Kiedy warto korzystać z przenośnych wag samochodowych?

Zazwyczaj ważenie pojazdów odbywa się w siedzibie firmy lub w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach, np. przy granicy. Wtedy korzysta się tradycyjnych wag samochodowych, które są przymocowane na stałe do podłoża. Jednak, co zrobić w sytuacji, gdy chcemy sprawdzić ciężar pojazdu w innym miejscu? Czy musimy rezygnować z tej czynności i narażać się na dodatkowe koszty?

Kiedy potrzebne są wagi samochodowe?

Zwróćmy uwagę na to, że sprawdzanie wagi samochodów, a także ciężaru towarów, jakie przewożą, jest bardzo istotne. Przede wszystkim dlatego, że dzięki temu możliwe jest, chociażby dostosowanie do obowiązujących przepisów, które dokładnie określają jakiej wagi nie można przekraczać w trakcie poruszania się po konkretnych drogach. Poza tym sprawdzenie ciężaru jest konieczne, jeżeli chcemy dowiedzieć się, ile będą wynosiły jakieś opłaty. Dlatego większość firm spedycyjnych i transportowych dba o dokładne ważenie swoich pojazdów.

Jakie są rodzaje wag samochodowych?

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że istnieje wiele rodzajów wag samochodowych. Większość z nim można swobodnie dostosowywać do wielkości pojazdów, co jest szczególnie ważne w przypadku pojazdów ciężarowych z paroma częściami lub niestandardową długością. Możliwe jest również dopasowanie do nawierzchni bądź sposobu pomiarów, jaki chcemy wykorzystywać w trakcie ważenia. Poza tym istnieją również urządzenia, które podzielimy ze względu na ich budowę. Mowa tu o wagach najazdowych lub zagłębionych, choć szczególną popularnością cieszy się ten pierwszy rodzaj.

Czy mobilność wag jest istotna?

W tym przypadku konieczne jest to, żebyśmy zdawali sobie sprawę z tego, że większość wag samochodowych jest na stałe przytwierdzona do podłoża. Widać więc sporą popularność wag stacjonarnych, choć warto zauważyć, że sprawdzają się tylko w niektórych miejscach, a przede wszystkim na terenie firmy. Jednak warto też zdawać sobie sprawę z tego, że można z nich skorzystać tylko w określonych sytuacjach i zazwyczaj są dostosowane tylko do konkretnego rodzaju pojazdu. Dlatego w niektórych sytuacjach lepiej sprawdzą się przenośne wagi samochodowe.

Jaka powinna być przenośna waga samochodowa?

Najważniejsze jest to, by urządzenie zapewniało dokładne pomiary. Jednak nie chodzi tu jedynie o określenie wagi pojazdu, ale również kontrolę nacisku na oś w załadowanych samochodach. Poza tym nie można zapomnieć o tym, że przenośne wagi dla pojazdów muszą być lekkie, a zarazem wytrzymałe, ponieważ tylko wtedy spełnią swoje zadanie, a ich swobodne przemieszczanie będzie możliwe. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się stopa aluminium w połączeniu z konkretną klasą wodoodpornością, a takie modele znajdziemy na stronie https://www.tamtrongroup.com/pl/product/przenosny-system-do-wazenia-pojazdow-haenni/.

Jakie parametry ma przenośna waga do pojazdów?
  • Nośność 10 tys. kg,
  • III klasa dokładności,
  • Szeroki zakres temperatury podczas pracy,
  • Możliwość pracy nawet na nierównym terenie,
  • Zasilana przy pomocy wbudowanego akumulatora.

materiał partnera

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content