok temu

tarnobrzeg to stan umysłu!

Mieszkaniec
1 rok temu

O 200.000 za dużo

gość
1 rok temu

To chyba kolejny rekord. Sesja trwała chyba mniej niż 5 minut. W tym mieście nic już chyba się nie zmieni.

Obatel
1 rok temu

Kurwa jakim prawem ktoś wlicza do budżetu nagrodę za pro junior system ?? Chcecie mieć sport czy cyrk , schemat był prosty nałapać punktów na jesień i potem cudować z juniorami ( m.in zmiana bramkarza w 80 min) ale w tym sezonie coś nie pykło i kolejny szantaż dziedzica w stylu ogłosimy upadłość i cyk pinionżki są w trybie ekspresowym , tylko patrzec jak na weekend do domków za wyspa zawitają pierwsi radni w ramach podziękowania

yyy
1 rok temu
Reply to  Obatel

a czyje to domki?

Obatel
1 rok temu
Reply to  yyy

Można łatwo sprawdzić

Alf
1 rok temu
Reply to  Obatel

Jak? Słyszałem ,że jajecznicy?

Paweł
1 rok temu
Reply to  yyy

Wołają 260 zł za dobę jak w niektórych wysokiej klasy hotelach no ale może znajdą się chętni żeby pomieszkać sobie te 2 dni nad jeziorem tarnobrzeskim.

krejzol
1 rok temu

bezRadni szacunek jak rozwalacie kasę mieszkańców na kopaninę.

Siarkowiec
1 rok temu

Mogli grać a nie tylko brać kasę nie było by spadku i dostali by Pro Junior
I teraz jeszcze podwyżkę i premie dla Dziedzica parodia normalnie
Miasto nie ma innych inwestycji tylko finansowanie Dziedzica i ekipy

Janusz
1 rok temu
Reply to  Siarkowiec

Grać zaczeli pod koniec sezonu wtedy jak znaleźli się w ogonie tabeli a reszta zaczęła uciekać zresztą mieli spaść i tyle.

tbg-u
1 rok temu

lepiej aby dzieciaki przed tv lub kompem siedzieli niż rozwijali swoje talety takie myslenie starych ludzi a wiadomo ze im wyzej tym lepsze pieniadze wiec musza szybko awansowac ale narazie słabo widze to z transferami

Alf
1 rok temu
Reply to  tbg-u

Na dzieciaki tak . Problem w tym ,że lwia część idzie na zaciąg zaciężny. Ilu wychowanków gra w pierwszej drużynie?

kolbuszowa dla Siarki
1 rok temu

KASA TAK…DZIEDZIC DO DYMISJI….MIASTO POWINNO WYWALIC TEGO PREZESINE BEZ HONORU..ODEJDZ WSTYDU OSZCZEDZ

bb
1 rok temu

Ci co piszą, że nie słusznie przyznane 200 tysi to nie maja pojęcia (lepiej zrobić siłownie jak ta nad jeziorem z której nikt nie korzysta i nie nadaje sie do użytku, a koszt pewnie wiekszy niz dotacja).
Przypominam, że w Siarce szkoli się bardzo dużo młodzieży, która bez tej dotacji przestała by istnieć.
Dla wielu osób mecze Siarki to jedyna rozrywka w tym mieście.
Więc decyzja na duży +.

Tarnobrzeg
1 rok temu
Reply to  bb

Młodzi na orlikach niech sobie grają i ćwiczą – po to są, a jezeli. A jeżeli dla kogoś mecze siarki to jedyna rozrywka to szczerze współczuję takiego ograniczenia kulturalno/rozrywowego

Janeks
1 rok temu
Reply to  bb

Mecze siarki to jedyna rozrywka – nieźle jesteś ograniczony

adi
1 rok temu
Reply to  bb

Bardzo dobra decyzja Rady Miasta i Prezydenta kibice i sympatycy Siarki popierają .

Mieszkaniec
1 rok temu

Radni spacyfikowani przez prezydenta.
Gratulacje.

John
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Jacy radni jakiego prezydenta , w tarnobrzegu nie ma ani radnych ani prezydenta jest jakas grupka oszolomow ktorzy cos tam udaja i to wszystko , oni sie boja samych siebie

Maciek
1 rok temu

Niewiadomo czy śmiać się, czy płakać. Na początku bieżącego roku Prezydent napisał mi, że:
„w budżecie Miasta Tarnobrzega na rok 2019 brakuje w działach 801 – Oświata i Wychowanie i 854 – Edukacyjna Opieka Wychowawcza kwoty ok. 18.000.000,00 zł. Nie została zabezpieczona również kwota 3.500.000,00 zł na remonty szkół zgłoszone przez Dyrektorów Szkół i Placówek Oświatowych wynikające z decyzji sanepidu, staży pożarnej oraz nadzoru budowlanego.”.
No to jak tyle jest pod kreską, to skąd wezmą 200.000,00 – pożyczą, żeby dług i odsetki zwiększyły się jeszcze bardziej?

Dodu
1 rok temu
Reply to  Maciek

Tak, masz rację. Całą kasę, wszystko wkładajmy w oświatę, która bierze całe miasto za zakładnika. Kto nie jest z oświaty nie może mieć żadnych oczekiwań, nie może czegokolwiek chcieć, bo dług oświaty. Młodzi muszą wyjeżdżać, bo nic nie będzie oprócz oświaty, ileż tych dzieci trzeba urodzić i kto? aby miasto szkołą stało. Radni do roboty, dzieci nam do tych szkół trzeba!
Dobrze, że choć coś na piłkę poszło. Subtelna różnica 2 mil., a 2 tyś.

Maciek
1 rok temu
Reply to  Dodu

Ja zacytowałem tylko to, co napisał mi Prezydent, akurat pisałem do niego w sprawach drogowych. Oświata mnie nie interesuje, tylko drogi, bo one służą wszystkim mieszkańcom, a także przyjezdnym, niezależnie od środka transportu ani statusu majątkowego czy społecznego. Chciałem po prostu wykazać paradoks polegający na tym, że Gmina wielce zadłużona, a tutaj włodarze dają 200.000 zł dotacji bez problemu.

Maciek
1 rok temu
Reply to  Dodu

Ja taką odpowiedź otrzymałem na wniosek w sprawach drogowych, a nie oświatowych. Oświata mnie nie interesuje – interesują mnie drogi, bo z nich korzystamy wszyscy, niezależnie od wieku, środka transportu ani statusu majątkowego czy społecznego. Chciałem po prostu pokazać paradoks polegający na tym, że Gmina wielce zadłużona, ale nie przeszkadza to w tym, żeby dać komuś 200.000 zł dotacji (to nie jest mała kwota).

Patryk
1 rok temu

Trochę mieszane uczucia. Z jednej strony przydałyby się chociaż wypowiedzi radnych – nie samo głosowanie – może ktoś z nich ma ciekawy pomysł na odbudowę klubu, a nie tak dają pieniądze bezwarunkowo a w klubie zachowują się tak jakby nic się nie stało a po spadku przydałyby się zmiany. Akcjonariusze klubu po spadku dali ponowne wotum zaufania Dziedzicowi a tak być nie powinno. Klub spadł = jego koncepcja się nie sprawdziła. Czas na zmiany. Tak się jednak nie stało. A do tego brakło kasy to najlepiej pójść do miasta po kolejne pieniądze.

Tarnobrzeg
1 rok temu

murawę by wymienili a nie daja kasę dla kopaczy tutaj profesjonalna firma montujaca murawę u sasiadów ta sama co na Narodowym w Warszawie

zietakes
1 rok temu
Reply to  Tarnobrzeg

łeb sobie wymień pławioku.

sd
1 rok temu

a przestańcie już ujadać, co to jest 200 tys.
Najlepiej wszystko zniszczyć, zaorać i zepsuć co nie ???

Gość
1 rok temu

Nie zaorać. Wymusić zmiany na lepsze.

kibic
1 rok temu

Mówisz Tarnobrzeg myślisz SIARKA, brawo radni prosimy o więcej kononowicze niech sobie szczekają

Gość
1 rok temu

To dlaczego nie dasz ze swoich ? Najlepiej rządzić się cudzymi.

orzeł
1 rok temu
Reply to  Gość

wole 200 tysi dla Siarki niż 500+ dla nierobów również z moich pieniędzy

wyjasnienia
1 rok temu

jak by powstała nowa murawa to miasto niech zbuduje stadion atletyczny który ma powstać tylko nie wiadomo kiedy a dziedzic nie ma honoru bo by odmówił jak rada wyraziła zgodę ale tylko się do tego nadaje i nie ma głowy aby klub grał wyżej lidze

Mieszkaniec
1 rok temu

Zapiredzielam z zona średnio po 10 godz dziennie i biorę 500+ i okazuje się ze jestem nierobem.Pewnie mam harowac po 25 godz na dobę bym nie został zaliczony do kasty nierobów.

orzeł
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

sory, nie chodziło mi o wszystkich, tylko niepracujacych a pobierajacych (bo sie nie oplaca robić) na których trza dymać albo na kombinatorów co robili na czarno aby pobierać 500. mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi

Banbryla
1 rok temu

Zamknięcie ryje KS Siarka musi istnieć czy wam się podoba czy nie buroki ze wsi, kasa i tak poszła by w błoto tak to przynajmniej tradycją jest podtrzymywana

Mieszkaniec z miasta
1 rok temu

Tutaj nie chodzi o to czy siarka ma istnieć To jest sprawa tej władzy która nie wie o co chodzi
Najpierw planuje że nie da pozniej kombinuje skąd wziąść na to co zabrała .To jest odbijanie się od ściany do ściany.Ponadto ta władza boi się niepopilarnych decyzji bo w przypadku oprotestowania nie umie ich obronić.
I tak już będzie Jak siarka będzie mieć probłędy to dopiero wtedy coś wymyśli A zaplanować wydatków po prostu nie umie I taki to sposób sprawowania władzy.
Najlepiej odpuścić Niech rządzą do 2023 roku Chyba że zostanie wcześniej odwołana.

Ewa
1 rok temu

Zamiast wyrzucać pieniądze w błoto to trzeba dać 1000000zl na infrastrukturę wokół jeziora Za….ne toitoie nie wystarcza żeby ludzie chcieli tam przyjeżdżać Zrobi miasto forsę na jeziorze to będzie dotowac fanaberie

gość
1 rok temu
Reply to  Ewa

A na czym to miasto ma zarobić tę forsę ? Na biletach za wjazd, czy za wynajemie miesc pod te kilkanaście punktów gastronomicznych? Żeby ucywilizować tę pustynię infrastrukturalną potrzeba kilkadziesiąt baniek. Parkingi i place zabaw z małą architekturą nic tu nie zmienią. Nie spowodują ,że przyjedzie tu turysta z grubym portfelem. Nie ma do czego. Nawet bazy dla kamperów i pola namiotowego z madiami nie można zbudować. O czym Ty piszesz?

L74
1 rok temu

Nie tak miało być Panie Prezydencie i szanowna rado miasta!!! kolejna porażka. Miało być przejrzyście i transparentnie, a jak jest? Na co dokładnie te pieniądze? Może jakieś dokładne sprawozdanie, wyjaśnienia, uzasadnienie na co dokładnie te środki zostaną przeznaczone. To są pieniądze mieszkańców, więc parę słów gwoli wyjaśnienia by się przydało.

eston
1 rok temu

Żenada i wstyd. Płacimy ze wspólnej miejskiej kasy na nędznych kopaczy. To nie jest kasa na szkolenie młodzieży tylko na pierwszą drużynę, która przynosi raczej szkody dla wizerunku miasta swoimi żenującymi występami (bo grą tego nie nazwę). Jak dla mnie to działanie na szkodę budżetu miasta i liczę, że wyborcy panów bezradnych z tego rozliczą.

Tarnobrzeg
1 rok temu

Moze murawę wymienia ?

Zdziwiony
1 rok temu

Nikt z radnych nie zapytał dokładnie na co pójdzie ta dotacja Bozek załatwił Pyszniaka twierdząc że nie dobrze ROZLICZYŁ poprzednie dotacje.To na co ta dotacja Radnych to nie interesuje.
Taki sposób sprawowania władzy to decyzję bez ko troki.
To się może źle skończyć ale Bozek nie słucha madrzejszych i doświadczonych.
Pachnie to narcyzmem tylko w innej oprawie niż narcyzm Mastalerzowy.

Fan Stali z TBG
1 rok temu

W tej sytuacji proszę zapoznać się z linkiem:
http://stalmielec.com/?p=62169
Stal Mielec ma opiekuna w osobie europosła Pana Poręby (PiS) i jest ciągle w grze w walce o ekstraklasę. PGE potwierdziło dalszą współpracę (sponsoring), a siarka prawdopodobnie spadnie do 4 ligi bo chłopaki raczej nie będą grać za pieniądze jakie zaproponuje im siarka w obecnej sytuacji. Oczywiście ockną się wszyscy, gdy siarka będzie grać z Kotową Wolą. Dużo ludzi z powiatu Tarnobrzeskiego jeździ na mecze do Mielca. Na trybunach od 2 do 5 tysięcy kibiców. Można – można. No ale co wniesie do sprawy były poseł PO, do kogo uda się o sponsoring…

Tarnobrzeg
1 rok temu

http://www.podkarpacielive.pl/pl/wydarzenia/20643,przeprowadzimy-transmisje-na-zywo-z-meczu-stal-stalowa-wola-z-aek-ateny zapraszam wszystkich chetnych na wyjazd na sparing dekady miedzy 12 krotnym mistrzem Grecji i uczestnikiem Ligi Mistrzów Aekiem Ateny a Stala Stalowa Wola wszystkich chetnym na wyjazd na ten mecz do Kielc czeka miła niespodzianka bilety oraz transport dla 150 kibiców Stali opłaciło Miasto Stalowa Wola i prezydent Lucjusz Nadberezny zapisy od dzisiaj do soboty w sklepie Maraton badz razem z nami i napisz historię https://www.facebook.com/stalpsa/?epa=SEARCH_BOX

Ewa
1 rok temu

Gościu nie czytałeś ze jesienią ruszają pracy nad jeziorem Przeznaczyła na to 10 milionów ale wykonawcy chcą 11-12 milionów Dlatego nie powinni wydawać na pierdoly tylko na prace nad jeziorem

Pracujemy
1 rok temu

comment image?_nc_cat=110&_nc_oc=AQl40Ng-tgzQJL8jGe8yMPJ9kk-UyYVLZRyhp9-7b_BO_5obC8ZwR1s-mmEzl-6w9II&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=439c561d5471945d937c0903a7c18664&oe=5DA947CA

WojtekJ
1 rok temu

Na młodzież i dzieci ok niech miasto daje , ale nie na kaprysy prezesa i jego zaciag pilkarzy z zewnatrz , kiedy ktos rozliczy na co poszly te pieniadze ?!

Max
1 rok temu

W Miescie na wszystko brakuje pieniedzy a oni lekką ręką daja 200 tys na kopaczy niech znajda sobie sponsorów gdzie indziej a jak nie to niech graja nawet w 4 lidze

Xxy
1 rok temu

Porażka i tyle

mastalerz
1 rok temu

W DUPIE MAM KS SIARKĘ

Kibic z szalikiem
1 rok temu

Dobra dostali pieniądze,Dziedzic zostaje,nowy trener ma teraz wprowadzić klub z powrotem do 2 ligi.

52
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x