Tarnobrzeg: 70-latka uwierzyła oszustowi i straciła 40 tys. zł

Tarnobrzescy policjanci odebrali zgłoszenie o oszustwie, do którego doszło wczoraj przed południem, w miejscowości Chmielów w gminie Nowa Dęba. Z ustaleń policjantów wynika, że 70-letnia kobieta, wprowadzona w błąd  przez oszustów, przekazała swoje oszczędności, ponosząc straty w kwocie ponad 40 tys. zł.

Zdarzenie rozegrało się przed godz. 11. Na stacjonarny telefon seniorki zadzwonił mężczyzna, poinformował kobietę, o śmiertelnym wypadku drogowym, który spowodować miała jej córka przebywająca w Anglii. W związku ze zdarzeniem, córce potrzebna była większa kwota pieniędzy, dzięki której będzie mogła pokryć koszty prowadzonej sprawy. Zatroskana kobieta poinformowała oszustów, że posiada pieniądze w domu. Po krótkim czasie na posesję pokrzywdzonej przybył mężczyzna w wieku ok. 35 – lat, któremu przekazała swoje oszczędności. Sprawca z pieniędzmi odszedł w nieznanym kierunku. Powiadomieni o tym zdarzeniu kryminalni prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców przestępstwa.

Rysopis mężczyzny:

Wiek ok. 35 – lat, szczupłej budowy ciała, średniego wzrostu. Mężczyzna miał ciemne włosy, na twarzy posiadał kilkudniowy zarost. Ubrany był w koszulkę w czarnym kolorze i długie spodnie.

Policja apeluje o ostrożność w sytuacjach, gdy dzwoni osoba podająca się za wnuczka, czy krewnego. Rozmowa prowadzona przez oszustów ma na celu wyłudzenie od seniorów ich oszczędności. Pamiętajmy, jeśli dzwoni do nas osoba i prosi nas o pieniądze, nie podejmujmy żadnych natychmiastowych działań. Sprawdzajmy wiarygodność osoby, która dzwoni z prośbą o pomoc finansową. W razie wątpliwości zawsze można zadzwonić na numer dyżurnego jednostki policji (15) 851 33 10 lub 112 i poinformować policjanta o swoich obawach.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
2 lat temu

Kolejny emeryt który nie ma na leki ????

orzeł
2 lat temu
Reply to  Mieszkaniec

na stówe elektorat pisu

popłochwśróddziewcząt
2 lat temu

jarosław da znowu wszak wybory niedługo więc moher będzie musiał spełnić swoją rolę 😉

przyłoczacie
2 lat temu

chmielów to gmina nowa dęba to czemu tbg interweniowało wiec sie ludzie decydujcie tbg czy nowa dęba puk sa takie chceci

Tarnobrzeżanin
2 lat temu
Reply to  przyłoczacie

Właściwość miejscowa Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu obejmuje Powiat Miasto Tarnobrzeg i Powiat Tarnobrzeski. W Nowej Dębie i w Gorzycach są Komisariaty, zaś w Baranowie Sandomierskim – Posterunek. Wymienione jednostki są jednak podległe KMP w Tarnobrzegu. Tą sprawą – jak wynika z artykułu – zajmuje się Wydział Kryminalny, który mieści się w Tarnobrzegu (komisariaty i posterunki nie mają swoich wydziałów, gdyż same pełnią de facto funkcję wydziałów zamiejscowych).

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content