Tarnobrzeg: Dlaczego gmina musiała zapłacić prawie 30 tys.zł komornikowi? W urzędzie trwa postępowanie wyjaśniające

– Prowadzę w tej chwili wewnętrzne postępowanie wyjaśniające dlaczego tak się stało, że pieniądze nie trafiły do przedsiębiorcy – poinformował podczas dzisiejszej konferencji prezydent Tarnobrzega. Pieniądze o których mówił D. Bożek zostały zasądzone prawomocnym wyrokiem lecz przedsiębiorca odzyskał je dopiero przez komornika. W rezultacie gmina zapłaciła dodatkowe 28 900 zł, na pokrycie kosztów pracy komornika – o sprawie pisaliśmy tutaj.

– W urzędzie gminy podjąłem działania mające na celu po pierwsze ustalenie przyczyny dlaczego nastąpiło opóźnienie w wypłacie tej kwoty a po drugie podjąłem decyzję w sprawie zmian związanych z procedurami, które nie zmieniane od wielu lat, myślę że również doprowadziły do tej sytuacji – tłumaczył prezydent.

– Postępowanie trwa, myślę ze w ciągu najbliższych tygodni sprawa będzie do końca rozpoznana – dodał.

Równolegle sprawę bada prokuratura. – Przedmiotowe postępowanie znajduje się na etapie czynności sprawdzających i prowadzone jest w kierunku przekroczenia uprawnień, czy też niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego tj. o czyn z art. 231 par. 1 k.k. – wyjaśnia NW24.pl Andrzej Dubiel, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

25
Dodaj komentarz

13 Wątków komentarzy
12 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
15 Autorów komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ROMAN

Aha, czyli to nie wina niekompetentnego Bożka, którego każdego dnia przerasta funkcja prezydenta, tylko procedury winne. Jakoś za poprzedników były dobre i komornik kasy nie zabierał. No ale wtedy Miro z Woli Baranowskiej nie był wiceprezydentem… Niezły burdel mają siostry w tym archeo.

Aha i niech Bożek nie bredzi, że nastąpiło opóźnienie w wypłacie, bo on jej po prostu nie zlecił i wypłaty dokonał sobie sam komornik.

Zosia

A może posłuchaj sobie kompetentny Romku konferencji w całości, ze zrozumieniem, a potem zabierz się do roboty, bo chyba nudzisz się w tej swojej robocie i hejtujesz, zamiast pracować. Myślę, że z tym słuchaniem, jakoś sobie poradzisz.

ROMAN

No właśnie ja nie mam czasu w pracy na oglądanie konferencji prezydenta, który swoją ignorancję przykrywa spendem wszystkich naczelników, co by nie było że czegoś nie wie. Ci ludzie zamiast pracować, przez 2 godziny siedzieli i robili za dupochron Bożka. Dlatego właśnie opieram się na relacji dziennikarskiej. Czy uważasz Zosiu, iż redaktor Morawski nie umie słuchać ze zrozumieniem i potem źle to opisuje?

Adam

Prosze Państwa .Tłumaczenie o stracie w postaci kosztów komornika to klasyka tej prezydentury .Zagadać i wymyślić wszystko co się da ,aby nie powiedzieć prawdy. Zdaniem Bozka winne procedury oczywiście te same które od lat się prawdzały. Procedury spowodowały ,ze to BOżek i jego zastępca nie spotkały się z wykonawcą który miał ze sobą prawomocny wyrok. To procedury spowodowały,,z mecenas wystąpił z wnioskiem o sporzadzenie uzasadnienia wyroku którego wyniku nie znał. Urzędowy mecenas przekonuje teraz prezydenta ,ze to nie mecenas wystąpił do sądu o wstrzymanie wykonania wyroku tylko procedury. A prawda taka mecenas wystąpił o wstrzymanie prawomocnego wyroku na prośbe gminy… Czytaj więcej »

komu

Co to za maniera mówienie o podjętych działaniach zamiast o efektach tych działań!!!Takie wyjaśnienia niczego nie wyjaśniają tylko generują nieufność i złość.

Zosia

Zastanawiam się, jaki cel ma wyłączanie z kontekstu jednej sprawy, tej którą jest trudnością. Ano po to, aby nie mówić o sukcesach. Posłuchaj Romku, Adasiu i komu że zrozumieniem konferencji. Konferencja super. Nie miałam pojęcia, że tak wiele udało się zrobić. Posłuchajcie o ZUS ie.. Mam tylko jedną uwagę, że takie informacje o tym o się udało, co nie powinny być częstsze. A Wy hejterzy zajmijcir się uczciwą pracą..

John

Hejtery uspokojcie sie bo zosia pisze ze bozek jest git i ze tak duzo juz zrobil a wy slepcy tego nie widzicie . urzad placi zus wiec to sukces nad sukcesy wiec wypelzlo dziadostwo z urzedu i piesni pochwalne wypisuje . co ty sobie zosiu myslisz ze tylko ty masz oczekiwania i jak bozek je spelnil dajac ci stanowisko to reszta ma milczec ? Jestescie nieudacznikami i tylko rysunki i obietnicd konferencja mu sie z kampania wyborcza pomylila i nie zauwazyliscie ze czas waszych obietnic sie skonczyl . wiec spadaj do swojego biurka i udawaj bynajmniej ze cos robisz

gość

A co robił maly fiat?

Zosia

O jest najsłynniejszy hejter Rzeczypospolitej. Witaj.. Kultura i klasa zostały za drzwiami..

muka

Nie masz pojęcia co znaczy hejt , to co ty wiesz o kulturze ,klasie (chyba ze zerowej).

John

Kultura i klasa przeznaczona jest dla tych ktorzy w minimalnym stopniu sobie na nia zasluzyli . Dla was pozostaje prawda prosto w oczy bo ona was najbardziej boli ciezko wam zniesc wasza niekompetencje wiec powolaliscie kolko wzajemnej adoracji w ktorym pan z kitka odgrywa przywudcza role a reszta kreci sie wokol jego dupy

kalinka

A ja ciekaw jestem jacy to dziennikarze byli na tej konferencji.Bo jakos konkretnych pytani nie bylo?aaaaaa juz wiem …przychylni!!!!

kto będzie następny?

W takim razie szkoda, że tak kompetentni dziennikarze nie przedstawili chociaż w kilku prostych zdaniach ogłaszanych sukcesów.

no i jeszcze jedno, z tymi uwagami o hejtowaniuto nie przesadzajcie, bo niedlugo się okaże, że kropka lub przecinek, a o cudzysłowowym nie wwspominając okażą się jednym wielkim hejtem i obrazą majestatu.Z mojej strony, to co jedni nazywają hejtem to tutj jest zwykłym narzekaniem i biadoleniem. Szkoda że oprócz tego nie ma większych konkretów.Widać przez to tylko gorycz i rozżalenie z powodu przegranej a nie konstruktywną krytykę.

mkg

Co ty wymyśliłeś z tą goryczą i przegraną .Chyba nie uwierzyłeś w wydumane sukcesy Bożka z ZUS-em, TBS-sem i „nowym” projektem nad jeziorem. Bo ja oczekiwałem wskazania winnych tych zaniedbań(na tym polega rządzenie i sprawiedliwość-winnych trzeba karać) a nie ich chowania pod niby jego sukcesy bo po prostu jest blado i żle wróży na przyszłość.

Antek

Zwolennicy malowanego prezydenta nie rozróżniają krytyki od hejtu.
Wyjaśnię wam: hejt pochodzi od słowa hate, po angielsku nienawidzić.

Hejter to po polsku nienawistnik.

Tutaj nikt Bożka nie hejtuje, tutaj go ludzie krytykują.
Zupełnie zasłużenie – bo przepierdział prawie rok na zabawie, efektów żadnych. A teraz bezczelnie wciska ludziom kit – porównując odsetki za prolongatę spłat ZUS-u do totalnej wtopy jaką było niewykonanie prawomocnego wyroku sądu, na czym mieszkańcy stracili 28 tysięcy złotych.

mieszkaniec

tak tak Antku zgadza się…
tutaj absolutnie nie ma Hejtu, nikt nikogo nie wyzywa ani nie obraża…

Urzędnik

Tak trudno powiedzieć Nie zapłaciłem dobrowolnie bo ie spotkałem się z Panem Kosakowskim i dlatego że mecenas nie wiedział że sprawa zakończona prawomocnie.
Panie Bożek tak się nie sprawuje urzędu Ko chciał Pan zagadać temat

Zbyszek

Oj tam, oj tam , co to za głupie 30 tyś. dla Gminy z „Jeziorem” . W Warszawie milard z hakiem popłynoł do Wisły i żadna sprawa. A gdzie Wisła tam i „Jezioro”, przecie ono z Wisły.

cenzor

kalinka i świta odpuścili swoim z katolickiej szkoły zbudowanej zresztą z naruszeniem prawa lekką ręką 400 tysięcy to 30 tysięcy można nazwać drobnymi na frytki.
na kopiących się po czole 4 ligowców wydaliśmy w ciągu ostatnich lat lekką ręką ponad 5 mln złotych czyli tyle ile co roku dopłacamy do fundującego darmo stadion kopaczom MoSiR Tarnobrzeg znanej przechowali dyrektorów.

jesteśmy bogaci w Tarnobrzegu więc piniądze rozdajemy.takieśmy są pany !

Jagodka

Dla prezydenta 30 tys to pryszcz Tylko jak to się ma do oszczędności na pracownikach na sprzątaniu i dofinansowaniu imprez które robią ludzie aktywni
Może te 30 tysięcy zwróci się jak Prezydent obniży wynagrodzenie członkom rad nadzorczych. W każdym mieście są tańsze rady nadzorcze a w naszym w którym się oszczędza jest na full
Pytanie Jakich doradców ma Bożek Kto odpowiada za wyrzucenie w błoto 20 tys Kielb za 20 tys idzie siedzieć.

Antos

Sprawa prosta do naprawienia Mecenasi którzy pracujaa w urzędzie i ci którzy zasiadają w radach nadzorczych spółek komunalnych zrobią zrzutke i spłaca dobrowolnie te skrominutkie 30 tys. Ohoy

Antosia

Ja uważam że te skromne 30 tys są już na koncie Winni naprawili szkodę miastu I te pieniądze będą przeznaczona na zimę dla bezdomnych zwierząt

urzędnik

Jak zwykle syfiarskie komentarze syfiarskich hejterów. Tarnobrzeg – gratulujemy!!!

narrator

..powiedział syfiasty urzędnik

Antosia

Urzędnik nie spóźnij się do pracy. Może jutro trzeba będzie zapłacić kasę z prawomocnego wyroku.