Tarnobrzeg: Magistrat wydał okoliczościową kartkę. Na pamiątkę obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Tarnobrzeski magistrat wydał okolicznościową kartę w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Są na niej zdjęcia miejsc związanych z historią II wojny światowej na terenie Tarnobrzega.

Rewers kartki przedstawia zdjęcie ruin Tarnobrzega i fragment wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pod tytułem „Niebo złote Ci otworzę…”. Łącznie wydrukowano 200 sztuk kartek.

– Kartkę można było otrzymać w czasie uroczystości odbywających się 1 września na cmentarzu wojennym w Tarnobrzegu oraz w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega w czasie otwarcia wystawy czasowej pt. „Tarnobrzeski wrzesień 1939” – wyjaśnia rzecznik.

– Być może w przyszłości ukażą się podobne kartki okolicznościowe. Na dzień dzisiejszy trudno mówić o konkretnych wydarzeniach, które miałyby zostać na nich upamiętnione – dodaje.

Kartkę zaprojektowało i wydało Wydawnictwo Samorządowe, za kwotę 200 zł.

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
helena
1 rok temu

Nie no, czyli jednak coś się w mieście dzieje…

ROMAN
1 rok temu

Tak… A za miedzą sąsiedzi wyciągają 200 tys. od ARP na parkingi.
https://echodnia.eu/podkarpackie/nowa-deba-200-tysiecy-zlotych-na-rozbudowe-parkingow-w-podstrefie-ekonomicznej/ar/c1-14394963

A u nasz ynteligencja kupuje kartki, a plebs udaje się na zlot food trucków.

Maciek
1 rok temu

Rozwoju raczej nie będzie. Ale przynajmniej będzie kulturalnie…

john łajn
1 rok temu
Reply to  Maciek

helena, nie pisz w czasie pracy

Ewa
1 rok temu
Reply to  john łajn

Helena nie pracuje Wolne ma w tym roku

Album
1 rok temu

To jest szczyt możliwości Zrobić kartki co miesiąc inna i można dawać sprawozdanie na sesji rady miasta ze swej działalności. Boże co tu się dzieje Miasto do poziomu kartki a uroczystości mniej niż ubogie. Nie chcę pisu ale nie chce też takiej prezydentury.

foto
1 rok temu
Reply to  Album

No to zastanów się co Ty chcesz?PiS to cała „drużyna dobrej zmiany” nie jeden uzurpator „zgody” i prowincjonalny imprezowicz za miejską pensję.

Do Heleny
1 rok temu

Nie pisz w godzinach pracy bo wychodzą głupoty

stańczyk
1 rok temu

Czytałem Merkuriusza i Pana Prezydenta nie było tylka na jednym zdjęciu – tym z września 1939, co prawdę mówiąc uważam za duże niedociągnięcie służb miejskich, Photoshopa nie mają czy co ??? Norbert pewnie palce gryzie z zazdrości !

john łajn
1 rok temu
Reply to  stańczyk

służby miejskie nie mają fotoszopa ????SKANDAL !!!!!!!!! massakra !!!!!!!!!!!!!!!!!! A od Pana Mastalerza wara. To był w porzo prezydent.

do matykoheleny
1 rok temu

brak spotkań z mieszkańcami pod namiotem ATRAKCYJNY TARNOBRZEG . Skąd taki prezydent Bożek może wiedzieć o pragnieniach i marzeniach mieszkańców ?

Ewa
1 rok temu

Helena ma wolny cały rok nie chodzi do pracy

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x