Tarnobrzeg: Mural na budynku MOSiR. W ramach promocji idei walki z nowotworami krwi i solidarności z chorymi

Mural przedstawiający skrzydła został namalowany w minioną sobotę na budynku małej hali MOSiR w Tarnobrzegu. Malowidło DKMS powstało w ramach akcji #niesamowiteuczucie, z inicjatywy Piotra Błaszkiewicza ze Stowarzyszenia SPBS.

Pierwszy mural w ramach akcji #niesamowiteuczucie powstał przed wejściem do Arkad Wrocławskich i przedstawia wielobarwne, rozłożyste skrzydła. Skrzydła zostały namalowane na specjalnej konstrukcji, przymocowanej do elewacji budynku. Ich ekspozycja zaplanowana jest do 9 września. Druga grafika powstała przy Moście Poniatowskiego, na bulwarach wiślanych w Warszawie.

Murale które powstały w Tarnobrzegu, Katowicach, Warszawie i Wrocławiu mają zachęcać przechodniów do robienia sobie zdjęć na tle kolorowych rysunków oraz do udostępniania ich w mediach społecznościowych, żeby w ten sposób promować ideę walki z nowotworami krwi i pokazywać solidarność z chorymi.

Na świecie zarejestrowanych jest ponad 35 mln potencjalnych Dawców szpiku, a w bazie Fundacji DKMS w Polsce – ponad 1,5 mln. Tygodniowo około 20 Dawców z bazy Fundacji DKMS oddaje krwiotwórcze komórki macierzyste, dając chorym na nowotwory krwi szansę na wyzdrowienie. 7024 Dawców pomimo różnego stylu życia, odmiennych pasji i wykonywanych profesji łączy coś wyjątkowego – zostali Dawcami faktycznymi i doświadczyli, że to #NiesamowiteUczucie uratować komuś życie.

10 minut dla życia

Rejestracja w bazie Fundacji DKMS to zaledwie kilka prostych kroków, które dzielą nas od możliwości uratowania komuś życia. Żeby zostać Dawcą potencjalnym, nie trzeba wychodzić z domu – wystarczy wziąć do ręki telefon lub usiąść na chwilę przez ekranem komputera. Użytkownicy sieci spędzają w niej średnio około sześciu godzin i czterdziestu dwóch minut – dziennie. Rejestracja do bazy Dawców Fundacji DKMS to zaledwie kilka minut. To właśnie dzięki poświęceniu tej krótkiej chwili można podarować komuś szansę na życie i doświadczyć tego #niesamowitegouczucia.

Więcej informacji o Fundacji DKMS: www.dkms.pl

foto: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
46 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Ważne, że „Akcję wspiera: Prezydent Tarnobrzega” (szkoda, że nie jest napisane jaki prezydent, powinno być dopisane jeszcze „Dariusz Bożek”, a najlepiej obok zdjęcie z uśmiechem i kciukiem do góry). Panie Darku, dość już tego lansu na każdym kroku, nawet przy takiej akcji. W innych sytuacjach mnie to nawet bawiło, ale tym razem czuję się zniesmaczony. Oczywiście akcja słuszna i również popieram, ale oczekiwałbym konkretnej pracy na rzecz miasta, a nie tylko honorowych patronatów czy reprezentacji na wydarzeniach organizowanych w naszym regionie. I proszę nie twierdzić, że to hejt, bo jeśli ktoś hejtem nazywa każdą merytoryczną krytykę, to znaczy, że nie jest właściwą osobą na tym stanowisku, gdyż prezydent powinien pracować tak, by dawać jak najmniej powodów do krytyki. A w przypadku Pana (choć nie tylko) jest ich całkiem sporo, sprawy strategiczne dla Tarnobrzega stoją w miejscu (dworzec PKP, infrastruktura nad Jeziorem, uzbrojenie strefy ekonomicznej, naprawa dróg, współpraca z innymi gminami na rzecz S74 i S9). Zresztą, nawet nie zrealizował Pan swojego oczka w głowie – ścianki wspinaczkowej. Jak na wszystko brakuje pieniędzy, to po co Pan został prezydentem? Nic nie robić i tak się tłumaczyć to każdy by potrafił. I naprawdę nie mam na celu tutaj kogoś obrażać, po prostu… Czytaj więcej »

Alf
1 rok temu

Został prezydentem ,bo ludzie Go wybrali. Zwyciężył po raz pierwszy w historii miasta w I turze. A dlaczego nie ma inwestycji zapytaj poprzedników , dlaczego tak zadłużyli to miasto w przeszłości.

donosiciel
1 rok temu
Reply to  Alf

Miał na tacy załatwione przez Kalinkę 30 mln zł z PFR na inwestycje nad jeziorem lecz prezydent Bożek nie chce rozwoju i nie weźmie tej kasy pod zastaw iluś % udziałów w wodociągach. Tu masz przykład czym obecna władza będzie się kierować. Każdy myślący sam wyciągnie sobie wnioski.

cenzor
1 rok temu
Reply to  donosiciel

i dobrze,że przerwie z tradycyjną metodą rządów pisu czyli dziubka i kalinki seniora czyli wyprzedażą i zastawianiem sreber rodowych.uff.

Alf
1 rok temu
Reply to  donosiciel

Wnioski na szczęście wyciągnięto w porę. Nawet sam pomysłodawca zapytany o to skąd weźmie na zwrot pożyczki nie miał żadnego pomysłu….

alfa
1 rok temu
Reply to  Alf

Wybrali w pierwszej turze, oj oj bo coraz większą mam pewność że też w pierwszym referendum go odwołają.

cenzor
1 rok temu
Reply to  alfa

nie strasz tylko zbieraj podpisy i uruchamiaj całą machinę 🙂
a może się uda i kamil wejdzie do sejmu i nie będzie już trzeba ? 😀

bok
1 rok temu
Reply to  cenzor

wielka „mądrość” bije od ciebie i to jest strach – strach głupich ludzi

andrzej busz
1 rok temu
Reply to  alfa

alfo, omegą zostaniesz . Pewność miała większość pro kalinkow. A co do referendum nad zmianą prezydenta, jest was już trzech. Nie wiem ile potrzeba podpisow ale zmultiplikujecie podobnie jak wpisy tych samych klawiatur. TRZECH to troszkę malo (tak mi się wydaje) .

Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Pana komentarze są za to bardzo głębokie, na kilka Pana dyskusji z internautami zerknąłem i brakuje słów by to opisać. A intencji mojej wypowiedzi chyba Pan nie zrozumiał.

Piotr
1 rok temu

Panowie wszyscy o ksywie „A A” lub „N N”- po co robicie wycieczki wzajemne i obraźliwe nie w temacie. Nie życzę nikomu z Was choroby hematoonkologicznej i niech nikt z Waszej rodziny nie musi szukać dawcy szpiku. Mural i Kampania mają swój cel . Po to jest Prezydent ( bez nazwiska) bo wszyscy Prezydenci Miasta Tarnobrzega i zapewne , któryś następny też, tego typu akcje będzie wspierał . Prezydent w tych akcjach reprezentuje miasto Tarnobrzeg i Was i Wasze rodziny. Macie problem czy pytania jestem do dyspozycji, nie zaciemniajcie tymi inwektywami ( bo to o Was świadczy , albo podaj swoje dane) tego tak ważnego tematu. Na decyzję świadomą zostania potencjalnym Dawcą Szpiku czeka wiele dzieci , młodzieży i dorosłych , dla których jedynym ratunkiem jest przeszczep szpiku. Pozdrawiam Piotr Błaszkiewicz, te. 600 221 275

tarnobrzeżanin .
1 rok temu
Reply to  Piotr

Dla Pana Piotra szacun. Jest kreatywny nie od dziś. Człowiek z wielka empatią . Nie trzeba sie obrażać po forumowicze w zupełnie innym duchu pisali o prezydencie. Ciekawi jesteśmy czy i w jakiej wysokości otrzymal Pan od prezydenta kasę tj wsparcie finansowe a nie emocjonalne od prezydenta .A jeżeli tak to w jakiej wysokości a w jakiej wysokości kasę Pan zdobył sam. Prezyzdent uważa że wypłata bezsensownie kwoty ok. 30 tys na komornika jest okey. A mieszkańcy uważają odwrotnie. Te pieniądze należą się na takie jak ta akcja lub podobne. I o to tu chodzi a nie o sama akcje która jest wspaniała i robi ja zwykły mieszkaniec z własnej inicjatywy.

andrzej busz
1 rok temu
Reply to  Piotr

Dobry wieczór Panie Piotrze. Piękny wpis. Na temat, Nie wiedzialem, iż to Pańska inicjatywa. Cieszę się, że jest druga osoba podpisująca się z imienia i nazwiskiem. Wśród NN i Anonimowych ksyw, jest Pan odważny . A podanie nr tel. w tym towarzystwie bardzo mnie ubawilo, ponieważ wyobrazilem sobie opadające szczęki stałych bywalców tegoż foroportalu.

do cenzora
1 rok temu

Strach sie bać Twojej pesymistycznej przepowiedni. Kamil to z tematu zdobywania środków robi i robił sobie kampanie wyborczą. To włóż sobie między bajki te jego możliwości ściągnięcia środków jako nadzwyczajne umiejętności. Cały pis przyjął taka narrację i tumami ludzi.Jeżdżą po Polsce i wszędzie to samo gadają . Umiejętność ściągnięcia środków zależy od właściwego człowieka. Patrz prezydent Rzeszowa Ferenc . Tyle ściągnął środków od pisu że dostał medal burmistrza Londynu za skuteczność. To że obecny prezydent sobie nie radzi to nie oznacza ,ze premię za nieskuteczność ma wziąść Kalinka .
Nie tumań mieszkańców chłopie.

cenzor
1 rok temu

pech polega na tym,że nasze miasto od ponad 20 lat nie ma gospodarza a zdążyli się skompromitować,że wymienię chronologicznie : Żwiruk,Dziubiński,Mastalerz,Kiełb … Bożka nie oceniam bo jeszcze nie czas.
natomiast nie mam wątpliwości,że z marazmu z całym szacunkiem kulturalny pan nauczyciel nas nie wyciągnie.

z czym się je rządy pisu widzieliśmy i przed dekadą gdy wszystko na pniu sprzedawali w tym vice zwany 10 tyś plus vat,ale mieliśmy namiastkę i rok temu gdy zrobili szopkę z panią Pekar i cudownym dzieckiem partii a potem swoim w gimnazjum katolickim też umorzyli lekką ręką kilkaset tysięcy złotych.

i jak ktoś liczy na środki z zewnątrz to miło,ale jeśli samemu się w siebie nie zainwestuje tylko liczy na mannę lub jałmużnę to raczej nic z tego nie będzie.
ale widać po decyzjach rady bezradnych i całej reszty,że próżno mieć nadzieję co do tych ludzi.

zaćma
1 rok temu
Reply to  cenzor

Problemem naszego miasta są ludzie jak ty zmoczeni myśleniem komuszym. Wytykasz odpowiedzialność byłym a proponujesz to samo co oni robili a receptą byłoby to że to „ty teraz”.Uraz do PiS-u zaślepił ci widoki naszego kraju rozwijającego się jak nigdy dotąd (30 lat),(a przyznaje to cały oświecony świat).Ten obecny prezydent i vicek nie ma mają pojęcia o rządzeniu ,o współpracy z rządzącymi(dobry przykład Rzeszów) .Spotkania z bolkiem i kolejne kompromitacje z totalnymi nie dadzą efektów całą pięcioletnią kadencje.Tu trzeba się poświęcić miastu a nie ideologi, nie lansowaniu imprez prowincjonalnych(osiedla, działki),spotykać się z ludzi wpływowymi i tam zabiegać o współpracę o wizją miasta – ale trzeba ją mieć a jego wizja to pensja i pusty narcyzowy szeryf.

John
1 rok temu
Reply to  zaćma

I ja powtarzam jak mantre nie interesuje mnie ugrupowanie polityczne a konkretne dzialania ktorych u nas brak . nie ma prezydenta jest zwykly darek bozek ktory dzieji stanowisku jakie zajmuje moze latac od imprezy do imprezy i pstrykac fotki . niestety nie o to tu chodzilo . a najglupsza rzecza jaka zrobili nawet powiem chamska oceniam wedlug siebie byla jakas dziwna proba zasypania forum tego portalu glupotami wypisywanymi przez busza . bozek to czlowiek ktory chocbys czekal i milion lat nie nadaje sie na prezydenta i nie uda sie wam zaklinac rzeczywistosci

cenzor
1 rok temu
Reply to  John

ile byście nie nabili piany ile byście nie nakłamali to i tak ludzie nie zapomną co reprezentowali sobą dziubek,wójtowicz,kalinka senior.
bez urazy chłopaki ale tak na łeb nie upadło wielu ludzi by dać wam kolejną szansę na taplanie się w korycie.zresztą dyrektorskie posady i tak macie więc po co ten skowyt i kwik odrywanych od koryta świń ?
umoralniać możecie sami siebie smoleńscy sekciarze.

helena
1 rok temu
Reply to  John

A mnie trochę szkoda, że go schowali, przecież nikt do tej pory nie wiedział tak naprawdę kim jest busz. A dziś całe miasto wie, że menel który obraża ludzi w internecie, to fotograf bożka, który dostaje za to 2,5 tys. z publicznych pieniędzy. Za to właśnie kocham internety ????

cenzor
1 rok temu
Reply to  helena

fakt,że taki propagandysta jak busz to więcej szkód niż dobrego zrobi.
nikt nie pisze,że mamy idealną władzę.
mamy jaką sobie wybraliśmy.
nie mam nic przeciw wnioskowi o odwołanie ale wątpię,że to się uda.
zresztą wydaje się,że cała publicystyka i kopanie bożka to dzieło kilku pisowskich sierot niepogodzonych z wynikiem poprzednich wyborów.
a to tym bardziej żałosne,że sami sobie nogi podstawili ledwie kilku miesięcznym pełnieniem obowiązków.

konus
1 rok temu
Reply to  helena

Palanem i ćwokiem PeOwskim trzeba być żeby powtarzać „cała publicystyka i kopanie bożka to dzieło kilku pisowskich sierot niepogodzonych z wynikiem poprzednich wyborów” i obrażać tu piszących mieszkańców którzy widzą bezkrytyczną nieudolność bożkową.

Olo
1 rok temu

Bożek ile kasy wyrzuciłeś znów w błoto?

andrzej busz
1 rok temu

Pozdrawiam serdecznie mili moi mieszkańcy Brzegu Tarnowskich

Pies z Woli
1 rok temu

Jest busz jest dobrze. andrzej przypomnij wszystkim na karuzeli za co zostałeś skazany na obrożę?

John
1 rok temu
Reply to  Pies z Woli

To co ty sobie myslisz ze twoje bekarty bedziemy utrzymywac ? Plac gnido i utrzymuj za swoje nierobie

John
1 rok temu
Reply to  Pies z Woli

Powinni cie wykastrowac i w lesie zostawic . co ty sobie wyobrazasz ze chleb za publiczne zresz to i te twoje wyrosniete plemniki tez na nasze utrzymanie ? Rozmnozyles sie to bierz to na siebie i miej odrobine honoru

John
1 rok temu
Reply to  John

Nie grozba a marzenie

John
1 rok temu
Reply to  John

Co wy tak w tym urzedzie z tymi komornikami wszystko im oddacie ? Dziadostwo do urzedu weszlo i swoje prywatne przyzwyczajenia wprowadza . placcie uczciwie to publicznych pieniedzy nie trzeba bedzie na komornikow marnowac

john łajn
1 rok temu
Reply to  Pies z Woli

Za antykiciarstwo , Nobel ci się należy

DO PSA Z WOLKI
1 rok temu
Reply to  Pies z Woli

Piesek……..JAKA RASA ? SWETER ? ŁYŻEW ?

Dosc
1 rok temu

Dość takich urzędników w urzędzie Kiedy ten Bożek zrobi porządek z tymi urzędnikami Niech nie udaje że jest dobry jest po prostu śmieszny Wystarczy poczytać tekstu do którego przyznaje się jego pracownik W urzędzie obowiązuje etyka czy też nie.

pracownik
1 rok temu
Reply to  Dosc

jeśli chodzi o etykę , pisz chlopcze Pan Prezydent a pozniej szukaj tam gdzie możesz znalezć . WARUNEK : jeśli wiesz co znaczy słowo ETYKA .

ROMAN
1 rok temu
Reply to  pracownik

Bo etyka to zapewne zatrudnienie na stanowisku rzecznika prasowego osoby tak niekumatej, że nawet Radio Leliwa nie może się z nim dogadać. Ale najważniejsze, że był kiedyś dyrektorem biura poselskiego Pluty. Etyka to zatrudnienie na umowę zlecenie gościa, który robił ci fotki w kampanii wyborczej. Etyka to umowa zlecenie dla busza skazańca, alimenciarza i menela. Tak Pan Prezydent Bożek to człowiek etyczny…

Adam
1 rok temu

Etyka to zatrudnianie mecenasow po kadzieli a w radach nadzorczych zasłużone w kampanii wyborczych Etyczne to że niektórzy z nich w ogóle nie bywają w urzędzie i są ciągle pozornie zajęci Etyczne to to że tylko Mecenasi i inni tzw ludzie Prezydenta mogą więcej tzn opuszczać stanowiska pracy gawedzic z zastępca i w ogóle tzw lajtowy stosunek do pracy i współpracowników. Tak źle w urzędzie jeszcze nie było.

Piotr
1 rok temu

I tak wygląda w Tarnobrzegu dyskusja nt nowotworów krwi, dawstwa szpiku i pomocy chorym . Link jest na forum Polski z racji kampanii . Panowie tak się nie można promować . Odpuśćcie lub zmieńcie stronę . Mi jest wstyd kiedy ktoś z kraju czyta wasze wpisy i pyta co się w Tarnobrzegu dzieje, co za ludzie.

helena
1 rok temu
Reply to  Piotr

Panie Piotrze, krytyka Bożka która odbywa się na tym portalu, nie ma nic wspólnego charakterem akcji czy jej organizatorami. Ludzi szlag trafia, że wszędzie przy takich okazjach widzą uśmiechniętą buźkę, największego pajaca w dziejach tego miasta. Człowieka renesansu wręcz. Takiego wszechstronnie niedorozwiniętego.

On niczego Wam nie promuje, tylko szkodzi. Bo takimi zagrywkami próbuje ukryć przerażającą niekompetencję w sprawowaniu urzędu prezydenta miasta. Co innego gdyby podobny lans robił dodatkowo, a nie jak teraz ZAMIAST pracy na rzecz miasta. Proszę mieć to na uwadze, kiedy następnym razem zachce Pan promować jakieś wydarzenie przy pomocy największego lenia w Tarnobrzegu.

Tarnobrzeżanin
1 rok temu
Reply to  helena

Ciężko się nie zgodzić. Pod samą akcją mieszkańcy się podpisują (ja również), ale czym innym jest to, co organizuje Pan Piotr (ogromny szacunek dla niego), a czym innym podpinanie się pod każde wydarzenie w mieście Pana Darka, który sam nie ma żadnej propozycji rozwoju dla Tarnobrzega. Jeśli się mylę, to proszę napisać, co Pan Bożek zrobił dla miasta od początku swojej kadencji.

Magura
1 rok temu

Prezydent się,, nie podpina”pod akcję, tylko jej patronuje. Nie hejtucie go za każdy jego ruch.Jest,,twarzą’ ‚miasta i on sam tak traktuje swoją pracę. I wielka szkoda, że temu daje priorytet, stąd zasłużona krytyka jego osoby. Ale bądźcie uczciwi w ocenie.

John
1 rok temu
Reply to  Magura

Prezydenr patronatem jest busza dyrekcji ttbs napompowanej do granic wytrzymalosci przerosnietej administracji um patronuje nieudolnym radnym a gasi inicjatywe poprzez zmiane sposobu glosowania na projekty obywatelskie wygasza ineestycje wybrane w poprzednich glosowaniach zaslaniajac sie pustkami w kasie miasta w tym czasie z tych pustek oplacajac stado zbednych ludzi . kiedy zaprzestanie takiej destrukcyjnej dzialalnosci a przychylnie podejdzie do obywateli mam na mysli do nowych inicjatyw wspierajac je nie tylko swoim glupawym usmiechem to wtedy sami sie przekonacie ze mozna inaczej . niestety przyklad idzie z gory a ten gbur dal zly przyklad

do johna
1 rok temu
Reply to  John

Ośmioletnia szkoła elementarna podzielona jest na dwa etapy: klasy I – III i IV – VIII. Na pierwszym etapie – w klasach I – III przeznaczona dla dzieci w wieku 7-10 lat – realizowana jest edukacja wczesnoszkolna. Obecnie na wniosek rodziców (opiekunów prawnych) może zostać przyjęte do szkoły podstawowej również dziecko 6-letnie. Zajęcia odbywają się w formie edukacji wczesnoszkolnej, czyli bez podziału na przedmioty, a ich prowadzenie powierza się jednemu nauczycielowi-wychowawcy, choć naukę języka obcego, edukację muzyczną, edukację plastyczną, wychowanie fizyczne i zajęcia komputerowe można powierzyć nauczycielowi-specjaliście. Na tym etapie nauczyciel nie musi przestrzegać lekcyjnego czasu pracy, tj. dzielić czasu pracy uczniów na 45-minutowe jednostki lekcyjne, tak jak to się robi w klasach wyższych. Uczniowie uczestniczą również w zajęciach religii lub etyki, chociaż te ostatnie – na skutek małej liczby chętnych – są rzadko organizowane w polskich szkołach. O uczestnictwie dziecka w zajęciach religii decydują ich rodzice. Oprócz obowiązkowych zajęć lekcyjnych szkoła musi również zapewnić dzieciom pozalekcyjne zajęcia służące zarówno rozwijaniu talentów, jak i wyrównywaniu szans. W klasach IV – VIII przeznaczonych dla dzieci w wieku 10–15 lat kształcenie odbywa się w ramach przedmiotów, których prowadzenie powierza się nauczycielom – specjalistom przedmiotowym. Jeden z nauczycieli uczących dany oddział klasowy pełni… Czytaj więcej »

helena MM
1 rok temu
Reply to  John

Dzień dobry!
Czy poprawna jest kolokacja udzielić patronatu? W Słowniku poprawnej polszczyzny i w Uniwersalnym słowniku języka polskiego mowa jest wyłącznie o obejmowaniu patronatu nad czymś, podczas gdy wyżej wspomniane wyrażenie jest stosowane nader często.
Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.

John
1 rok temu

Nie, no dobra, przesadzam. Pan Prezydent jest spoko, a ja jestem debilem. Przepraszam

urzędnik
1 rok temu
Reply to  John

John, ośmieszasz się, idioto.

pepe
1 rok temu

A WŁAŚCIWIE TO O CO CHODZI Z TYM MURALEM ?

46
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x