Tarnobrzeg: Ogromne kolejki w PGE. Aby uniknąć podwyżki cen za prąd, przedsiębiorcy muszą złożyć oświadczenie

Właściciele małych przedsiębiorstw muszą uzbroić się w cierpliwość i swoje odstać w kolejce do biura obsługi klienta. Tylko do poniedziałku 29 lipca br. przyjmowane są bowiem oświadczenia, dzięki którym nie będą musieli płacić więcej za prąd w drugim półroczu 2019 r.

Nowa ustawa o cenach prądu nakłada obowiązek złożenia specjalnych oświadczeń. Dotyczy to mikroprzedsiębiorstw, małych przedsiębiorstw, szpitali, jednostek sektora finansów publicznych, w tym samorządów. Ich właściciele mają prawo korzystać w II półroczu 2019 r. z obniżonych cen prądu, jeśli w terminie 28 dni od dnia wejścia w życie znowelizowanej ustawy z dnia 28 grudnia 2018 r. o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw złożą stosowne oświadczenie.

Z uwagi na to, że termin na składanie oświadczeń upływa w sobotę, oświadczenie można składać do poniedziałku, 29 lipca, przy czym istotna jest data złożenia dokumentu do sprzedawcy, a nie jego nadania.

W związku z ilością oczekujących na złożenie oświadczeń osób, biura PGE w całej Polsce będą otwarte również w sobotę, w godzinach od 8 do 12.

Oświadczenia można złożyć osobiście w Biurach Obsługi Klienta PGE Obrót, a także przesłać listownie na adres: PGE Obrót, ul. 8-go Marca 6, 35-959 Rzeszów oswiadczenie

UWAGA: Wydłużone godziny pracy wszystkich Biur Obsługi Klienta PGE Obrót:

  • sobota, 27 lipca, godz. 9.00-17.00
  • niedziela, 28 lipca, godz. 11.00-19.00
  • poniedziałek, 29 lipca, godz. 8.00-24.00
  • zgodnie z treścią komunikatu wydanego przez ministra Energii Krzysztofa Tchórzewskiego oświadczenia można składać również listownie, do 29 lipca br – decyduje data stempla pocztowego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

foto: Damian „Wujek” Wojciechowski

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Menda
3 lat temu

Wypowiadającemu sie radze pracowac na własny rachunek ,wowczas okaze sie kto tu jest menda

Maciek
3 lat temu

To tak jak ze zwrotem podatku – zamiast po prostu przyznać wszystkim, skoro się należy, to trzeba tracić czas na złożenie podania, o czym jak widać spora część osób nawet nie wiedziała. No ale skoro Pani Szczepkowska powiedziała w telewizji, że skończył się w Polsce komunizm, no to trzeba wierzyć, że się skończył.

ToDobrze
3 lat temu
Reply to  Maciek

Nie ucz jak prowadzić interes bo ja dobrze wiem. Zatrudniam 3 osoby i dostają po odjęciu podatków 2.900 na ręke, a to że nie będę brał nowej fury w leasing to moja sprawa i wolę żeby pracowało się u mnie godnie. Ja nie będe płacił ludziom za pracę miski ryżu jak Ty zapewne. Także zamilcz

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content