Tarnobrzeg: Ponad 2,3 mln zł dofinansowania na ul. Zakładową

Ponad 2,3 mln zł dofinansowania na I etap przebudowy ul. Zakładowej w Tarnobrzegu przyznane zostało z Funduszu Dróg Samorządowych. Informację o rozstrzygnięciu zadań gminnych i powiatowych zatwierdzonych do dofinansowania z FDS podała dzisiaj wojewoda podkarpacka Ewa Leniart.

– W dniu 15.04.2019 roku Gmina Tarnobrzeg złożyła do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wniosek o dofinansowanie projektu pn.: „Przebudowa ul. Zakładowej w Tarnobrzegu – Etap I”. W dniu 12.07.2019 r. pismem nr I-II.4141.6.125.2019 Urząd Wojewódzki poinformował o pozytywnej ocenie projektu i umieszczeniu na liście zadań gminnych zarekomendowanych do dofinansowania z zastrzeżeniem, iż dofinansowanie udzielone zostanie po zatwierdzeniu przedmiotowej listy przez Prezesa Rady Ministrów – wyjaśnia NW24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg. Według informacji z UW lista ta została zatwierdzona przez premiera 30 sierpnia br.

Całkowity koszt projektu zgłoszonego przez gminę pn. „Przebudowa ul. Zakładowej w Tarnobrzegu – Etap I” wynosi 3 940 734,72 zł, z czego 1 576 294,72 zł to wkład własny a 2 364 440,00 zł to dofinansowanie.

– Termin ogłoszenia przetargu uzależniony jest od daty podpisania umowy o dofinansowanie. W przypadku podpisania umowy do końca III kwartału, możliwe jest ogłoszenie przetargu w IV kwartale 2019 roku – informuje NW24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg.

– Ww. inwestycja jest zadaniem jednorocznym, co oznacza, iż Gminie Tarnobrzeg przysługuje 12 miesięczny okres realizacji zadania, liczony od podpisania umowy z wykonawcą – dodaje.

W ramach ww. inwestycji zaplanowany do przebudowy został odcinek ulicy Zakładowej o długości 700m, rozpoczynający się od skrzyżowania z ul. Chemiczną i stanowiący kontynuację przebudowanej ze środków własnych drogi gminnej 122165R. W ramach wnioskowanego zakresu Gmina Tarnobrzeg zamierza wykonać jednojezdniową dwupasmową drogę o kategorii ruchu KR4 wraz z przyległym na całej długości chodnikiem zlokalizowanym po prawej stronie oraz chodnikiem o długości 137m po stronie lewej. Ponadto w ramach projektu zaplanowano budowę zatoki autobusowej oraz opaski o długości 102m i szerokości 1m – zlokalizowanie przy planowanym w ramach oznakowania przejściu dla pieszych. Przedmiotowa inwestycja obejmuje również przebudowę odwodnienia, kanalizacji teletechnicznej, zabezpieczenie sieci podziemnych oraz budowę oświetlenia ulicznego.

KOLEJNE DROGI ZGŁOSZONE DO DOFINANSOWANIA

W lipcu br. ogłoszony został kolejny nabór wniosków na budowę, przebudowę lub remont dróg powiatowych i gminnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. 26 sierpnia br. Gmina Tarnobrzeg, w ramach ogłoszonego naboru złożyła trzy wnioski o dofinansowanie projektów pn.:

– „Przebudowa ul. Strefowej w Tarnobrzegu” o wartości 2 226 222,25 zł

– „Przebudowa drogi powiatowej nr P1110R w Tarnobrzegu poprzez przebudowę ul. Mickiewicza” o wartości 4 166 619,03

– „Przebudowa drogi powiatowej o nr P1110R w Tarnobrzegu poprzez przebudowę ul. Orląt Lwowskich” o wartości 7 097 329,66

Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mało istotny
2 lat temu

Pewnie po wyborach się okaże że jednak nie ma na liście tak jak wcześniej z ulica Mickiewicza

909
2 lat temu

troszkę pytanie z innej beczki ale dalej z działu inwestycji

Czy inwestycję które zostały wybrane w budżecie obywatelskim na 2019 rok, zostaną zakończone w 2019 ? albo chociaż rozpoczęte ? niedługo rozpoczniemy 4 kwartał tego roku …

Maciek
2 lat temu

Polemizowałbym na temat słuszności modernizowania ul. Zakładowej i ul. Strefowej przed ul. Mickiewicza, a już na pewno ul. Orląt Lwowskich (wjeżdżając z Chmielowa czuć na zawieszeniu, że wjeżdża się do Tarnobrzega). No ale może wreszcie coś będzie zrobione.

a453777
2 lat temu

jest 12 miesięcy na realizacje inwestycji , uda się ??
Jest sukces , mały ale jednak !!

Nisko
2 lat temu

widzicie należy głosować na Kalinkę a dotacji na rozne remonty wam nie zabraknie

John
2 lat temu
Reply to  Nisko

Budowa dróg w Polsce utrzymuje dobrą dynamikę. Na 2019 rok zaplanowano ogłoszenie 17 przetargów na kolejne odcinki autostrad i dróg ekspresowych oraz obwodnice. GDDKiA szacuje wartość tych inwestycji na ok. 20 mld zł. Niezależnie od tego, 2 września (7 programów inwestycji i 3 aneksy) i 27 sierpnia 2019 (11 programów) minister infrastruktury zatwierdził kolejne programy budowy dróg. Większość z nich ma ruszyć w roku 2020, prace przygotowawcze kilku rozpoczną się jeszcze w tym roku. Sprawdź, gdzie planowana jest budowa dróg.

tarnobrzeżanin .
2 lat temu

Ta kasa bez Kalinki . Czyli jak dobry projekt to nie trzeba Kalinki. W tamtym tygodniu sukces drogowy dla Tarnobrzega odtrąbił Weber. Tak działa kampania informacyjna wyborcza. Kto sie nabierze to sie nabierze .Ja na pewno nie i nie będę głosować na Pis, bo drogi zrobi Bożek co wynika z niniejszego komunikatu.

Jaś Fasola
2 lat temu

Na razie Bożek żadnych dróg nie zrobił. Zabrali nam dotacje na remont ul. Mickiewicza na os. Miechocin. Rok 2019 to pierwszy rok od paru lat, gdzie nie ma żadnych większych inwestycji drogowych w mieście, co dla mnie osobiście jest skandalem, kpiną i zaniedbaniem przez władze.

John
2 lat temu
Reply to  Jaś Fasola

Na programy budowy dróg krajowych zatwierdzone przez ministra infrastruktury w sierpniu 2019 planowany jest fundusz w wysokości 950 mln zł. Będą to inwestycje polegające na rozbudowie dróg i wzmocnieniu ich nawierzchni do przenoszenia obciążeń o nacisku 11,5 t/oś. Przy okazji będą budowane lub przebudowywane skrzyżowania by podwyższyć bezpieczeństwo użytkowników dróg, powstaną nowe chodniki, sygnalizacja świetlna, trzeba będzie wybudować wiele przepustów i wiaduktów. Zatwierdzone inwestycje dotyczą 10 województw. Województwo podlaskie Budowa obwodnicy Augustowa w ciągu DK 16 długości 6,5 km. Obwodnica powstanie jako droga klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) z odseparowanym ruchem pieszych i rowerzystów. Proces przygotowawczy zaplanowany na lata 2020-2022, roboty budowlane 2023-2025. Rozbudowa DK 16 na odcinku ul. Turystyczna, Augustów – Głęboki Bród – trasa długości 22,2 km z odseparowanym ruchem pieszych i rowerzystów. Prace obejmą przebudowę skrzyżowań i budowę zatok autobusowych. Realizacja zaplanowana na lata 2020-2022. Województwo małopolskie Rozebranie starego i wybudowanie nowego wiaduktu w Bochni, w ciągu drogi krajowej DK 94. Zostanie też przebudowana droga pod wiaduktem. Realizacja: 2020-2022. Rozebranie starego i wybudowanie nowego przepustu w ciągu DK 44 w Palczowicach. Realizacja: 2020-2022. Rozebranie starego i budowa nowego mostu nad potokiem Luszówka w Chrzanowie w ciągu DK 79 wraz z przebudową sieci uzbrojenia terenu. Realizacja 2020-2022. Budowa… Czytaj więcej »

urzędnik
2 lat temu
Reply to  John

Na programy budowy dróg krajowych zatwierdzone przez ministra infrastruktury w sierpniu 2019 planowany jest fundusz w wysokości 950 mln zł. Będą to inwestycje polegające na rozbudowie dróg i wzmocnieniu ich nawierzchni do przenoszenia obciążeń o nacisku 11,5 t/oś. Przy okazji będą budowane lub przebudowywane skrzyżowania by podwyższyć bezpieczeństwo użytkowników dróg, powstaną nowe chodniki, sygnalizacja świetlna, trzeba będzie wybudować wiele przepustów i wiaduktów. Zatwierdzone inwestycje dotyczą 10 województw.

Miasto mrok
2 lat temu

Tarnobrzeżanninie nie koniecznie już jednæ nam cofnęli za karę, a władze miasta zamiast interweniować w Warszawie (a jeżeli, to były środki z UE nawet Brukseli) nie zrobiły nic. Nawet sprawa nie została nagłośniona w mediach ogólnopolskich. Dlatego jak ktoś wyżej napisał będzie cofnięte albo niespelni jakiegoś kryterium, np. terminowego a termin jest krótki. Dlatego lepiej mieć miernego, ale Swojego posła.

obserwator
2 lat temu
Reply to  Miasto mrok

nauczyciele nie znaja sie na inwestycjach,remontach dróg !!! ul.Mickiewicza jest wizytówka miasta .

Miasto mrok
2 lat temu

Wybory czynią cuda i bum inwestycyjny, zastanawia mnie tylko kiedy władze zgłoszą kolejne drogi bo jest ich bardzo dużo.

Ewa
2 lat temu

Ulice Łokietka w tarnobrzegu tez mieli w tym roku z budzetu obywatelskiego remontować i nie ma pieniędzy Telepiemy się po dziurach bo PEC zniszczył rok temu nawierzchnie

Drogowiec
2 lat temu

A gdzie remonty takich ulic jak Moniuszki, Mickiewicza centrum, Sikorskiego koło wieżowców, Kwiatkowskiego, Kazimierza Wielkiego czy też Chrobaka w Mokrzyszowie ? Nie mówiąc już o innych drogach w przemysłowym Machowie, gdzie na dziurach można sobie koło ze zawieszeniem urwać.

Maciek
2 lat temu
Reply to  Drogowiec

Nie wiem jak z pozostałymi, ale jeśli chodzi o Sikorskiego, to na razie zaprojektowano organizację ruchu na Drodze wojewódzkiej nr 723 w Tarnobrzegu. Całość pod linkiem:

https://drive.google.com/file/d/1ZKH…SsRkrOp3k/view .

Niestety na znacznym odcinku przewiduje się, zamiast istniejącej drogi dla rowerów, drogę dla pieszych z dopuszczonym ruchem rowerowym, bez przejazdów dla rowerzystów na niektórych przedłużeniach.

Mar
2 lat temu
Reply to  Maciek

link niesprawny

Maciek
2 lat temu
Reply to  Mar
Józiek
2 lat temu

A Mechaniczną oczywiście mają gdzieś, ponieważ grunty należą do kilku podmiotów, które od lat nie potrafią się w tej sprawie porozumieć…

Że co?
2 lat temu

Wy tylko drogi i drogi… a w sobotę jest zjazd foodTrucków, a w niedzielę piknik rodzinny a prezydent jako dobry gospodarz na pewno zaszczyci swoją obecnością te dwa (a może i więcej) wydarzenia, czy to się nie liczy???

Magura
2 lat temu

Potrzeb jest dużo, tylko kasy mało.Już wcześniej jeden orzeł narcyz zadłużył miasto o ponad drugie tyle co zastał. Ale faktem jest też, że obecny prezydent za wiele nie rozwinął czy zmodernizował miasto.Priorytety ma inne,wszystkim znane. Ale dajmy mu trochę czasu, może wreszcie dotarła do p. Bożka miałkość jego prezydentury. A co potrzeby pilnej remontu dróg dorzucam M. Dąbrowskiej oraz Konfederacji Dzikowskiej.

onufry
2 lat temu
Reply to  Magura

A z projektow S4 i z17 też nic nie wyszlo. Remonty są potrzebne też na innych ulicach. Widzialem jak się zawieszenia urywają na ulicy Stalina, Dzierżyńskiego, Rewolucji Francuskiej. A ten narcyz wsystkie piniondze na pokazy połykaczy sztyletów i noży wydaje .

john
2 lat temu

Bardzo dobra wiadomość. W końcu należy się i Tarnobrzegowi takie dofinansowanie

miesiek
2 lat temu

John co załatwiłeś i Bożka, że jesteś jego wielbicielem . Chyba cię wyłapał i zneutralizował. WOW! He! He!

John
2 lat temu
Reply to  miesiek

Wylapac i zneutralizowac to sobie mozecie wszy w urzedzie

gość
2 lat temu
Reply to  John

Jednak narcyz do końca życia zostanie narcyzem.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
26
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content