Szkolenia żeglarskie na Mazurach – poczuj prawdziwy smak żeglarstwa!

Często się zdarza, że ktoś po wejściu na pokład i kilku dniach spędzonych w gronie pasjonatów żeglarstwa też łapie tego bakcyla. Wtedy pojawia się marzenie zdobycia odpowiednich uprawnień, aby pływać samodzielnie jachtem. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Wystarczy tylko wybrać dobrych nauczycieli. Szkolenia żeglarskie na Mazurach organizowane przez Szkołę Żeglarstwa PuntoVita pozwolą nie tylko poznać smak prawdziwego żeglarstwa, ale również perfekcyjnie przygotują do uzyskania patentu żeglarskiego!

Krok po kroku do bycia prawdziwym żeglarzem

Nowi adepci żeglarstwa czasami myślą, że trzeba pół życia spędzić pod żaglami, aby zdobyć uprawnienia na pływanie jachtem bądź motorówką. Nic bardziej mylnego. W końcu każdy kiedyś zaczyna swoją przygodę z jachtingiem, a najczęściej ma to miejsce podczas rejsu lub obozu żeglarskiego w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. To jest ten pierwszy krok, który zazwyczaj rozbudza pragnienie pływania po wodach śródlądowych (a później często też morskich). Drugim krokiem okazuje się zaś uzyskanie odpowiednich patentów.

Oczywiście nie od razu zostaje się kapitanem jachtowym, ale już żeglarzem jachtowym może zostać praktycznie każdy. Nie trzeba sugerować się wiekiem czy płcią, a i doświadczenie nabywa się podczas kolejnych rejsów. Jeżeli pokocha się żeglowanie, to wystarczy ta pasja oraz trochę wiedzy, aby zdobyć pierwszy patent żeglarski. A jest to konieczne, aby żeglować samodzielnie jachtem po Mazurach, o ile jego kadłub ma więcej niż 7,5 metra długości.

Od szkolenia do egzaminu

Nic tak dobrze nie przygotuje do prowadzenia jachtów żaglowych, jak doskonale opracowane szkolenia żeglarskie na Mazurach, łączące wiedzę teoretyczną z zadaniami praktycznymi. Dlatego warto wybrać się na rejs szkoleniowy, aby nauczyć się podstawowych prac bosmańskich czy wykonywania manewrów jachtem. Jednocześnie można dowiedzieć się wielu niezbędnych informacji z zakresu przepisów żeglugowych, meteorologii, ratownictwa, a także posiąść wiedzę na temat wyposażenia i obsługi jachtów żaglowych.

Pierwszy raz na pokładzie? Nieważne. Wystarczy zdobycie rzetelnej wiedzy i doskonalenie swoich umiejętności praktycznych pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów, a egzamin okaże się formalnością. Przebywanie wśród pasjonatów żeglarstwa oraz mazurski klimat na pewno okaże się nieocenioną pomocą w szybszym przyswojeniu wiedzy. Co ważne, szkolenie żeglarskie w formie rejsu łączy w sobie przyjemne z pożytecznym. Przecież zawsze jest czas na chwilę oddechu, wspólne śpiewanie szant w portowej tawernie czy przy ognisku niedaleko uroczej przystani.

Źródło: https://lider-zeglarstwa.pl/k/kursy-zeglarskie/

Artykuł sponsorowany

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content