Złoto i srebro w olimpijskiej klasie Laser Radial Lilly May Niezabitowskiej z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg

Mistrzostwa Polski Klas Olimpijskich w Żeglarstwie odbyły się w Narodowym Centrum Żeglarstwa w Gdańsku. Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg reprezentowały dwie zawodniczki w klasie Laser Radial kobiet – Lilly May Niezabitowska oraz Aleksandra Bobula.

W trakcie 4 dni odbyło się 9 z zaplanowanych 10 wyścigów w zmiennych warunkach wiatrowych. Startowało łącznie 30 zawodniczek z całego kraju w 3 kategoriach wiekowych:seniorek, juniorek (U19) i juniorek młodszych (U17).

Dla naszych zawodniczek do tej pory pływających na łódkach Laser 4.7, był to debiut w tej klasie. Dzięki wsparciu sponsora – firmie Siarkopol, łódki tarnobrzeskich zawodniczek udało się wyposażyć w sprzęt (żagle i maszty) pozwalający na start w wyższej, olimpijskiej klasie Radial.

Swój pierwszy występ dziewczęta mogą zaliczyć do bardzo udanych. Trenująca na co dzień pod okiem Aleksandra Ariana, Lilly May Niezabitowska, po walce do ostatniego wyścigu, zdobyła 1 miejsce i złoty medal w kategorii U17, dający jej tytuł Mistrza Polski. W kategorii U19Lilly wywalczyła zaś 2 miejsce i srebrny medal. W klasyfikacji generalnej uplasowała się na 6 pozycji.

Aleksandra Bobula po obiecującym początku, w kolejnych dniach miała trochę słabsze wyścigi, by w ostatni dzień jeszcze poprawić swoją pozycję. Finalnie zajęła 10 pozycję wśród juniorek młodszych (U17) i 22 pozycję w klasyfikacji generalnej.

foto&info: Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x