OBWIESZCZENIE: Prezydent ogłasza mobilizację tarnobrzeżan

W niedzielę 1 września 2019 r. o godzinie 4.45 na cmentarzu wojennym w Tarnobrzegu (ul. Targowa), odbędą się uroczystości związane z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej. W uroczystościach weźmie udział Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Zaproszenie skierowano także do tarnobrzeskich kombatantów oraz Strzelców z Jednostki Strzeleckiej 2002 Tarnobrzeg im. Oddziału Partyzanckiego AK „Jędrusie”.

Z kolei o 11.00 w klasztoru oo. Dominikanów w Tarnobrzegu, odbędzie się msza święta o pokój i za ofiary II wojny światowej w 80. rocznicę jej wybuchu, którą celebrował będzie przeor klasztoru Karol Wielgosz.

Również 1 września w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega zostanie otwarta wystawa czasowa pt. „Tarnobrzeski wrzesień 1939”, która nawiązuje do przypadającej w tym roku 80. rocznicy napaści Niemiec na Polskę. Otwarcie wystawy nastąpi o godz. 16.00 w Zamku Tarnowskich w Dzikowie. Wystawa czynna od 3 września do 15 grudnia 2019 r.

O godzinie 17.00 odbędzie się śpiewanie pieśni żołnierskich. Jest to inicjatywa Klubu Gazety Polskiej. Początek o 17.00 na Placu Surowieckiego, obok pomnik majora Hieronima Dekutowskiego.

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Radek
2 lat temu

Dzień Dobry,
Czy istnieje możliwość hołdu ofiar bombardowania Tarnobrzega 2 września 1939 roku pod pomnikiem (pomnik na ul. Sienkiewicza). Być może jest jeszcze szansa, aby dodać ten punkt do obchodów tej uroczystości (wydaje mi się, że dość ważna z perspektywy historii miasta).

P.s. cmentarz nie jest „wojskowy” tylko „wojenny”- być może niewielka różnica w zapisie, ale dość ważna z punktu widzenia prawdy historycznej i nomenklatury.
Pozdrawiam

Tarnobrzeżanin
2 lat temu

Panie Darku,
proszę o mobilizację SIEBIE i pracowników UM do rzetelnej pracy na rzecz miasta i pozyskiwania środków na inwestycje, których musimy zazdrościć sąsiednim miastom.
Już niedługo minie rok Pana prezydentury i jakie ma Pan osiągnięcia? Proszę choć kilka wymienić. Oprócz spraw rutynowych, które miałyby miejsce niezależnie od tego, kto byłby prezydentem, to ja żadnych Pana sukcesów nie dostrzegam do tej pory.
Radzę więc sobie wziąć do serca słowa zwykłego obywatela tego miasta, bo w końcu mieszkańcy się zmobilizują – ale do referendum w sprawie odwołania Pana z urzędu!
P.S. I proszę nie mówić o oszczędnościach i konieczności wyjścia z długów, jakoś pensję pobiera Pan w 100%! Poza tym właśnie rolą prezydenta jest tak zarządzać miastem, żeby nie tylko nie zadłużać go, ale także powodować napływ inwestycji. Pana kadencja do tej pory to tylko szeroki uśmiech na wszystkich uroczystościach, wydarzeniach i happeningach lokalnych – to chyba trochę za mało (przynajmniej moim zdaniem).

Maciek
2 lat temu

Popieram. Polscy Bohaterowie nie walczyli o piękne przemowy, uroczystości i obchody, tylko o suwerenność i rozwój Polski oraz wolność i dobrobyt Polaków.

Wasyl
2 lat temu

Przecież Dulkiewicz i powiązane z nią ugrupowania mają na wesoło obchodzić rocznicę II wojny światowej . Przecież nasza władza też chyba jest z tego samego ugrupowania i dziwne, że chce w inny sposób uczcić bohaterów i poległych w walkach z okupantem . Chwała rajcom za te obchody rocznicowe.

Irek
2 lat temu

A można przybyć na mobilizację na koniu ?

Olek
2 lat temu

Znowu okazja do przemówień uśmiechów uścisków dłoni W to mi graj to lubimy wiec mobilizację ogłaszamy

Marian
2 lat temu

O 4:45? A co takiego wydarzyło się w TARNOBRZEGU o 4:45?
Już widzę te tłumy składające kwiaty…
Panie Bożek, nie rób Pan cyrku! Śpiewanie pieśni?! Czyli świętowanie wybuchu wojny?! Zawsze myślałem, że powinniśmy takie wydarzenia upamiętniać, a nie świętować! Ale jak widać wraz z nowym prezydentem nowe standardy…

Imprezowicz
2 lat temu

Zachęcam wracających z imprezy w „Wakacyjnej przystani” o stawiennictwo w miejscu mobilizacji, bo to przecież po drodze 🙂

Częsty bywalec urzędu
2 lat temu

Re: proszę o mobilizację SIEBIE i pracowników UM do rzetelnej pracy na rzecz miasta i pozyskiwania środków na inwestycje, których musimy zazdrościć sąsiednim miastom.
Jako osoba bywająca często w urzędzie proszę aby odróżniać urzędników od zatrudnionych „ludzi prezydenta”. Urzędnicy pracują, często za dwie trzy osoby,doszkalają się,są mili i uprzejmi dla petentów. Jednak są zastraszeni bo nie maja pleców , często musza wykonywać polecenia prezydenta sprzeczne z prawem, wykonuja polecenia i nie maja nic do gadania, nie otrzymują premii. Zatrudnieni „ludzie prezydenta” nic nie robią cały dzień, wychodzą kiedy chcą, nie udzielą żadnej informacji bo wiedzieć nic nie musza a w nagrodę dostają za to podziękowanie w postaci premii. To że petent jest żle obsłużony lub wogóle to wina prezydenta, który pozwolił takim osobom pracować, niekompetentnym, leniwym ale mającym wpływ na wyniki wyborów. Proszę do jednego worka ich nie wrzucać!!!!

Do bywalca
2 lat temu

Do stałego bywała
Jak słusznie zauważyłeś w ur, rdzie dobrze się maja ludzie prezydenta Do takich ludzi należy biuro prawne. Arystokracja w urzędzie Niech Bożek posłucha ludu CO Mowina temat jego ludzi.
Ale zaraz będzie że to hejt a nie uwagi do stulu i merytoryki sprawowania władzy Nawet to trzeba umieć rozróżnić

Odezwa
2 lat temu

PREZYDENT TAKIM ZAPROSZENIEM(obwieszczeniem) KOMPROMITUJE MIASTO ,URZĄD I MIESZKAŃCÓW. OCZEKUJEMY DYMISJI ALBO MUSIMY ZORGANIZOWAĆ TO REFERENDUM. BO JUŻ KOLEJNA HAŃBA NA NASZE MIASTO SPAŚĆ NIE MOŻE MIESZKAŃCY

Historyk
2 lat temu

Pytanie Czy nasz prezydent Bożek jest z wykształcenia historykiem
Jeżeli tak to jakim cudem na obwieszczenie jest mowa o cmentarzu Wojskowym Proszę zwrócić uwagę że to jest oficjalne obwieszczenie władzy samorządowej A portal nadwisla24 24 pisze o wojennym Poprawia prezydenta bo pojawił się Wstyd.
Oj ludzie wybraliśmy historyka który ie odróżnia wojska od wojny.

helena
2 lat temu
Reply to  Historyk

Ano właśnie. Do tej pory można było myśleć, że przynajmniej nauczycielem był w miarę kumatym. A wyszło, że jest łajzą na wszystkich frontach.

Zmobilizowany
2 lat temu

A ja się czuję zmobilizowany do totalnej krytyki Pana prezydenta Kto to wymyśli i podał z błędami nazwy cmentarza i do mieszkańców Co to za mobilizacja Kto został zmobilizować czy od niemowlaka po seniora
Ręce opadły.

mobilizacja nad ranem
2 lat temu

To jak rozumie prezydent bedzie o 4 rana na cmentarzy wojskowym w Tarnobrzegu. A gdzie ten wojskowy cmentarz można wiedzieć.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content