Policyjna akcja „Ostatni weekend wakacji”. Na drogach radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkośc

Dzisiaj policjanci ruchu drogowego rozpoczęli działania pn. „Ostatni Weekend Wakacji”. Akcja potrwa do 1 września br. W tym czasie policjanci będą zwracać szczególną uwagę zarówno na kierujących, jak i na pieszych uczestników ruchu.

Podkarpaccy policjanci będą kierowani na drogi, gdzie ruch jest największy, po to, by zapewnić jego płynność. Tam, gdzie pojawią się zatory czy utrudnienia związane choćby ze zdarzeniami drogowymi organizować będą objazdy i ręcznie kierować ruchem.

Funkcjonariusze będą też dyscyplinować tych kierowców, którzy przekraczają prędkość lub w inny sposób łamią przepisy ruchu drogowego. Zdecydowanie będą reagować na przypadki brawurowej jazdy, nieprawidłowego wyprzedzania wolniej jadącej kolumny pojazdów, czy wymuszanie pierwszeństwa przejazdu.

Podczas kontroli policjanci będą zwracać uwagę na stan techniczny samochodów oraz to czy pasażerowie – zwłaszcza dzieci – podróżują zgodnie z zasadami, używając pasów bezpieczeństwa czy fotelików. Kierowcy muszą liczyć się z kontrolą stanu trzeźwości.

Do działań będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

foto&źródło: Policja

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content