Siedmioro tarnobrzeżan startuje w wyborach do Sejmu

Siedmioro tarnobrzeżan startuje w wyborach do Sejmu RP z okręgu nr 23, z którego „do wzięcia” jest 15 mandatów. Z kolei o jeden mandat do Senatu z okręgu nr 54 (powiaty leżajski, niżański, stalowowolski oraz miasta na prawach powiatu: Tarnobrzeg, nie powalczy żaden reprezentant naszego miasta.

Z listy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni Tarnobrzeg reprezentują:  pielęgniarka Barbara Zych (bezpartyjna) miejsce nr 10 oraz nauczycielka Katarzyna Paluch z Inicjatywy Polska nr 27.

Z list Komitetu Wyborczego Konfederacji Wolność i Niepodległość do Sejmu startuje historyk sztuki Witold Zych (miejsce nr 4). Były radny Tarnobrzega nie należy do żadnej partii.

Na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego znalazł się jeden tarnobrzeżanin, bezpartyjny dyrektor przedszkola Paweł Cieśla (nr 9).

Z listy Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu startuje Kamil Kalinka, politolog, członek partii ( nr 17).

Z kolei z Komitetu Wyborczego Skuteczni Piotra Liroya – Marca do Sejmu kandyduje Ewa Bujak, sprzedawca, bezpartyjna, nr 15.

Jedna tarnobrzeżanka – Zofia Zając, handlowiec startuje do Sejmu z listy Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej ( nr 15).

PEŁNE LISTY Z OKRĘGU NR 23 W GALERII LUB TUTAJ

Subskrybuj
Powiadom o
35 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tarnobrzeżanin .
1 rok temu

Tylko Witold Zych

wyborca
1 rok temu

Dobrze ,ze chociaż jeden kandydat kumaty. Witold Zych oczywiście.

John
1 rok temu
Reply to  wyborca

popieram mamma mia 🙂

John
1 rok temu
Reply to  John

Busz ty nie zmadrzejesz mimo wieku . podszywanie sie pod niki i pisanie sam ze soba to objaw twojej uposledzonej inteligencjii . przy najblizszej okazji postaram sie wyjasnic ci to ze jestes alkoholikiem nie usprawiedliwia kazdego twojego zachowania . plac alimenty i zajmuj sie swoimi rozproszonymi sierotami ktore maja ojca dupka i kretyna

Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Pan dr Witold Zych (bezpartyjny, lista: Konfederacja) – lepszego ambasadora w Sejmie nie moglibyśmy sobie wymarzyć.
Nawet dużo więcej by Pan Witold załatwił dla Tarnobrzega jako poseł, niż jako prezydent miasta. Wiadomo, że większe szanse byłyby z listy PiSu, ale lokalnym działaczom jak widać Pan Doktor musiał zajść za skórę, a z takimi układami jeden człowiek nie wygra. Poza tym Konfederacja to ugrupowanie antysystemowe (przeciw PiS, PO i obecnemu układowi), które ma zwolenników głównie wśród ludzi młodych, jak również wielu młodych i inteligentnych przedstawicieli (np. Konrad Berkowicz, Krzysztof Bosak, dr Sławomir Mentzen, Jacek Wilk) i jedyne obecnie liczące się ugrupowanie o położeniu na prawo od PiSu, gdzie wyznawane są wartości narodowe (sfera światopoglądowa) i liberalne (sfera gospodarcza).
Panie Witoldzie, powodzenia! Mam nadzieję, że tym razem mieszkańcy Tarnobrzega przejrzą na oczy i dokonają rozsądnego wyboru, a Pan będzie mógł w Warszawie działać na rzecz miasta i regionu!

John
1 rok temu

Ze względu na sposób przeliczania głosów ordynacje dzieli się na większościową i proporcjonalną. Ordynacja większościowa wywodzi się z tradycji brytyjskiej i stosowana jest w większości krajów anglosaskich oraz we Francji. Jej zwolennikami byli John Locke i J.J. Rousseau. Najstarsza ordynacja proporcjonalna, jaką jest system pojedynczego głosu przechodniego (albo Brytyjska Reprezentacja Proporcjonalna znana w Australii jako metoda Hare’a-Clarka), także wywodzi się z Wielkiej Brytanii (Irlandii Północnej). Została zaproponowana w 1821 roku przez Thomasa Wrigthta Hilla i po raz pierwszy zastosowana w wyborach do samorządu miasta Adelaide w 1840 roku, a następnie w wyborach duńskiego Rigsdagu w 1856. Zwykle tzw. proporcjonalność wyborów w małych krajach europejskich uzyskiwana jest poprzez wykorzystanie systemu zamkniętych list partyjnych w metodzie D’Hondta. Po raz pierwszy zastosowano ją w niektórych szwajcarskich kantonach (m.in. w 1890 w kantonie Ticino), a następnie w 1900 w Belgii.

W ramach dwóch nadrzędnych typów ordynacji (typu większościowego i proporcjonalnego) istnieje wiele wariacji (np. ordynacja proporcjonalno-większościowa z zamkniętymi listami partyjnymi w krajach takich jak Rosja, Niemcy i Korea Południowa, jednomandatowy wariant pojedynczego głosu przechodniego, czyli proporcjonalny głos alternatywny w Australii, a także ordynacja proporcjonalna poprzez system Brytyjskiej Reprezentacji Proporcjonalnej, a więc z metodą głosu przechodniego w wielomandatowych okręgach z indywidualnymi progami wyborczymi w Irlandii).

Tutturu
1 rok temu

Sympatia po stronie W.Zycha. Rozsądek każe głosować na jedynego kandydata z naszego miasta, który ma szansę na mandat. Z prostych rachunków dla myslacego człowieka wychodzi tylko K.Kalinka.

John
1 rok temu
Reply to  Tutturu

W Polsce przepisy prawa wyborczego zawarte są w Kodeksie wyborczym. Reguluje on kwestie prawne związane z wyborami prezydenckimi, wyborami parlamentarnymi, wyborami samorządowymi i wyborami do Parlamentu Europejskiego. Kodeks wyborczy reguluje zasady: tworzenia i działalności komitetów wyborczych, zgłaszania kandydatów, finansowania, prowadzenia oraz rozliczenia kampanii wyborczych. powoływania i działalności komisji wyborczych bądź innych organów przeprowadzających lub nadzorujących wybory, oraz (budzącego najwięcej kontrowersji i często utożsamianego z pojęciem „ordynacja wyborcza”) sposobu przeliczania głosów na mandaty, co ma szczególne znaczenie w wyborach parlamentarnych. Często odmienne regulacje stosuje się w tym samym kraju w wyborach do poszczególnych izb parlamentu, a także w wyborach prezydenckich i samorządowych. W Polsce w gminach niebędących miastami na prawach powiatu wybory samorządowe odbywają się według ordynacji większościowej, podobnie jak wybory do Senatu w 2011 roku, w systemie większości względnej (w okręgach jednomandatowych, według zasady FPTP). Natomiast w miastach na prawach powiatu, a także w powiatach i województwach – według systemu proporcjonalnego, używa się metody proporcjonalnej D’Hondta. W wyborach do Sejmu oraz w wyborach posłów do Parlamentu Europejskiego również stosuje się ordynację proporcjonalną. W wyborach prezydenckich oraz w bezpośrednich wyborach organów wykonawczych gmin (wójtów, burmistrzów i prezydentów miast) głosowanie odbywa się według zasady większości bezwzględnej (w dwóch turach, o ile w… Czytaj więcej »

helena
1 rok temu

tylko pan Kalinka . Zapewni miastu rozwoj, przywróci ład i porządek.

Miasto mrok
1 rok temu

Zych jest najlepszym kandydatem, ale arytmetyka nie daje mu żadnych szans na wybór, dlatego zabierze tylko głosy innemu, a Tarnobrzeg zostanie bez posła.

Marek
1 rok temu

BĄDŹMY realistami Kalinka i tak nie ma szans na wybór po tym jak rządził Tarnobrzegiem ma za duży elektorat negatywny i tak je przegra a każdy głos oddany na niego wzmocni tylko PiS w podziale mandatów ale nie Tarnobrzeg dlatego głos oddany na niego to głos zmarnowany na duopol. Potrzebna jest nam osoba która odważnie będzie się upominala o Tarnobrzeg o jego należną pozycję. Poza tym Konfederacja ma dużą szansę na przekroczenie progu i zapewne go przekroczy i wprowadzi posłów do sejmu. Gdyby Tarnobrzeg zagłosowal na Zycha tak jak poprzednio na Bozka to Tarnobrzeg ma pewny mandat.

Miasto mrok
1 rok temu

Weź przestań, a próg wyborczy i tak nie przekroczą, ktoś Zycha wsadził by nabił głosów, ale to głosy stracone dla Tarnobrzega.

Tarnobrzeżanin
1 rok temu

Z tym, że Konfederacja nie ma szans na próg wyborczy to się nie zgodzę – wiem, że wiele osób (przede wszystkim młodych, którzy mają dosyć duopolu PO-PiS) będzie głosować na to ugrupowanie. Niestety w telewizji prezentowane są takie sondaże, przez które wyborcy przy urnach nie głosują za kimś, ale właśnie przeciwko komuś (np. „głosuję za PiS, żeby PO tylko nie wróciło do władzy!”, albo „głosuję na PO, żeby już skończyły się rządy PiS!”). Oczywiście, takie myślenie to ślepa uliczka, która prowadzi to systemu dwupartyjnego. Nabierają się na nie przede wszystkim osoby starsze, które opierają swoją wiedzę o informacje przekazywane w telewizji (a nie oszukujmy się, każda stacja w mniejszym lub większym stopniu jest tendencyjna). Ludzie młodzi (w większości, lecz nie tylko), poszukujący prawdy dywersyfikują źródła informacji i je weryfikują, stąd spory odsetek wyborców w wieku 18-30 lat głosuje np. na Konfederację (ale też np. na Wiosnę, Razem – czy szeroko pojmowaną lewicę). Po prostu młode społeczeństwo ma często dość wojny między PiS i PO, widząc alternatywy (zarówno dla osób o poglądach prawicowych (Konfederacja), jak i lewicowych (Wiosna, Razem)). Wracając jednak ad rem, osobiście jestem przekonany, że Konfederacja przekroczy próg wyborczy, bo wśród osób młodych, pragnących zmian, jest duża mobilizacja (w… Czytaj więcej »

gość
1 rok temu

Ile głosów dostał Pan Zych w ostatnich wyborach prezydenckich? Pewnie podobnie dostanie do sejmu. Czy tyle wystarczy?

Miasto mrok
1 rok temu
Reply to  gość

Nabije głosy dla Brauna – co z tego będzie miał Tarnobrzeg pomysły na dobre, ale z tej opcji nie ma szans, dlatego ja głosu mu nie dam, bo uważam go za stracony.

johan
1 rok temu

O próg wyborczy dla Konfederacji byłbym spokojny. Jak dobrze pójdzie to będą lepsi od Wiosny. W głównej mierze to zasługa Kukiza, który oddał sporo głosów łącząc się z PSL. To, że nie istnieją w mediach głównego nurtu i są bojkotowani nie znaczy, że nie mają poparcia. Głosowanie na kogoś, kto mi odpowiada, to wg mnie jest rozsądek. Nie na tego co ma szanse wygrać, albo na mniejsze zło, bo z takim podejściem możemy stać się ofiarami manipulacji.

zenek
1 rok temu

i nikt sie nie dostanie 🙂 buahahahaaa

Dorian
1 rok temu

niezmiernie się cieszę że Pan Zych startuje z Konfederacji

Analitycznie
1 rok temu

września 2019 at 16:23

Co by kandydaci o sobie nie piali na tym forum, wygląda na to, że przy obecnym układzie kandydatów, arytmetyka wyborcza logika wskazuje, że jedynie głos na K. Kalinkę nie będzie głosem straconym. Na dzień dzisiejszy taki jest interes Tarnobrzega. Reszta kandydatów (chwała za to że próbują) nie ma najmniejszych szans na jakikolwiek przyzwoity wynik, nie mówiąc już o mandacie posła. Niestety wszystkie inne tzw analizy to niestety czyste politykierstwo.

K O N F E D E R A C J A Za życiem i normalnością
1 rok temu

Znamy jedynkę Konfederacji w naszym okręgu. Bez zmian – prowadzi Grzegorz Braun, podobnie jak w wyborach do PE. Przypomnę, że w maju Grzegorz Braun zdobył aż 33072 głosy! https://www.youtube.com/watch?v=oDqSWjI1a7Q

Tentego
1 rok temu

Klęska urodzaju. Głosy mieszkańców się rozproszą, nie będzie posła z Tbga

obywatel
1 rok temu
Reply to  Tentego

Jaka klęska urodzaju – co najwyżej przeciętniacy startują – o żadnym urodzaje nie może być mowy.

Mieszkaniec
1 rok temu

A Kalinka już wisi na każdym płocie Pan Witold nie ma kasy a pis go odpuścił Stara metoda sklocic wywalić lepszych i same u do koryta

obywatel
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

A niebawem będzie wisiał w każdej gablocie – w klatkach schodowych w budynkach zarządzanych przez SM Siarkowiec. Będą też (jak w wyborach samorządowych) ponaklejane na rozdzielniach elektrycznych a za to wszystko zapłacą Ludzie którzy mają tam lokale (opłacą też pracownika spółdzielni (lub innej zleconej przez spółdzielnie)który to będzie robił – zamiast sprzątać , będzie zaśmiecał.

michał
1 rok temu

Głos na Kalinkę to głos stracony on nic dla miasta nie zrobił i nie zrobi.Trzeba sobie to uświadomić i głosować zgodnie z sumieniem na najlepszego kandydata a nie kierować się tym która partia w sondażach – mających za cel kreowanie wyniku wyborczego ma się najlepiej.

Miasto mrok
1 rok temu
Reply to  michał

Głosowanie Sumieniem sprawi że zyskają wszyscy dookoła a Tarnorzeg znowu goły i wesoły, ludzie tu skłóceni, mało rozgarnięci, bardzo zawistni. Byle nie swój tylko obcy – później jeden z drugim nie płacz, że miasto upada.

krokiet
1 rok temu

Konfederacja już od lat próbuje przekroczyć próg wyborczy, za każdymi wyborami pod inną nazwą… Nie wierze w to aby i tym razem się udało. Mało tego nie widzę ku temu przesłanek. To po pierwsze.
Po drugie. Panie Tarnobrzeżanin, niech Pan już zacznie się podpisywać jako Witold Zych. A już przy tym jesteśmy to czym tu się chwalić tytułem „dr” z historii sztuki jak dobrze pamiętam? Co innego gdyby ten tytuł był z nauk ekonomicznych/politologicznych.
Ktoś pyta co zrobił Kalinka, a no zrobił więcej niż Bożek przez rok. I można go nie lubić, ale najlepszym wyborem dla Tarnobrzega jest Kamil Kalinka i wbrew pozorom co inni piszą akurat on ma największe szanse.

Murzyn
1 rok temu
Reply to  krokiet

O czym ty mówisz pod jakimi innymi nazwami?W skład Konfederacji wchodzą środowiska narodowe (Ruch Narodowy )i wolnościowe skupione wokół Korwina Mikke – Oni już są w Sejmie i PE- weszli z listy Kukiz15 do Sejmu np prezes narodowców Robert Winnicki, Adam Andruszkiewicz (wiceminister cyfryzacji) Rzymkowski oraz liderzy partii Korwin: Kulesza i inni . Jeszcze wcześniej narodowcy byli w Sejmie pod nazwą Ligii Polskich Rodzin. Jesteś mało zorientowany i siejesz propagandę PIS-u.

Tarnobrzeżanin
1 rok temu
Reply to  krokiet

1. Nie mam zamiaru podszywać się pod Pana Zycha, nie wiem skąd sobie co niektórzy ubzdurali, ale to chyba celowe działanie, aby zdyskredytować tego Pana.
2. Doktor to nie tytuł, a stopień naukowy.
3. Pan Zych oprócz doktoratu z historii sztuki jest też magistrem inżynierem budownictwa (absolwent Politechniki Lubelskiej). Jeśli twierdzisz, że ten człowiek jest słabo wykształcony, to jestem ciekawy jaki Ty masz dyplom.
4. Przy odpowiednio wysokiej frekwencji posłami mogą zostać zarówno Pan Zych, jak i Pan Kalinka. Większym problemem jest właśnie to, że wielu osobom nawet nie chce się wybrać na te wybory i zagłosować, bo twierdzą, że jeden głos nic nie znaczy. Kto nie głosuje, nie ma prawa potem krytykować.

gość
1 rok temu

ALE NA SKRAJNĄ PRAWICĘ ?

Beata
1 rok temu

Z ogromną przyjemnością zaglosuje na Pana W. Zycha 🙂

Janusz
1 rok temu
Reply to  Beata

Stracisz tylko głos.Lepiej na Kalinkę.

wdfg
1 rok temu

Ludzie w mieście Tarnobrzeg obudźcie się – kłócą nas, manipulują i sieją w nas zwątpienie. Cały czas Stalofa i Milec mają swoich przedstawicieli czas to zmienić i pogonić dziadów. Trzeba ich kłócić i maipulować w tym jest zwycięstwo TARNOBRZEGA – trzeba ich podzielić.

Olo
1 rok temu

Konfederacja to jedyny sensowny wybór

resFT
1 rok temu

haha, bezpartyjni, co to się narobiło. Nawet sztandary PO ściągnęli i myślą że nikt nie pamięta skąd pochodzą. Na W.Zycha i Kalinkę zagłosuję ,bo to ludzie z pomysłem. Reszta szkoda gadać…

35
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x