Tarnobrzeg: Znalazł portfel ale go nie zwrócił. Wpadł przez monitoring

51-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego odpowie za przywłaszczenie portfela, w którym znajdowało się 1200 zł., dokumenty i karty bankomatowe.

Informację o kradzieży zgłosił policjantom pokrzywdzony w piątek, 13 września br. Właściciel poinformował, że zgubił portfel z pieniędzmi i dokumentami będąc na zakupach w markecie budowlanym w Tarnobrzegu. Zaczął go szukać lecz ani pracownicy, ani osoby parkujące przed sklepem nie widziały portfela. 37-latek stracił 1200 złotych oraz ważne dla niego dokumenty.

Zdarzenie zarejestrowała kamera. Po analizie zapisu monitoringu okazało się, że zgłaszającemu, z kieszeni spodni wypadł portfel, a znalazł i zabrał go ze sobą kierowca busa, który zaparkował nieopodal pojazdu pokrzywdzonego.

Sprawą zajęli się policjanci. Funkcjonariusze pionu kryminalnego ustalili tożsamość i miejsce zamieszkania kierowcy. Jeszcze tego dnia policjanci pojechali na posesję mężczyzny widocznego na nagraniu, lecz go tam nie zastano. Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Po krótkim czasie mężczyzna trafił w ręce policjantów. Okazał się nim 51-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego.

Policjanci odzyskali portfel. Mężczyzna usłyszał zarzuty przywłaszczenia portfela z dokumentami i pieniędzmi i przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przestrzegają! Rzecz znalezioną należy zwrócić prawowitemu właścicielowi, zgłosić ten fakt na Policję lub zanieść do Biura Rzeczy Znalezionych.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
2 lat temu

znalezione nie kradzione

Tarnobrzeżanin
2 lat temu
Reply to  Adam

Tak, pod warunkiem że wartość znalezionych pieniędzy nie przekracza 100 złotych. Tutaj było więcej, więc znalazca powinien niezwłocznie zgłosić fakt znalezienia pieniędzy oraz dokumentów właściwemu miejscowo staroście, Policji, bądź pracownikowi sklepu, w którym znalazł zagubione rzeczy. On nie mówiąc nic nikomu zabrał to wszystko do domu, więc bardzo dobrze, że Policja szybko zadziałała.

Goofy
2 lat temu

A mowia ile mam na to czasu?

Tarnobrzeżanin
2 lat temu
Reply to  Goofy

Ustawa używa terminu „niezwłocznie”, co należy rozumieć jako „bez zbędnej zwłoki”, czyli w najkrótszym obiektywnie możliwym czasie.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content