Sandomierz: 21-latka w osobowym audi miała siedmiu pasażerów w tym dwóch w bagażniku

Mandat karny i utrata prawa jazdy na 3 miesiące – takie konsekwencje poniosła 21-latka, która do osobowego audi zabrała siedmiu pasażerów. Dwóch z nich podróżowało w bagażniku.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sandomierzu dotarli do informacji, że w minioną niedzielę na parkingu jednego z marketów miał zostać zorganizowany „samochodowy zlot”. Funkcjonariusze sandomierskiej drogówki rozpoczęli swoje prewencyjne działania, których celem było niedopuszczenie do naruszeń prawa.

Wieczorem stróże prawa zauważyli, że w jedynym z pojazdów biorącym udział w „zlocie” pasażerowie siedzą bardzo blisko tylnej szyby. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli i wtedy okazało się, że w osobowym audi, w bagażniku podróżują dwie osoby. Samochodem kierowała 21–latka, która do auta zabrała aż siedmiu pasażerów.

Zgodnie z obowiązującym przepisem, gdy kierujący samochodem osobowym przewozi pasażerów w liczbie przekraczającej o 2 liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym skutkuje to zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące. Decyzję administracyjną w tej sprawie wyda właściwy starosta.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kolo
3 lat temu

Policja oczywiście musiała pojechać na miejsce zlotu bo co ? Było zgłoszenie ? Czy szukają na siłę okazji żeby wcisnąć mandat. Mam wrażenie, że Policja służy już tylko do karania kierowców, może powinna być wchłonięta przez Inspekcję Transportu Drogowego. Po co są potrzebne dwie instytucje zajmujące się tym samym.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content