Koniczynka Ocice świętowała 25-lecie. Najważniejsze wydarzenia z historii klubu (fotoreportaż oraz video HD)

25-lecie istnienia obchodziła w minioną niedzielę Koniczynka Ocice. Niestety pogoda mocno pokrzyżowała plany organizatorom, z powodu opadów deszczu rodzinny piknik musiał zakończyć się wcześniej zaś część oficjalną przeniesiono do pobliskiej remizy.

Sporą dawką informacji nt. Koniczynki podzielił się z nami Damian Karbowniczak, członek zarządu klubu. Damian zdradził nam, że na 30 – lecie klubu planuje wydać monografię klubu z Ocic.

Historia Klubu Koniczynka Ocice – Najważniejsze wydarzenia z 25 lat działalności klubu

1. Początek klubu sportowego – 1994, lipiec. Klub założony, jako OKS Ocice przez zawodników, którzy grali w nieistniejącym obecnie zespole z Miechocina,
a także działaczy z Ocic. Pierwszym Prezesem klubu został Mariusz Hacaś. Podwaliny pod nowy klub klub dali miedzy innymi: Jan Bogacz, Jan Nowak, Witold Mroczek, Jacek Stępień, Krzysztof Kliś, Ryszard Bogacz, Jan Turczyn

2. Pierwszy mecz w B klasie

Juniorzy: Stale – Ocice1:5
Seniorzy 1:2. Strzelcem pierwszej bramki w drużynie seniorów był Ryszard Bogacz.

3. Pierwszy sezon niestety kończymy z dorobkiem zaledwie 5 punktów, odnosząc 2 zwycięstwa i 1 remis. Notujemy jednocześnie swoją najwyższą porażkę 0: 10 z zespołem z Wielowsi. Podobny wynik notujemy w pucharze Polski z zespołem Siarki Tarnobrzeg w sezonie 2002/2003.

Przed sezonem 1996/97 następuje jeden z ważniejszych momentów w historii klubu, czyli zmiana nazwy na Koniczynka Ocice. Prezesem klubu zostaje Krzysztof Tracz.

4. Nazwa Koniczynka związana jest greckim Klubem Panathinaikos Ateny, który w ówczesnym czasie toczył zacięte boje w Lidze Mistrzów z Ajaxem Amsterdam. Piłkarzami ateńskich Koniczynek w tamtym czasie byli Józef Wandzik I Krzysztof Gucio Warzycha. Tak naprawdę występy polskich piłkarzy I strzelanie goli Ajaxowi przez Gucia Warzychę skłoniły sympatyków z Ocic do przyjęcia nazwy Koniczynka, która istnieje do dziś w nazwie, oraz Herbie klubu.

5. W sezonie 1997/98 klub do tej pory grający bez trenera, zaczyna prowadzić nowy trener, Zbigniew Małek, były piłkarz zespołów między innymi z Cyganów i Stali Nowa Dęba.
Pierwszy mecz sezonu przynosi rekordowe zwycięstwo 10: 0 z Zespołem z Majdanu Królewskiego. Wygrana ta była prognostykiem na kilka nadchodzących lat, w których zespól z Ocic notuje jedne z najlepszych wyników i końcowych miejsc.

6. Sezon 1999/2000 przynosi upragniony awans do A-klasy drużynie pod wodza trenera Zbigniewa Małka. Już poprzednie dwa sezony zaowocowały dobrą grą i hokejowymi wynikami, ale dopiero w danym sezonie następuje efekt końcowy w postaci promocji do wyższej klasy. Zespól po sezonie ma bilans. 14-4-2 Strzelając aż 71 bramek I wygrywając mecze w hokejowych wynikach, choćby po 9:1.
Obecny prezes klubu, Marcin Ordon, został wtedy najlepszym strzelcem, notując 23 bramki.

Sympatycy i kibice klubu z Ocic licznie oklaskiwali zwycięstwo i awans w ostatnim meczu w Kopciach wygranym 2:1. Warto także przypomnieć drużynę, która osiągnęła awans do A-klasy: Mariusz Zając, Chojnacki, Józef Kaput, Zbigniew Małek, Marcin Jadach, Artur Bogacz, Rafał Wójcik i Marcin Wójcik, Piotr Turbak, Maciej Wawer, Krzysztof Czachor ,Piotr Stasiak,Robert Gladysz, Wojciech Malarz, Tomasz Kuciemba, Darek Kachno, Artur Dziedzic, Rafal Ordon , Damian Karbowniczak, Marcin Ordon , Marek Kalinka

Innym wartym podkreślenia wydarzeniem w sezonie jest osobliwy wynik w meczu juniorów Koniczynka Ocice – Stale wygranym 20:1..Kilku juniorów w następnych latach zasiliło szeregi seniorów stanowiąc o obliczu zespołu: miedzy innymi czynnie grający zawodnik Łukasz Ordon.

7. Sezon 2000/2001 jest dla zespołu Koniczynki premierowym występem w A-klasie. Po pierwszych 4 meczach zespól z Ocic zajmuje pozycję lidera wspólnie z zespołem z Mokrzyszowa. Dział sportowy Echa Dnia relacjonując wyniki naszego zespołu, pisze, że: „Koniczynka kwitnie”. Premierowy sezon kończymy na 7 miejscu. W drugim sezonie zespół Koniczynki Ocice zajmuje 5 miejsce i jest to jak do tej pory najwyższa pozycja w A-klasie w historii klubu.

8. Warty odnotowania jest takze najlepszy wynik w pucharze Polski w pierwszym sezonie gry w A-klasie gdzie zespól Koniczynki doszedł do V rundy ulegając dopiero zespołowi Jutrzenki Dębno 1:2

9. W roku 2009 zespól Koniczynki Ocice obchodzi swoje 15 lecie. Zespól organizuje imprezę okolicznościową, połączoną z turniejem.

10. Kolejne 10 sezonów w A-klasie zespół Koniczynki prowadzi kilku trenerów: Zbigniew Małek, Stanisław Świetlicki, Kazimierz Pełka, Józef Kaput, Krzysztof Przypkowski(były pierwszoligowy gracz Siarki), Józef Kaput, a także kierownik drużyny Sebastian Burchard.

11. Wiosna 2012 roku zespól w trudnej sytuacji punktowej i kadrowej obejmuje czynnie grający w Siarce Tarnobrzeg Mariusz Łukawski, któremu pomimo wysięków nie udaje się pozostać ze zespołem w klasie rozgrywkowej.

Niestety w sezonie 2011/12 po 12 sezonach następuje spadek z A-klasy do B-klasy.

12. W 2014 roku zespól obchodzi swoje 20 lecie.

13. Ostatnich 5 sezonów to najpierw awans w roku 2015 do A klasy a następnie po 3 latach gry spadek do klasy B. Sezon 2018/19 Koniczynka Ocice kończy na drugim miejscu za zespołem z Żabna, który uzyskał awans.

14. 25 lat istnienia klubu z Tarnobrzeskiego Osiedla Ocice to 15 lat gry w A –klasie, 10lat – gry w B klasie.

15. Za te 25 lat dla wielu czynnych piłkarzy, działaczy czy sympatyków, którzy każdej niedzieli poświęcali swój czas I serce dla Naszego Klubu, którym chcielibyśmy serdecznie podziękować. Wymienić wszystkich z imienia I nazwiska zajęłoby nam, co najmniej kilkanaście minut czasu wiec podziękowania Beda dla wszystkich, którzy dobro Koniczynki mieli zawsze I nadal je maja a także o klubie pamiętają czy to w chwilach trudnych czy wtedy, gdy zespól wygrywa I daje radość piłkarzom I licznym sympatykom czy to z Osiedla Ocice a także z Tarnobrzega I okolicznych miejscowości.

przygotował członek Zarządu Klubu – Damian Karbowniczak

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content