Surowsza kara vs. uniewinnienie. Apelacje od wyroku w sprawie byłego prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba

Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Warszawie skierował apelację od wyroku wydanego 20.05.2019 r. przez Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu w sprawie przeciwko Grzegorzowi Kiełbowi. Prokuratura domaga się surowszej kary dla byłego prezydenta Tarnobrzega. Wkrótce akta sprawy zostaną przesłane do Sądu Okręgowego, który rozpozna apelację.

Apelacja prokuratury przesłana została do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu 17 lipca br.

– W apelacji prokurator wniósł o zamianę wyroku i wymierzenie kar i środków karnych o jakie wnosił w wystąpieniu końcowym tj. 3 lata pozbawienia wolności, wymierzenie kary grzywny w wysokości 200 stawek po 100 zł każda z nich, zakazu zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach administracji rządowej i samorządu terytorialnego na okres 10 lat – informuje portal NadWisłą24.pl Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

Prokuratura domaga się więc dla G. Kiełba surowszej kary od tej zasądzonej wyrokiem z dnia 20.maja br. Wtedy to sąd uznał oskarżonego o korupcję Grzegorza Kiełba winnym popełnionego czynu skazując go na karę 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności, grzywnę w wysokości 150 stawek po 100 zł każda z nich oraz zakazem zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach administracji rządowej i samorządu terytorialnego na okres 6 lat.

Od wyroku apelację składa również obrona G. Kiełba. Jak wyjaśnił w rozmowie z naszym portalem adwokat Damian Bogdański, obrona apeluje o uniewinnienie.

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nie prawnik
1 rok temu

Cała ta sprawa podtrzymuje od dawna zasadę ,ze w życiu publicznym nie ma przyjaźni ,znajomości ,nikomu nie można zaufać , metoda podsłuchów jest normą . To kto się nadaje do polityki ?. Nastąpiła zmiana kryteriów . Przykład prezydenta Tarnobrzega wyraźnie na to wskazuje.

gość
1 rok temu
Reply to  nie prawnik

I dla celu i pieniędzy ludzie gotowi są iść po trupach.

głosujęnagrzegorza
1 rok temu
Reply to  nie prawnik

Mały dupowłaz urabiał Prezydenta miesiącami obiecywał poparcie itp… Apelacja musi być. Prezydent jest niewinny. Wolne Sądy!

też nie
1 rok temu
Reply to  nie prawnik

Jeżeli to zaufanie i przyjaźń w polityce mają służyć tylko przykryciu korupcji i podtrzymaniu zasady „ręka rękę myje”, to niech się nie przyjaźnią. Jak będą się bali, że każdy może ich zakapować, to nie będą brali łapówek i kradli.
Ciekawe czy kiedykolwiek w tym mieście (kraju) przeważającą stanie się opinia, że łapownictwo jest bardziej szkodliwe niż doniesienie na łapówkarza? Na razie daleka droga do tego….

Agnieszka
1 rok temu

Może już nie bedzie dziwnych uśmieszków z urzednikami na chodniku?

Zdzisława
1 rok temu
Reply to  Agnieszka

Zajmij sie robotą bo coś słabo ci wychodzi w pracy.

pluto
1 rok temu
Reply to  Zdzisława

idą upaly to znowu z 5 godzinek plątania po urzedzie ,miedzy czasie obiadek i zakupy i do domu,a reszta plebsu ma zapierniczać,co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie!

pershing
1 rok temu

Kiełb został potraktowany nieproporcjonalnie ostro , kara jest niewspółmierna do tego co się dzieje w wymiarze sprawiedliwości , ciekawe co pan sędzia z czereśniowej miał w głowie …

ToDobrze
1 rok temu
Reply to  pershing

Zbyt wysoka kara? Puknij się w łeb. Za takie rzeczy powinno być jak było za Józefa Piłsudskiego. Śmierć poprzez rozstrzelanie.

zniesmaczony
1 rok temu
Reply to  ToDobrze

Zamilcz niedobry człowieku.

Banbryla
1 rok temu
Reply to  ToDobrze

W II RP kara śmierci za łapówki była w PRL to samo (jeśli był złapany), w III RP przyzwolenie na łapówki i szare interesy dosyć – dla przykładu kara powinna być wysoką by następnie 10 razy przemyśleli

wasyl
1 rok temu

Jasna sprawa , łapownictwo powinno być surowo karane , zwłaszcza jeśli dotyczy to urzędników państwowych czy samorządowych . Po 8 latach złodziejstw państwo powinno patrzeć zwłaszcza prezydentom miast na ręce a izby obrachunkowe dokładnie sprawdzać budżety i przetargi w których może dochodzić do przekrętów. Bardzo dobrze się dzieję niech te wyroki będą przestrogą dla tych co przychodzą zarobić krocie w urzędach nic nie robiąc tylko brać forsę. Sama informacja prasowa pokazuje winę , jak była łapówka tak musi być kara adekwatna do łapówki i być dla innych przestrogą .

Janusz
1 rok temu

W niektorych krajach za korupcję grozi kara śmierci więc czy to jest surowy wyrok to można samemu ocenić.

Jan
1 rok temu

Jaka korupcja,przecież to była ustawka kolka.

głosujęnagrzegorza
1 rok temu
Reply to  Jan

Dupowłaz urabiał Prezydenta miesiącami obiecywał poparcie całej PO. Wolne Sądy!

Maria
1 rok temu
Reply to  Jan

Jak zrobisz ustawkę na uczciwego człowieka, to nie weźmie… ergo:… dopowiedz sobie sam.

ZULU GULA
1 rok temu

Kto WAS szczekacze opłaca? Kolkowaty, Wąsowaty czy Klinek śliczny jak Malinek? ROZUM to już Wam odjęło wszystkim. Kto tu bredzi o karze śmierci, sprawiedliwości i tym podobnych niech się zastanowi. WSZYSCY niemal politycy PiS-u umoczeni w sprawę SKOKU, pan prezio ze swoją srebrną, politycy PO itd. powinni wobec tego dawno już zasilać kwiatki od dołu chyba, gdybyście tacy sprawiedliwi z tymi wyrokami kary śmierci domagali się sprawiedliwie dla wszystkich tych samych kryteriów. Więc nie bredźcie tu jakbyście się szaleju najedli albo szybciutko do psychiatry.
Mieliśmy dobrego człowieka na stołku prezydenta. Podstępem zawistni kolesie odsunęli go od władzy,a wy macie czelność zabierać głos i jeszcze pluć. Zło wraca do tych co źle życzą, więc do Was i tych co to zrobili WRÓCI . Więc ja Wam życzę żeby dobry Bóg miał dla Was litość i tych resztek rozumu Wam nie odbierał. Każdy kto jeszcze oddycha może się poprawić, więc lepiej nie życzcie komuś śmierci i ferujcie tak lekko wyroków,bo jaką miarą innych mierzycie taką Wam odmierzą.

ToDobrze
1 rok temu
Reply to  ZULU GULA

Zluzuj buły.

Gulu
1 rok temu
Reply to  ZULU GULA

O karze śmierci piszą opłaceni trolle z Wojkowa, opłaceni przez kołka. G Kiełb jest niewinny.

zulu
1 rok temu
Reply to  Gulu

Panie gulu w wiezieniu każdy jest niewinny!!!!ahaahahaha

Gość
1 rok temu
Reply to  Gulu

Gdyby był niewinny, to TEN sędzia by go uniewinnił, a skoro go skazał to znaczy, że Kiełb jest winny! Tyle w temacie…

Załamany
1 rok temu

Jak wam nie wstyd żeby pierwszy lepszy burak z Wojkowa tak wam namieszał w Tarnobrzegu?

RozczarowanyWyborca
1 rok temu

Nie powinno się słuchać kłamców, lizusów, krętaczy i chciwców jak kołek.

Również rozczarowany
1 rok temu

Masz rację – straszny z tego Kiełba kołek.

wasyl
1 rok temu

Jeśli ktoś twierdzi , że Kiełb jest niewinny , pytam gdzie znaleziono forsę od Kołka ? Ano jedną forsę w kieszeni w marynarki a drugą w szufladzie biurka , tak pisały media tarnobrzeskie / gdzie umowa pożyczki/ , a po drugie jeśli obywatel potrzebuje pożyczki , idzie do banku , spisuje umowę i bierze kasę ?Tyle przepisy , a czy tak było w tym przypadku , CHYBA NIE, jak wziął teraz niech poniesie karę , a jeszcze był osobą publiczną . Jeden wyrokiem uznany za winnego a jak się chce uniewinnić to chyba będzie surowiej , przecież była osoba na stanowisku i nie powinna być przekupna .

Wyborca
1 rok temu

kołek mówił do Kiełba kocham cię choć za rękę do kolejnych wyborów, jesteś młody, piękny i wspaniały oddam ci wszystko co mam nawet siebie.

ziomal
1 rok temu

Kiełb wcale wyjątkiem od reguły nie jest przyjmując że faktycznie wziął w łapę. Myślicie deb.le że poprzednicy albo obecnie jaśnie panujący tacy uczciwi są/byli? Obudźcie się ludzie bo nie ma gówna jednego większego od drugiego. Każdy jeden idzie w politykę żeby się nachapać kosztem szarego „Kowalskiego” co z kolei widać na załączonym obrazku czyt. nasza kochana ojczyzna. Podatków i super pomysłów mamy pod dostatkiem. Pomysłów jak tu sprzeniewierzyć publiczne środki…

Jolia
1 rok temu

Znów mu się marynarka ledwo dopina. Fuj

DK
1 rok temu

kołek mu się tam wsuną fjjut i jest.

29
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x