Tarnobrzeg: Magistrat poszukuje filologa polskiego

Konkurs na stanowisko urzędnicze w Biurze Promocji i Współpracy z mediami ogłosił w minionym tygodniu prezydent Tarnobrzega. W wymaganiach niezbędnych figuruje wykształcenie wyższe na kierunku Filologia polska. Ponieważ ww. obostrzenie dotyczące specjalizacji wywołało wśród naszych internautów pewne wątpliwości, postanowiliśmy to sprawdzić u źródła i dowiedzieć się, dlaczego wyłącznie osoba która ukończyła studia polonistyczne, może sprawować to stanowisko.

Jak wynika z odpowiedzi które uzyskaliśmy od rzecznika UM Tarnobrzeg, to właśnie znakomita znajomość języka polskiego zarówno w mowie jak i w piśmie będzie decydująca przy wyborze kandydata.

– Z uwagi na zakres zadań na stanowisku pracy na jakie prowadzona jest rekrutacja, z których większość polega na redagowaniu tekstów (m.in. opracowywanie materiałów na sesje Rady Miasta, tych do publikacji w miesięczniku Merkuriusz Tarnobrzeski, opracowywanie materiałów promocyjnych i informacyjnych, czy też materiałów dla dziennikarzy) głównym wymogiem jaki stawiamy kandydatom, jest znakomita znajomość poprawnego, tak w mowie jak i piśmie, języka polskiego – wyjaśnia NW24.pl Wojciech Lis, rzecznik UM Tarnobrzeg.

– W czasach tzw. „pisma obrazkowego”, powszechnego posługiwania się skrótami, emotikonami, pewność spełniania tego wymogu daje wykształcenie polonistyczne – dodaje.

Oprócz wykształcenia wyższego na kierunku Filologia Polska, kandydat musi posiadać co najmniej 4-letnie doświadczenie zawodowe w redagowaniu informacji i opracowywaniu materiałów promocyjnych. Zakres pracy który będzie obowiązywał osobę zatrudnioną na tym stanowisku jest szeroki, od tych wspomnianych wyżej przez rzecznika, przez organizowanie imprez i uroczystości miejskich, współpracę z mediami czy kompleksową obsługę delegacji zagranicznych, po działania związane z wdrażaniem strategii i promocji miasta.

W związku z tym zapytaliśmy prezydenta za pośrednictwem jego rzecznika: cyt: ” Dlaczego osoby które ukończyły inne kierunki humanistyczne, związane z reklamą, promocją a posiadające wszystkie inne wymagania niezbędne oraz dodatkowe nie mogą sprawować ww. stanowiska„?

– Błędnym jest przekonanie, że absolwenci filologii polskiej to osoby, które odnajdują się tylko i wyłącznie w oświacie – odpowiada rzecznik UM Tarnobrzeg. – Polonistyka kształci nie tylko przyszłych nauczycieli, ale też w zakresie edytorstwa, komunikacji społecznej i medialnej. Tak więc wykształcenie, właśnie polonistyczne plus wymagane doświadczenie, spełnia wszystkie oczekiwania jakie stawiamy kandydatom spośród których chcemy wyłonić rzetelnego i doskonale przygotowanego pracownika – dodaje.

Osoba która wygra konkurs zostanie zatrudniona w Biurze Promocji Miasta i Współpracy z Mediami. Jak wyjaśnia nam rzecznik, na utworzenie nowego stanowiska prezydent zdecydował się mając na uwadze usprawnienie pracy w Urzędzie Miasta.

– Aktualnie w biurze pracują dwie osoby w tym kierownik biura będący rzecznikiem prasowym. Pracę biura wspiera osoba na podstawie umowy zlecenia obowiązującej do końca 2019 r. – informuje NW24.pl Wojciech Lis.

– Zadania osób pracujących w biurze, to gromadzenie i upowszechnianie informacji dotyczących pracy Prezydenta Miasta, Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych oraz szeroko pojęta promocja miasta. To współpraca z organami administracji państwowej, stowarzyszeniami, mediami oraz innymi organizacjami i instytucjami. To także m.in. kompleksowa obsługa delegacji zagranicznych, przygotowywanie imprez kulturalnych i rekreacyjnych na terenie miasta, organizowanie konferencji prasowych i spotkań z dziennikarzami, przygotowywanie materiałów informacyjnych dla dziennikarzy, obsługa strony internetowej www.tarnobrzeg.pl, czy współorganizacja na terenie miasta obchodów świąt państwowych, rocznic i innych uroczystości miejskich.

OGLOSZENIE_O_NABORZE

Subskrybuj
Powiadom o
40 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Antek
1 rok temu

Mam kilka pytań:

1. Czy to jest konkurs ustawiony pod konkretną osobę?
2. Czy ten konkurs wygra, bo musi wygrać pani Monika S. ?

John
1 rok temu
Reply to  Antek

Pani s glupia nie jest pracuje w szkole ma zleceniowke w tdk w um i ostatnio chyba nawet w zamku dzikowskim wiec jej sie to nie kalkuluje ja obstawiam pania joanne ryb… To by do siebie pasowalo . boska rejczel na swoich zleceniowkach wychodzi lepiej niz prezydent wiec ma to zamienic na jeden etat za 6 tys ?

Anthony
1 rok temu
Reply to  John

Skąd wiedziałeś?
Jest wynik…

ROMAN
1 rok temu

Aha, czyli przekładając z lisowego na polski. Rozpieprzyliśmy Wydział Promocji Miasta i zwolniliśmy 3 pracowników, resztę przenieśliśmy do innych wydziałów. W ich miejsce przyjeliśmy amatora ale za to byłego dyrektora biura poselskiego Pluty oraz gościa, który robił nam foty w kampanii. A teksty redagowała nam do tej pory pomoc adminstracyjna ale nawet ona ma dość naszej błazenady i niekompetencji. Bożek pajacu, zrezygnuj…

ciekawy
1 rok temu

Typowa rekrutacja pod określone wymagania kandydata. .Zakres zadań opisanych na stanowisko wyklucza ograniczenia wykształcenia do studiów filologi polskiej . Nastąpiło naruszenie zasad obowiązujących przy rekrutacji w urzędach. To może zakwestionować każdy inny kandydat. Oj coś cienko z z ustawą o pracownikach samorządowych. Wystarczy poczytać komentarze do ustawy.

yyy
1 rok temu

a poszli by po bandzie i w wymaganiach by podali wzrost, wiek, rozmiar biustu, żeby czasem dwie osoby nie wystartowały

John
1 rok temu
Reply to  yyy

Imie i nazwisko powinno byc w wymaganiach i temat zalatwiony

obywatel
1 rok temu
Reply to  yyy

Po co ten konkurs i tak wszyscy wiedzą że zatrudnia się tylko i wyłącznie po znajomości.
A później urzędasy do spowiedzi i komunii
– tylko po co !!!! Tak tylko komuniści i bolszewicy robią.

Janusz
1 rok temu
Reply to  yyy

Ja myślę że to byłby dobry pomysł.

Maciek
1 rok temu

Stanowisko ds. promocji Miasta oraz informacji dla osoby z wykształceniem wyższym na kierunku filologia polska. No tacy urzędnicy na pewno podniosą miasto z kolan.
Tymczasem zatrudnieni od lat fachowcy nadal będą robili swoje, np. nowatorskie punkty teleportacyjne dla rowerzystów
https://drive.google.com/file/d/1kPITJ7tKGl6DTnN9Po2cZPbLzy6qlBrq/view
https://drive.google.com/file/d/1Cx8NdftS2V2DdDYm6fC_KXLB51ph7Uh6/view
No ale takiego prezydenta wybrali sobie Tarnobrzeżanie. A jeszcze jako przewodniczący rady obecny Pan Prezydent mówił m.in. takie rzeczy
https://drive.google.com/file/d/1YI22kXahmmG9NUzndGkf8NV1Ov1Vkvxk/view
Wystarczyło zatem posłuchać i wyciągnąć wnioski. Teraz trzeba będzie czekać jeszcze ponad 4 lata…

Tropiciel idiotoligii
1 rok temu

Z daleka śmierdzi ustawką.

Czy w UM już wiedzą, kto wygra konkurs?

Głosowałem na obecnego prezydenta bo wydawało mi się że daje gwarancję uczciwości, chęci współpracy ze wszystkimi którzy mogą pomóc miastu, chęci uczenia się o samorządzie itd itp.

Czyżby się mylił?

Ola
1 rok temu

Wiedzą 🙂

mieszkaniec Tbg
1 rok temu

Osoba ta będzie zajmowała się „kompleksową obsługą delegacji zagranicznych” a w wymaganiach niezbędnych nie ma że musi znać biegle języki obce, dobre 🙂 Śmierdząca sprawa panie prezydencie. Patrząc na to z innej beczki nie sądzę aby jakaś polonistka zwolniła się z ciepłej posadki w szkole i poleciała na stanowisko w urzędzie gdzie wszyscy narzekają na niskie zarobki.

Adam L.
1 rok temu

Czy dzięki nowo zatrudnionej osobie Tarnobrzeg wstanie z kolan? Nie sądzę. Pytanie do prezydenta: czy brakuje Panu urzędników? Bo jak wszyscy wiemy po kadencji G. Kiełba zatrudnienie w UM zwiększyło się z 200 do 260 etatów. Czy to za mało jak na takie małe miasto? Porównajcie się choćby z Mielcem.

zniesmaczony
1 rok temu

Gospodarza niech lepiej miasto poszuka !!!!!!!
Pieprzenie w bambus i palenie głupa ……………..

Alga
1 rok temu

Całkiem ciekawa sprawa. O ile pamiętam, a pamiętam to dobrze, za czasów prezydenta Kiełba, na jednym z forów dyskusyjnych była dyskusja na temat: czy w urzędzie miasta pracuje jakiś polonista. Wtedy też podawane były przykłady tekstów z wieloma błędami. Trudno mi o nich mówić, bo akurat polonistą nie jestem. O ile też dobrze pamiętam, wtedy w naszym magistracie pracowało co najmniej dwóch polonistów, z których jeden był naczelnikiem wydziału. Potem jakoś tak się stało, że ten drugi musial odejść, a jego miejsce zajął socjolog, który te teksty z błędami pisał.
No i jeszcze coś. kiedy głoszono konkurs na stanowisko rzecznika też się pojawiło dziwne uwarunkowanie, że kandydat musi być , o ile pamiętam, dziennikarzem, socjologiem albo psychologiem. To też było dziwne. No i co? Wygrał socjolog. Może teraz w ramach specjalizacji zajmie się budowaniem wpływu i propagandy magistratu, a polonista tylko rwdagowaniem tekstów.

obywatel
1 rok temu
Reply to  Alga

Po co socjolog w urzędzie – ha ha ha
a teraz polonista – ha ha ha.

John
1 rok temu

Panie prezydencie dziwny ten konkurs TAKI NIE ZA UCZCIWY

kikol
1 rok temu

Od kiedy to w naszym magistracie poszukiwani są fachowcy o tak wysokich kwalifikacjach? Znam parę osób, których w magistracie nie chciano właśnie dlatego, że mieli wysokie kwalifikacje. Może akurat nie pasowali do grupy, która razem dla Tarnobrzega trzyma w naszym mieście władzę.

obywatel
1 rok temu
Reply to  kikol

Chore miasto i zgniłe do reszty – widać za jakich głupoli mają mieszkańców miasta – ale sobie na to zasłużyli w ostatnich wyborach – mają to na co zasługują.
Zamiast zatrudniać prawdziwych fachowców, zatrudniają polonistę – kupa śmiechu.

No to faktycznie trafił się geniusz „prezydento” – nawet dzieci ze szkoły podstawowej potrafią skorzystać z komputera i sprawdzić jak się pisze słowa.
No ale „prezydento” pali głupa – po ch…rę w urzędzie polonista no chyba że będzie uczył „prezydento” i „kitka wice …” jak należy mówić i pisać.

Anthony
1 rok temu

Ciekawe, że przywołujecie GK… dobry kierunek

PAX
1 rok temu

Dziwna sprawa z tym konkursem, w UM, pracuje co najmniej pięć osób po filologii polskiej i przecież można było taką osobę przenieść na to stanowisko. Zwłaszcza, że dużo mówi się o przeludnieniu urzędu, a wśród urzędników krąży jak widmo słowo „etatyzacja” a najbardziej zagrożone czują się nią pomoce administracyjne. Do tego podobno sprzątaczki nie tylko z urzędu ale i ze szkół ma przejąć Karabela?

Mieszkaniec
1 rok temu

To należy zgłosić do telewizji Np jest tak
Sprawa dla reportera czy czarno na białym
Rzecznik socjolog to nie umie pisać czy co.

Hmmm
1 rok temu

To niech już ten/ta polonista/polonistka udzieli korepetycji rzecznikowi, bo odje…ał takie foldery promocyjne miasta, że najpierw uśmiechasz się z powodu bzdur tam wypisanych, później się denerwujesz, że cos takiego trafiło za naszą kasę do druku, a później znów zaczynasz się śmiać z politowania dla tego kolesia.

Solo
1 rok temu

Co jak co, ale tak wujowego prezydenta to miasto w swojej historii nie miało

Urzednik
1 rok temu

A mnie się wydawało że pisać po polsku i wyslawiac się to obowiązek każdego urzędnika państwowego i samorządowego Dlatego do rzędów nie zatrudnia się cudzoziemców.
Autorem tej rekrutacji jest sekretarz bo to on odpowiada za funkcjonowanie urzędu Dr prawa może w ramach obowiązków robić korekty pism na sesję i w promocji. Po co takie głupie wymogi Bez studiów polonistycznych wygra ten co ma wygrać Znowoz masz miasto budzi śmiech To nawet w Pvimiu lepiej to robią w sytuacji nepotyzm.
Co z kosztami komornika Już są wyniki sprawdzania narażenia gminy na straty 30 tys Polonista nie uratuje miasta od glupawych decyzji narazajacych na zbędne koszty.
Bożek to chyba myśli że mieszkańcy to niedouczone barany.

Urzędnik II
1 rok temu

To ten ponista będzie pisał dzieje miasta czy wiersze pochwalne aktualnej władzy.

Pupil
1 rok temu

A może Darka przesunąć na to stanowisko. Nic nie robiąc byłby niewidoczny. Kilka fotografii, nawinąć czasem makaron na uszy i urzędas pierwsza klasa.

Miasto mruk
1 rok temu

A kto by się pchał do urzędu miasta przecież tam słabo płacą, to po co tam iść, żadna z was ani żaden z was by tam nie poszedł. Dlatego po co skomlec

orzeł
1 rok temu

spełniam warunki ale nie umiem lizać rowu, czy mam szansę?

Tutturu
1 rok temu

Wieszcza jakiegoś mogli by poszukać, który relacje z pikników u działkowców z udziałem pełnomocnika prezydenta by opisywał trzynastozgłoskowcem. Nadał by się również do pisania peanów na cześć oraz żałobnych trenów na brak dotacji z marszałkowni.

Emil
1 rok temu

Wstyd tak „wygranej”.

jest lepiej
1 rok temu

Jest super. Takiego prezydenta oczekiwaliśmy . Miał słuchać mieszkańców a ma ich w poważaniu do granicy swojego biurka. To ja wiem lepiej jak postąpić abyście byli szczęsliwi. Zatrudnię swojego polonistę, bo nikt inny z mieszkańców nie sprosta realizacji moich planów dla dobra każdego mieszkańca. Taki to właśnie bełkot jest tej władzy. Zaklinanie rzeczywistości ,brak transparentności, dziwne decyzje, obrażanie się na krytykę, zamykanie biurka o godz. 15 tej ,nie informowanie mieszkańców o tym co się dzieje np mam pytanie ?
Czy prawdą jest że jeden z planów zagospodarowania przestrzennego dla miasta został unieważniony. W mieście mówi się o tym tylko rzecznik nic nie mówi. Może to nieprawda.? Czekamy na wyjaśnienie. A może konkurs ma na celu wyjaśnienie „po polsku” sprawę tego planu.

John
1 rok temu
Reply to  jest lepiej

O jakim planie a raczej ktorym piszesz pytam bo jestem ciekaw z tymi planami w miescie to jakas paranoja idiotow i chetnie poznalbym punkt odniesienia

Pies z Woli
1 rok temu

Ale jaja, czyli Bożek zatrudnił na stanowisku rzecznika prasowego osobę, która nie umie pisać tekstów, nie współpracuje z mediami, nie organizuje imprez miejskich i nie obsługuje delegacji zagranicznych. I za to wszystko czego pan Lis nie robi, dostaje 6,3 tys? Ja rozumiem, że Bożek swoje nieróbstwo w urzędzie, podniósł do rangi dogmatu ale to jest konkretna kasa, którą płacą panu Lisowi mieszkańcy.

Swoją drogą to pan rzecznik Lis jak go przyjmowali w lutym do roboty, to dostał zapewne umowę na 6 miesięcy. Czyżby pomimo braku powyższych kompetencji do pełnienia stanowiska, ta umowa została w sierpniu przedłużona na czas nieokreślony…?

do nadwisłą24
1 rok temu

Ponieważ krążą w mieście informację że jeden z uchwalonych przez Radę Miasta planów zagospodarowana przestrzennego został unieważniony to mieszkańcy mają prośbę do redakcji nadwisłą24 aby o to zapytał rzecznika prasowego urzędu miasta. To sprawa ważna dla miasta dlatego mamy prawo pytać.

potwór z bagien
1 rok temu

Za Bożka jak widać stać nas na wszystko i wszystkich. O wszystkich wydarzeniach będzie pisał polonista lub polonistka za 3-4 tysiące PLN miesięcznie bo dziadostwa być nie może. Abyśmy mogli również nacieszyć nasze oczęta to fotografował je będzie kolega-fotograf za 2500zł miesięcznie. Próbkę jego kunsztu możemy zobaczyć na stronie miasta przy relacji z XX edycji Satyrbluesa, dwudniowej imprezy gdzie są aż trzy zdjęcia, polecam to zobaczyć bo warto wiedzieć na co wydawane są nasze pieniądze: http://www.tarnobrzeg.pl/aktualnosci/jubieluszowa-edycja-satyrblues,2100.html

do rzecznika
1 rok temu

Czy jest chociaż jedna decyzja(działanie)prezydenta właściwa(niekontrowersyjna) i popierana przez mieszkańców? i czy ten pan ma honor i wie co to jest dymisja?

kto będzie następny?
1 rok temu

Trochę jest tak, że przyganiał kocioł garnkowi…
mam tu na myśli parę tekstów redakcyjnych w których pojawiają się błędy, trudno powiedzieć czy ortograficzne, literówki czy błędy w odmianie. Wynika z tego, że w redakcji są może i dobrzy dziennikarze, ale brak polonisty albo korektora tekstów. W takim razie można postawić tezę, że nawet dobry dziennikarz nie zna reguł języka polskiego.
To taka maa wrzutka, ale trafna.
Natomiast bez odpowiedzi jest pytanie po co polonista w urzędzie? Tym bardziej, że ktoś już naliczył ich aż pięciu!!! Jakby nie było to najwięksi polscy poeci czy pisarze polonistami akurat nie byli, ale Nobla dostali. Szkoda, że nie poszukują bajkopisarza, bo wtedy zgłosiłbym się jako pierwszy.
Może zatem chodzi o konkretną osobę, o której tyle niektórzy mypiszą.

observ
1 rok temu

nie do wiary… żenujące tłumaczenia rzecznika, od mniej więcej roku na stanowiska w mieście obsadzane są osoby niekompetentne, w materiałach filmowych wygląda to tak, że nie mają nic do powiedzenia, jakieś okrągłe zdania, z próżnego to i Salomon…

40
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x