Kluczowe drogi nad Jeziorem Tarnobrzeskim doczekają się remontu? Jest częściowe dofinansowanie z województwa

Projekt zakładający przebudowę dróg biegnących równolegle do lustra wody Jeziora Tarnobrzeskiego, otrzymał dofinansowanie z Zarządu Województwa Podkarpackiego. Planowany remont obejmuje ok. 2 kilometrowy odcinek ulicy Żeglarskiej i ponad 2,5 km odcinek ulicy Plażowej.

Projekt pn. „Budowa drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych miasta Tarnobrzega” złożony został przez poprzednie władze miasta, dofinansowanie zaś otrzymał z listy rezerwowej.

Całkowita wartość projektu wynosi 13 017712,00 zł. Pieniądze o jakie wnioskowała gmina to 9 800 680,79 zł, natomiast zarząd województwa przyznał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 7 588 051,00 zł.

Według informacji jakie przekazał podczas ostatniej sesji RM prezydent Bożek, pozostała część pieniędzy o jakie wnioskowała gmina a więc ponad 2 mln 200 zł ma być udzielana przez zarząd województwa w miarę pojawiania się wolnych środków. Brakujące środki finansowe na realizację tego zadania mają również zostać zabezpieczone w budżecie miasta na lata 2020-2021, o co wnioskować będzie Tarnobrzeski Wydział Techniczno Inwestycyjny i Drogownictwa.

– Zakończenie rzeczowej realizacji projektu powinno nastąpić w terminie do 30.06.2021 r. Obecnie wnioskodawca czyli Urząd Miasta przygotowuje dokumenty niezbędne do podpisania umowy o dofinansowanie – informuje NW24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg.

– Po podpisaniu umowy z Urzędem Marszałkowskim o dofinansowanie zadania, niezwłocznie przystąpimy do przygotowania dokumentacji niezbędnej do ogłoszenia przetargu – dodaje.

W ramach projektu w miejscu istniejących dróg wybudowane zostaną ciągi jezdne dwupasmowe, jednokierunkowe oraz rowerowe i piesze. Na skrzyżowaniu ul. Żeglarskiej z ul. Siarkową wybudowane zostanie rondo. Powstaną również parkingi, zjazdy oraz oświetlenie.

ZAKRES PRAC

  • Na ulicy Plażowej:

1. wykonanie podbudowy i nawierzchni jezdni
2. budowa parkingów
3. budowa chodników, ścieżek rowerowych, ciągów pieszo rowerowych, zjazdów
4. budowę oświetlenia drogi
5. budowę odwodnienia drogi
6. likwidację kolizji z istniejącym uzbrojeniem technicznym terenu, w tym przebudowę tego uzbrojenia jeżeli zajdzie taka potrzeba

  • Na ulicy Żeglarskiej:

1. wykonanie podbudowy i nawierzchni jezdni
2. wykonanie chodnika i ścieżki rowerowej
3. wykonanie oświetlenia drogi
4. wykonanie kanalizacji deszczowej i urządzeń odwadniających
5. wykonanie kanału technologicznego
6. wykonanie zbiornika odparowującego

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ToDobrze
10 miesięcy temu

Oczywiście że się nie doczekają. Tym razem zabraknie 100 zł

PAULINA
10 miesięcy temu
Reply to  ToDobrze

Ostrzegam przed kąpaniem sie w strefie b3,b4,b5,z moicH obserwacji wynika ze niektorzy wlasciciele psow traktują to miejsce jak zalew dla psow!z mojej kilku godzinnej obserwacji widzialam jak ludzie podjerzdzaja tam z psami i ida ich kąmpac!to jest dla LUDZI!A NIE PSÓW!.PRZYPOMINAM ZE W JEZIORZE NIEMOZNA KĄPAC KUNDLI!BO SRAJĄ DO WODY I LEJĄ!WIDZIALAM NA WLASNE OCZY,SYTUACJA MIALA MIEJSCE PARE DNI TEMU PO 18 BO PO 18 NIETRZEBA PLACIC 6 ZL I SIE ZJERZDZAJĄ Z PSAMI!KONIEC TEGO!DZISIAJ BEDZIE KONIEC/jak tylko zobacze psa w wodzie dzwonie na policje!i od dzisiaj nagrywam pieski jak sie kąpią!

Tarnobrzeżanin
10 miesięcy temu
Reply to  PAULINA

I bardzo dobrze! Jedna mądra osoba, co z tym w końcu robi porządek! Szkoda, że odpowiednie służby nie reagują, przecież jest monitoring nad Jeziorem!

wet
10 miesięcy temu
Reply to  PAULINA

Po czym widziałaś jak pies sra lub sika do wody? Też chcę tego trochę bo to nie w psiej naturze. Wysra się w wodzie i jak sypnie ziemią? Bardziej bym się przyglądnął tym rozbitym nad jeziorem w odludnym miejscu kilku namiotom, gdzie oni oddają mocz i kał? gdzie się myją?

PAULINA
10 miesięcy temu
Reply to  wet

PSY SRAJĄ W WODE A ONI SIE TAM MYJĄ!

gość
10 miesięcy temu

Projekt patrząc na to co dzieje się obecnie z przetargami kosztować będzie pewnie z 15 milionów. Dofinansowanie na chwilę obecną wynosi ok. 7,5 miliona. Biorąc pod uwagę obecny stan finansów miasta to całkowicie nie realne znaleźć taką kasę.

Kaska
10 miesięcy temu
Reply to  gość

Tylko 15 milionów? gdzie przy przetargu za jeden milion oferty są są o jeszcze jeden wyższe to dobrze będzie gdy w 20 mln zł się zamkniemy. To projekt z 2017 roku a dzięki PiS wszystko obecnie jest prawie 2x droższe niż kiedyś więc te 15 baniek to będzie jakaś „wyprzedaż lub promocja” 😀 NIe mam nic do tej drogi, ona jest bardzo potrzebna.

ela
10 miesięcy temu

obwodnicy nie bedzie to przezucic pieniadze nad jezioro Ruszyc w tbg cokolwiek albo te wioche zaorac!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

obywatel
10 miesięcy temu

Ale sukces – HA, HA HA – z wielkich inwestycji „ch…, d…, i kamieni kupa”
a propaganda jak za najlepszych czasów Stalinowskich – OJ biedne to miasto
pod zarządami tych ludzi – nawet kompletna klapę w inwestycjach próbują przekuć w sukces (Gebels był uczciwszy).

John
10 miesięcy temu
Reply to  obywatel

Przetarg odwolany wiesz z nw24 ,pieniedzy w ttbs nie ma wiesz z nw 24 , nie ma kasy na remont zalewu wiesz z nw24 co by sie nie dzialo bozek nie jest od informowania , od zalatwiania , on jest dla ozdoby , balony , zimne odnie i bozek , niech nam rzadzi bozek , oby jak najkrocej

Maciek
10 miesięcy temu

Kolejna tragikomedia po drodze obwodowej. Ja sądzę, że do lipca 2021 r. nie będzie skończone ani jedno ani drugie.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  Maciek

Jeszcze zostało wykazanie się Bożka w budowie parkingu dla potrzeb Urzędu Skarbowego – nie dla interesantów , nie dla mieszkańców sąsiedniego budynku
a czytaj właściwie ” dla potrzeb pracowników US – na cudzej prywatnej własności (zawsze to przewodniczący rady Osiedla Wielopole przekuje w sukces
za cudze, na cudzym ale się wypowiada jakby nie wiedział, że taki twór jak rada osiedla nie ma kompetencji do wypowiadania się w tym temacie – czytajcie na tablicach ogłoszeń znajdujących się na ul. Wyspiańskiego).

mieszkaniec .
10 miesięcy temu

No właśnie ?Gdzie komunikaty co dalej z TBS? Bo to że prezes TBS to kolega to wszyscy wiedzą. Co dalej z przetargiem na obwodnicę ? Bo że sobie nie radzą to juz wiemy ? A gdzie wykaz ludzi zatrudnionych przez obecna ekipę i tzw „królowych” . Mija rok a karuzela kadrowa trwa. Chociaż nalęzy sprawiedliwie powiedzieć obok urzędowej karuzeli trwa pisowska ( patrz ZUS )
Czekamy na patrzenie władzy na ręce przez radnych ,którzy zrobili z rady miasta tej kadencji NIEMĄ RADE
Nie jest wesoło ale jest śmiesznie.

obywatel
10 miesięcy temu
Reply to  mieszkaniec .

Wykonawcy dobrze wiedzą, że nie mają po co wchodzić do TBG – kasy nie ma i nie będzie (przykład TTBS).

Albert IV Wielki
10 miesięcy temu

Oddać jezioro Marszałkowi i sparwdzić sprzedaż działek nad tym zbiornkiem – za jakie kwoty kto i kiedy kupował, jakie procesury ogłoszeń o sprzedaży??? Miasta nie stać na inwestycje nad jeziorem, które służy mieszkańcom podkarpacia – to sparawa Marszałka on ma kasę a tu bieda, drogi dziurawe brak pracy za godziwą zapłątę.

kudłacz nadbrzeżny
10 miesięcy temu

Do zadania brakuje na starcie 5,5 miliona – jak uwzględnić realne koszty to pewnie jeszcze więcej, a w mieście pieniędzy nie ma i nie będzie bo nikt tu nie inwestuje. Dodatkowo wojna prezydenta naszego grajdoła z Marszałkiem Ortylem oznacza, że pieniędzy nie dostaniemy. Po co się srać, że będą jakieś inwestycje – prezydent musi doczekać do emerytury i wali go los miasta.

and
10 miesięcy temu

Energopol Szczecin zrezygnował z rozpoczetej inwestycji wały powiat sandomierski podwykonawcy bez kasy itd….
A unas myslą że bedzie projekt dokończony juz umowa powinna byc zerwana i juz powinien być przetarg a czas leci leci i bedzie wielka kup……..

gość
10 miesięcy temu
Reply to  and

Po co robić przetarg jak kasy nie ma. Drugi raz taki numer jak z budową bloku?

Banbryla
10 miesięcy temu

Jezioro oddać Marszałkowi niech on zacznie dbać o inwestycje dla mieszkańców Podkarpacia – a inwestycje tylko w mieście

ruda
10 miesięcy temu

Żadnej wojny z Marszałkiem nie ma i nie było. To miejscowi kacyki myśleli że jak się dogadają z Kalinką i zostawią jego ludzi w urzędzie to ten będzie za nich załatwiał kasę u Marszałka. Marszałek Ortyl to znany gracz polityczny i na piękne słówka Kalinki nie da się nabrać. Właśnie w Tarnobrzegu chodzi o to ,ze nie mamy sprawnych uczciwych polityków samorządowców. Na tym polega problem tego miasta. Wojenki i jeszcze raz wojenki. Czy Bożek myśli że ludzie Kalinki nie patrzą mu na ręce i nie wykorzystają to w celach politycznych. Nie takie trony padają .Świeży przykład barona Kuchcińskiego.

hermer
10 miesięcy temu
Reply to  ruda

Jak udajesz mądrego że znasz myśli innych to jest to dowód że naprawdę jesteś głupi.(jeszcze udajesz rudą)

do hermer
10 miesięcy temu
Reply to  hermer

A ja nie” ruda” i już wiem kto to „hermer” .Zabawa trwa na Titanicu Tarnobrzeskim . Bawcie się dobrze

KAMIL
10 miesięcy temu
Reply to  do hermer

POWOLI TONIE…