Tarnobrzeg: Były radny nie składa broni

Były radny i kandydat na prezydenta Tarnobrzega Witold Zych nie składa broni w kwestii spożytkowania potencjału wód siarczkowych. Gorący orędownik rozwoju miasta w oparciu o wykorzystanie wód siarczkowych, złożył stosowny projekt do Budżetu Obywatelskiego 2020.

– W swoim oświadczeniu po wyborach na Prezydenta Tarnobrzega deklarowałem, że pomimo porażki wyborczej o sprawy kluczowe dla miasta w które byłem zaangażowany będę nadal zabiegał. Jedną z nich są oczywiście wody siarczkowe. Chciałbym poinformować, że dotrzymuję słowa. W tym tygodniu złożyłem projekt w tej sprawie do Budżetu Obywatelskiego na rok 2020 – informuje na swoim facebookowym profilu Witold Zych. –

– Mój apel, jaki wystosowałem do mieszkańców w 2016 roku jest ciągle aktualny. Zwracam się do Was wszystkich z apelem o oddanie głosu na ogólnomiejski projekt : „Wykonanie ujęcia wód siarczkowych dla potrzeb ośrodka leczniczo-rekreacyjnego nad Jeziorem Tarnobrzeskim.” – dodaje.

O tym, czy projekt byłego radnego przejdzie pozytywną weryfikację i będzie poddany pod głosowanie dowiemy się we wrześniu. Obecnie trwa bowiem etap zgłaszania projektów, który zakończy się 2 sierpnia br. Z kolei listę projektów pozytywnie zweryfikowanych poznamy do 9 września br.

Szczegółowe informacje dotyczące BO 2020 można znaleźć tutaj.

Dokument pn. „Studium możliwości występowania i wykorzystania wód leczniczych i termalnych w Tarnobrzegu” znajduje się tutaj

foto: W. Zych

Subskrybuj
Powiadom o
40 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pershing
3 lat temu

Warto ten projekt rozwijać , ale to rola Miasta i pozyskania srodkow zewnętrznych , nie jest to temat na budżet osiedlowy , dobra inicjatywa i pomieszanie z poplątaniem , jak zawsze u Witolda Zycha ))

Tarnobrzeżanin
3 lat temu

I to jest człowiek, któremu rzeczywiście zależy na Tarnobrzegu. Mimo, że nie pełni już żadnych funkcji w mieście, to jednak aktywnie działa pro bono i wciąż ma wizję rozwoju. Wstyd dla wyborców, że Pan dr Zych zajął w wyborach ostatnie miejsce, a wygrał Pan Bożek. Śmiem twierdzić, że gdybyśmy mieli takiego prezydenta jak Pan Witold Zych, miasto funkcjonowałoby dużo lepiej, a prezydent działałby na wszystkich frontach, by pozyskać fundusze zewnętrzne.

Tomek
3 lat temu

Wierzę, że ludzie w końcu docenią niezłomną postawę pana Witolda.

walt
3 lat temu

miał świetny moment jako Radny i zdecydowanie się wyróżniał.
ogólnie okazał się być wydmuszką,takim don Kichotem,niezrozumiałym przez innych solistą i populistą.
obiecywał wszystkim i wszystko,wspierał niemal każdą inicjatywę myśląc,że zbije na tym kapitał.
a został z niczym.

gra idzie nie tylko o źródła siarczkowe co o źródła geotermalne i gdyby takowe odkryto byłoby to z korzyścią dla nas mieszkańców choć znając specyfikę naszego miasteczka znajomi królika założyliby spółkę,zajęli dobrze płatne stołeczki a my nie mielibyśmy nic z tego.
taka specyfika naszego miasteczka.

Tarnobrzeżanin
3 lat temu
Reply to  walt

„Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę”
– Antoine de Rivarol

AREK
3 lat temu

Brawo Panie Zych.Takich ludzi jak Pan to miasto potrzebuje. Wspieram gorąco inicjatywę z wodami siarczkowymi.Powodzenia.

Marysia
3 lat temu

Mam nadzieję że zaczniemy coś robić jako miasto w tym temacie- aby tylko zacząć . Popatrzcie na Busko Zdrój?

Inwestycja się zwróci szybko bo chętnych będzie dużo – dzisiaj choroby reumatologiczne ma co druga osoba. Nawet na początek 100% odpłatności za zabiegi. Ale Tarnobrzeg nigdy nie miał dobrych włodarzy. Droga osiedlowa to priorytet dla nich. I kadencja szybko mija i zapominamy o tych którzy rządzili bo nic wartościowego nie wniesli…….

Alga
3 lat temu

Cieszę się że tak jest i mocno mocno kibicuję, żeby się udało!!!
Bardzo cenię WZ za wytrwałość i jego pomysły. Nie zawsze się z nimi zgadzam, ale cenie te osoby, które te pomysły po prostu mają.
Panie Witoldzie życzę powodzenia!!!

mieszkaniec
3 lat temu

taka prawda nawet Stalowa Wola buduje teżnie solankowe w parku jordanowskim

TBG
3 lat temu
Reply to  mieszkaniec

no widzisz ale Bozek to Bozek niestety ten projekt nie przejdzie zapewne w TBG bo Zycha traktują jak zło konieczne podobnie jak Nadbereznego przed 2014 mniejmy nadziejwe ze historia bedzie taka sama i pan Zych wygra nastepne wybory

yyy
3 lat temu

byle złożyć na właściwy druku…

Zigi
3 lat temu

Jestem za i życzę powodzenia.

Tentego
3 lat temu

Jeśli urząd zaakceptuje ten projekt to pójdę i zagłosuję… Jeśli!

Tarnobrzeżanin
3 lat temu

Ludzie, róbmy referendum i wybierzmy nowego, normalnego prezydenta, który będzie dbał o to miasto, a nie tylko się głupio uśmiechał…

gość
3 lat temu

Takie pomysły właśnie dobitnie dowodzą ,że nie zna Pan i nie rozunie lokalnej rzeczywistości…

Tarnobrzeżanin
3 lat temu
Reply to  gość

Ta lokalna rzeczywistość przypomina dom wariatów, gdzie zasady właśnie się różnią od normalnego świata, który jest na zewnątrz. Pan dr Zych trochę świata widział i walczy o normalność i zdrowy rozwój dla tego miasta, nawet pomimo tego, że sam nic z tego nie ma. Dzięki takim jak Ty, mamy to co mamy w tym mieście, najlepiej niczego nie zmieniać, bo po co się wysilać. Tfu!

gość
3 lat temu

Spoko , po co te nerwy? Nie twierdzę ,że Pan Zych chce źle. Problemem są dla mnie raczej metody , którymi chce to osiągnąć. Niewielu Go rozumie i raczej nigdy nie zrozumie.Naród tu jest prosty i ciemny . Wiele spraw trzeba bardziej łopatologicznie.

ToDobrze
3 lat temu

Patrz Bożek i ucz się

gość
3 lat temu

Czy to nie kolejny pomysł oderwany od miejscowej rzeczywistości? Śmiem twierdzić ,że tak. Ktoś zadał tu pytanie ile to ma kosztować? Ludzie tu piszący mają mocarstwowe wizje a pusto w miejskiej kieszeni. Pomysł zupełne oderwany od smutnej prawdy , że nie ma i najpewniej nigdy nie będzie kilkudziesięciu milionów na drugi Ciechocinek. Chyba ,że miasto przeznaczy całe środki z budżetu obywatelskiego na ten projekt przez najbliższe 50 lat…

Tarnobrzeżanin
3 lat temu
Reply to  gość

Nie masz pojęcia, jakie to zyski może generować w przyszłości. Trzeba na początek wyłożyć pewną sumę, żeby za kilka lat zwróciła się ona dziesięciokrotnie. Do tego trzeba wizji i odwagi, ale Ty się pogodziłeś z tym co jest.

gość
3 lat temu

Co znaczy pewną sumę? Z tego co pamiętam to jeden odwier miał kosztować kilkaset tysięcy złotych. I co dalej budowa ośrodka za kilkanaście milionów? Za co?

Jacek
3 lat temu
Reply to  gość

Z tego co pamiętam to budowanie kompleksu, uzdrowiska, basenów, spa etc. to nie wszystkie możliwości wykorzystania wód. Pamiętam że WZ mówił coś o wykorzystaniu wód do produkcji kosmetyków albo jakichś bardziej ciężko przemysłowych towarów.
Najtrudniejszy pierwszy krok czyli uzyskanie dostępu tych wód a środki z Budżetu Obywatelskiego są na ten cel wystarczające. Dalej zobaczymy w którą z tych licznych możliwości ich wykorzystania należałoby pójść.

ToDobrze
3 lat temu
Reply to  gość

Zacznijmy od tego że oderwany od rzeczywistości to jest nasz obecny prezydent

John
3 lat temu
Reply to  ToDobrze

Bozek nie jest oderwany od rzeczywistosci , bozek w takiej rzeczywistosci tkwi cale dorosle zycie , na koszt podatnikow , a co chce dac w zamian , nic on ma wszystkich w dupie , taki to pasozytniczy tryb zycia

maciek
3 lat temu
Reply to  John

Ma w tym swój cel, priorytetem jest podbicie swojej skromnej nauczycielskiej emeryturki, 5 lat przy takim wynagrodzeniu da mu wyraźny wzrost emerytury a ludzie głupi mu zaufali że on ma być taki dobry prezydent, och naiwni tu tylko o lepszą emeryturę chodzi dla niego i kitki, po kadencji akurat 65 lat i w doo-pje mieć Tarnobrzeg… Płakać się chce 🙁 . Tylko referendum i Pana Zycha lub Kalinke to jedyne wyjście w tej sytuacji bo już te 10 miesięcy pokazały bezradność, indolencję i kompletny brak kompetencji obecnej władzy.

walt
3 lat temu
Reply to  maciek

no ciekawe czy się uda 🙂
jak na moje oko to sporo za wcześnie ale nie to bym bronił 🙂

na dziś takie referendum wydaje się być jednak mrzonką,prezydent ma wszak mocny mandat pochodzący z bezpośrednich wyborów i zwycięstwa bezprecedensowego w pierwszej turze.

kalinka za to podobnie pan Witold przepadli z kretesem i to mając za sobą pisowskie poparcie.to był szok także dla mnie i podobnych mi antyfanów pisuaru.

cudy istnieja
3 lat temu

tak produkcja wina w piwnicach zamku upadło ponieważ nie było banderol i za duże kary poszły w ruch nie aktualne nowa produkcja browara nie wiadomo kiedy droga dobiegnie ku koncowi czy też nie upadnie a teraz sa takie słusze skad to wode brać na produkcje a same upały zapowiadaja

Johny Rocky Horror
3 lat temu

Obecny prezydent jest od konkretnej roboty typu otwieranie dróg, inspekcje chodników, przecinanie wstęg czy kwiecistych przemów na siestach sorry sesjach rady miejskiej a nie od bzdur typu lanie (siarczkowej) wody…

walt
3 lat temu

hahaha jaka nachalna ale przewidywalna promocja pana Zycha 🙂
panie Witku pan sam sobie krzywdę robi produkując ten hagiograficzny spam 🙂

no ale to dostarcza też wielu rozrywki innym,że masz się pan za jedynego sprawiedliwego w naszym uroczym,prowincjonalnym miasteczku 🙂

jednak lekcja jaką otrzymał pan w czasie ostatnich wyborów samorządowych niewiele pana nauczyła,dalej jest pan solistą szarlatanem i uprawia efektowną don kiszoterię 🙂

tak ! zróbmy referendum i oddajmy władzę jedynemu,prawdziwemu mężowi stanu jakiego zrodziła ziemia,ta ziemia chciałoby się napisać cytując klasyka.

John
3 lat temu
Reply to  walt

Te wybory nie byly ostatnimi , a odczep sie od niego i zajmij sie leniami kiprem , cebulowa , partyka itd to oni za prace dla miasta dostaja kase , a sa w radzie chyba tylko dla ozdoby i to marna z nich ozdoba

walt
3 lat temu
Reply to  John

nic nie jest ostateczne to prawda,racja,że są inni i gorsi bezradni i też to zauważam.
napisałem nawet wyżej,że radny Zych swego czasu zdecydowanie przewodził wśród odkryć poprzedniej kadencji ale gdzieś ten impet wytracił 🙂
mimo wszystko bardziej kibicował będę pokoleniu 40 i 30 latków by wzięło lejce miasta w swoje ręce 😉

John
3 lat temu
Reply to  walt

Niestety pokolenie 30 -40 latkow na dzien dzisiejszy zasiada w radzie jako wiekszosc , jeden stara sie aby tatus dostawal pieniazki na swoj karatekowy biznesik , druga z kolei wstrzymuje sie od glosu w sprawie smieci mimo ze podwyzke ich cen popiera w stu procentach , partyka mysli ze jak wrzuci post na fb na temat budowy skweru na kopernika to juz jako super bohater ocali miasto , wiekszosc urzednikow to pokolenie 30-40 latkow , nie mowie o wszystkich ale sproboj z nimi porozmawiac nic nie wiedza i nic nie moga , a wiesz dlaczego , bo tak jest wygodnie , bo tak jest fajnie kazda odpowiedz ale ja nic nie moge , nikt niczego od nikogo nic nie wymaga , wpadlismy w sidla ludzi ktorych ambicja to wyplata i minimum wysilku , zdjecia z imprez miejskich najlepiej jak.zrobione sa w czasie ” pracy ” i ogladajcie mnie i podziwiajcie , dalem konserwe biednemu na wigili , wrzucilam zlotowke do puszki chorego dziecka , jezdze na rowerze , nie twierdze ze to zle , ale jesli urzad , prezydent i rada ograniczyli sie tylko do tego to jest to tragedia

maciek
3 lat temu
Reply to  walt

Waldemarze odczep się od Pana Zycha, zajmujesz się tylko krytyką wszystkiego i wszystkich, sam nic nie robiąc dla naszego miasta, może pokaż Ty co potrafisz bo gębą to każdy mądry, masz chyba koło 40, stary kawaler więc tylko działać , wiem powiesz, że już raz działałeś ale robienie kibicowskiego ruchu i obrażanie się później na wszystko to dziecinada, zacznij poważniej i zobaczymy czy tylko gadać potrafisz czy również i czyny za tym pójdą. To tyle bo czasami dość już czytać tego Twojego narzekania na Tarnobrzeg. Mamy swoje miasto i szanujmy go i jego tradycję.

walt
3 lat temu
Reply to  maciek

ja się do pana Zycha nie przyczepiłem 🙂
po prostu mam go za marnego populistę 🙂

a na szczęście mogę robić co ja sam chcę i nie muszę się w podobanie innym bawić 😉
dlatego proszę wybaczyć ale będę miał swoje zdanie i gdy tylko zechcę to będę je głosił 🙂

@John bardziej myślałem o innych przedstawicielach tego pokolenia niż wymienieni 🙂
nie muszę chyba specjalnie starać by dowieść iż fanem działań radnego Nowaka,Partyki,Rębisza etc. nie jestem 🙂
wszak od pisuarowej i w ogóle prawicy mi dość daleko 🙂
a,że robią za maszynkę do głosowania to widać nieraz no ale cóż to są tylko marne popychadła i piszę to bez specjalnej przyjemności.

danoxxx
3 lat temu

popatrzcie na Uniejów to miasto – wioska a ma taki rozwój pod względem uzdrowiskowym ze na łeb bije wszystkie uzdrowiska termalne w Polsce pieniądze pożyczyli od wojewody łódzkiego a teraz sami ronda za 80 milionów budują termy rozbudowali hotele a nie jakieś skwery i pomniki Zych bardzo mądrze myśli tylko swoje plany w tym mieście nie zrealizuje

danoxxx
3 lat temu
Reply to  danoxxx
Mieszkaniec
3 lat temu

Brawo i Powodzenie ! Oby się udało.

upadek Tarnobrzega
3 lat temu

Tarnobrzeżanin-popieram pomysł referendum!

Aryskotrata
3 lat temu

A kto miałby wjechać na białym koniu? Norbert?

Olcio
3 lat temu

Tak już las rąk i tłumy idą za Tobą

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
40
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content