Tarnobrzeg: Ukradli alkohol o wartości prawie 800 zł. Policja nie zdążyła odzyskać całego łupu

Tarnobrzescy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców województwa śląskiego, którzy dwukrotnie w jednym markecie spożywczym ukradli alkohol. Łupem sprawców padło 8 butelek brandy i whisky o wartości prawie 800 zł.

W sobotę, pracownik jednego z supermarketów w Tarnobrzegu, poinformował policjantów o tym, że ze sklepu skradziono alkohol o wartości prawie 800 zł. Zgłaszający dodał, że kradzieży dopuścili się dwaj mężczyźni, którzy sklep odwiedzili dwukrotnie, a całe zajście zarejestrowała kamera sklepowego monitoringu. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie udał się policyjny patrol. Funkcjonariusze zapoznali się z rysopisami mężczyzn i rozpoczęli ich poszukiwania.

Analiza monitoringu wykazała, że męski „duet”, jednego dnia pojawił w supermarkecie dwukrotnie. Za każdym razem mężczyźni kradli alkohol. Ich łupem padły brandy i whisky o łącznej wartości prawie 800 zł.

Policjanci patrolując ulice Tarnobrzega, zauważyli przed jednym z pubów dwóch mężczyzn, jeden z nich pił piwo. Funkcjonariusze zatrzymali obu mężczyzn. Okazało się, że są oni mieszkańcami województwa śląskiego, w wieku 29 i 33 lat. Obaj byli pijani. Badanie alkomatem wykazało u 29-latka – 2,97 promila alkoholu w organizmie, starszy mężczyzna miał 2,63 promila alkoholu w organizmie.

Sprawcy kradzieży trafili do policyjnej izby zatrzymań. Policjanci przeszukali pokój, w którym zatrzymali się mężczyźni, tam odzyskali część skradzionego mienia.

Mieszkańcy województwa śląskiego wkrótce zostaną przesłuchani, policjanci przedstawią im zarzut kradzieży. Za popełniony czyn grozi im kara pozbawienia wolności do 3 miesięcy do lat 5.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
x
2 lat temu

Oddajcie Lwów, weźcie sobie ślask.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content