Sąd oddalił wniosek o upadłość TTBS

Jak dowiedzieliśmy się od Łukasza Mędrykowskiego, prokurenta w Tarnobrzeskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego, Sąd Rejonowy w Rzeszowie oddalił wniosek o ogłoszenie upadłości spółki.

Wniosek złożyło konsorcjum firm MarCom i PRIB Tarnów, główny wykonawca bloku przy ul. Św. Barbary.

– Złożenie wniosku konsorcjum uzasadniło go tym, że ma wierzytelność wobec nas od października, bo kary zostały nałożone przez nas w kwocie przekraczającej wartość jej wynagrodzenia. W tej chwili wartość kar przekracza 2 mln zł a wartość wynagrodzenia jest o kilkanaście tysięcy niższa i teraz to oni są naszymi dłużnikami – tłumaczył podczas majowej konferencji prasowej prokurent  Mędrykowski.

Złożenie wniosku o upadłość skutkowało tym, że sąd wyznaczył TTBS zarządce komisarycznego tzw. nadzorcę sądowego, który przeprowadził wewnętrzny audyt w spółce. Stosowne dokumenty do sądu złożyły również władze spółki.

– Z opinii nadzorców sądowych którzy przeprowadzili wewnętrzny audyt w spółce wynikało jednoznacznie, że nie ma podstaw do ogłoszenia upadłości – tłumaczy podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent D. Bożek. – 10 września Sąd Rejonowy w Rzeszowie wydał postanowienie o oddaleniu wniosku o ogłoszenie upadłości TTBS – dodaje.

Od ww. postanowienia przysługuje odwołanie, jednak jak podkreślił dziś prezydent Tarnobrzega, oddalenie wniosku przez sąd cyt: „oznacza, że nie było żadnych merytorycznych podstaw do złożenia takiego wniosku w stosunku do TTBS” koniec cytatu.

W ostatnich miesiącach w TTBS przeprowadzono również kontrolę zleconą przez władze miasta.

–  Zakończyła się ona w czerwcu br. a kontrolowana była dokumentacja Spółki ze szczególnym uwzględnieniem realizacji przez TTBS Sp. z o.o. inwestycji budowlanej dotyczącej bloku przy ul. Świętej Barbary 9B w Tarnobrzegu – wyjaśnia NW24.pl rzecznik UM Tarnobrzeg. – Miał również miejsce audyt prawny, który został zlecony przez spółkę i zakończył się 30 sierpnia 2019 roku (DOTYCZĄCY FUNKCJONOWANIA SPÓŁKI ORAZ PRZEPROWADZONYCH INWESTYCJI BUDOWLANYCH SPÓŁKI TTBS SP. Z O.O. Z SIEDZIBĄ W TARNOBRZEGU W LATACH 2014-2019 ). Natomiast trwa jeszcze audyt księgowo-finansowy zlecony przez spółkę, a jego efekty poznamy najwcześniej w listopadzie 2019 r. Rzeczony audyt rozpoczął się w sierpniu 2019 roku – dodaje.

Subskrybuj
Powiadom o
27 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
2 lat temu

No i brawo. W końcu pozytywna informacja!.
Mimo wylewnego hejtu okazuję się że w otoczeniu Prezydenta są osoby które potrafią pracować i wykonywać porządną robotę.

Maciek
2 lat temu
Reply to  mieszkaniec

W otoczeniu Prezydenta, czyli, jak rozumiem, sam Prezydent nie, i osoby, czyli, jak rozumiem, pojedyncze osoby, a nie ogół czy większość decyzyjnych. Jeżeli tak, to ok.

Gratuluję osobom, które wykonały merytoryczną pracę w tej sprawie.

John
2 lat temu
Reply to  mieszkaniec

Ciekaw jestem o jakich osobach mowisz ? I o jakiej pracy a precyzyjniej jakie to czynnosci , badz co takiego zrobili czlonkowie zarzadu prezesi prokurent czy ktokolwiek inny ale konkretnie wymien taka czynnosc ktore wplynely na decyzje sadu !!! Nie pisz hurra pracuja bo sad oddalil wniosek bo sad zrobil to z konkretnych powodow i uwierz ze nie dlatego ze medrykowski tam pracuje . wasz entuzjazm jest jak zabawa z idiotami wyglada mniej wiecej tak : ha i co okazalo sie ze ktos cos tam robi nie wiem co nie wiem za ile ale cos tam ktos tam . z artykulu wynika ze praca medrykowskiego to powiadomienie nw24

Maciek
2 lat temu
Reply to  John

Jeżeli piszesz do mnie, to wyjaśniam Ci, że chodziło mi o osoby, które, jak napisałem, wykonały merytoryczną pracę, czyli innymi słowy konkretne czynności mające istotny wpływ na przebieg sprawy. Nie rozsądzam kto, co ani kiedy zrobił, bo nie nadzoruję pracy spółki. Po prostu szanuję ludzi, którzy robią zwykłą, dobrą robotę, za co często nie są wynagradzani ani poważani tak jak być powinni, podczas gdy niektórzy polityczni oszuści niezasłużenie pławią się w luksusie i prestiżu.

krem
2 lat temu
Reply to  Maciek

Krótko mówiąc robisz za wazelinę nie znając sedna(szczegółów,konkretów) ich pracy a zapominając że to właśnie ta „paka UM” zafundowała ten „bigos”

Maciek
2 lat temu
Reply to  krem

Jeżeli Twoim zdaniem lepiej byłoby, żeby w tej sprawie nikt nic nie zrobił w TTBS i żeby spółka została „zaorana”, to masz prawo tak twierdzić. Ale wyjeżdżanie z „wazeliną” jest po prostu słabe 🙂

Piszesz też o jakiejś „pace”, jak rozumiem masz na myśli „pakę” z poprzedniej kadencji. Czyli mówiąc w przenośni nowy lokator mieszkania jest winny tego, co z mieszkaniem zrobił poprzedni? Obecna ekipa to nie moja bajka, ale takie myślenie jest absurdalne. Poza tym jeżeli znasz konkrety o jakimś „bigosie”, to idź z tym do odpowiednich organów.

Antek
2 lat temu

Łukasz Mędrykowski zgodnie z obietnicą Bożka miał być prokurentem tylko do czasu zakończenia zwolnienia chorobowego przez poprzedniego prezesa TTBS.

Poprzedni prezes odszedł z firmy, od paru miesięcy jest nowy.

Zdrowy.

Dlaczego pan Mędrykowski jest nadal prokurentem?
Jakie są miesięczne koszty jego utrzymania, które płacą lokatorzy?

Proszę zadać te pytania na jutrzejszej konferencji.

mieszkaniec
2 lat temu
Reply to  Antek

Uspokój się i doczytaj treść komunikatu. Jak widać pracuje i spełnia swoje obowiązki.

KAROL
2 lat temu
Reply to  Antek

bo jest z peło,widzialem na targu jak ludzie pluli na nich za tym arlukowiczem chodzil jak baranek,glosujta na peło a smieci bedą po 100 zł,a w stalowej po 6 zł,co za głupi naród

Antek
2 lat temu

Tak? A od czego jest prezes TTBS i radca prawny zatrudniony przez spółkę?

Sami nie dadzą rady, tylko potrzebują do pomocy studenta prawa Mędrykowskiego?

Przecież to śmierdzi na 100 km?

KAROL
2 lat temu
Reply to  Antek

Panie Antek,wszyscy są od brania piniędzy i wszyscy są z peło,piniędzy nima i niebędzie.vincent vel rostowski,tylko peło,by żyło się gorzej!

Tarnobrzeżanin
2 lat temu

Poczekajmy może aż wyrok będzie prawomocny, bo póki co zdaje się nie jest, a sądzę, że konsorcjum raczej skorzysta z prawa do wniesienia środka zaskarżenia. Niemniej jednak jest to pewna pozytywna wiadomość, mam nadzieję, że te 2 miliony złotych rzeczywiście trafią do budżetu miasta.

Darek
2 lat temu

Przerażające jest ile w tych komentarzach jest zwykłego hejtu. TTBS ma nowego prezesa i chyba jest oczywistym, że wdrożenie się w pracę spółki chwilę musi potrwać, dlatego prokurent dalej prowadzi swoją misję i to jak widać z niezłymi wynikami. Coś się udało, ale Polaczki muszą hejtować. Łukasz Mędrykowski – i po co mu szyderczo te studia wypominać? Liczy się jakość pracy dla firmy. I w czym jest problem?

gość
2 lat temu
Reply to  Darek

Dla mnie nielogicznym wydaje się dublowanie stanowisk i generowanie dodatkowych kosztów . Te koszy pokryją mieszkańcy w wyższym czynszu. Rozumiem ,że ktoś daje radę , ale nie ma wykształcenia do tego stanowiska. Ale w takim razie po co prezes ?. Sam sobie nie radzi ? Jeżeli tak , to po co Go trzymać , jak się nie sprawdza? Może chyba być wakat na tym stanowisku ?.

Antek
2 lat temu
Reply to  Darek

Problem jest w tym, że za pieniądze lokatorów TTBS zatrudnia się studenta prawa w nagrodę za to, że pomógł wygrać wybory.

John
2 lat temu
Reply to  Antek

Ttbs to nie jedyne miejsce jego dochodow ma tez pare zleceniowek w urzedzie jako doradca badz specjalista wiec cale miasto sie na tego nowoczesnego zrzuca

Antek
2 lat temu

I to nie jest żaden hejt. To są fakty.

kto będzie następny?
2 lat temu

Tak a propos prezesa i prokurenta. obecny prezes znany jest z tego, że lubi wprowadzać twórcze koncepcje rozwiązywania problemów, więc jest miejsce dla prokurenta. A to e generując to dodatkowe koszty, to już problem mieszkańców.

johan
2 lat temu

Ja jestem ciekaw, czy TTBS miał w ogóle kasę na zapłatę za budowę bloku, gdyby nie naliczył kar?

W.S.
2 lat temu

Proszę Państwa, wydarzyło się coś pozytywnego, prawnicy zatrudnieni przez TTBS, gdzieś na tym forum nawet czytałem ich nazwiska, ale nie pamiętam, wykonali swoją pracę i nawet jeżeli postanowienie jest nieprawomocne to doceńmy ich pracę. Bo chyba oceniamy wynik sprawy jako pozytywne zdarzenie?

groza
2 lat temu
Reply to  W.S.

Na siłę szukacie pozytywów bo same wtopy zaliczał UM przez ten rok a ten TUNEL nie ma światełka na horyzoncie.

Gość
2 lat temu
Reply to  groza

Swiatełka to trzeba było szukać za mlecznego janka i malego fiata .Teraz to już tylko zostało opóźnianie tej agonii.

ożeszty
2 lat temu
Reply to  Gość

Palnij łbem w ścianę to może odpuści ci „mlecznego janka i małego fiata” To jedyny sposób na odblokowanie ptasiego móżdżka.

Sosna
2 lat temu

Sukces goni sukces. Wszystko można zagadać Ponista musi być zatrudniony a inni urzędnicy nie nalezacy , do klanu Bozka nich siedzą cicho i caluja w rękę pryncypala. Okropnosc i tyle.

Zosia
2 lat temu
Reply to  Sosna

Po co piszesz nieprawdziwe rzeczy? Po co to robisz? A może za ile? Weź się do roboty, bo Cię nerwy zżerają sosenko..

Zuzu
2 lat temu
Reply to  Zosia

Pan(i) Zosiu, Moniko, Kasiu, Krzysiu, Kamilu, czy Andrzeju. Jakkolwiek by piszący nie miał na imię, to należy popatrzeć troszkę obiektywnie. Szanowna Pani, ktoś pisze to po to bo jak pamięcią sięgnąć dobrze wykształceni ludzie muszą z tego miasta wyjeżdżać, bo tu nie liczy się wykształcenie. Jeżeli prawdą jest, że prokurent nie posiada wykształcenia wyższego, to ile spełnia warunków formalnych na stanowisko prezesa w spółce miasta i dlatego jest prokurentem.

Pani Zosiu nie ma się co obrażać, bo tak to wygląda i nie jest to hejt, a normalne zdenerwowanie mieszkańców, którzy są PLATNIKAMI całej administracji, a ich niezadowolenie nazywane przez Panią hejtem.

Czasami ludzie pracują uczciwie pod dyktando ignorantów i muszą lawirować jak tu zwrócić uwagę, aby się nie narazić, bo w mieście jest jak jest z pracą. O takiej robocie Zosiu Pani pisze? Brak szacunku dla pracodawcy jest proporcjonalnym do braku szacunku do ludzi pracujących dla tegoż właśnie. P

Pani Zosiu czytając w wolnym czasie ów portal, myślę że Pani formuła w kilku wątkach się już wypaliła. Nie zapytam po co to Pani robi i za ile, albo do jakiego stanowiska Pani pretenduję 🙂 , ale zaproponuję zmianę nicka, przez jakiś czas będzie działać,

Soloz
2 lat temu

To gówno jakim jest TBS powinno być już dawno zlikwidowane

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
27
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content