B. Zych, K. Paluch, K. Pitra i B. Potański kandydatami do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej

Platforma przedstawiła dzisiaj pełne listy Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. Wśród 30 kandydatów z okręgu Rzeszów – Tarnobrzeg znaleźli się Barbara Zych i Bogusław Potański z Tarnobrzega oraz Krzysztof Pitra z Siedleszczan. Z kolei partię Inicjatywa Barbary Nowackiej, na liście KO do Sejmu reprezentuje tarnobrzeżanka Katarzyna Paluch(nr 27 na liście).

Były wicestartosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra otrzymał nr 7. Barbara Zych, dyrektor Zakładu Pielęgnacyjno – Opiekuńczego Barbara Zych ma z kolei numer 10, zaś 18 miejsce na liście otrzymał obecny przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega Bogusław Potański.

Subskrybuj
Powiadom o
59 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pracownik
10 miesięcy temu

Dobry Jezu, a nasz Panie…facet że służb, pielęgniarka i piękny. Plus cudowne dziecku PiSu. Już widze jak nawioza kasy.

Sławomir
10 miesięcy temu

Pitra ty się chłopie weź w końcu do roboty , może Pilkington albo Fenix przecież tak zachwalanie, że to taka dobra praca

Wyborca
10 miesięcy temu

Potanski na sesji dwóch zdań nie potrafi sklecić a do Sejmu się pakuje

goma
10 miesięcy temu
Reply to  Wyborca

Podwyżka śmieci w mieście to jego dorobek na posła.

Basia
10 miesięcy temu
Reply to  goma

Jaka jego robota? Myślisz, że ludzie wcześniej sesji nie oglądali? Kto przeciągał w czasie przetargi na wywóz śmieci? To nie średniowiecze, że pan każe a plebs kuli głowę i się cieszy. Co zrobili wszyscy radni ówczesnej kadencji w sprawie podpisania umowy na śmieci? Co zrobili ówcześni p.o. prezydenta, przewodniczący rady? Ludzie też mają prawo na coś się nie godzić.
Nie mieszkam w Zakrzowie, ale tak po ludzku zapytam osiedle, które było olewane przez władze miasta, tak jak i Nagnajow, ma wszystko przyjmować, a inwestycje miłe dla ludzi na Sobie, Wielowsi i Mokrzyszowie. Nawet centrum, stare ulice, dostawalo po głowie na rzecz tych osiedli.
To miasto się stoczy, bo szukacie winny w innych a nie w sobie. Przecież były, a może jeszcze są działki miejskie w Machowie, to dlaczego ta przeładowania się nie udała w imię niższej ceny śmieci? Tam nikt nie mieszka, domu nie ma, no chyba że były całkiem inne plany z tymi arealami. Nie wspominam już o Ocicach.

Kopernika
10 miesięcy temu

a tymczasem sasiedzi ktorzy mają aż 4 swoich przedstawicieli w Rzadzie poszerzaja strefę ekonomiczną o 140 ha ponieważ jest duze zainteresowanie wśród inwestorów panie Bożek może u nas cos podobnego ?

Wyborca 2
10 miesięcy temu

Augustyna Kaniszewska z Furman gmina Gorzyce, czyli kto ma parcie ten prze.

Mieszkaniec
10 miesięcy temu

W tbg mieszka ciemnota i kazdy patrzy tylko na siebie nie interesuje ich miasto tylko wlasna d.pa

ciekawski
10 miesięcy temu

Znowu klęska urodzaju kandydatów i znowu marne szanse na wybór któregokolwiek. Kto układał tę listę to nie mam pojęcia aby z niespełna 100 tysięcznego rejonu walić 4 kandydatów. To było skazanie na pewną porażkę.

wilu
10 miesięcy temu

To zabawne na starostę go nie chcą, na burmistrza go nie chcą – a na posła zechcą ??? ale jaja, ale jaja. Typowy wypełniacz listy.

ciekawski
10 miesięcy temu

K.Pitry nikt kogo znam nie bierze na poważnie. Ma mocniejsze miejsce na liście niż inni, ale to wcale nie oznacza większego szacunku wyborców. Szczególnie z Tarnobrzega.

Gołyalewesoły
10 miesięcy temu
Reply to  ciekawski

Popatrz na FB jest mistrzem popularności lizusów. Tylko, że lizusi nie wiedzą, że z tego nic nie będzie. Człowiek wstawiony przez Plutę na starostę. Ile miał wtedy głosów? HE, hE he. Normalnie trudno, żeby był wybrany na radnego, ale kolesie porezygnowali, a promotor zatwierdził

Gołyalewesoły
10 miesięcy temu

Pitra zwycięży! Supermen.

Goły ale wesoły
10 miesięcy temu

Pluta i Pitra psują od lat to co mogłoby się wydarzyć pozytywnego dla nas wszystkich w powiecie tarnobrzeskim. Co oni tu mogą? NIC!!!

Wyborca
10 miesięcy temu

PO wykończyl Potanski. To kara za nie odcięcie się od Kółka guru PO i własne ambicje wykończenia innych z PO.

nowy kandydant
10 miesięcy temu

jak by Nowak startował do bym na niego głos oddał ale jak patrze na te informacje to nóż mi się w spodniach otwiera sami nie odpowiedni ludzie się wychylaja

Konferencja
10 miesięcy temu

„Banda Czworga”, czyli PiS, PO, PSL i SLD, to ludzie kompletnie bezideowi, niczym się od siebie nie różniący, myślący tylko o posadach i łapówkach. Zdecydowana większość tej bandy powinna wylądować w kryminale. Umowa „Okrągłego Stołu” była taka, że „raz rządzimy my, raz wy, raz my, raz wy.” Kto wygrywa wybory, ten dobiera się do koryta i wprowadza socjalizm. Jeśli nie przerwiemy tego błędnego koła, to będą dalej kradli i oszukiwali, tak jak do tej pory.
Dlatego 13 października przeciwstawiamy się temu układowi i głosujemy na Konfederację! Polska zasługuję na prawdziwą Prawicę, która przeciwstawi się szkodnikom z „Bandy Czworga” i wprowadzi niezbędne reformy systemowe – likwidację podatku dochodowego, zniesienie przymusu ZUS, usunięcie szkodliwych przepisów, uproszczenie prawa gospodarczego i wreszcie wprowadzenie w Polsce prawdziwej wolności gospodarczej! ..

Oszołomom mówimy NIE!
10 miesięcy temu
Reply to  Konferencja

Nawet nazwy nie potrafisz napisać w nicku i wyszła Ci konferencja 😀
Taki poziom właśnie reprezentuje cała ta Konfederacja…

rom
10 miesięcy temu

Elokwencją przypomina kandydata na prezydenta niejakiego Kolano ,pewnie zmienił formacje i nazwy nie zapamiętał.

O jej
10 miesięcy temu

Tarnobrzeska komunistyczna-czerwono-tęczowa zaraza pcha się do władzy.Panie Boże miej nas w swojej opiece.

Aster
10 miesięcy temu

Pani B. Zych to Krukurka nr.2.Te same ambicje i ten sam poziom.

Paris Hilton
10 miesięcy temu
Reply to  Aster

ja to bym zagłosowała na Banderasa

pershing
10 miesięcy temu

dlaczego Pluta się schował ? nikt go nie chce ani PIS ani PO ? Po co Bozkowi taki wicek tylko z nim kłopot i jeszcze zraża wszystkich do Prezydenta , nie ma poparcia w zadnej opcji ani w miescie – Darek po co ci taki gośc co tylko tworzy kłopoty ??!!

Anty - k
10 miesięcy temu
Reply to  pershing

🙂 w sedno. No ale albo pitra albo pluta

Zosia
10 miesięcy temu

Pluta i wszystko nic Bożek okrakiem Trzyma z Kalinka bo liczy że coś będzie z tego miał a w szczególności ci obaj liczą że Plutek dostanie stołek rządowy bo ten tarnobrzeskiego go parzy Pozalatwiali tylko stołki dla swoich Patrz MOP i inni r

Basienka
10 miesięcy temu

Jak Trzeba byc zadufanym w sobie aby startować do europarlamentu i teraz do Sejmu tylko po to aby plakat z podobizna wisiał w Sobowie i innych wsiowych osiedlach na plotach

Paris Hilton
10 miesięcy temu
Reply to  Basienka

nooooooo

Skromny.
10 miesięcy temu

Z podanych osób tylko Pani Z jest wstanie coś osiągnąć w polityce. Zero przygotowania i wiedzy ale za to wejdzie każdemu w…. i cel swój osiągnie.

Tarnobrzeżanin
10 miesięcy temu

Z pragmatycznego punktu widzenia jedynie głosy na Pana Kalinkę mają dla Tarnobrzega sens. Dlaczego? Choć fanem PiS-u nie jestem (PO również, jak i PSL, Lewicy (SLD, Razem, Wiosna), a ostatnio także zabawnego Pana Kukiza), to jednak wiadomym jest, że wybory wygra PiS (niewiadomym jest jedynie to, ile dostanie mandatów i na ile odsadzi konkurencję). Tym bardziej za pewnik można uznać, że PiS zwycięży na Podkarpaciu, gdzie wygrywał nawet wtedy gdy rządziła PO. Z list PO nawet jeśli z naszego okręgu parę głosów dostaną, to na pewno nie będą to Pan Potański, Pani Zych czy Pan Pitra, bo w innych miastach PO ma bardziej znane osobistości (jak np. Pan Poncyliusz czy Pani Butryn). Zdecydowaną większość miejsc zgarnie PiS (w wyborach w 2015 r.: PiS=12/15, PO=2/15, Kukuz=1/15), więc możemy mieć naszego przedstawiciela w Sejmie jedynie wówczas, gdy mieszkańcy Tarnobrzega zbiorą się i oddadzą na Pana Kalinkę przynajmniej te 10 000 głosów (wtedy mandat poselski na 100% pewny). I naprawdę nie jestem jakimś sympatykiem Pana Kalinki i PiSu, nie podobały mi się też jego rządy jako p.o. prezydenta (może również przez to wygrał Pan Bożek?), jednak myśląc pragmatycznie to, jeśli zagłosujemy na kandydatów z innych list, to i tak to nic nie da.… Czytaj więcej »

Olo
10 miesięcy temu

Zejdź na ziemię. Tej naszej tarnobrzeskiej dziury już nic nie uratuje. Już za późno

promyk
10 miesięcy temu
Reply to  Olo

Takie cymbały to niech skaczą w przepaść już , bo naprawdę będzie za póżno. A tu jeszcze słońce zaświeci – dla mądrzejszych!!

Olo
10 miesięcy temu
Reply to  promyk

Grzeczniej hamie bez kultury

Kwadratura koła
10 miesięcy temu

Niby to co piszesz ma sens i może nawet oddałbym głos na KK w wyborach do sejmu (głosowałem na niego na prezydenta TBG), gdyby nie byłoby to jednoznaczne z oddaniem głosu na pis w ujęciu krajowym. Tego nigdy nie zrobię, więc pan KK będzie się musiał obejść bez mojego głosu.

promyk
10 miesięcy temu

Bez takich „filozofów tęczowych” to PiS-owi będzie lżej.

Kwadratura koła
10 miesięcy temu
Reply to  promyk

No i się odezwał typowy wyborca pisu – jak ktoś przeciw pis, to od razu komunista, lewak albo tęczowy. Lecz się człowieku. Jedyne, co mam z tęczy to tęczówki w oczach.

promyk
10 miesięcy temu

Odkryłem typowego tęczowego lewaka bo o sobie i koleżkach nic nie wie ale pisowca, jego plany – poznaje na ślepo i opisuje jak encyklopedia tylko że wrednie kłamie.

miękki
10 miesięcy temu

promyk: gość ma rację. Nasza ordynacja jest parszywa i powoduje tak naprawdę w pierwszej kolejności głos na listę-partię. Ordynacja większościowa była by dużo bardziej uczciwa i wtedy nikt nie miałby moralnych oporów by móc oddać głos na K.Kalinkę. PiS miał możliwość zmiany ordynacji ale nie zmienił na uczciwszą bo mu na tym nie zależało.

stal
10 miesięcy temu

Ty miękki też masz „rację” ale ordynację PO też mogło zmienić(8 lat) ale lepiej teraz strzelać do PiS-u . PiS w odpowiednim czasie to zrobi ale to jeszcze nie ten czas.

waga
10 miesięcy temu

a w ujęciu krajowym to ty nie jesteś nawet mikronem procenta

Kwadratura koła
10 miesięcy temu
Reply to  waga

Być może, ale w życiu nie zagłosuję na pis w wyborach krajowych i już. Poza tym, twój argument jest taki sam jak: „nie idę na wybory, bo mój głos nic nie znaczy”. Do ewentualnego zwycięstwa pisu nie przyczynię się nawet moim „mikronem procenta” (chociaż mikron to miara długości – inaczej mikrometr).

waga
10 miesięcy temu

Trzymaj się treści napisanej i nie dodaj nowych zmyślonych wątków, „nie idę na wybory, bo mój głos nic nie znaczy”- to twoja chora wyobrażnia a nie mój argument . Ja tylko powtórzę że twój(nie mój, bo ja głosować będę) głos akurat w skali kraju- nic nie znaczy. Jak ci to trudno zrozumieć to poproś babcię to ci wytłumaczy.

Kwadratura koła
10 miesięcy temu

@waga – strasznie jesteś agresywny. Napisałeś, że w ujęciu krajowym mój (pojedynczy) głos nic nie znaczy (i w domyśle, że nie ma znaczenia na kogo zagłosuję). Na tym samym założeniu opierają się ludzie, którzy nie idą na wybory (bo mówią, że ich pojedynczy głos nic nie znaczy). Podobieństwo argumentów jest więc uderzające i moja wyobraźnia (raczej całkiem zdrowa) nie ma tu nic do rzeczy. Uważam, że obowiązkiem każdego jest oddać głos w wyborach.
Nie wiem też dlaczego uważasz, że Twój głos w skali kraju znaczy więcej niż mój. Ja też na pewno pójdę zagłosować, tyle, że na 100% nie na pis. Ze zrozumieniem pisanego to chyba jednak nie ja tu mam problemy.
A ten tekst o babci to już nie wiem jak interpretować…. moje dawno nie żyją, a ja myślę samodzielnie.

domysł
10 miesięcy temu

Twoja „inteligencja i myślenie samodzielne” jest aż nadto widoczne i upodabnia się pospolitego tumana . Ubolewam że nie posiadasz już babci.

Kwadratura koła
10 miesięcy temu

@domysł – idź przeczytaj jakąś książkę (albo ze 30) to może podłapiesz trochę języka polskiego. Może potem uda Ci się wyrazić składnie to co Ci się tam pod kopułą kotłuje. Tego tumana, to powinieneś sobie do nicku przenieść.

xxx
10 miesięcy temu

Dalej nic nie pojąłeś . Tuman – rady daruj sobie.

Dziura
10 miesięcy temu

Cała prawda, ale Tarnobrzeg tego nie zrozumie, bo nigdy do tej pory nie rozumiał. Dziura Dziura Dziura

Mania
10 miesięcy temu

Skromny święta racja. Pani Z załatwi co trzeba włażąc w d..komu trzeba. I nie wiem czy to jeszcze pielegniarka, środowisko raczej się odżegnuje

małozarabiający
10 miesięcy temu

Mapa zarobków. GUS o przeciętnych zarobkach w największych miastach. Statycznie najmniej zarabia się w Grudziądzu, Piotrkowie Trybunalskim i Tarnobrzegu.
http://samorzad.pap.pl/depesze/wiadomosci_centralne/192847/Mapa-zarobkow–GUS-o-przecietnych-zarobkach-w-najwiekszych-miastach

anon
10 miesięcy temu

trzeba wykurzyc pisiorów z sejmu i nie głosiwac na nich bo to najgorszy rząd i partia kłamia kradna przekręty robia sami nie wiedza co gadaja zniszczyli zadłużyli kraj śmieszni sa swinie

mózg
10 miesięcy temu
Reply to  anon

Twój poziom IQ nie pozwala na polemikę. Hańbisz ludzką inteligencję.

tentgo
10 miesięcy temu

To znany numer – dajmy na listę kilku z tej samej miejscowości to się głosy rozdrobnia i żaden nie wejdzie. Wydudkali ich

eco
10 miesięcy temu

W Tarnobrzegu zawsze wygrywają czerwoni, więc ta czwórka ma spore szanse.

Kandydaci do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej
10 miesięcy temu

My się zimy nie boimy!

upadek Tarnobrzega
10 miesięcy temu

W 100% popieram Tarnobrzeżanina. Mamy ostatnią szansę na swojego posła.Przy takiej ilości chętnych -jest tylko jeden kandydat który ma szanse ,jeżeli chcesz aby Twój głos coś znaczył-włącz myślenie

Dylemat
10 miesięcy temu

Tylko trzeba przemyśleć czy warto „ratować” Tbg przed upadkiem kosztem całego kraju….

nurek
10 miesięcy temu
Reply to  Dylemat

Psychiatrę odwiedż bo idziesz na dno.

Dylemat
10 miesięcy temu
Reply to  nurek

Poziom kultury i zawartość merytoryczna twego wpisu mnie powala 😀

Gość
10 miesięcy temu

Porażka większości celne komentarze CBŚ piguła kitka brzuch

59
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x