Siarka Tarnobrzeg – Chełmianka Chełm 4:1! Kolejny hat – trick Krzysztofa Ropskiego! (fotoreportaż oraz video HD)

Czwarte w sezonie zwycięstwo odniosła Siarka Tarnobrzeg, która w meczu 5 kolejki III ligi w grupie 4 pokonała Chełmiankę Chełm 4:1. Trzy bramki w tym spotkaniu strzelił Krzysztof Ropski, dla którego to drugi hat-trick w tym sezonie. Po tym spotkaniu napastnik Siarki ma już 10 bramek na koncie!.

Od samego początku wczorajszego spotkania gospodarze ruszyli do ataku i już w 14 minucie cieszyli się z prowadzenia. Z rzutu rożnego doskonale dośrodkował Mateusz Janeczko a pewnym strzałem głową pokonał bramkarza gości Krzysztof Ropski. W 23 minucie Hieronim Zoch uprzedził Volodymira Hladkyego do którego próbował zagrać piłkę Rafał Dobrzyński. Dwie minuty później goście mogli wyrównać. Paweł Wolski dobrze zagrał w polu karnym Siarki do Macieja Kwaśniewskiego, który nieznacznie chybił metr obok prawego słupka bramki Zocha.

Chełmianka nie rezygnowała, ale golkiper Siarki broni bardzo pewnie. Najpierw w 31 minucie uderzenie z dystansu Patryka Czułowskiego i trzy minuty później Pawła Wolskiego, którego uruchomił Przemysław Kwiatkowski. W 37 minucie miejscowi odpowiadają bardzo nieudaną próbą strzału zza pola karnego w wykonaniu Pawła Mroza.

W 43 minucie gracze z Chełma sygnalizują zagranie piłki ręką przez jednego z defensorów Siarki po tym jak Volodymyr Hladkyy próbował uwolnić się spod jego opieki w momencie otrzymania prostopadłego zagrania od Macieja Kraśniewskiego. Sędzia nie dopatrzył się w tej sytuacji złamania przepisów gry. Do zakończenia pierwszej odsłony zawodów goście ambitnie dążyli do odrobienia strat, ale wyraźnie brakowało im spokoju i precyzji w konstruowaniu akcji, aby tego dokonać.

II POŁOWA

Drugą część meczu znów mocno rozpoczęli gospodarze. W 47 minucie Krzysztof Ropski uderza piłkę głową po rzucie rożnym, ale ta choć skozłowała przed bramką pada łupem Cezarego Osucha. Minutę później Paweł Mróz zbyt lekko zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Mateusza Janeczki i strzał tego ostatniego zdołał zablokować obrońca gości.

Kiedy wydawało się, że bramka dla rozpędzającej się Siarki pozostaje jedynie kwestią czasu, już chwilę później Chełmianka wyrównała. Szybki kontratak w wykonaniu tego zespołu zakończył się zagraniem piłki od Hladkyego do Wolskiego, który pewnym, mocnym strzałem nie dał żadnych szans na skuteczną interwencję Hieronimowi Zochowi.

W 52 minucie golkiper Siarki ratuje swą drużynę przed stratą drugiego gola odbijając piłkę po kąśliwym uderzeniu Macieja Kraśniewskiego, które poprzedził kolejny modelowy kontratak zespołu z Chełma. Trzy minuty później goście grają już w dziesięciu po tym jak za drugą żółtą kartkę plac gry opuścić musiał Kwiatkowski. Siarkowcy mocno przycisnęli i w 71 minucie znów wyszli na prowadzenie w tym meczu. Po dośrodkowaniu Janeczki w pole karne gości piłka trafiła na przedpole do Kamila Kargulewicza, który popisał się filmowym wręcz trafieniem.

To była bramka wyjątkowej urody, która wyraźnie podcięła skrzydła bardzo ambitnym piłkarzom Chełmianki. W konsekwencji cztery minuty później było już 3:1. Doskonałe dośrodkowanie Janeczki na gola strzałem głową zamienił Ropski. Defensorzy z Chełma znów pozostawili zbyt wiele swobody najlepszemu strzelcowi Siarki, który z dużym spokojem kolekcjonuje kolejne trafienia. U

trata trzeciej bramki zupełnie ostudziła zapał gości, którzy na domiar złego od 84 minuty musieli kontynuować grę w dziewiątkę, ponieważ boisko z czerwoną kartką opuścił tym razem Norbert Myszka. Dwie minuty później piłka po strzale głową Damiana Kuśmierza po dośrodkowaniu Rafała Dobrzyńskiego w bezpiecznej odległości przeszła nad bramką Zocha.

I to w zasadzie był ostatni pozytywny akcent dla gości w tym meczu. W doliczonym czasie gry bowiem kropkę nad i postawili tarnobrzeżanie. Trzeci raz uderzeniem głową Cezarego Osucha pokonał Krzysztof Ropski wykorzystując dokładną centrę, którą obsłużył go Michał Fornek. Zawody chwilę potem dobiegły końca i wysoka, bardzo pewna wygrana gospodarzy stała się faktem.

Podopieczni trenera Grzegorza Opalińskiego w bardzo dobrym stylu rozpoczęli rywalizację na trzecioligowych boiskach. Po pięciu rozegranych meczach zgromadzili 13 punktów i zasłużenie przewodzą w ligowej tabeli. Mocno przebudowany po degradacji z II ligi zespół z każdym tygodniem prezentuje coraz wyższą jakość i pewność w grze. Objawieniem początku sezonu z pewnością jest Krzysztof Ropski. Mocno krytykowany w ubiegłym sezonie napastnik potwierdził, że dysponuje sporymi umiejętnościami i obdarzenie go zaufaniem spłaca regularnymi trafieniami. 10 bramek w 5 meczach robi duże wrażenie i zapewne wszyscy kibice w Tarnobrzegu bardzo liczą na utrzymanie tak doskonałej dyspozycji przez napastnika Siarki. Kolejne ligowe starcie już w sobotę. Zielono – czarno- żółci, którzy znów wystąpią w roli gospodarzy będą próbowali pokonać rezerwy kieleckiej Korony. Początek zawodów od godz. 17.00.

SIARKA TARNOBRZEG – CHEŁMIANKA CHEŁM 4:1 (1:0)

1:0 – Krzysztof ROPSKI 14′
1:1 – Maciej KRAŚNIEWSKI 49′
2:1 – Kamil KARGULEWICZ 72′
3:1 – Krzysztof ROPSKI 76′
4:1 – Krzysztof ROPSKI 90′

WYJŚCIOWE SKŁADY:

Siarka Tarnobrzeg: Zoch – Lenartowski, Ropski, Janeczko, Duda, Sulkowski, Kapuściński, Kasperkiewicz, Kargulewicz, Mróz, Głaz
Rezerwowi: Kieliszek – Wiktor, Świderski, Wawrylak, Kowalik, Gębalski, Fornek

Chełmianka Chełm: Osuch – Wołos, Uliczny, Wolski, Czułowski, Kwiatkowski, Myszka, Kwaśniewski, Niewęgłowski, Dobrzyński, Hladkyy
Rezerwowi: Szymkowiak – Warecki, Niewęgłowski, Kocoł, Kuśmierz

źródło: własne, Lajfy.com

BRAMKI

KONFERENCJA

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 5 KOLEJKI III LIGI, W GRUPIE 4: Korona II Kielce – Wisła Puławy 0:1, Hutnik Kraków – Sokół Sieniawa 3:1, Wisłoka Dębica – Jutrzenka Giebułtów 0:2, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Wisła Sandomierz 0:2, Hetman Zamość – Podlasie Biała Podlaska 4:0, Stal Kraśnik – Wólczanka Wólka Pełkińska 0:2, Motor Lublin – Podhale Nowy Targ 2:1, Orlęta Radzyń Podlaski – Avia Świdnik 2:1