Bogusław Potański rezygnuje z kandydowania do Sejmu. Na znak sprzeciwu

Bogusław Potański zrezygnował z kandydowania do Sejmu w wyborach w 2019 z listy Koalicji Obywatelskiej.

– Przyczyną mojej rezygnacji był brak współpracy pomiędzy regionem a strukturami powiatu grodzkiego, nie reagowanie na nasze prośby – kontynuuje B. Potański. – Po uzgodnieniu i zaakceptowaniu kandydatur, nieoczekiwanie na liście znajduje się osoba, która wchodzi tzw. „tylnymi drzwiami” na listy.  Z tego też powodu wyraziłem swoje niezadowolenie i zrezygnowałem z kandydowania – dodaje.

Jak wyjaśnia w rozmowie z NW24.pl B. Potański, o dodatkowej osobie na liście z powiatu tarnobrzeskiego dowiedział się dopiero po ogłoszeniu list.

– O tym, że dokonali takiego manewru dowiedziałem się po ogłoszeniu list, czyli w poniedziałek popołudniu. W maju rozmawialiśmy z przewodniczącym Gawlikiem na temat ewentualnych kandydatur, informowaliśmy o tym, kto będzie kandydował z powiatu – tłumaczy B. Potański. – Były to następujące kandydatury: pan Dariusz Bukowski jako kandydat do Senatu, pan Krzysztof Pitra jako kandydat do Sejmu, ja jako kandydat do Sejmu, pani Katarzyna Paluch z Inicjatywy Barbary Nowackiej do Sejmu. Później do tych trzech kandydatur do Sejmu doszła jeszcze pani Augustyna Kaniszewska z Gorzyc. To są te osoby, które pierwotnie powinny startować i być umiejscowione na listach – dodaje.

************************************************************************************************

Przypomnijmy, w ogłoszonej w poniedziałek liście Koalicji Obywatelskiej do Sejmu,wWśród 30 kandydatów z okręgu Rzeszów – Tarnobrzeg znaleźli się Barbara Zych (nr 10) i Bogusław Potański (nr 18) z Tarnobrzega oraz Krzysztof Pitra z Siedleszczan (nr 7). Z kolei partię Inicjatywa Barbary Nowackiej, na liście KO do Sejmu reprezentuje tarnobrzeżanka Katarzyna Paluch (nr 27 na liście)

Subskrybuj
Powiadom o
47 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
helena
1 rok temu

W tej sytuacji Bożek masz jedyną i niepowtarzalną okazję zachować się przyzwoicie. Poprzyj oficjalnie Kamila Kalinkę, dla dobra tego upadłego miasta!

upadek Tarnobrzega
1 rok temu
Reply to  helena

Popieram,chociaż tyle powinien zrobić dla miasta,skoro sam tylko”uświetnia”
imprezy i podróżuje.
TARNOBRZEGU! Obudź się i ZACZNIJ MYŚLEĆ

Tutturu
1 rok temu

Albo ABC cię odwiedzi?

as
1 rok temu

Boguś ma rację, miasto powinno mieć wsparcie, a nie ma – dlatego najlepszym kandydatem jest jednen gość, trzeba mu dać kredyt zaufania, nie możemy byc non stop na nie – bo miasto upada – lepeij mieć jednego nawet z przeciwnej opcji ale swojego, bo musi pomóc

wilu
1 rok temu

Pan Szanowny poczytał komentarze po ostatnich występach i wymiękł !

Zatroskany
1 rok temu

Teraz wszyscy grajmy na 1 kandydata z PiS! Jedynie PiS ma szansę wprowadzić posła z naszej ziemi ! Oby tej szansy nie zmarnować!!!

Tylko nie to
1 rok temu

Uspokujcoe się Pisiory Kto was uczył tego hejtu. BO KALINKE NA PEWNO. NA NOWOGRODZKIEJ. Bożek jak was poprze oficjalnie to będzie miał referendum Skąd to przekonanie że PiS złapie 15 posłów i będzie to Kalinka Przed wyborami na prezydenta też tak miało być Trochę pokory a nie walenie na oślep. KALINKA NIE LUBI LUDZI I MAM GDZIEŚ TE JEGO PRZECHWALANKI O TYM JAK KOCHA MIASTO.

upadek Tarnobrzega
1 rok temu
Reply to  Tylko nie to

I to jest przykład HEJTU i MOWY NIENAWIŚCI

Pracownik
1 rok temu

Gdzie Ty tu hejt widzisz i mowę nienawiści to nie wiem.

orzeł
1 rok temu

zorientował się że się nie nadaje, chociaż na wiejskiej podobnych orłów nie brakuje

krokiet
1 rok temu

we własnych szeregach PO nie potrafi funkcjonować, a co dopiero mówić o sejmie… jedyną REALNĄ szansą pozostaje Kalinka!

Pracownik
1 rok temu

Kalinka? Poseł w ostatnich ławach i parweniusz. Na pewno tyle pozalatwia że ehhh, aby hodować Bożka o ile temu nie przywalą za Kosakowskiego.

Magura
1 rok temu

Widać jak marne ma poważanie i jak się liczą z jego głosem. A i tak szans nie miał, bo i Tarnobrzeżanie odbierają go podobnie. Może czas zejść na ziemię.A Kalinka orzeł wyląduje tak samo jak w wyborach prezydenckich.

viola
1 rok temu

Potanski przynajmniej umiał się zachować i powalczyć o swoje , tylko co z tego wynika ?? Nikt przyzwoity nie zagłosuje na KK a to znaczy ze na kogo mamy głosować ?? I tak się daliśmy załatwić po raz kolejny .
My.

prefekt
1 rok temu
Reply to  viola

Na Kamila zagłosuje każdy, kto jest w stanie prawidłowo użyć szarych komórek. Głosowanie na innego kandydata będzie objawem pogardy i nienawiści do własnego miasta, bo pozostali lokalni kandydaci najmniejszych szans nie mają na to by reprezentować nasze miasto w sejmie. Albo Kalinka albo nikt.

Kazimierz
1 rok temu
Reply to  prefekt

O słowie demokracja słyszał? Ja na niego nie zagłosuję, bo bym wsparł listy PiS, a poza tym to zwykły karierowicz i będzie siedział w tylnych ławach i nic nie załatwi, jak Pluta kiedyś, w czym masz potwierdzenie jak rządzi miastem, brud, smród kiła i mogiła. Poza tym co, on Bożkowi na jego konto będzie pomagał? Chyba kpisz. Jeszcze tej rodziny nie znasz…

upadek Tarnobrzega
1 rok temu
Reply to  prefekt

To fakt,niezależnie od przekonań-prawda jest jedna-Kalinka,albo miasto bez posła. Zdecydujcie czy liczy się Tbg, czy nasze subiektywne opinie?

Lusia
1 rok temu

Każdy byle nie Kalinka.I proszę nam tu nie imputować że mamy nie po kolei w głowach. Kalinka nigdy i tyle. Za dużo sobie nagrabił i za uszami ma tyle że mieszkańcy juz mu nie zaufaja. Wymyślanie że ktoś kto nie zagłosuje na Kalinke nie potrafi używać szarych komórek świadczy o pogardzie dla mieszkańców. i związane to jest z rządzącą partia która wmówiła maluczkim że są mesjaszami i zbawcami kraju i każdego Polaka.
Ja się nie poddaje takiej narracji a jestem uczciwym Polakiem od zawsze. Niech w końcu kalinka i jego giermkowie to zrozumią i nie epatują nas swoja ideologią.

mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  Lusia

Kto używa takiej argumentacji „Kalinka nigdy i tyle. Za dużo sobie nagrabił i za uszami ma tyle że mieszkańcy juz mu nie zaufaja”. NIE potrafi używać szarych komórek BO ICH POPROSTU NIE MA.

adi
1 rok temu

A co bedzie jeżeli PiS przegra wybory , ostatnio afera jedna za drugą i oddacie głosy na Kalinke ?

Zwolennik
1 rok temu
Reply to  adi

wygrają za duza przewaga i 500 plus a mówi się ze jeszcze jakieś asy w rekawie ma prezes mowił tym w Stalowej Woli

niggas
1 rok temu

hahaha na cudowne dziecko partii promującej maminsynków katechetek Sagatowskiej oddać głos 😀

to już na dyrektorskim stolcu nie wystarczy mu nic nie robienie ?

peszko
1 rok temu
Reply to  niggas

tak formułować opinie musi tylko ćwok

Sauron
1 rok temu

Co tu dużo mówić, facet z jajami i basta odważna decyzja.

Tbg
1 rok temu

Z listy nazwisk wychodzi, że p. Potański wkurzył się o obecność na listach p. B.Zych. Czy kogoś przeoczyłem?

bartek
1 rok temu

viola i ta cała pełowska zasrana inteligencja to są przyzwoici,a ta większość która na nich nie głosuje to są nieprzyzwoici to pogarda dla tych ludzi.ja jestem nieprzyzwoity i głosuję na Kalinkę bo mi się tak podoba.

Gość
1 rok temu

Wielki murz stawu,Kalinka te wiekszy murzrz stawów.

Gość
1 rok temu

Ani on ani ona ani nikt z tej i tamtej komandy Tbg nie dostanie się do sejmu chyba że z wycieczką szkolną

Zuzu
1 rok temu

Panie przewodniczący dobra decyzja, po ludzku szkoda Pana do takiego bagna. Dużo Pan robi dla ludzi tu na miejscu, tylko nie wychyla Pan piersi po ordery jak inni karierowicze. Niektórzy Pana jeszcze nie znają i beczą jak stado baranów, a wystarczy oglądnąć sesję z sprawozdaniem z działalności osiedli, czy zgłosić się do Pana z realnym problemem. Widać ujadać jest łatwiej niż sprawdzić.

szade
1 rok temu
Reply to  Zuzu

No tak zwłaszcza na sesjach daje popis takiej elokwencji, inteligencji,kompetencji i życzliwości że naprawdę szkoda chłopa do sejmu, niech siedzi na wsi i nigdzie nie pokazuje tych walorów.

Markiz
1 rok temu

Fajne jest, to KO.
Takie nie za poważne.

Sauron
1 rok temu

Szade łyknakes maści hejtu, czy nie wiedzy,? Byłeś na tej wsi jak ją nazywasz?
Przyjdź popatrz! Nie pluj błotem. Posiedz poznaj ludzi! A jak Ci się nie spodoba to odejdź w niepamięć!

szade
1 rok temu
Reply to  Sauron

Łykaj co chcesz ale zanim wyślesz swojego posta (inteligentnego jak twój idol )to go poczytaj ,bo tu niema sensu . „Posiedz poznaj ludzi! A jak Ci się nie spodoba to odejdź w niepamięć!”

mieszkaniec
1 rok temu

Żaden z nich!….Ani z jednej, ani z drugiej strony…

owen
1 rok temu

No to się gościu wkurzył, że mu wepchnęli tylnymi drzwiami wszędobylską pania basię z wielkim apetytem na karierę.

mieszaniec
1 rok temu

Nie no szacun, z Pana poparciem społecznym zrezygnować ze startu do sejmu w ostatniej chwili to bardzo odważna decyzja. W poprzednich wyborach otrzymał Pan prawie 400 głosów ( kasy trzyczyli prawie całą ulicą któtra poszła głosować na Pana. Szacun!

Sauron
1 rok temu

Szado Ty jesteś moim idolem! Tego żaden hejt nie zmieni! No chyba ze znajdzie się ktoś kto przeskoczy Twój intelekt.

Sauron
1 rok temu

Pszepraszam szade…

szade
1 rok temu
Reply to  Sauron

no cóż pokazałeś wszystko – ale patrzeć trzeba nisko.

Basia
1 rok temu
Reply to  szade

Dobrze, że wiem gdzie szade Twój wzrok pada. Ostatnio ta część ciała jest bardzo popularna.

łopata
1 rok temu
Reply to  Basia

Tak głupi jesteś i udajesz Basię.Chodziło nie o część ciała tylko poziom IQ.

ogr
1 rok temu

O jej znowu Gorzyce!!Jeszcze Wrzaw i Sokolnik brakuje,,,fiu,fiu Klasa polityczna…

Ewa
1 rok temu

W tarnobrzeskim szkołach masakra Trwają przeprobaczki i remonty Warszawa rolniku połowa sal nie wyremontowana to samo szkoła specjalna W podstawówka sale nieprzygotowane nie ma czym i nie ma kto przewozic sprzętów z likwidowanych gimnazjów BRAWO REFORMA PISu

Bałwan nie Ewa
1 rok temu
Reply to  Ewa

Pisać nie umiesz z czytaniem pewno też kłopoty to i o reformie wiesz mało. Bo to samorząd robi reformy i przeprowadzki takie jakie sobie zaplanował.

ela
1 rok temu

Taaaa zaplanował Na stronie Sp10 dyrektor prosi rodziców o pomoc w przewozeniu i noszeniu sprzętów z gimnazjum nr 3 d dziesiątki Znawcca reformy się znalazł balwan

Duda
1 rok temu

PiS to przeżytek, wyciągają z Waszych kieszeń na 500plus i inne zasiłki,mowiliscie o godnym życiu Polaków, że będą wracać z emigracji statkami i samolotami. ŚMIEJĄ SIĘ Z WAS DRODZY WYBORCY JAK NIKOS DYZMA POJDZIECIE ZNÓW ZAGŁOSOWAĆ NA PIS ……

ten sam Bałwan
1 rok temu
Reply to  Duda

Jaki umysł taka treść -weś się nie wydurniaj!! A przecież na więcej cię nie stać palancie.

47
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x