Już dzisiaj częściowe zaćmienie Księżyca

Fani obserwacji nieba będą mogli dziś obejrzeć częściowe zaćmienie Księżyca, które odbędzie się w 50 rocznicę rozpoczęcia misji Apollo 11. Jej celem było lądowanie człowieka na Księżycu.

Początek zaćmienia częściowego rozpocznie się o godzinie 20:44 – Księżyc zacznie wówczas wchodzić w tzw. półcień Ziemi. O godzinie 22:02 tarcza Srebrnego Globu wejdzie w cień Ziemi, a faza maksymalna nastąpi o godzinie 23:32. Wyjście z cienia Ziemi nastąpi o godzinie 1:00, a półcień Ziemi Księżyc opuści o godzinie 2:18.

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Helo
1 rok temu

Czy nasz Bożek będzie na czerwonym placu z tej okazji? Przyniesie jakiś tort jak ma to w zwyczaju?

helena
1 rok temu
Reply to  Helo

I tu na szyderę się nie godzę. Takie wydarzenie można było ładnie promocyjnie opakować i zaprosić mieszkańców do wspólnego oglądania. Zorganizować sprzęt do obserwacji, do tego jakiś piknik naukowy, integracja znaczy. No ale do tego trzeba mieć mózg zamiast wspomnianego tortu i ludzi, którzy to doradzą i zorganizują. Pajac ma natomiast tylko ekipę z pokoju 206 i słowiańską Rejczel, a ci co najwyżej mogą mu doradzić promocję Tarnobrzega wśród mieszkańców gminy Baranów Sandomierski…

Ewa
1 rok temu

Takie same skojarzenie miałam czytając tytuł Czy pan prezydent będzie miał zdjęcie z księżycem?i będzie ono zamieszczone na wszystkich tarnobrzeskim portalach ????????????????????

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x