Policyjne interwencje nad Jeziorem Tarnobrzeskim

21 interwencji dotyczących kąpieli w miejscach zabronionych, zatrzymanie 2 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznym, przeprowadzenie 35 interwencji porządkowych oraz 5 akcji ratowniczych, kontrola 17 pojazdów wodnych oraz wylegitymowanie 78 osób –  to bilans działań policjantów nad Jeziorem Tarnobrzeskim od początku bieżąco sezonu.

  • Kilka dni temu policyjni wodniacy otrzymali zgłoszenie o tym, że 15-letni mieszkaniec Stalowej Woli, przebywa w wodzie na środku jeziora i znosi go wiatr. Funkcjonariusze i ratownicy WOPR, niezwłocznie ruszyli na ratunek nastolatkowi. Będąc w pobliżu miejsca zdarzenia, zauważyli chłopca próbującego utrzymać się na powierzchni wody, w pobliżu znajdował się rowerek wodny, na którym przebywała matka chłopca i 4-letnia dziewczynka. Policjanci wyciągnęli chłopca na łódź. Był wyziębiony i mocno zmęczony, nie mógł samodzielnie dopłynąć do łodzi. Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia, funkcjonariusze ustalili, że nastolatek pływając na rowerku wodnym z rodziną, wskoczył do jeziora, gdy wiatr zrzucił czapkę siostry do wody. Niestety zanim znalazł się w wodzie, zdjął założony wcześniej kapok.
  • Kolejną interwencję policyjni wodniacy podjęli udzielając pomocy mężczyźnie, który pływając kajakiem, został wywrócony przez falę. Mężczyzna trzymał się wywróconego kajaka, był wycieńczony i mocno wystraszony. Policjanci bezpiecznie przewieźli go na brzeg.
  • W niecodziennej sytuacji znalazł się wypoczywający nad Jeziorem Tarnobrzeski 13-letni chłopiec, który pływał na desce. Silny wiatr i fale zniosły nastolatka w przybrzeżne trzciny i nie mógł samodzielnie wrócić na brzeg. Policjanci udzielili pomocy chłopcu i przekazali pod opiekę ojcu, który zatroskany czekał na brzegu.
  • Policyjni wodniacy szybkiej pomocy udzielili również czterem osobom, które wypadły za burtę żaglówki, gdy silny wiatr przewrócił ją na bok.

Funkcjonariusze pełnią służbę i na wodzie i na brzegu. Patrolują rejon zbiornika mając do dyspozycji radiowozy wyposażone w specjalistyczny sprzęt ratowniczy i quady. Po wodach jeziora poruszają się na nowoczesnych łodziach. Nad wodą liczy się wzmożona uwaga, ostrożność i przezorność wypoczywających oraz przebywających nad nią osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli i brak należytej opieki nad dziećmi, mogą być tragiczne w skutkach. Jak zdarzenie, do którego doszło w połowie czerwca. 22-latek pomagał swojemu koledze, który wypadł z rowerka wodnego, niestety młody mężczyzna opadł z sił i sam zniknął pod wodą. Ciało 22-latka odnaleziono 30 czerwca.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gość
1 rok temu

Co z tego ,że wiemy ile interwencji. Jak nie wiemy ile mandatów i wniosków do sądu. Czy były jakieś , czy tak jak z interwencjami straży miejskiej w mieście za złe parkowanie. Ile to było 22 mamdaty w 2018r.?

rybak
1 rok temu
Reply to  gość

Właśnie dlaczego nie jest podane w których dniach były te interwencje przecież wiadomo ze nadrabiają teraz (pewnie nadgorliwie) dni w których nie było żadnych służb porządkowych nad jeziorem.

Szczery
1 rok temu

A ile mandatów zostało przyznanych za wjeżdżanie na teren jeziora pod prąd? Przecież to jest kopalnia złota…

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x