Straż Miejska nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Statystyczne podsumowanie pracy funkcjonariuszy w wakacje

W minionym tygodniu w artykule pt. „Jezioro Tarnobrzeskie: Mniej pouczeń, więcej mandatów” zaprezentowaliśmy Państwu podsumowanie sezonu  w oparciu o statystyki policyjne. Poniżej przedstawiamy zestawienie które otrzymaliśmy od Straży Miejskiej.

W przeciwieństwie do Wodnego Patrolu Policji pilnującego porządku wyłącznie na wodzie, Straż Miejska winna czuwać również nad tym, co dzieje się na plaży. Jak poinformował nas komendant Robert Kędziora, w okresie wakacyjnym od poniedziałku do soboty nad jeziorem organizowane były patrole doraźne w ramach wykonywanych służb patrolowych rowerowych i zmotoryzowanych,  zaś w niedzielę i dni świąteczne uruchamiane były dodatkowe patrole dedykowane nad Jezioro Tarnobrzeskie.

Z informacji uzyskanych od komendanta Kędziory wynika, że w sezonie 2019 roku strażnicy miejscy patrolujący plaże nad akwenem wylegitymowali 36 osób czyli o dwie mniej niż w roku ubiegłym. Nieco mniej było również pouczeń, w 2018 – 291, w 2019 roku zaś 257.

Więcej niż w ubiegłym roku strażnicy miejscy wystawili za to mandatów karnych. W 2018 było ich 159 na kwotę 12.280 zł, w minionym zaś sezonie liczba mandatów wyniosła 182, na łączną kwotę 22,010 zł.

W minione wakacje strażnicy miejscy uczestniczyli również w 43 wspólnych patrolach wodnych z WOPR (w 2019 roku przeszkolono 5 funkcjonariuszy do pełnienia służb w patrolu wodnym – kurs ratownika wodnego), wzięli także udział w akcji profilaktycznej na plażach jeziora (ratownictwo, bezpieczny wypoczynek nad wodą).

SZCZEGÓŁOWE STATYSTYKI

2019

  • 36 legitymowanych
  • 257 pouczeń
  • 182 mandaty karne na kwotę 22.010 zł

W tym:

– 51 mandatów – kąpiel w miejscu zabronionym;

– 129 mandatów za wykroczenia drogowe

– 2 mandatów za inne wykroczenia

2018:

  • 38 legitymowanych
  • 291 pouczeń
  • 159 mandatów karnych na kwotę 12.280 zł

W tym:

– 98 mandatów – kąpiel w miejscu zabronionym;

– 52 mandatów za wykroczenia drogowe

– 9 mandatów za inne wykroczenia

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szczery
1 rok temu

Śmiech na sali. Tyle to powinni wystawiać w ciągu tygodnia! Wystarczy chcieć, i patrzeć co dzieje się nad jeziorem. Dziesiątki źle zaparkowanych aut dziennie, dziesiątki nielegalnych wjazdów pod prąd, dziesiątki rozpalonych grilli, postawionych dzikich obozów w miejscu zakazu,osoby śmiecące i po sobie nie sprzątające. Gdyby służby robiły swoje, to jezioro utrzymywało by się z samych mandatów, aż się bydło nauczy…

KAROL
1 rok temu
Reply to  Szczery

i kąpanie smierdzących kundli między dziecmi!

plażowicz
1 rok temu
Reply to  Szczery

Za to podsumowanie, strażnicy miejscy powinni być ukarani dyscyplinarnie. Wychodzi na to , że przez sezon prawie nic nie robili. Rzeczą naturalną stał się dojazd nad jezioro pod prąd obok wake parku i przystani nurkowej. Setki samochodów w sobotę i niedzielę jeździło pod prąd. S E T K I samochodów. Żadnej reakcji policji i straży miejskiej przede wszystkim. Wszyscy wiedzą o tym procederze, setki samochodów jeździ pod prąd ocierając się o inne auta i rowerzystów, a straż miejska o tym nie wie ( niebywałe )lub nie chce wiedzieć . Żenada. Chcieliście się pochwalić strażnicy , a wyszło jak zwykle.

Panie komendancie strażników miejskich. Wzywam pana do odpowiedzi. Proszę publicznie odpowiedzieć wszystkim, dlaczego straż miejska zrezygnowała z egzekwowania prawa w tym zakresie. Czy wiedział pan o tym , że nielegalnie bez opłaty pod prąd w weekendy wjeżdżało setki samochodów ? Dlaczego strażnicy nie podejmowali działań w tej sprawie. Czy może czeka pan na wypadek drogowy z udziałem rowerzysty ? I niech pan nie mówi ,że podejmowaliście tam działania, bo to nieprawda. Panie komendancie, proszę odpowiedzieć wszystkim tu na forum. Czekamy.

Maciek
1 rok temu

Z jednej strony narzeka się na brak pieniędzy w budżecie. Z drugiej strony tam, gdzie na mandatach można zarobić krocie, nie wystawia się ich. No bo wystarczy 2 strażników na wyjeździe, gdzie wjeżdżają pod prąd bez opłaty i dwóch spacerujących w celu wypatrywania bezmyślnie zaparkowanych samochodów. Gra pozorów trwa.

Mar
1 rok temu
Reply to  Maciek

Jakieś wystawiają, przecież są wymienione w statystyce.

Maciek
1 rok temu
Reply to  Mar

Nie napisałem, że w ogóle nie wystawiają mandatów. Chodziło mi o to, że nie wystawia się ich tyle, ile by należało. W mieście widziałem nie raz samochód straży miejskiej przejeżdżający jakby nigdy nic obok nieprawidłowo zaparkowanych aut. Skutki? Zastawione chodniki i mniejsze wpływy do budżetu.

Tropiciel idiotoligii
1 rok temu

Czy ta straż choć raz zarobiła na swoje płace czy do nich dopłacamy?

Elana
1 rok temu

Puknij się w głowę! A czy Policja zarabia na siebie? Żadna tego typu formacja NIGDY nie zarobi na siebie chyba, że wprowadzimy pełną dyktaturę i karanie za wszystko, a nie oto chyba w tym chodzi 🙂

Tutturu
1 rok temu

Co do legitymowanych, mandatów i pouczeń to tak powinno wyglądać podsumowanie jednego weekendu a nie całych wakacji.

Mieszkaniec
1 rok temu

Panie plażowicz zamiast krzyczeć o niegodziwościach SM , strażników czy ich komendanta proponuje zapoznać się z brzmieniem art 129b Kodeks Drogowy.Czytanie naprawdę nie boli a czytanie ze zrozumieniem nigdy.Pan
Morawski może zaspokoi ciekawość plażowicz i wystąpi do Ruchu Drogowego miejscowej Policji by udostępniła efekty swojej pracy w zakresie egzekwowania jazdy pod prąd czyli nie stosowania się do znaku drogowego – zakaz wjazdu.Taka drobna uwaga do plażowicza.Proszę pisać we własnym imieniu i na swój rachunek a nie oczekiwać odpowiedzi dla wszystkich rzekomo czekających bo niby skąd Pan wiesz ze czekają.Pogody ducha i ciała życzę bo jak wiadomo lekarstwa kupujemy za własną kase niestety.O przepaszam niektórzy dzięki dobrej zmianie mają je za free przynajmniej niektóre

plażowicz
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Widzę, że jest pan z tych nielicznych osób ,które dobre samopoczucie uzyskują po obrażeniu innych. Medycyna zna takie przypadki. Swoim wpisem rzeczywistości nie zmienisz. Choćbyś nie wiem jak zaklinał. Straż w tym temacie dała ciała. Popatrz na inne komentarze. Nie pozdrawiam.

Elana
1 rok temu
Reply to  plażowicz

To Policję też trzeba zlinczować, bo mało robili nad jeziorem, a ściganie wykroczeń komunikacyjnych to ich zakres działania 🙂

Mieszkaniec
1 rok temu

:):))) .Pan na poważnie z tym komentarzami czy wolne źarty.Niczego widzę Pana nie nauczyły ostatnie afery komentarzowe,hasłowo ujęte jako Brejza Team w Inowrocławiu czy Kasta Team w Ministerstwie Sprawiedliwości.Dziś komentarzami każdego można uczynić świętym lub pomocnikiem diabła.Tyle w tym temacie

tbg
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Jakiś nienormalny , czy co ??

14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x