Co dalej z obwodnicą Tarnobrzega? Projekt gotowy na poziomie ok. 80%

Rzecznik tarnobrzeskiego magistratu przesłał dzisiaj komunikat dotyczący bieżących działań podejmowanych przez tarnobrzeski Urząd Miasta w/s obwodnicy miasta. Od W. Lisa otrzymaliśmy również odpowiedzi na pytania, które zadaliśmy w sprawie budowy tej drogi oraz sytuacji firmy Energopol.

KOMUNIKAT Z UM TARNOBRZEG:

„W dn. 23.07.2019 r. w tarnobrzeskim Urzędzie Miasta na wniosek Prezydenta Miasta Tarnobrzega odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy projektującej tj. Lafrentz Polska Sp. z o.o. oraz Spółki Energopol Szczecin S.A. W spotkaniu brali udział naczelnik tarnobrzeskiego Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Pomocowych oraz inspektorzy branży drogowej tarnobrzeskiego magistratu. W czasie spotkania projektanci przedstawili stan zaawansowania prac dokumentacji projektowej w wersji roboczej dla poszczególnych branż, co potwierdziło oświadczenie Lafrentz Polska Sp. z o.o. w sprawie stanu zaawansowania prac projektowych na poziomie średnio 80%.

Zamawiający tj. Urząd Miasta Tarnobrzeg pozostaje w stałym kontakcie z głównym wykonawcą (Spółka Energopol Szczecin S.A.) i projektantem (Lafrentz Polska Sp. z o.o.), monitorując stan zaawansowania prac, a także sytuację wykonawcy w związku ze złożonym wnioskiem o upadłość.

Ponadto podejmowane są działania w celu terminowego wykonania tej strategicznej dla miasta inwestycji, przejawiające się przede wszystkim ścisłą współpracą z generalnym wykonawcą i projektantem.”

MIASTO NIC NIE WIE O EWENTUALNYM WYCOFANIU WNIOSKU O UPADŁOŚĆ ENEGROPOLU

Portal NadWisłą24.pl: Czy tarnobrzeski magistrat otrzymał oświadczenie o procentowym zaawansowaniu prac projektowych czyli wykonawca wskazał na jakim etapie wykonana jest dokumentacja projektowa?

RZECZNIK UM TARNOBRZEG: Tarnobrzeski magistrat otrzymał oświadczenie od firmy projektującej, w której zadeklarowano zaawansowanie prac projektowych projektu budowlanego na poziomie średnio 80%.

NW24.pl: Zgodnie z umową podpisaną w kwietniu ubiegłego roku przez gminę i wykonawcę, projekt obwodnicy miał powstać do końca wakacji 2018 r, . Czy w takim razie jeśli nie jest on gotowy wykonawca poniesie jakąś karę?

Rzecznik: Zgodnie z umową, która została zawarta 11 kwietnia 2018 r. i aneksem do tej umowy z 17 lipca 2018 r. wykonanie koncepcji zagospodarowania terenu i rozwiązań projektowych, opracowania i uzgodnienia projektu budowlanego, a także uzyskania decyzji Zezwolenia na Realizacje Inwestycji Drogowej (ZRID), wykonawca zobowiązany był do przedłożenia projektu Urzędowi Miasta Tarnobrzeg do 29 marca 2019 r. W związku z poleceniem zmiany przez zamawiającego z dn. 23.07.2018 r., prace projektowe wydłużyły się. Ewentualne naliczenie kar może nastąpić po zakończeniu prac projektowych.

NW24.pl: Czy doszło do spotkania naczelnik tarnobrzeskiego wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa z przedstawicielem firmy projektowej w sprawie projektu obwodnicy? Jeśli tak to z jaką firmą i co zostało ustalone, jeśli nie to dlaczego nie doszło do tego spotkania i kiedy ewentualnie się odbędzie?

Rzecznik: W dn. 23.07.2019 r. w tarnobrzeskim Urzędzie Miasta na wniosek Prezydenta Miasta Tarnobrzega odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy projektującej tj. Lafrentz Polska Sp. z o.o. oraz Spółki Energopol Szczecin S.A. W spotkaniu uczestniczyli także naczelnik tarnobrzeskiego wydziału Techniczno-Inwestycyjnego i Drogownictwa, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Pomocowych oraz inspektorzy branży drogowej tarnobrzeskiego magistratu. W czasie spotkania projektanci przedstawili stan zaawansowania prac dokumentacji projektowej w wersji roboczej dla poszczególnych branż, co potwierdziło oświadczenie Lafrentz Polska Sp. z o.o. w/s stanu zaawansowania prac projektowych na poziomie średnio 80%.

NW24.pl: Czy do tarnobrzeskiego magistratu dotarły jakieś nowe informacje ws. sytuacji Enegropolu? Pytamy w związku z informacjami o prawdopodobieństwie wycofania wniosku o upadłość przez Energopol (informacje te znajdują się m.in. https://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi/energopol-prawdopodobnie-wycofa-wniosek-o-upadlosc–67862.html, https://www.wnp.pl/budownictwo/energopol-uwaza-ze-sie-uratuje-quot-jest-nadzieja-quot,348918_1_0_0.html, https://www.wnp.pl/budownictwo/energopol-uwaza-ze-sie-uratuje-quot-jest-nadzieja-quot,348918_1_0_0.html

Rzecznik: Do tarnobrzeskiego magistratu nie dotarły nowe informacje ws. sytuacji Spółki Energopol Szczecin S.A.

NW24.pl: Jakie kroki są podejmowane obecnie ws. budowy obwodnicy?

Rzecznik: Zamawiający tj. Urząd Miasta Tarnobrzeg pozostaje w stałym kontakcie z głównym wykonawcą (Spółka Energopol Szczecin S.A.) i projektantem (Lafrentz Polska Sp. z o.o.), monitorując stan zaawansowania prac, a także sytuację wykonawcy w związku ze złożonym wnioskiem o upadłość. Ponadto podejmowane są działania w celu terminowego wykonania tej strategicznej dla miasta inwestycji, przejawiające się przede wszystkim ścisłą współpracą z generalnym wykonawcą i projektantem.

Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
1 rok temu

Jan Dziubiński były prezydent na 100 procent startuje w wyborach parlamentarnych i ma mieć wysokie 4 miejsce na liście

Janusz
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Niech lepiej idzie na emeryturę – dość się nachapał na polityce a dla miasta nic nie zrobił.

mieszkaniec .
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

to żadna wiadomość. Kadrowy tego miasta niejaki Pan Krzyś się uaktywnił przed wyborami bo może być różnie.
Ruch pierwszy : Żona wysoko postawionego związkowca Solidarności powołana do rady społecznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu na przewodniczącą za kasę W skład tejżesz rady inni prominentni członkowie sympatycy
Ruch drugi : Koleżanka z pis była radna Pani Basia została dyrektorem tarnobrzeskiego ZUS. Posiada tak wysokie kwalifikacje że ZUS ja szukał przez pól roku a chodziło o znajomość prawa ubezpieczeniowego i języków obcych. Kandydatka się znalazla bo takie kwalifikacje osiągnęła pracując w LO.w Tarnobrzegu na stanowisku pomocy administracyjnej. OHOHO>
Ruch trzeci : mecenasi sympatyzujący z pis dostali nowe synekury w spółkach. a jeden to nawet jeżdzi z Rzeszowa .

Tak trzymać panie kadrowy. Kiedyś trzeba będzie z tych stołków zrezygnować . Nic nie trwa wiecznie..

Purpurpur
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec .

To nie wszystko. Siarkopol i spółki powiązane powitały też innych protegowanych PiSu. Praca dla swoich zawsze się znajdzie. Gorzej jest niż kiedy kadrami sterował PSL.

Banbryla
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie innego kandydata PiS z Tarnobrzega, nie spalonego.

Purpurpur
1 rok temu
Reply to  Banbryla

Który to lokalny PiS owiec zasługuje na szacunek i poparcie? Ja bym tylko jednego wymienił, ale z tego co mi wiadomo aspiracji nie ma i nie zamierza wskakiwać wyżej.

123
1 rok temu

Czyli z tego wynika, że wykonawcę, zgodnie z zawartą umową, nie obowiązują żadne terminy. Za 10 lat też powie, że jest w fazie projektowej.

Ala
1 rok temu

A co to za obwodnica która nie omija miasta Bez sensu szkoda pieniędzy na taką inwestycję

okrężnica
1 rok temu

Ta obwodnica jest jak gigantyczna okrężnica z której nieustannie wyskakuje jakieś gówno.

misio
1 rok temu
Reply to  okrężnica

10/10

nowomowa
1 rok temu

A cóż to za bełkot tego rzecznika. Nic z tego nie wynika. Było spotkanie 80% projektu . Ktoś po podpisaniu umowy ją aneksował ,Czy tak wolno w trybie zamówien publicznych ? Chyba nie .Ale kto tam się będzie wypowiadał . Prezydent zorganizował spotkanie na którym byli naczelnicy i dalej nic nie wiadomo. Mieszkańcy .Przeciez to taka niekompetencja ż aż wali po oczach. Dlaczego wszyscy uważamy ,ze nic się nie dzieje. NA DZIEŃ DZISIEJSZY NADAL NIE WIADOMO . 1 Kiedy zakończony bedzie projekt. Czy realizacja zostanie rozpoczęta. Jakie są terminy.
Jednym słowem rzecznikowi mówią na okrągło to on na okrągło odpowiada mieszkańcom. To musi skontrolować zewnętrzna firma. O tym się mówiło ale radni mają to gdzieś.

realia
1 rok temu

właśnie obwodnica omija centrum miasta a idzie po bokach miasta dzielnic tarnobzega ale znowu bedzie taka sama sytułacja jak z galeriami czy inwestycja nad jeziorem nie będę ukrywał coś nie tak z tym zarządem jest skoro osoba chce pracować sama ma pracodawce szukać to po co ten urząd pracy jest nawet pieniedzy na kursy nie maja słabo to widzę w tym miescie

All
1 rok temu
Reply to  realia

No niestety skoro Tarnobrzeg jest na ostatnim miejscu pod względem dochodu na jednego mieszkanca i ma najmniej inwestycji na Podkarpaciu, wśród miast powiatowych.

gość
1 rok temu

A do kiedy zgodnie z umową mięli pobudować tę obwodnicę?

ToDobrze
1 rok temu

Bożek błagamy Cię podaj się do dymisji

Banbryla
1 rok temu

Co z kilkoma przejściami pod drogą, bo chyba nie planujecie kładek. Szkoda, że nie będzie to dwupasmówką jak Wisłostradą miasto zyskałoby na atrakcyjności szczególnie strefa w Zakrzowie.

Zygmunt Prawdomówny
1 rok temu

….czasami nawet „od 98%” – do realizacji
– to „obszar lat świetlnych”……

Zygmunt Prawdomówny
1 rok temu

..kiedy faktycznie referendum
ws. odwołania obecnika nocnika??

Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Żeby przeprowadzić referendum, to koniecznym byłoby zebranie ponad 3842 podpisów mieszkańców popierających tę inicjatywę. Jednak najpierw należałoby wystąpić pisemnie z taką inicjatywą, co można uczynić po 10 miesiącach od daty objęcia urzędu przez prezydenta. Więc działać można najwcześniej we wrześniu.

mieszkaniec
1 rok temu

powiem tak w Stalowej Woli projektowano obwodnicę 15 lat w tym 12 byłego prezydenta a dopiero od maja tego roku zaczeła się budowa wiec niechcę być złym prorokiem ale chyba trochę poczekamy z 7 lat może krócej

Ambasadot
1 rok temu

może nawierzchnia tej drogi powinna być betonowa – Cemex reklamuje takie drogi, może wato by wypróbować

Ambasadot
1 rok temu

dla UM Tarnishit niech w końcu ktoś ruszy dupy i choć trochę się wysili

może te zniszczone drogi w miescie trzeba w nowej technologii

https://www.cemex.pl/formularz-kontaktowy

wasyl
1 rok temu

Obwodnicy nie będzie do końca kadencji zarządu miasta , takich decyzji nie podejmą , a miało być tak dobrze z tym kawałkiem nowej trasy . Przecież już był plan , a teraz okazuje się , że jest w 80 %, śmiech ogólny , co tam robią urzędasy ? Wracając z wakacji większość wsi i miast w Małopolsce ma obwodnice , nawet blisko nas Staszów , wcześniej Grębów. Trzeba mieć głowę do prowadzenia takich spraw a nie naukę historii, może lepiej wybudować brukową jak za królów budowali gościńce , byłoby szybciej i taniej . urząd zawsze wymijająco informuje mieszkańców i zawsze mówi , ze to nie ich wina , że są opóźnienia . W tej i innych gestiach zarządzania miastem jesteśmy daleko w tyle za takimi miastami jak nawet Sandomierz czy też Stalowa Wola . są ludzie kompetentni w swoim działaniu , Rzeszów pomaga , a co w Tarnobrzegu – trwa nabór seniorów na kurs informatyczny z ograniczoną ilością osób . Czy tylko tyle ma do oferty prezydent , niech zajmie się lepiej tymi młodymi uciekającymi z miasta , ale co im zaoferuje jak tu nic nie ma , nawet nowych miejsc pracy .

23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x