„SPEED” – policyjna grupa już wyruszyła na podkarpackie drogi

Ujawnianie agresywnie i niebezpiecznie jeżdżących kierowców, także tych, którzy nadmiernie przekraczają prędkość oraz organizują nielegalne wyścigi samochodowe to cel grupy „SPEED”. Zespół tworzą policjanci ruchu drogowego oraz pionu kryminalnego. Funkcjonariusze mają do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponuje Policja, w tym najszybsze radiowozy BMW wyposażone w wideorejestratory.

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie powołał nieetatowy zespół „SPEED”, którego celem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. W skład zespołu wchodzą policjanci ruchu drogowego z komendy wojewódzkiej, komend miejskich i powiatowych, ale też funkcjonariusze z wydziału kryminalnego, do walki z cyberprzestępczością oraz wywiadu kryminalnego KWP w Rzeszowie.

Policjanci będą kierowani w miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. To drogi wszystkich kategorii, od autostrady po drogi lokalne. Znamy te miejsca, bo tam najczęściej dochodzi do wypadków. Wskazują nam je też sami mieszkańcy, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci będą reagować na agresywne zachowania na drodze, zbyt szybką jazdę, niewłaściwe wyprzedzanie i inne niebezpieczne manewry, także wobec pieszych.

Bardzo ważnym zadaniem policjantów, zwłaszcza pionu kryminalnego, będzie monitorowanie i analiza nagrań umieszczonych w Internecie, prezentujących wyczyny „piratów drogowych” . Funkcjonariusze będą też zbierać informacje o nielegalnych wyścigach, zwłaszcza tych organizowanych na drogach publicznych.

W skład zespołu „Speed” wchodzą doświadczeni funkcjonariusze, mający specjalistyczne przeszkolenie. Bedą wykorzystywać najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponuje Policja, to m.in. mierniki prędkości z wizualizacją, pojazdy wyposażone w wideorejestratory, m.in. 250-konne nieoznakowane BMW 330i xdrive czy najnowsze radiowozy oznakowane BMW 320i xdrive, których atutem jest podwyższona moc.

foto&info: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
patrole
1 rok temu

jest wiadome na jakim odcinku dróg będą pracować takie służby policyjne

motory na tory
1 rok temu

Moze policja sie zajmie motocyklistami którzy zakłócają cisze nocną po 22 ,i niedają spać pacjentom szpitala w Tarnobrzegu!Dotyczy pogodnych dni!wystarczy stanąć na parkingu kolo basenu!prawie co dzien jezdzi jakis debil motocyklem!jego trasa to wislostrada,mickiewicza i na rondzie skreca w kierunku basenu!dosyc tego ptasi muzgu!!!!!!!!!!

Janusz
1 rok temu
Reply to  motory na tory

To fakt.Nie dość że ponad 100 przez miasto to jeszcze pierdzą.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content