„Kilometry dla dzieci”. Kolarze dotarli do celu!

– Jesteśmy cali i zdrowi i mimo zmęczenia szczęśliwi, że mogliśmy to zrobić, że mimo cierpienia mogliśmy pokazać, że można stawiać sobie wysokie cele, ale ciągle zachowując zdrowy rozsądek. Bo życie ludzkie jest najcenniejsze – piszą na facebookowym profilu „Km dla dzieci” uczestnicy niezwykłej, charytatywnej wyprawy rowerowej z Tarnobrzega do chorwackiej Rijeki. Liczący nieco ponad 1000 km dystans, w tym dwa pasma górskie, śmiałkowie pokonali w trzy dni.

Upragniony cel grupa osiągnęła dzisiaj po północy.-  Na 925 km wyprawy zdecydowaliśmy, że dalej pojedzie tylko trzech kolarzy. Tych najlepiej czujących się fizycznie i zdeterminowanych jechać do końca. Trzech, bo tyle było miejsc w wozie serwisowym. Gdyby poszło coś nie tak mogliby wtedy skorzystać z pomocy samochodu. Do celu pozostawało wtedy ok. 140 km. Czekała ich jazda w górach, ciemnym lesie, z dala od osad ludzkich. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie – relacjonują na facebooku.

„Kilometry dla dzieci” to coroczna akcja charytatywna, podczas której grupa miłośników rowerów szosowych pokonuje olbrzymie dystanse, zbierając w ten sposób darowizny dla dzieci. Dla nich samych to pokonywanie własnych słabości oraz inspiracja dla innych do aktywności i stawiania sobie wysokich celów. Akcja polegała na sprzedaży kilometrów trasy, z której zebrane pieniądze w 100% przeznaczone zostaną na dzieci z Domu Dziecka w Skopaniu.

– Wszelkie darowizny przekazane na cel akcji przeznaczone zostaną na wsparcie młodych osób z Domu Dziecka w Skopaniu, które opuszczając Dom wkroczą w dorosły świat. Pragniemy opłacić im specjalistyczne kursy, dzięki którym bez obaw będą mogli realizować swoje kariery zawodowe – tłumaczą kolarze, którzy w ubiegłych latach w ten sposób pomogli dzieciom z Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu.

Każdy z nas może kupić swój kilometr w ramach tej akcji, wpłacając na konto Stowarzyszenia Domy Dziecka w Skopaniu o numerze: 45 1600 1462 1832 7238 3000 0001 z tytułem przelewu: „Darowizna – km dla Dzieci” ( 100% wpłat przeznaczane jest dla podopiecznych Domu Dziecka w Skopaniu)

foto: facebook

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
yyy
1 rok temu

powrót też na rowerach?

Pietrek z Cygan
1 rok temu

Brawo! Gratulacje:)

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x