Zobacz jak tarnobrzescy strażacy uczcili pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego (zdjęcia oraz video)

Dziś punktualnie o godzinie 17 w całej Polce rozległy się syreny alarmowe. W ten sposób uczczono 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

W godzinę “W” hołd bohaterom złożyli również strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu.

foto&video: Piotr Morawski


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Allke
3 lat temu

Cześć i chwała bohaterom ! Bardzo ładny gest Panowie ale dlaczego „prawy” oddaje honor? Przecież na hełmie nie macie orzełka.

BANIA
3 lat temu
Reply to  Allke

Od razu widac ze niebył w wojsku,honoru nie oddaje sie do hełmu!Obserwując też wot co nieumią beretu zakładać,tzn orzeł ma być na środku!tak mnie uczyli w wojsku!a nie z boku,ten kto to wymyślił z wojskiem chyba niema nic wspólnego.jest to zlamanie regulaminu!jestem za poborem i to na 2 latka tak jak kiedyś,a nie chodowaniem zdziewczęcałych chłopców w rurkach wyglądających jak panienki!

gość
3 lat temu

Chwała bochaterstwu i odwadze zwykłych powstańców. Obyśmy jednak nauczyli się wyciągać wnioski z podobnych klęsk na przyszłość. Przypominam ,że zginęło ok 150000-180000 ludności cywilnej. 15000-18000 powstańców. Niemców zginęło tylko ok. 1500. Ok. 70% lewobrzeżnej Warszawy legło w gruzach. Gdzie moralna odpowiedzialność dowódców , którzy wysłali swoich żołnierzy praktycznie bez broni.Oby nigdy więcej.

fakt
3 lat temu
Reply to  gość

Samo legło w gruzach 70% lewobrzeżnej Warszawy??? Jakiś kataklizm przeszedł? Czy był to rozkaz człowieka, niemieckiego dowódcy i zrobili to ludzie – niemieccy żołnierze? Nie zginęło 180 tys ludności cywilnej tylko zostali zamordowani przez niemców.

gość
3 lat temu
Reply to  fakt

Jak coś zaczynasz , to musisz się liczyć z konsekwencjami. Zgoda , zrobili to niemieccy naziści. A kogo obwinisz za to ,że co 10 powstaniec idący do walki miał karabin?Szli prawie z golymi rękami na umocnione punkty z karabinami maszynowymi. Nie zdobyli prawie żadnego z tych puntów w pierwszym ataku.Mieli zdobyć na Niemcach tę broń od której ginęli.

pała
3 lat temu
Reply to  gość

„Mieli zdobyć na Niemcach tę broń od której ginęli”.- udokumentuj tą brednie albo licz się z konsekwencjami.

cisza
3 lat temu
Reply to  gość

„gość”-palant- „Gdzie moralna odpowiedzialność dowódców” , To byli OCHOTNICY I nikogo nie obwiniaj bo ty nawet czegoś takiego nie rozumiesz.

gość
3 lat temu

Czego nie rozumiesz? Poczytaj wspomnienia powstańców. Większość ruszała do boju z gołymi rękami. Broń mieli zdobyć na zaskoczonych Niemcach. Tymczasem Niemcy czekali na Nich w bunkrach z karabinami maszynowymi i dobrowolnie tej broni nie oddali.W dużej liości wysyłali natomiast pociski od których byli masakrowani powstańcy. Podobnie było przed wybuchem Powstania Styczniowego . No sugestię ,że nie mamy praktycznie czym walczyć , jeden z gorącogłowych młodych dwudziestokilku letnich członków Rządu Narodowego powiedział,że gołymi rękami zdobędziemy na rosjanach karabiny , karabinami armaty. Jak pamiętamy nic z tego nie wyszło. Podobnie było w Powstaniu Warszawskim.Obecne i przyszłe pokolenia powinny wyciągnąć z tych lekcji naukę z tych najgorzej chyba pod względem militarnym powstań.Inaczej po raz kolejny porwiemy się z motyką na słońce.

Nick
3 lat temu

Łatwo to wszystko jest nad dziś mówić,znamy przebieg,skutki.
75 lat temu to wyglądało inaczej! Alianci zachodni nie pomogli,ruscy czekali w i nie własnych interesów. A większość powstańców ruszyła do boju z własnej inicjatywy. Po 5 latach okupacji powiedzieli „dość”.Za to ogromny szacunek,wdzięczność na zawsze!

gość
3 lat temu

Tak nie do końca było , że jak nie wydali by rozkazu to powstanie samo by wybuchło. To była regularna armia podziemna. Pamiętajmy ,że kilka dni wcześniej odbyła się mobilizacja i co , powstańcy karnie rozeszli się do domów
bo w ostatniej chwili ktoś pomyślał i to odwołał. Termin wybuchu nie był z nikim uzgodniony.Komenda Główna wiedziała jak Sowieci traktowali Armię Krajową po przejściu frontu na wschodzie i niczrgo dobrego nie mogli się spodziewać. Było to trochę na zasadzie , wywołajmy powstanie a potem jakoś to będzie. Oswobodzimy Warszawę i przyjmiemy wkraczającą Armię Czerwoną w roli gospodarza stolicy i kraju.Jak złudne były to nadzieję , pokazała niedaleka przyszłość….

ipn
3 lat temu
Reply to  gość

Teorię stalinowskich sługusów dziś już nie powtarzaj – zdezaktualizowała się jak komuna.Wstyd i hańba tym co jeszcze otwierają z takim przekazem dziób.

gość
3 lat temu
Reply to  ipn

Typowa pisdzielcza retoryka. Jak brak mi merytorycznych argumentów to opluwam i mieszam z błotem .

ipn
3 lat temu
Reply to  gość

W błoto wlazłeś i oplułeś się sam i żyjesz bez tej świadomości do dnia dzisiejszego.Wdzięczności nie oczekuje pisowska retoryka potwierdzona historykami z tytułami.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content