Tarnobrzeg: Dziurawą ul. Gruntową na działki (zdjęcia)

Jak ser szwajcarski wygląda ul. Gruntowa, biegnąca od ul. Św. Barbary, wzdłuż ogrodów działkowych, do ul. Stanisława Orła. Dziury które pojawiły się po zimie nie zostały do tej pory załatane. Z ulicy tej korzystają głównie działkowcy, którzy pokonując tę drogą pieszo, rowerami czy samochodami często wpadają w dziury. Nierzadko są to emeryci.

Ostatni raz prace na ulicy Gruntowej wykonywane były na przełomie czerwca i lipca 2018 r. Jak poinformowano nas w urzędzie miasta był to „jedynie zabieg utrzymaniowy, polegający na wyrównaniu i uzupełnieniu ubytków w nawierzchni ulicy destruktem asfaltowym na całej długości ulicy.

Od prac tych minął już jednak ponad rok i ulica ta znów wymaga interwencji. Jest to jednak droga gruntowa nie tylko z nazwy, dlatego też  jest na końcu zadań zleconych przez gminę w ramach bieżącego utrzymania dróg.

– Należy zwrócić uwagę na fakt, że dróg w podobnym stanie jak ulica Gruntowa jest znacznie więcej. W pierwszej kolejności są remontowane drogi z betonu asfaltowego z uwagi na fakt, że ruch odbywający się na nich jest znacznie większy, a i struktura rodzajowa pojazdów obejmuje również samochody ciężarowe – wyjaśnia NW24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg.

– Nie ulega wątpliwości, że ulica Gruntowa wymaga remontu i będzie brana pod uwagę pod względem jej poprawy przynajmniej w zakresie zabiegu utrzymaniowej czyli likwidacji ubytków i zaniżeń nawierzchni – dodaje.

Zgodnie z informacją którą uzyskaliśmy w magistracie, prace w ramach bieżącego utrzymania dróg mają zostać wykonane do końca września br. Być może dziury w ulicy Grutowej zasypane zostaną wcześniej, gdyż jak twierdzi pan Adam – działkowiec „ drogę tę poprawiają zawsze przed dożynkami”.

PS.

Interpelację ws. poprawy nawierzchni m.in. drogi Gruntowej, w lipcu br. złożył radny Łukasz Nowak.  W odpowiedzi z dnia 29 lipca br. czytamy m.in cyt: ” W chwili obecnej nie jest możliwe wykonanie remontu wskazanych we wniosku ulic z uwagi na brak materiału niezbędnego do realizacji remontu. Pana wniosek w sprawie remontu destruktem wskazanych ulic będzie ponownie analizowany po wcześniejszym zabezpieczeniu materiału niezbędnego do wykonania remontu”koniec cytatu ( destrukt pozyskuje się z remontowanej ulicy na którą kładziony jest nowy asfalt. Obecnie w mieście nie ma takich remontów – przyp.red)

******************************************************************************************************************************************************************************************
Wszystkie ulice w granicach administracyjnych miasta Tarnobrzega są drogami zarządzanymi przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega na podstawie art. 19 ust. 5 Ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych / tekst jedn. Dz. U. z 2018 r., poz. 2068 /., natomiast zgodnie z art. 20 powyższej ustawy do zadań zarządcy drogi należy między innymi:

– przeprowadzanie okresowych kontroli stanu dróg i drogowych obiektów inżynierskich ze szczególnym uwzględnieniem ich wpływu na stan bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym weryfikację cech i wskazanie usterek, które wymagają prac konserwacyjnych lub naprawczych ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego;
– wykonywanie robót interwencyjnych, robót utrzymaniowych i zabezpieczających;

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Arnold Boczek
3 lat temu

jak tu zawsze były dziury, więc utkajcie dziure i nie szukajcie sensacji na siłe

John
3 lat temu
Reply to  Arnold Boczek

Zawsze byly dziury wiec niech zostana dziury ? Ale madrosc , kiedys niema bylo placu czerwonego a jest , pomysl nad ta madroscia , jesli nic sie nie zmieni to nic sie nie zmieni

Dociekliw
3 lat temu

A Radny Nowak już nie skuteczny?

Ferdek
3 lat temu

Załatają ją na jesień wtedy gdy już ruch całkowicie zmaleje i działkowicze przestaną jeździć na działki. A w lato niech ludzie jeżdżą po tych dziurach. Nie ogarniam urzędniczego toku myślenia

Andrzej
3 lat temu

Nie tak dawno połowa miasta rozjeżdżała tę drogę gdy Kalinka remontował skrzyżowanie. Dziś urzędnicy o niej zapomnieli. A może to taki nowoczesny-tarnobrzeski próg zwalniający na całej jej długości? 😀

art
3 lat temu
Reply to  Andrzej

Ot, cała prawda w tym komentarzu.

umiar
2 lat temu
Reply to  Andrzej

Kalinka remontował , tyś oceniał — to taki nowoczesny – tarnobrzeski próg krytyki

Banbryla
3 lat temu

Co chcecie jak na wszystko brakuje? Wszyscy wokół się z nas śmieją? Nawet małe gminy

art
3 lat temu
Reply to  Banbryla

Poproszę o szczegóły. Które Gminy się śmieją?

Atrurro
3 lat temu
Reply to  art

to prawda, tez słyszałem, że smieją się znas wioski z podkarpacia i swiętokrzyskiego, tak być nie może

uszatek
2 lat temu
Reply to  Atrurro

PO co tam nadstawiasz ucho?

art
3 lat temu
Reply to  Banbryla

Źródła medialne, gdzie można o tym przeczytać. Poproszę?

John
3 lat temu
Reply to  art

Zamiast zrodel medialnych podam zrodla ludowe , np w stalach mowia ze glupszego na prezydenta wybrac sie nie dalo

miechocin-iak
2 lat temu
Reply to  John

musiałeś podać tą najbardziej zdegenerowaną wiochę

zniesmaczony
3 lat temu

Stalowa buduje obwodnice za grube miliony a nasi mieszkańcy jeżdżą po dziurawych drogach bardzo blisko centrum miasta. Gdy się nie ma pojęcia o rządzeniu miastem to po co się za to brać? Tylko dla wyższej pensji i obsadzeniu swoimi ludźmi urzędu? Tylko po to?

No1.
3 lat temu
Reply to  zniesmaczony

Wielu kandydatów startowało z przekonaniem że nie wygra ale można przez start zaistnieć, ten miał chyba pecha i na swoje oraz mieszkańców nieszczęście wziął i wygrał.

stodwa
2 lat temu
Reply to  No1.

Obwiniaj tych co go WYBRALI — startował też niejaki Kolano a jego nie wybrali

rwa
3 lat temu

Większość dróg w tarnobrzegu jest dziurawych i latanych szczególnie tych w centrum Chcesz pojeździć po porządnych drogachej jedz na wieś do Wielowsi sobowa mokrzyszowa Wszystkie boczne polne drogi są wyasfaltowane Taka jest polityka w tbg

Maciek
3 lat temu

Ulica Gruntowa to akurat jedna z mniej istotnych dróg w Tarnobrzegu. Ale rozumiem, że komuś, kto tamtędy jeździ, zależałoby na remoncie akurat tej ulicy. Art. 63 Konstytucji RP stanowi: „Każdy ma prawo składać petycje, wnioski i skargi w interesie publicznym, własnym lub innej osoby za jej zgodą do organów władzy publicznej oraz do organizacji i instytucji społecznych w związku z wykonywanymi przez nie zadaniami zleconymi z zakresu administracji publicznej.”. Zatem każdy może złożyć do Prezydenta wniosek w sprawie remontu ulicy (najwygodniej mailowo na adres: um@um.tarnobrzeg.pl ), której stan jest dla niego uciążliwy. Zgodnie z przepisami art. 84 Prawa budowlanego, w przypadku m.in. nieodpowiedniego stanu technicznego drogi (art. 66 PB), można też złożyć wniosek do właściwego organu nadzoru budowlanego. Natomiast w sprawach dotyczących organizacji ruchu (znaki, sygnalizacja świetlna itp.), zgodnie z przepisami art. 10 Prawa o ruchu drogowym, można też złożyć wniosek do właściwego wojewody. W ten sposób każdy może przekonać się ile jest prawdy w publicznych wystąpieniach m.in. Pana Prezydenta.

jeszcze brak mi szczerości
3 lat temu

Mam tam działkę i od 20 lat dziury są i są łatane . Wydano kilkadziesiąt lub kilkaset tysiecy na tę rotacyjną i cykliczną „imprezę” i tak niech zostanie tylko dlaczego tak jest ?

obywatel
3 lat temu

A niech działkowcy się złożą – bo nikomu innemu nie jest ona potrzebna .
Na popijawy mają to niech coś z siebie dla siebie dadzą.
Postkomunistyczne dziadostwo chce autostrady – w pola top zwykłą ścieżka wystarczy.

PiO
3 lat temu
Reply to  obywatel

zgadzam się z przedmówcą, dziadostwo i tyle ! Powinni na dodatek zabierać działki tym którzy nas trują na co dzień tymi śmierdzącymi ogniskami !!! Zacofanie społeczne niech chodzi po dziurach !!!

Do Redakcji
3 lat temu

Niedawno została uruchomiona przez Ministerstwo Cyfryzacji internetowa Mapa Inwestycji, którą każdy może przeglądać pod adresem: https://www.gov.pl/web/mapa-inwestycji

Tarnobrzeg na tej mapie niestety nie imponuje na tle innych gmin.

Analiza tej mapy może być źródłem ciekawych wniosków, i może kolejnego ciekawego artykułu 😉

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Atrurro
3 lat temu

droga jest obrazem nędzy i rozpaczy – dlaczego miasto upadło tak nisko, wszyscy dookoła powtrzają, że mamy takich ludzi, ja uważam, że powinniśmy zawiesić topory i razem współparacować niezależnie czy mały czy duży, czy z pisu czy z po – niewążne róznice nieważne co kazdy reprezentuje ważne, zę Tarnobrzeżanin – LUDZIE TARNOBRZEG UMIERA NA NASZYCH OCZACH i my na to pozwalmy bo nie ma zgody nie ma ludzi charyzmatycznych tylko wojna nas ratuje od samoagłady wtedy przejrzymy na oczy – wszytskie miasta dookoła się rozwijają a Tarnobrzeg się zwija. TARNOBRZEG POTRZEBUJE ZGODY I DUŻYCH INWESTYCJI – ALE TRZEBA RAZEM DZIAŁAć, zabiegać, prosić nwaet się poniżać by miast odbiło się od mułu.

Maciek
3 lat temu
Reply to  Atrurro

Jakieś konkrety? Bo ogólnikami to i ja mogę rzucić: pracować, budować, organizować. Ja wyżej wskazałem na możliwość składania wniosków, co do konkretnych czynności, to można by poprzycinać gałęzie i krzaki słaniające się na chodniki i ścieżki rowerowe, bo UM zdaje się nie dostrzegać problemu. Skoro mamy się nawet i poniżać.

John
3 lat temu
Reply to  Atrurro

Problem tkwi w tym ze najwazniejszy dzis czlowiek to nie jest tarnobrzezanin a wiesniak i jemu niestety nie zalezy na zadnym rozwoju ani wspolpracy dla dobra miasta a jedynie swojego dobra i 12 tysi co miesiac , nie jest to takie kolorowe jak gejowska tecza , mamy u wladzy tych ktorzy mieszkancom wypowiedzieli wojne , ktora wygraja , to wojna na wyniszczenie

gość
3 lat temu
Reply to  John

Za obecną sytuację podziękuj mlecznemu jankowi u malemu fiatowi.

Grey Wolf
3 lat temu

dziury przypominają kratery na księżycu…

gość
3 lat temu

Na Miechocinie dziura goni dziurę a obok miejsca z huśtawkami grillem wiatą rekreacyjną w centrum osiedla duży parking dla autobusów zajefajnie

Beret
2 lat temu

Minął rok i nic nie zrobiono, a mógłby być piękny skrót z Miechocina, ale po co

Gość
2 lat temu

Tak z innej beczki. Czy respiratory dla szpitala za kilkaset tysięcy już dojechały ?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
31
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content