Kto zakopał w lesie żywego psa? Policja szuka sprawcy tego bestialskiego czynu

Policjanci pracują nad ustaleniem sprawcy bestialskiego znęcania nad psem, do którego doszło dziś w Hucie Komorowskiej. O zdarzeniu policję poinformował dziś około godz. 10.30 mieszkaniec Huty Komorowskiej.

Z relacji mężczyzny wynikało, że podczas spaceru z wnukami, niedaleko przystanku kolejowego w Hucie Komorowskiej, usłyszał odgłosy przypominające płacz dziecka. Mężczyzna zorientował się, że odgłosy te dochodzą spod ziemi niedaleko leśnej ścieżki. Razem z synem, po którego poszedł, rozkopali to miejsce i tuż pod powierzchnią ziemi zobaczyli żywego psa. Niezwłocznie powiadomili Policję.

Na miejsce przyjechali kolbuszowscy policjanci wraz z technikiem kryminalistyki oraz lekarz weterynarii. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i dokumentację fotograficzną. Jak ustalili, pies został zakopany wraz z łańcuchem w dole głębokości około 50 cm. Wystraszone zwierzę trafiło do przytuliska w Majdanie Królewskim, gdzie przejdzie szczegółowe badania.

Policjanci pracują nad ustaleniem okoliczności i sprawcy tego zdarzenia.

Funkcjonariusze zwracają się z apelem do mieszkańców Huty Komorowskiej i okolicznych miejscowości o pomoc w ustaleniu właściciela zwierzęcia. Jeżeli ktokolwiek rozpoznaje psa ze zdjęcia prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kolbuszowej tel. 17 22 75 310.

AKTUALIZACJA – SPRAWCA ZŁAPANY!

Sprawa zbulwersowała społeczeństwo, policja otrzymała wiele sygnałów od mieszkańców i internautów. Wiele z nich okazało się pomocnych i pozwoliło wytypować właściciela psa.

Dziś rano, 55-letni mieszkaniec gminy Majdan Królewski został zatrzymany przez funkcjonariuszy i osadzony w policyjnym areszcie. Mężczyzna był pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas wstępnej rozmowy z policjantami przyznał, że pies należał do niego. Powiedział, że zakopał zwierzę, bo zostało potrącone przez samochód i sądził, że nie żyje.

Mężczyzna zostanie przesłuchany, gdy wytrzeźwieje. W sprawie toczy się postępowanie.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jola
3 lat temu

To nie był ktoś tylko jakiś ZWYRODNIALEC oko za oko ząb za ząb

Agnieszka
3 lat temu

Coś strasznego, biedny piesek

jasiek
3 lat temu
Reply to  Staszek

w tej sytuacji zwyrodnialec jest nadużyciem, proszę o cierpliwość w całkowitym wyjaśnieniu takich kwestii.

Staszek
3 lat temu
Reply to  jasiek

Nie no wiadomo, że normalnym jest zakopać psa z łańcuchem, który rzekomo został potrącony. Wiarygodności temu Panu dodaje fakt, że miał 2,5 promila.

Jasiek
3 lat temu
Reply to  Staszek

To „rzekomo” może mieć duże znaczenie a wyroku jeszcze nie ma.Samosądy to zdziczenie i tej kategorii co zwyrodnienie

yyy
3 lat temu

zakopali by go na 10 minut to by wytrzeźwiał na wieki

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
7
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content