Kierowcy z promilami, potrącenie pijanego pieszego idącego w nocy środkiem Wisłostrady – tarnobrzeska policja podsumowuje weekend

W miniony weekend tarnobrzescy policjanci odnotowali 2 zdarzenia drogowe, zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców i skontrolowali kilkudziesięciu uczestników ruchu drogowego. Wśród osób, które zdecydowały się kierować pojazdami mimo, że wcześniej piły alkohol, byli kierowcy pojazdów osobowych oraz rowerzysta. Za popełnione czyny będą odpowiadać przed sądem.

  • W niedzielę tarnobrzescy policjanci zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego. Okazało się, że po godz. 13, nietrzeźwy rowerzysta jadąc chodnikiem ul. Tarnobrzeską w miejscowości Stale, zasłabł, spadł z roweru i przewrócił się na chodnik rozbijając sobie głowę. Kierowca jednośladu nie dawał oznak życia i mocno krwawił. Na miejsce zdarzenia wezwani zostali ratownicy medyczni, którzy opatrzyli mężczyznę. Okazało się, że jest nim 66-letni mieszkaniec gminy Grębów. Badanie urządzeniem wykazało u rowerzysty 2,38 promila alkoholu w organizmie.
  • Również wczoraj, po godz. 21, policjanci zostali wezwani na ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu, gdzie pieszy został potrącony przez volkswagena passata. Jak ustalili policjanci, 27-letni kierowca passata, jadąc od Mielca potrącił 34-letniego mężczyznę, który szedł środkiem drogi. Badanie urządzeniem wykazało w organizmie pieszego ponad 2 promile alkoholu. Poszkodowany z obrażeniami trafił do szpitala. Z relacji świadków wynika, że nietrzeźwy pieszy był wcześniej sprowadzany z drogi przez innych kierujących pojazdami, mimo to mężczyzna wrócił na jezdnię.
  • W sobotę przed godz. 18, policjanci z Wydziału Prewencji interweniowali na osiedlu Mokrzyszów, gdzie został ujęty nietrzeźwy kierowca volkswagena caddy. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna przyjechał volkswagenem na zakupy. Po wyjściu ze sklepu wsiadł do pojazdu i próbował odjechać z parkingu. Pijanego mężczyznę zauważył jeden z kierowców, który uniemożliwił mu dalszą jazdę zabierając kluczyki ze stacyjki. O całym zajściu zawiadomił policjantów. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 61-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Badanie alkomatem wykazało 1,9 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań, wkrótce zostanie przesłuchany, policjanci przedstawią mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.
  • Niechlubnym rekordzistą okazał się 49-letni kierowca hondy accord, którego policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali do kontroli na ul. Matejki w Tarnobrzegu w sobotę po godz. 22. Badanie alkomatem wykazało 2,21 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna oświadczył policjantom, że jechał do Szwajcarii , a wcześniej wypił tylko kilka piw. 49-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Wkrótce odpowie za popełnione przestępstwo

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Greg
11 miesięcy temu

No tak, skończył się sierpień, miesiąc trzeźwości i są wyniki…

Qwerty
11 miesięcy temu

Brawo policja. Oby częściej takie akcje, bo coraz większy jest strach wyjść z domu czy wsiąść za kierownicę. Pijane menelstwo robi co chce.

andrzej
11 miesięcy temu

John, twojego wpisu brakuje. Prowadziłeś na wielu promilach . Jesteś więc znawcą tematu.

John
11 miesięcy temu
Reply to  andrzej

Jędrusiu kochany, uwielbiam cię, miłości ty moja ale głupi jesteś jak but. Nie na wielu promilach udało mi się prowadzić, a na jednym a solidnym. Poza tym wszystkie orgazmy udawałem

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x