Tarnobrzeg: Magistrat wydał okoliczościową kartkę. Na pamiątkę obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Tarnobrzeski magistrat wydał okolicznościową kartę w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Są na niej zdjęcia miejsc związanych z historią II wojny światowej na terenie Tarnobrzega.

Rewers kartki przedstawia zdjęcie ruin Tarnobrzega i fragment wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pod tytułem „Niebo złote Ci otworzę…”. Łącznie wydrukowano 200 sztuk kartek.

– Kartkę można było otrzymać w czasie uroczystości odbywających się 1 września na cmentarzu wojennym w Tarnobrzegu oraz w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega w czasie otwarcia wystawy czasowej pt. „Tarnobrzeski wrzesień 1939” – wyjaśnia rzecznik.

– Być może w przyszłości ukażą się podobne kartki okolicznościowe. Na dzień dzisiejszy trudno mówić o konkretnych wydarzeniach, które miałyby zostać na nich upamiętnione – dodaje.

Kartkę zaprojektowało i wydało Wydawnictwo Samorządowe, za kwotę 200 zł.

Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
helena
11 miesięcy temu

Nie no, czyli jednak coś się w mieście dzieje…

ROMAN
11 miesięcy temu

Tak… A za miedzą sąsiedzi wyciągają 200 tys. od ARP na parkingi.
https://echodnia.eu/podkarpackie/nowa-deba-200-tysiecy-zlotych-na-rozbudowe-parkingow-w-podstrefie-ekonomicznej/ar/c1-14394963

A u nasz ynteligencja kupuje kartki, a plebs udaje się na zlot food trucków.

Maciek
11 miesięcy temu

Rozwoju raczej nie będzie. Ale przynajmniej będzie kulturalnie…

john łajn
11 miesięcy temu
Reply to  Maciek

helena, nie pisz w czasie pracy

Ewa
10 miesięcy temu
Reply to  john łajn

Helena nie pracuje Wolne ma w tym roku

Album
11 miesięcy temu

To jest szczyt możliwości Zrobić kartki co miesiąc inna i można dawać sprawozdanie na sesji rady miasta ze swej działalności. Boże co tu się dzieje Miasto do poziomu kartki a uroczystości mniej niż ubogie. Nie chcę pisu ale nie chce też takiej prezydentury.

foto
11 miesięcy temu
Reply to  Album

No to zastanów się co Ty chcesz?PiS to cała „drużyna dobrej zmiany” nie jeden uzurpator „zgody” i prowincjonalny imprezowicz za miejską pensję.

Do Heleny
11 miesięcy temu

Nie pisz w godzinach pracy bo wychodzą głupoty

stańczyk
11 miesięcy temu

Czytałem Merkuriusza i Pana Prezydenta nie było tylka na jednym zdjęciu – tym z września 1939, co prawdę mówiąc uważam za duże niedociągnięcie służb miejskich, Photoshopa nie mają czy co ??? Norbert pewnie palce gryzie z zazdrości !

john łajn
11 miesięcy temu
Reply to  stańczyk

służby miejskie nie mają fotoszopa ????SKANDAL !!!!!!!!! massakra !!!!!!!!!!!!!!!!!! A od Pana Mastalerza wara. To był w porzo prezydent.

do matykoheleny
11 miesięcy temu

brak spotkań z mieszkańcami pod namiotem ATRAKCYJNY TARNOBRZEG . Skąd taki prezydent Bożek może wiedzieć o pragnieniach i marzeniach mieszkańców ?

Ewa
10 miesięcy temu

Helena ma wolny cały rok nie chodzi do pracy

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x