Tarnobrzeg: O tym co zrobili informują w mediach społecznościowych

Od wakacji tarnobrzeska Straż Miejska jest obecna w popularnych mediach społecznościowych. Na facebookowym profilu strażnicy zamieszczają m.in. miesięczne podsumowanie przeprowadzonych działań.

Posumowanie wyszczególnia nie tylko ilość interwencji, ale również ich rodzaj. I tak w lipcu br. strażnicy miejscy przeprowadzili ( w nawiasach podsumowanie działań z czerwca br) :

 • – postępowania mandatowe – 98 ( w czerwcu br. – 144)
 • – udzielone pouczenia – 172 ( w czerwcu br. – 296)
 • – osoby legitymowane – 118 ( w czerwcu br. – 51)
 • – osoby nietrzeźwe doprowadzone do izby wytrzeźwień lub miejsca zamieszkania – 4 ( w czerwcu br. – 1)
 • – kontrole nieruchomości – 33 ( w czerwcu br. – 15)
 • – wystawione wezwania (nieprawidłowe parkowanie) – 87 ( w czerwcu br. – 405)
 • – ujawnienie usterek w infrastrukturze miasta – 26 ( w czerwcu br. – 25)
 • – ilość zgłoszeń od mieszkańców – 315 ( w czerwcu br. – 255)
 • – kontrole miejsc zakłócania porządku – 259 ( w czerwcu br. – 167)
 • – udzielenie pierwszej pomocy – 2 ( w czerwcu br. – 1)
 • – udział w akcjach i zabezpieczeniach – 5 ( w czerwcu br. – 5)
 • – kontrola handlu obwoźnego – 2 ( w czerwcu br. – 5)
 • – wspólne służby z WOPR – 20 ( w czerwcu br. – 9)
 • – wspólne patrole z KMP – 10 ( w czerwcu br. – 3)
 • – kontrole terenów szkolnych – 246 ( w czerwcu br. – 51)
 • – kontrole miejsc przebywania bezdomnych – 3 ( w czerwcu br. – 126)

MISTRZOWIE PARKOWANIA

Na swoim profilu, w ramach cyklu „Mistrzowie parkowania”, strażnicy publikują zdjęcia kierowców parkujących swoje auta w różnych miejscach, nie zawsze zgodnie z przepisami:

foto: Straż Miejska Tarnobrzeg

W TARNOBRZEGU OD 28 LAT

Straż Miejską w Tarnobrzegu utworzono uchwałą Rady Miasta, w 1991 r, „dla zapewnienia porządku i ładu” – jak czytamy w uzasadnieniu uchwały nr XIX/76/91, z dnia 29 maja 1991 r. Od 1 marca br. komendantem Straży w Tarnobrzegu został ponownie mianowany Robert Kędziora, zastępując na tym stanowisku Piotra Sawę, który pozostał w szeregach formacji.

Do zadań Straży Miejskiej w Tarnobrzegu należy w szczególności:

1. Ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych,
2. Czuwanie nad porządkiem i kontrola ruchu drogowego –  w zakresie określonym w przepisach o ruchu drogowym,
3. Współdziałanie z właściwymi podmiotami w zakresie ratowania życia i zdrowia obywateli, pomocy w usuwaniu awarii technicznych i skutków klęsk żywiołowych oraz innych miejscowych zagrożeń,
4. Zabezpieczenie miejsca przestępstwa, katastrofy lub innego podobnego zdarzenia albo miejsc zagrożonych takim zdarzeniem przed dostępem osób postronnych lub zniszczeniem śladów i dowodów do momentu przybycia właściwych służb, a także ustalenie, w miarę możliwości, świadków zdarzenia,
5. Ochrona obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej,
6. Współdziałanie z organizatorami i innymi służbami w ochronie porządku podczas zgromadzeń i imprez publicznych,
7. Doprowadzanie osób nietrzeźwych do izby wytrzeźwień lub miejsca ich zamieszania, jeżeli osoby te zachowaniem swoim dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym, znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu albo zagrażają życiu i zdrowiu innych osób,
8. Informowanie społeczności lokalnej o stanie i rodzajach zagrożeń, a także inicjowanie i uczestnictwo w działaniach mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym i współdziałanie w tym zakresie z organami państwowymi, samorządowymi i organizacjami społecznymi,
9. Konwojowanie dokumentów, przedmiotów wartościowych lub wartości pieniężnych dla potrzeb gminy.

info: Straż Miejska Tarnobrzeg, BIP

Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
złota rybka
1 rok temu

Suche statystyki, kogo to obchodzi?

Mieszkaniec
1 rok temu

Powinno tych zainteresować którzy twierdzą że nic nie robią a jak się jużjuż wysilą to tylko gonią mityczne babcie z pietruszką jak twierdzą oświeceni geniusie

John
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

A czymze ta straz miejska zasluzyla sie dla miasta i mieszkancow , przebierancy z kompleksami dostali mundury i autka i lataja po tej miescinie zerkajac z pod przyciemnianych okularow , nie oszukujmy sie i spojrz prawdzie w oczy , a nie wciskaj na sile jakaz to wspaniala i zapracowana formacja , na ich widok ludzie reaguja tylko w dwa sposoby albo smiech albo litosc , zwincie ten smieszny grajdolek i niech juz nie kombinuja z zadnymi parkingami bo uwierz ja dostane mandat , ty dostaniesz , to smieszne dzialanie nie rozwiazalo jeszcze zadnego miejskiego problemu , zamknac , oproznic ich biura i zrobic tam drugi kibel miejski , wtedy zaznamy tam choc troche przyjemnosci

sdfg
1 rok temu

czy mistrzowie parkowania zostali ukarani chociaż mandatami, jak tak to w jakiej kwocie???
Ile wynoszą wpływy z mandatów wystawione przez strazników miejskich w 2018 roku w Tarnobrezgu????

czekamy na odpowiedzi

Grzes
1 rok temu

Uwazajcie gdzie stawiacie samochody w stw na lecie z radiem. Mi polamali antene.

Goofy
1 rok temu

Nieprawidlowe parkowanie- roznica ogromna ,co oni teraz spia czy wszyscy sie nauczyli gdzie mozna parkowac,czy parkuja na platnych 😉

gość
1 rok temu

Ile to rocznie kosztuje? A jakie wpływy do budżetu miasta przynosi?

Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Ta formacja jest do likwidacji, bo nie wierzę, że koszty jakie generuje (wypłaty, ale też paliwo pojazdów, zużyty sprzęt, papier i mniejsze kwestie) jest niższy niż wpływy jakie zapewnia Straż Miejska do budżetu miasta. Zatem takie statystyki to mogą dowartościować tylko samych strażników, ewentualnie pracowników Urzędu Miasta. Dla zwykłego mieszkańca są one nijakie.
Dlatego zwracam się z apelem o udostępnienie wykazu kosztów całkowitych funkcjonowania Straży Miejskiej w Tarnobrzegu oraz przychodów, jakie rocznie osiąga miasto z tytułu nakładania przez strażników miejskich grzywien w postaci mandatów karnych – wtedy się okaże jaki jest bilans i jak się to naszemu miastu opłaca…byłoby ciekawie gdyby Redakcja Nadwisłą24.pl zwróciła się do UM o udostępnienie informacji publicznej w tym zakresie 😉

z balkonu
1 rok temu

Nie zgadzam się z takim zero-jedynko finansowym bilansem ich pracy bo na przykład interwencje u palących śmieciami czy nie sprzątających po pieskach właścicielami – bardziej niż grzywna liczy się sama interwencja i jej skutek.A takich interwencji jest potrzeba realizowania i dokumentowania.

Tarnobrzeżanin
1 rok temu
Reply to  z balkonu

Co do palących śmieciami to grzywny powinny być jak najwyższe, bo również przez takie osoby mamy w Polsce takie powietrze. Jeśli chodzi o właścicieli piesków to również nie ma usprawiedliwienia dla nich – nie chodzi tylko o kwestię sprzątania po pupilach, ale też np. puszczania psów bez kagańca i smyczy, co może stanowić zagrożenie, szczególnie dla dzieci. Oczywiście za pierwszym razem liczy się interwencja i samo edukowanie obywateli – temu służą pouczenia. Jednak jeśli dana osoba została spisana, a mimo to nadal popełnia wykroczenia, to trzeba nakładać mandaty karne i edukować w bardziej dotkliwy sposób. Pisząc o bilansie finansowym chodziło mi po prostu o spojrzenie na to z perspektywy budżetu miasta, które finansuje Straż Miejską. Skoro miasto ponosi spore koszty funkcjonowania tej formacji, to zasadnym byłoby wiedzieć w jakim stopniu się to zwraca. Na każdym kroku możemy zaobserwować wiele wykroczeń, nie tylko tych popełnianych przez zwykłych mieszkańców, ale także popełnianych przez np. kierowców firm dostawczych. Nie wspomnę już ile wykroczeń jest popełnianych nad Jeziorem Tarnobrzeskim. I zgadzam się, że interwencje są ważne. Jednak nasze miasto szczególnie bogate nie jest i skoro Straż Miejska nie zapewnia odpowiednich wpływów do budżetu miasta, to należy się zastanowić, czy nie byłoby bardziej opłacalne zdanie… Czytaj więcej »

gość
1 rok temu
Reply to  z balkonu

Nie masz racji. Tu społeczeństwo ciemne , tylko kary się boi. A z tymi karami to jakoś krucho chyba. Po co trzymać darmozjadów.Lepiej te pieniądze na katastrofalne drogi przeznaczyć . Miasta nie stać na takie fanaberie. Dużo bogatsze miasta to likwidują i jakoś nie słyszałem ,żeby ktoś taką straż potem reaktywował bo niby potrzebna.

Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  gość

To ze masz problem ze słuchem nie upoważnia Cię do pisania ze nigdzie ponownie straży nie powołano bo powołano np Zielona Góra,Łeba,Garwolin a w wielu miejscach zastanawiają się nad jej reaktywacja.To wszystko możesz znaleźć w necie wystarczy chcieć.Na siebie w administracji państwowej samorządowej to zarabiają chyba tylko Word i służby skarbowe a nie straż miejska,leśna rybacka bo te instytucje nie zostały powołane na wzór Państwowa Wytwórni Papierów Wartościowych czy WORD.Krótko mówiąc nie są maszynami do zarabiania pieniędzy,nigdy nie były i nie będą

gość
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Dopuki były gminne fotoradary to straż potrafiła z jednego i milion złotych rocznie dochodu dla gminy dać … Zdecydowanie w kraju ta formacja jest w odwrocie. Tylko ,że jakieś straże rybackie czy leśne nie są tworzone i bezpośrednio finansowane przez samorządy. A Tarnobrzega po prostu nie stać na taki luksus. Ile to rocznie kosztuje milion , dwa?

Mieszkaniec
1 rok temu

Johny niczym Kononowicz dzieli się swoimi màdrosciami nieomylnymi to oczywiste że oto ludzie reagują na nich albo śmiechem albo litością a swoim sokolim i przenikliwym wzrokiem raczy nie dostrzegać ze tylko w lipcu ponad 300 mieszkańców czy to tel.czy osobiście czy w inny sposób zwróciło się do nich o jakąś pomoc.Rocznie jest to pewnie ponad 3000.Normalnie litościwy śmiech

John
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Tok myslenia kononowicza prezentujesz , on tak mocno upiera sie ze jest dobry i potrzebny jak ty przy tych straznikach , ja w strazy miejskiej nie pracuje , ani nawet nie jestem wolontariuszem charytatywnym a tel z prosbo o pomoc w ciagu miesiaca odbieram conajmniej kilka i tylez samo ich wykonuje , w ramach zwyklego wspolzycia spolecznego , odebranie telefonu z prosba o pomoc i wykazanie takich polaczen wedlug ciebie to powod dla ktorego mamy chwalic istnienie tarnobrzeskich straznikow teksasu , zejdz na ziemie urzedniku i wez sie do roboty

gość
1 rok temu
Reply to  John

Gdzie ty teraz pracujesz maly fiacie? Oj coś chyba ściemniasz.

John
1 rok temu
Reply to  gość

W szpitalu psychiatrycznym , wiec jesli bedziesz dalej sie tak zachowywal i nie zrozumiesz ze samochody nie chodza do pracy to nie wypiszemy cie za szybko

Mieszkaniec
1 rok temu

Zupełny brak empati dla zapracowanego urzednika.Sobota/niedziela a Ty goniesz mnie do roboty.Wrzuć luz teraz jest pora na mrożoną wódeczke.Robota nie zając nie ucieknie ;);)

rwa
1 rok temu

Może by im kupić krokomierze i niech to podają na stronie Ciągle tylko się samochodami woza

obywatel
1 rok temu

Bez użyteczna formacja w Tarnobrzegu – banda darmozjadów na garnuszku mieszkańców – pojeździć samochodem to każdy potrafi a te bzdurne statystyki
niech sobie do d…. włożą .

maniek
1 rok temu

Takie suche statystyki to chłam / jak mówią pisane najlepiej się sprawdza/ , gdzie są ci stróże prawa , tylko nad jeziorem , tam najchłodniej , na osiedlach wcale ich nie widać ale wystarczy zaobserwować ich zachowanie j , jak cos się dzieje , patrzą z daleka i w nogi.Jestem w mieście praktycznie codziennie , jakoś ich nigdzie nie widać , chyba korzystają z obniżonego czasu pracy bo gorąco, a przyznał to wszystkim swoim w urzędzie WÓDZ.Dalej ich brak , podrzucane śmieci do dzikowskich śmietników , części samochodowe , opony , potem krzyk z urzędu ,że nie sortuje się śmieci , ludzie płacą przez głupotę dużą forsę za śmieci / odrzucone wcześniejsze przetargi / , podjeżdżają samochodami a potem myk jak ktoś idzie wyrzucić z mieszkania śmieci . Zgłaszane było i co DALEJ NIC a co straż miała jeździć wg zapewnień komórki odpowiedzialnej .Najlepiej na takie wpisy od straży Miejskiej wpisywać wszelkie przekłamania z nie załatwionych spraw im podległych , chyba nie maja roboty i się nudzą.

21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x