18.08 (niedziela) Dożynki w Baranowie Sandomierskim

W tym roku gospodarzem dożynek jest stolica gminy, czyli Baranów Sandomierski. Uroczystości odbędą się w niedzielę 18 sierpnia. Rozpoczną je msza święta w Kościele p.w. Ścięcia Jana Chrzciciela, a po niej korowód dożynkowy ze starostami na czele uda się na stadion lekkoatletyczny.

Pochodowi towarzyszyć będzie Gminna Orkiestra Dęta. Na miejscu odbędzie się część obrzędowa, czyli dzielenie chleba, a także prezentacja wieńców, które co roku każde sołectwo przygotowuje dla osoby szczególnie dla niego zasłużonej. Na cześć tej osoby układana jest też humorystyczna piosenka.

Ponadto wręczone zostaną odznaczenia i medale dla rolników oraz osób zasłużonych dla gminy. Po raz pierwszy ogłoszony zostanie także Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Baranów Sandomierski.

Dożynkom towarzyszyć będą także koncerty i wystawy. Przygotowano pokaz maszyn rolniczych – tych nowoczesnych, ale także zabytkowych, dawnych wozów, czy kos. Odbędzie się także pokaz historycznych zdjęć i dokumentów dawnego Baranowa Sandomierskiego przygotowany przez Towarzystwo Historyczne Ziemi Baranowskiej „Mały Wawel”. Swoje stoiska informacyjne będą też miały różne instytucje, będzie pokaz ptactwa, czy zwierząt z Rancza Alpaka.

Dla każdego uczestnika przewidziano również poczęstunek, a mali mieszkańcy będą mogli poszaleć na dmuchańcach. Odbędzie się koncert młodzieżowej grupy NEON, a potem zabawa do białego rana z zespołem Randez-Vous.

info: rd

 

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x