Tarnobrzeski szpital otrzymał kolejne dary od WOŚP (zdjęcia)

Od ponad miesiąca na oddziale Noworodków, Wcześniaków i Patologii Noworodka w tarnobrzeskim szpitalu dostępny jest nowy sprzęt, otrzymany w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2019. Jak informuje placówka dzięki aparaturze od WOŚP oddział ten jest jednym z lepiej wyposażonych w rejonie.

Oddział został doposażony w nowoczesny aparat USG firmy Mindray DC-70X-Insight wyposażony w 4 głowice pediatryczne: kardiologiczno – neonatologiczne, oraz 3 głowice: microconvex, liniową i convex.

Wśród otrzymanego sprzętu znalazły się także:

  • 3 pompy strzykawkowe Alaris CC Plus Guardrails, wraz ze stacją dokującą;
  • 1 pompa objętościowa Alaris GW 800;
  • kardiomonitor B105 z przewodem interfejsowym ciśnienia NIBP firmy GE Medical System Polska do monitorowania funkcji życiowych noworodków;
  • 2 pulsoksymetry stacjonarno – transportowe RAD97 z zainstalowaną aplikacją/oprogramowaniem CCHD (screening wad wrodzonych serca);
  • 2 ciepłe gniazdka z jednostką kontrolną Alpha Core służące do ogrzewania noworodków po porodzie.

Wśród darów jest także stanowisko do resuscytacji noworodka Panda, firmy GE Medical Systems Polska, które jest wyposażone w NeoPuff, pulsoksymetr, wagę, czujnik temperatury. Stanowisko to pozwala personelowi zapewnić najmniejszym pacjentom naszego Szpitala bezpieczeństwo i komfort w pierwszych chwilach życia.

Podczas tegorocznego, 27 finału WOŚP na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych zebrano rekordową kwotę 175 938 717,56 zł.

foto&info: Szpital w Tarnobrzegu

Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Purpurpur
3 lat temu

Niech PiSowskie mordy trzymają się od tego sprzętu z daleka i dają się leczyć tym co kupił Caritas.

PABLO
3 lat temu
Reply to  Purpurpur

Proponuje 2 pietro szpital w sąsiednim miescie,niema wyjscia,LUB OGLĄDAC TEFAŁEN 24 NA DOBE

Kaska
3 lat temu

PiS takie 200 baniek rozdaje w 2h, ba tyle to chyba sam Rydzyk już dostał…Oni dopiero potrafią wydawać(marnować) publ;iczne pieniądze

PABLO
3 lat temu
Reply to  Kaska

bierzesz 500 jak tak to zamilcz!

modelowy partyjniak
3 lat temu
Reply to  Kaska

nasz kamil też umorzyć potrafi swoim pół bańki 🙂

Pacjent
3 lat temu

Stasiak oddaj sprzęt od Owsiaka Przecież twoja formacja nie uznaje orkiestry. Po co się zgłosiles Niech okoliczne szpitale to wezmą Himalaje hipokryzji.

misio
3 lat temu
Reply to  Pacjent

Na twoim oddziale wolno mieć neta?

rwa
3 lat temu

Dziękujemy orkiestrze piękny gest ponad podzialami

Jan
3 lat temu

To jeszcze lekarz by się przydał w pakiecie do obsługi.

takt
3 lat temu

Policja w Kostrzynie zasypana skargami na wulgarne przemówienie Owsiaka Odp. J.O:Czemu nie karzecie polityków, którzy za…dalają samolotami za moje k…a pieniądze? Dlaczego ich nie pociągniecie do odpowiedzialności? Nie ma na to zgody. Możecie mnie zabić na tej barykadzie. Możecie mi strzelić w łeb, ale nie cofnę się, bo Polska się stacza. Nie możecie uszanować powstańców warszawskich! Składacie wieniec pod przypadkową tablicą.
Możecie mnie zarąbać, ale nie zamknięcie mi mordy! To wy trwonicie moje pieniądze. Zabieracie Westerplatte. K…a, po co?! Od…dolcie się od Westerplatte! Wsadzicie mnie za to do pierdla? To znajdę tam kumpli i rozsadzimy to od środka

fakt
3 lat temu

Pierwszą firmą działającą wokół WOŚP była firma „Ćwierć Mrówki”, która należała do Jerzego Owsiaka i Waltera Chełstowskiego. Firma realizowała programy telewizyjne w programie drugim TVP. Firmę tę zastąpiła „Mrówka Cała” należąca do żony Jerzego Owsiaka Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak. „Mrówka Cała” zajmowała się wydawaniem płyt, produkcją telewizyjną, a także sprzedażą praw do transmisji Finałów WOŚP i „Przystanku Woodstock”. W trakcie procesu sądowego Owsiak-Wielgucki w 2014 roku firma „Mrówka Cała” została zamknięta, w jej miejsce Jerzy Owsiak założył nową firmę „Jasna Sprawa”.

fakt
3 lat temu

Ten obrzydliwy demoralizator od lat pasożytuje na katolikach. Ustawia dzieci przy kościołach, by żebrały na jego pobory po kilkanaście tys miesięcznie. Cała jego rodzinka trzepie taką samą kwotę ze składek ludzi wierzących.

Purpurpur
3 lat temu
Reply to  fakt

Przystanek Jezus przez wiele lat był za to bez problemu dopuszczany do działalności na terenie Woodstocku. Nikt z tego halo nie robił.

nul
3 lat temu
Reply to  Purpurpur

„za to bez problemu dopuszczany do działalności ” – wyjaśnij ten zwrot bo chyba nie wiesz o czym piszesz?

gość
3 lat temu

Nikt Wam przecież na siłę nie każe płacić. Możegie wspomagać Caritas albo kogoś innego. Ale fakt ,że odkąd zaczęla się taka medialna nagonka na orkiestrę to wpływy rosną lawinowo.Wpłacając datki ludzie pokazują co o tym myślą. Dlaczego Caritas nie ma tylu wpłat chyba w rok co Orkiestra w tydzień.Każda taka idea , zamiast być popierana jest duszona. To zniechęca innych.

fake
3 lat temu
Reply to  gość

Jak nie masz pojęcia (dzi..u) to dzióbek w kubeł. To co użebrał dziećmi Owsiak to 175 938 717,56 zł.ile z tego dał na sprzęt , nie podaje tajemnica a ludziom mydli oczy sprzętem za kilka tys.On nigdy nie był uczciwy i nie będzie. I najważniejsza sprawa Caritas ze swoim budżetem rocznym Owsiaka traktuje jak ubogiego krewnego-to nie ta liga.Świąteczna paczka(też Caritas) ma podobne wpływy jak WOŚP.

gość
3 lat temu
Reply to  fake

Owsiak nie dostaje złotówki dotacji. Jak jesteś taki mądry to napisz czy a ewntualnie jeżeli tak to jaką dotację dostaje Caritas.

fake
3 lat temu
Reply to  gość

..może za ciebie iść do szkoły ćwoku a transmisja całodniowa w telewizji to nie dotacja? Żyj w ciemnocie i pisz na temat o którym masz pojęcie np. burakach

Do fake
3 lat temu

To po co Twój guru wziął dary od orkiestry Ile nienawiści do człowieka który nic ie robi Lepiej latać za kasę podatników i korzystać z wladzy.

do przewo
3 lat temu
Reply to  Do fake

Konstatacja niedorzeczności ,kłamstwa i głupoty – to cecha komuny a ty jej reprezentant.

enyaw
3 lat temu

stasiaka nie poparzyło ??

do enyaw
3 lat temu
Reply to  enyaw

chciałbyś pochuchać?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
22
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content